IVF neúspešné, ďalšie nám neodporúčajú

tina011
1. máj 2019

Ahojte,
Prosim o radu, povzbudenie, hocico :( Rok sa snazime o babatko a sice som inak zdrava, moje vajecniky su v dost zlom stave. Mam 28, dva roky diagnostikovanu endometriozu a na kazdom vajecniku dost velku endo cystu. Moja gyn mi zmerala AMH a kedze vyslo velmi nizke, smerovala som rovno na IVF. Na stimulku (dlhy protokol) som vsak velmi dobre nezareagovala, oplodnilo sa len jedno vajicko a to neprezilo do ET :( Lekarka v CAR mi uz dalsiu stimulaciu vzhladom na stav mojich vajecnikov a cysty neodporuca....ako dalej? Boli ste niekto v podobnej situaciu? Nikdy som si nepredstavovala, ze vo svojom veku si vypocujem takyto verdikt 😥

mkatkam
1. máj 2019

@tina011 Ahoj,je to ťažké ked sa ti takto vyjadria... skúsis ísť na konzultáciu do iného Car? Vždy je lepšie mať viac názorov.

queen_mary
1. máj 2019

Skus ine centrum. A pisem sukromnu správu

tina011
autor
1. máj 2019

@mkatkam @queen_mary na IVF som bola v Iscare v Ba, nasla som si na nich asi naj recenzie co sa tyka klinik na SVK...zvazujeme este Brno, pocula som dobre ohlasy na Reprofit, ale obavam sa, ze tam budem musiet ist ako samoplatca :(

mkatkam
1. máj 2019

@tina011 konzultácia je zadarmo.urcite skúste aspoň sa ísť poradiť,potom uvidíš .

gagik
1. máj 2019

urcite reprofit v brne

daniela.ho
1. máj 2019

Ja som na tom tak isto 😔 ake mas amh? Ja som mala 0,40 v oktobri 2018 a odvtedy sol postupila dve stimulacie ivf a mali sme len jedno vajicko! Vklad sa konal ale neuchytilo sa. Zial uz nam zostava asi len moznost darovanych vajicok

tina011
autor
1. máj 2019

@daniela.ho mne merali AMH zaciatkom roka a mala som 0,5 ...v akom CAR si bola?

danyb
1. máj 2019

@tina011 preco ako samoplatca? Aj z Brna ti nasa poistovna bude preplacat naklady tusim do 39 alebo 38 rokov.. teraz som si nie ista 😘

joannita
1. máj 2019

@tina011 je mas zial takych velmi vela. Jedina moznost su darovame vajicka, uspechy su velke.

joannita
1. máj 2019

@tina011 a z iscare chod rychlo prec. Je to najhorsia klinika. Ja som tam stravila 5 rokov a bolo to hrozne. Jednak vobec ziadny uspech a neprofesionalita. Nikdy viac.

mkatkam
1. máj 2019

@danyb áno preplácajú do 39 rokov.

daniela.ho
1. máj 2019

@tina011 skus ine centrum, myslim ze by tam este nieco vydolovali z tych vajecnikov. I ked mne sa podarilo len jedno vajicko....

tina011
autor
1. máj 2019

@daniela.ho a nejdes skusit este ine centrum? Predsa len, ja by som radsej vycerpala moznosti a az potom sa rozhodla pre darovane vajicka.

tina011
autor
1. máj 2019

@danyb dufam to tak bude, citala som tu na fore ze je to niekedy tazsie s preplacanim, kym sa nevycerpali moznosti na Svk. Som vo VSZP, musim im napisat, ze ake su moznosti.

lenrietta
1. máj 2019

Ahoj
@tina011 ! A nechcete skúsiť adopciu? My máme dve krásne baby 🙂 Keby si chcela, sú tu aj diskusie o adopcii.. alebo môžeme popísať my dve.. je to jedna z možností. Ja som išla do adopcie s tým, že počas 2 - ročného čakania otehotniem a adopciu nebudem musieť riešiť. Ale nezadarilo sa a počas čakania som "dozrela" na adopciu. A neľutujem.

tina011
autor
1. máj 2019

@lenrietta berieme to skor ako poslednu moznost...kolko si cakala na baby? 🙂 Skor chceme pockat, ako sa vyvinu dalsie mesiace a podla toho sa rozhodnut, ci sa zaradime do listu cakatelov. Ale stale sa nejak neviem zmierit s tym, ze v mojom veku by som nemala vlastne deti :( viem, ze nie som uplne najmladsia, ale predsa...

joannita
1. máj 2019

@tina011 na adopciu je este cas este si mlada. Aj ked zapisat sa do zoznamu ziadatelov mozete a popritom sa snazit. My sme to tak tiez urobili.
Caka sa podla poziadaviek na dieta a kraja z ktoreho si. Ale v zasade na biele zdrave babo od 4-8rokov.

ceklis
1. máj 2019

@tina011 ja som otehotnela s 0,23 amh. Stále je šanca. Určite zmeniť car, to v prvom rade a skús aj nativ ivf. Ten poisťovňa nepreplatí, ale je tam tiež šanca! Nie je to take drahé a nezatazujes sa hormónmi. S mojimi terajšími hodnotami amh 0,15 som mala 2x nativ a vždy sa vajko oplodnilo. Len ta smola, že sa nechytilo. Ale určite idem skúšať ešte aspoň raz, dva krát 🙂

daniela.ho
1. máj 2019

@tina011 my sme uz minuli vsetky tri pokusy ivf, boli sme v ziline. Prvy pokus pred rokom s amh 0,9 bolo 5 vajicok. Z toho 2 vklady, obidve biochemicke tehu. V oktobri sme boli s amh 0,4 na soft stimulacii, vytvorili sa dva folikuly ale neobsahovali vajicka. Teraz sme absolvovali tretie ivf s najvyssimi davkami, boli 4 folikuly ale len jedno vajicko. No zial dnes je 14dpt a krv negativna. Bohvie ake mam teraz amh... hadam uz aj 0. Chceme ist do brna zistit ake su moznosti, uz ako samoplatcovia

daniela.ho
1. máj 2019

@ceklis kolko prosim ta platis za nativ?

joannita
1. máj 2019

@daniela.ho darovane vajicka skus

ceklis
1. máj 2019

@daniela.ho pokial máš fsh v poriadku, stále je šanca! Amh sa dá zvýšiť užívaním napríklad materskej kasicky, mne pomohol aj sarapis plus, z 0,2 som mala 0,7 a potom zrazu bum 0,15. Ja to už beriem ako cislo. Naozaj pokial máš FSH v poriadku stále ke šanca. Imunologiu, endokrinológiu aj hematologiu máte spravenu?

ceklis
1. máj 2019

@daniela.ho v ba to bolo veľa :( 650+120 za sledovanie cyklu. Teraz idem do Brna opytat sa či by to tam nespravili, mám cennik na nejakých 450eur. Dám vedieť v piatok 🙂

mkatkam
1. máj 2019

@tina011 Ahoj my sme mali dve ivf na Slovensku,tretie už v Reprofit brno.som tiež VšZP.da sa to vybaviť úplne normálne, neboj nic.
Tiez sa mi zdá,ze ak majú baby nižšie amh,skôr sa im odporuca krátky protokol alebo native.
Nám v Reprofite predvyplnili žiadosť,co bolo treba označili a sponamkovali,takže som vedela,čo kam poslať.
Tu som stručne spísala môj postup, ale dá sa to vybaviť aj za kratší čas.
https://www.modrykonik.sk/blog/mkatkam/article/ivf-p5die0/

daniela.ho
1. máj 2019

@ceklis ja uz mam uplne vsetky vysetrenia spravene. Aj medrol uzivam na nejaku “chorobu” co mi nasla v nitre. Uz neviem presny ten nazov, nejaka celularna odpoved na antigeny tusim. Z hematologie mam dve mutacie krvi... my uz mame ozaj vsetko vysetrene. Netusim ake mam to fsh, viem ze pocas stimulky som videla v papieroch fsh 23. Ale neviem ci bolo take vysoke skr tu stimulku alebo to tam mam stale. Brala som aj matersku kasicku a dcko aj dhea.... asi vsetko mozne

daniela.ho
1. máj 2019

@joannita ano chceme darovane ked mi uz moje neodporucia v brne

daniela.ho
1. máj 2019

@ceklis urcite napis, to ma velmi zaujima. Idete do ktoreho centra v brne?

ceklis
1. máj 2019

@daniela.ho :( chápem, tak to sranda toto celé veľmi nie je. Ja to riešim “len” dva roky, ale už celkom strácam nádej a zmierujem sa s tým, že sa na to vykaslem
Minuly mesiac som si našla // na teste a pozerala som asi dva dni nan ako som tomu neverila, lebo veď doktori ma odpísali už v 2015! Nanešťastie to bolo biochemické, ale tak, aspoň ten pocit tých čiarok bol super 😂

ceklis
1. máj 2019

@daniela.ho ja chodím do reprogenesis. V novembri som tam skúsila soft, boli dve vajíčka, ale pk prežilo len jedno. Vtedy som užívala medrol na zvýšené cytokiny a bála som sa ET, tak sme ho dali zamraziť a čakala som na zlepšenie. No prd z medrolu 🙈 výsledky sa len zhoršovali. Tak som ho vysadila. Idem v piatok na konzultáciu ohľadom KET, ale chcela by som to v nativ cykle bez stimulácie a keby náhodou videli folikul, tak by som chcela opu a pokus o nativ ivf. Veď zvýšila by sa šanca. Ak by bolo vajko a dožilo by sa 5teho dňa, dali by to. Ak nie, rozmrazia to z novembra a spravia vklad. Toto chcel s ňou prebrať, tak som zvedavá čo mi na to povie.

daniela.ho
1. máj 2019

@ceklis a ty vies ake mas fsh? No ja som nikdy neotehotnela prirodzene nakolko manzel ma skoro 0% spravne morfologicky spravnych spermii... viacero doktorov nam povedalo ze kedze su zle tvarovane tak sa nevedia dostat do vajicka. Len s pomocou ivf... asi mali pravdu lebo za 5 rokov ani tuk. Chudal bral uz vsetky mozne vitaminy, zvysil sa pocet rapidne ale ta morfo skoro stale 0

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre