IVF, zvládli ste si samé pichať injekcie?

tinka133
10. okt 2018

Ahojte dievčatá čaká ma IVF, stimulácia a chcem sa Vás spýtať otázku ohľadom injekcií. Pichali ste si same alebo ste mali niekoho kto Vám pichal ? Zvládli ste to aj samé? nemám nikoho známeho kto by to vedel, preto uvažujem či sa na to dám sama. ... ak to ovšem zvládnem. Ukážu Vám aspoň v centre ako to treba pichať? začínam mať obavy....... Ďakujem

marrilyn
10. okt 2018

@tinka133 ahoj, neboj sa, zvladnes to aj sama. Nic to nie je, niektore mozno trochu viac zastipu ako ine, ale je to uplne v pohode. Mne sa dokonca po niektorych aj spravili modriny, ale len po tych, co mi pichla sestricka v CAR, oni sa s tym velmi "neparali" 🙂 uz aj vies, co si budes pichat?

marrilyn
10. okt 2018

@tinka133 ..a ano,v CAR by ti mali ukazat, ako sa ktora injekcia pouziva, niektore sa aj namiesavaju doma.

tinka133
autor
10. okt 2018

este nie, cakame na vysledky - krv a o 2 tyzdne cca by som mala zacat stimulovat....

tinka133
autor
10. okt 2018

@marrilyn Ďakujem

zuzkavladko
10. okt 2018

To das sama, fakt to nie je nic strasne. Ja jedno IVF za sebou uz mam a o 2 tyzdne zacinam druhe. Pridaj sa ku nam do skupiny, kde sa toho vela dozvies https://www.modrykonik.sk/group/2220/ Drzim palce 🍀

gabika128
10. okt 2018

@tinka133 mne musel pichať manžel, nedokázala som sa pichnúť sama 😅 v živote mi nenapadlo že bude ochotný a zvládne to, ale keď ma videl ako nad tým plačem....

jajabajaja
10. okt 2018

ukazu ti to v CAR. ale vidiet a urobit su dve veci...ja som to nedokazala. pichal ma nakoniec manzel. kazdopadne sa netreba bat. pri prvom IVF (uspesnom) som tie injekcie velm necitila. uplna pohodicka. pri druhom to ma prva stipala a svrbela, dalsie boli bez problemov-az tak,ze soms a pytala draheho,ci maozaj pichol, bo som to necitila🙂. az posledne dva dni ma vyslovene boleli.ale bolo to mozno tym,ze moje telo sa zacalo nejako branit. prave tie posledne injekcie neucinkovali ako mali a dnes sme sa dozvedeli,ze druhe IVf nebolo uspesne. to samozrejme neznamena,ze ak by injekcie boleli, znamena to hned neuspech.ak by si napriek tomu mala s tym problem, vzdy mozes poprosit niektoru sestricku u vas v nemocnici a chodit sa pichat tam

endzel
10. okt 2018

Ja som to zvladala sama bez ukazky. V CAR mi povedali ako. Prva bola najhorsia, ostatne uz pohoda. Priatel mi robil skor len servis (zmiesaval ampulky) a bol ako moralna podpora. Niektore stipu, to zistis po prvych. Ja som potom tie davala ako prve, nech to mam za sebou a zvysne po nich. Parkrat som aj ihlu menila, ked sa mi zdala tupa... to bol samozrejme len moj pocit.

bajapastierikova
11. okt 2018

@tinka133 ahoj ja som si pichala sama a žiadny problém ani modrinky a to som najskôr stresovala lebo neznasam ihli 🙂 ale úplne v pohode

bucko555
11. okt 2018

ahoj ja som si pichala sama a upna pohoda pichala som si o piatej rano kedze chodim na siestu do prace miestami este zo zavretymi ocami ale dala som to ani modriny som nemala aj ked som sa toho dost bala kedze som sa dotial bala ihli ale vdaka tomu mam dnes doma 2 rocnu dcerku

sevcikovaanna
18. okt 2018

Je to pohodicka ja si rano pycham 3 a ide to fajn len aby to dobre dopadlo 🙂

lottul
3. jan 2019

Ahojte, zostali mi po novembrovej stimulacii 2 injekcie Meriofert 75 (posuniem po 3 eura/kus) a 2 injekcie Meriofert 150 (posuniem po 7 eur/kus).

deniska1982
8. feb 2019

Ahojte, mne zostali po januárovej stimulácii injekcie Meriofert 75....10ks, Meriofert 150....15ks a Diphereline....7ks. Ak niektora potrebujete rada posuniem.

1vivien1
18. mar 2019

@tinka133 Ja som si to musela pichať úplne sama. Na youtube som si našla video lebo ako popis v CAR "picha sa to normalne do brucha" mi nestačil, keďže ja osobne mam z ihiel "strach" a býva mi zle. Ale zvládla som to celých cca 120ks injekcii Prolutexu (ten sa nemieša ale naťahuje z ampuliek). Zostávajú po ňom opuchnuté miesta (nieco ako rozskarabané štípance od komára), resp. mini modrinky, ktoré skôr vidno keď sú už žlté. Ihla sa pichá kolmo (konečne vďaka Bohu za moje tukové faldíky) a ja som našla dve miesta, kde to bolo UPLNE bezbolestné až BEZPOCITOVÉ, keby nevidím na vlastné oči, že si pichám ani neverím, že som si pichla. To miesto je od pupku asi 3-4 cm naľavo alebo napravo a 1cm dole od týchto miest. Odporúčam uplne najtenšie "biele" ihly. Ja som si ich musela objednať z BA lebo u nás ich nedostať.

susangha
28. máj 2019

ahojte. po ivf mi ostali 2balenia decapeptyl a jedno balenie pregnyl 5000. ak by niektorá potrebovala.. posuniem... ba nr tn ... doteraz v chladničke 🙂

gabrielamodrykonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre