IVF v Septembri 2018

kikuska9935
6. aug 2018

Ahojte 😊 Tak po neuspesnom IUI mame cca v strede septembra IVF. Je tu niekto komu to vychadza tiez na september?

lulululienka
6. aug 2018

@kikuska9935 ahoj, budem držať palce. My ideme na konzultáciu v septembri do Brna. Ale už pred 3.IVF

lelluska
6. aug 2018

@kikuska9935 ahojky, aj mna caka prve IVF koniec sept/začiatok októbra🙂

minnonnka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikuska9935
autor
6. aug 2018

@lelluska a kam chodis ??? Aj u mna je to tak. Teraz som 9DC a od 14DC mam brat duphaston a potom pockat na MS a od 1.dna riadnej MS mam zacat s injekciami a doktorka spominala ze cca odber vidi na 12. September 😊

kikuska9935
autor
6. aug 2018

Este taka otazocka- ako ste na tom so samopodavanim injekcii? Mam tu aj zo 4 druhy ale mam z toho nejaky panicky strach-a to nemam problem pichnut injekciu niekomu inemu-babke som kazdy den pichala fraxiparin a inzulin ale sebe nemam odvahu 😂😂😂 MM sa smial ked som mu vravela ze ja by som nemohla byt narkomanka 😂

lelluska
6. aug 2018

@kikuska9935 chodím do RF v Brne..co sa týka injekcii - co mas? Perá su dosť vpohode co sa aplikácie týka, s normálnymi injekciami je to malinko horšie (hrubšia ihla)..

kikuska9935
autor
7. aug 2018

@lelluska lieky + injekcia : Duphaston(tabletky), Gonal (pero), Luveris(injekcie), Cetrotide, Ovitrelle( injekcia), progestanel ( laade pharma tabletky), Augmentin - antibiotika pred odberom...... - to budem mat pomaly aj miesto stravy :D ale co zeny nespraví pre dieta :D :D :D

lelluska
7. aug 2018

@kikuska9935 si sikulka, to zvládneš. Ono na začiatku to vyzerá strašne, ale ta liečba zbehne rýchlo ani sa nenazdas🙂 Hlavne maj dobrú životosprávu, a dodržuj pitný režim. Pre telo je to síce záťaž, ale nic co by sa nedalo zvládnuť. Do akého centra chodíš?

kikuska9935
autor
7. aug 2018

@lelluska gyn fiv v NR od februara... len najprv to cheli skusit prirodene, no nevyslo,lebo zistili co vsetko mi je potom sme boli na iUi a teraz ja sama som im navrhla IVF, aj ked oni chceli este jedno IUI... dufam , že to vyjde a aj tebe 🙂

lelluska
7. aug 2018

@kikuska9935 ja som tiez bola na IUI ale neúspešne..je super, ze ti zistili co Ti je. Ja napríklad som “ze vraj” úplne zdravá a manžel tiez. Tomu IUI som ani nedávala nejakú veľkú šancu..ale človek vždy malinko dúfa aby to vyšlo však?🙂

kikuska9935
autor
7. aug 2018

@lelluska ani nehovor... už sa to ťahá od februára..... a je to zdĺhavé.... no ani ja som tomu nedávala nejaké veľké šance pri mojom PCOS a vsetkom ostatnom...tak ale dúfam, že teraz to uz vyjde :D

lelluska
7. aug 2018

@kikuska9935 pri PCOS ma IVF veľkú šancu. Môžeš byt v klude, ze vieš kde je problém a na riešení uz pracuješ🙂 to čakanie je najhoršie..chapem, tiez som v tej fáze a ide ma z toho trafiť.

alexa1983
7. aug 2018

@minnonnka ajoj, nás druhé ivf cca tak ako teba 🙂 tiež v Brne 🙂

minnonnka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikuska9935
autor
8. aug 2018

@lelluska no ale mam viac problémov, niel len PCOS. ked som mala 16, tak som mala cystu na pravom vajecniku, ktorú mi museli odstranit aj s kusom vajecnika... v 20 mi robili konizaciu krcka maternice a minuly rok mi prefukovali vajcovody ( oba priechodné) ale zas mam anovulacne cykly niekedy 30 dnové - teraz naposledy 43 dni :D a to mam 26 rokov :D a snazime sa s manzelom uz 4 roky.... pocas ty&ch 4 rokov ma dopovali clostylbegytom, duphastonom , estrofemom a kadeakymi liekmi, ale nic nepomahalo.... teraz potvrdene PCOS, takze tak.. preto nevyslo ani IUI... lebo folikuli (ktoré sa mi objavili po letrozole) sa mi zmenili na cysticky.... tak pevne verím, ze teraz to vyjde 🙏

lelluska
8. aug 2018

@kikuska9935 Si mladunka, mladé telo toho vela zvládne. Ja mam 28 a snažíme sa 3 roky a zatiaľ bez úspechu. V júli som bola na odbere vajíčok a mali mi robit transfer ale co čert nechcel dostala som ohss a transfer mi odozili o tri cykly:(

kikuska9935
autor
8. aug 2018

@lelluska juj tak to mi je luto... :( dufam ze nam to vyjde dobre a bez problemov ... :/ drzim palce....

jeccta
14. aug 2018

@kikuska9935 ahoj ja idem na prefuk vajcovodu mam len jeden do nitry v piatok mám otázky boli to?a čo ma čaká potom muž má zlý spermiogram a neviem čo ma čaká všetko mám strach dakujrm

kikuska9935
autor
14. aug 2018

@jeccta Ahoj 🙂 noo, neviem ako ti to budú robiť,mne to robili laparoskopicky v nemocnici v GA. v stredu rano som si isla lahnut do nem. vo stvrtok rano mi urobili prefuk (mali mi spravit aj drilling - poprepichovanie vajecnikov - no na to zabudli :D ) a v piatok som isla domov. no, ci to bolí? vies, ja som taký exot :D mna aj po odstranení cysty z vajecníku 2 hod po operacii nahanali sestricky - vedela som ze cim skor zacnem chodit, tym skor ma pustia domov. no ja som si este nikdy po operacii nevypytala nic proti bolesti - ja to vsetko radsej pretrpím - prespím. ale zas sa nezlakni, da sa to vydrzat - trosku cítis ze sa v tebe rýpali - ved to je zasah do tela. v pondelok som isla normalne do roboty, len som si trosku opatrnejsie sadala a este som bola nafuknuta, tak som mala take volnejsie nohavice.

čo ťa čaka potom, to ti neviem povedat... kazda z nas ma iné problémi. ja ( 3x operacia) som mala v 16 tich cystu, v 20 mi robili konizáciu krčka maternice, v 25 LPSK priechodnosti vajcovodov... od februara navstevujeme GYNFIV v NR, ..prvý cyklus sme skusili spontanne - nevyslo....teraz mi zistili PCO, mam uz odskusane vsetky lieky ako estrofem, duphaston, clostylbegyt, atd atd... :D takze o mne asi tak..... 1.6.2018 moje prvé IUI, zial nevyslo...teraz zasa beriem duphaston, a pockam na MS a potom mam zacat si pichat injekcie GONAL... potom kontrola a uvidíme..... nemas sa coho bát. vsetko ma svoj priebeh.... my sa snazime uz 4 roky a nic... nestracaj nadej 😉 ak ta hoci co napadne, kludne napis

kikuska9935
autor
21. aug 2018

tak baby, včera večer som si dávala poslednú tabletku duphastonu... čakam na MS a začínam si pichať Gonal.... 🙂

lajla89
23. aug 2018

Ahojte dievčatá tak aj nás to čaká stimulku mame naplánovanú na 5. 9.doktor mi dal krátky protokol ale s vysokými dávkami hormónov a keď všetko pôjde podľa plánu 17.9 bude odber tak drzte silno palce už teraz som s toho nervózna hlavne s tých 💉 a hormónov

kikuska9935
autor
24. aug 2018

@lajla89 tak to mame skoro naraz 🙂 mne doktorka vravela ze odber vidi okolo 12.9. 🙂 držím palce velmi moc 🙂 ja čakam na MS, uzby mohla prist aby som mohla zacat pichať :D nikdy som ju takto necakala ako teraz :D :D :D

jeccta
24. aug 2018

@kikuska9935 ahoj tak prefuky mám za sebou trvalo to cca 10 minút ale bolelo to dosť ale vydržíme šak teda no bohužiaľ nepriechodny vo mám len jeden vajcovod aj to po lapaeoskopii zasity druhý nemam vôbec mala som dve mimomaternicové tehu dávno plus potraty dva a mám syna vylezaneho poctivo v nemocnici celé tehotenstvo má šesť ale už bohužiaľ prirodzene cd to nedám kvôli vajcovodu a zas partner nový má zlý spermiogram teraz nás poslali na genetiku lebo syn je autista a potom ideme na to len čakať na tie gén.testy to zas dva mesiace a čas nás tlačí lebo v apríli mám 39a potom už mi nič nepreplatia a bojím sa veľmi inekcii a čo ma čaká najma hyperstym. syndróm má desí ale chcem aby mal syn súrodenca aby mi tu nebol sám bez pomoci keď raz ja nebudem preto keď už toľko mám za sebou rozrezana som už jak vreco tak toto snáď dám🙂

lajla89
24. aug 2018

@kikuska9935 😂😂Tak to je tak isto môj problém v živote som sa tak netešila na MS ako teraz aj keď tie inj. Nie sú veľmi lákavé ale pre bábo všetko. Tak isto držím veľmi veľmi palce aby nám to vyšlo a to bude tvoje prvé Ivf?

ivik6
25. aug 2018

Ahojte, som tu nova. Aj ja sa chystam na IVF v septembri. Momentalne som v pripravnej faze, mam nasadeny duphaston a vcera som si pichla prvu injekciu decapeptyl. Nic prijemne celkom stipalo ale dnes uz fajn 🙂

jeccta
26. aug 2018

@ivik6 aj u mňa prvé ja ešte len čakám to má zabíja🙂

ivik6
26. aug 2018

@jeccta mas prve IVF? Ja mam druhy cyklus IVF. Zatial len dva dni picham anjekciu a nic moc teda, stipe to, v noci sa budim dost casto a som z tych injekcii riadne naladova. Pomaly sama sebe vadim a neviem co s tym :( to cakanie je asi najhorsie, stale na nieco treba cakat, najradsej by som sa zobudila a mala uz vsetko po a hlavne uspesne 🙂

kikuska9935
autor
27. aug 2018

@lajla89 ja čakam a čkaam a ako naschvál teraz nechce prísť, no prsia mi uz pomaly vybuchnu :D :D :D ano ano 1. IVF . predtým som mala 1.6. IUI ale nevyslo :/ doktorka chcela nech este raz skusime IUI no po tolkych rokoch cakania som jej navrhôla, ci by sme nemohli skusit IVF - suhlasila. tak uvidime .. daj vedieť ked dorazí 🙂 s čim zacinas (injekcie)?

lajla89
27. aug 2018

@kikuska9935 ahoj áno začínam inj. Gonal 225 IU na 6den pichania kontrola usg a potom už pridávam Luveris 1amp. Cetrotide 1amp. 8den kontrola usg a na 11 deň Ovitrelle a 13 deň odber. Tak to ti veľmi držím palce aby to ivf vyšlo na prvý krát a tešila sa z // 😉 a co hovoríš na to takzvané lepidlo?? A počula si o tom??

kikuska9935
autor
28. aug 2018

@lajla89 tak to mame obe rovnaké :D presne tie isté inj... a uz ti prišla? kam chodíš na kliniku? počula som o tom... ale neviem... odporucila nam priplatit si 300 E na sledovanie pod embryoskopom....co som pocitala tak nam to vychadza na doplatenie este cca 800 €....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre