Kontroly pri stimulácii

el_ee
13. mar 2023

Ahojte, začíname IVF, dlhý protokol, som 4. DC, zatiaľ som mala Diphereline a začínam si dnes pichať stimulant. Kontrolu mi dali v centre až o týždeň v pondelok, čo je už 11. DC, medzitým nič, či reagujem na stimuláciu. Je to normálny postup?

gejb
13. mar 2023

@el_ee áno, nemá zmysel kontrolovat každý deň keď si ešte len začala. Aj tym vajickam chvilu trva kym narastu 😊 Ku koncu stimulácie pôjdeš už častejšie, lebo aj dva dni vedia rozhodnúť ...

el_ee
autor
13. mar 2023

@gejb ďakujem, to ma upokojilo. 🙂

gejb
13. mar 2023

@el_ee a ešte ..neboj sa pýtať tvojej doktorky všetko čo ta napadne, alebo aj zavolať do CAR ...ja som sa zo začiatku dosť hanbila, ze ich "otravujem", a väčšinou na moju škodu... Good luck 🤞🍀😊

e_key2021
13. mar 2023

@el_ee ahoj, ak ti to pomoze, použijem scoje skúsenosti: ja momentálne prechádzam stimulaciou a na kontrole som bola v druhý deň MS - deň začatia pichania stimulačky, potom som mala kontrolu po 3 dňoch, kde mi zistili, že na prve dávky akosi nereagujem, tak mi dávku zdvojnásobili a bol som na kontrole zase o 4 dni, potom zase o 3, dnes som bola zase po troch a ďalšiu kontrolu mám o dva dni, čiže v stredu. Každý CAR má však svoje postupy a ku každému pristupujú individuálne. Keď ti to takto nariadili, tak im doveruj a hlavne pokoj! Mne dnes dr. povedal, ze na prvé tri dávky som nezareagovala lebo som mala stres a k úspechu vedie čistá hlava. Takze pohoda, klidek, oddych a úsmev ☺️ držím palce, aby tvoja cesta stimulácie bola hladká a čo najmenej kľukatá ☺️🍀

el_ee
autor
13. mar 2023

@e_key2021 no ja práve od každého počúvam toto, že inde hneď kontrolovali, ako a či sa na stimuláciu reaguje, pripadá mi po 7 dňoch strašne neskoro prvá kontrola po stimulácii, hlavne som mala skúsenosť už pri inseminácii, že som zareagovala strašne rýchlo na stimuláciu a už na 11. deň som mala zákrok, Ovitrelle sme pochali úplne LTT až po funuse. Nemám po tých pár skúsenostiach úplne dôveru v centrum, zdá sa mi, že to strašne flákajú, keď sa pýtam, pozerajú na mňa ako na premotivovanú hysterku. :/ A som fakt v strese z toho, že si prejdem tou stimuláciou úplne zbytočne, lebo nakoniec to prešvihneme.

gejb
13. mar 2023

@el_ee a kam chodíš?

el_ee
autor
13. mar 2023

@gejb Gynfiv

e_key2021
13. mar 2023

@el_ee Juj, tak keď si hneď od začiatku v strese, tak to nie je nič moc… preto to podla mna pokojne rieš. Lebo, áno, ako keď to aplikujem na seba (hoci sme každá iná), tak keby mám kontrolu po tyzdni užívania hormónov tak mi asi rovno stopnú stimuláciu, lebo ako som písala, po troch dňoch mi volali že dvíhame dávku lebo podľa krvi reagujem slabo (sono sa dalo robiť len cez bruško, keďže som mala MS, tak smerodajná bola krv). Ja beriem Pergoveris a na začiatku je tam “univerzálna” dávka 150 jednotiek, ktorými štartujú asi všetky ženy. To mi bolo už hneď povedané na prvom stretnutí s koordinatorkou, že začínam s touto dávkou. Možno tebe podľa krvi pred začiatkom stimulácie rovno vedeli vypočítať, aká dávka bude fajn na 7 dni… ja som bola tiež na IUI a na clostyl som reagovala normálne a pozri na injekcie som totálne nereagovala… no, ak máš nejaké obavy, podla mna kontaktuj centrum, koordinatorku… sko uviedla pani vyššie, pýtaj sa na všetko, predsalen je to tvoje telo, peniažky, čas a v neposlednom rade nádej na bábätko…

el_ee
autor
13. mar 2023

@e_key2021 a inak v Gynfive sa robí aj cez menštruáciu normálne sono znútra, ma skoro vykotilo, keď som to zistila. Ešte na mňa pozreli, že čo sa čudujem. 😂

e_key2021
13. mar 2023

@el_ee vaaazne? Mne nerobili a to som už “len” spinila - Helios ☺️ vidíš, dobre by bolo, keby sa ti ozvala nejaká baba, čo si stimulaciou prešla v Gynfive, lebo Helios má evidentne ine postupy ☺️ tvoja prvá IVF či prvá v novom centre?

el_ee
autor
13. mar 2023

@e_key2021 no kamarátka je presne tiež z Heliosu a má rovnaké skúsenosti ako ty, takže možno to je ozaj tým, ako to má nastavené ktoré centrum. Presne od nej som mala aj info, že sono len po brušku bude, tak si tam celá spokojná prídem, a hneď "gaťky dole". 😂

e_key2021
13. mar 2023

@el_ee Ježiš, mne to príde dosť nehygienicke aj pre nich… 😀🫣 nieto ešte pre mna😮‍💨 tak vidíš… rozdielne postupy asi vo všetkom 😀

el_ee
autor
13. mar 2023

@e_key2021 no bolo to ako z hororu 😂 Zjavne je to veeeľmi odlišné, každopádne ďakujem za podelenie sa o skúsenosti a držím palce. 🤞

e_key2021
13. mar 2023

@el_ee ďakujem pekne, aj tebe veľa šťastia na ceste za vytuzenym cielom ☺️🍀

petvik
13. mar 2023

@el_ee Ahoj, ja chodim do gynfiv, síce som mala krátky protokol, ale prvá kontrola bola po 5 dňoch a potom každé dva dni. Sono mi robili cez menštruáciu, trošku nepríjemný pocit, keď vieš že krvácaš, ale tam oni tam už videli všetko. A vlastne mi hneď išli aj cystu vyberať, takže som nemusela čakať, kým mi skončí menštruácia. Vybrali cystu a hneď som začala stimulovať, aspoň som nemusela čakať do ďalšieho cyklu.

el_ee
autor
13. mar 2023

@petvik ďakujem za info, mne vychádza 5. deň na sobotu, preto si myslím, že si takto pomohli až pondelkom. Tak už sa len modlím, nech to fakt nie je neskoro.

petvik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chillid
30. mar 2023

@e_key2021 ahoj 😊 ja som tiež prave v procese stimulácie a tiež beriem pergoveris. Začala som brat tiež 150j 23.3. a 27.3. som bola na krv a ultrazvuk a tiež som veľmi nereagovala, folikuly boli pomerne malé. Môžem sa opýtať, na koľko jednotiek ti zvýšili s ako to nakoniec dopadlo? 😊 predpokladám, že uz si po odbere 😊

mircalla
30. mar 2023

@el_ee Urcite som bola skor ako na 11ty den, daky 7.

e_key2021
30. mar 2023

@chillid Ahoj, mne nakoniec zvýšili na 300 jednotiek až do konca stimulácie. Áno, som už dva týždne po OPU, ale nedopadlo to šťastne. Mala som síce 11 zrelých vajíčok, ale oplodniť sa podarilo len 3 ks a tie do šiesteho dňa nedorástli do požadovanej veľkosti takze výsledok 1.IVF je 0 embryi a my stojíme na začiatku ☹️ snáď budeš mat viac šťastia, držím palce

chillid
30. mar 2023

@e_key2021 to mi je velmi ľúto 😥 ja som zvedavá čo mi zajtra povedia, nakoľko mi zvýšili na 262,5. Trošku sa toho bojím, či to dobehnú. Myslíš, že mohla byt chyba v stimulke? U mňa to je tiež prvé ivf a som plná očakávaní.

stanka562
30. mar 2023

Ahoj, ja som teraz tiež v stimulácii, od 16DC som brala tbl. Duphaston, od 23DC picham Diphereline 0,1mg a včera 2DC som bola na KO v centre sono+krv a poobede ked mi volali tak mi kazali pichať už aj druhé inj. Meriofert 150mg a na kontrolu idem v pondelok, co bude 7DC.

e_key2021
30. mar 2023

@chillid to takú dávku si ako vieš na tom pere nastavovať?😀 ešte aj desatinné číslo 🧐… v pondelok mame konzultáciu, takze uvidíme, čo nám povie lekár… ja dúfam, že bola chyba v stimulácii, ale nemusela byt… a okrem toho sme každá iná, takze z môjho prípadu strach nemaj ☺️

smallsheep
15. feb 2024

Ahojte žienky, ja by som sa chcela opýtať, tiež som pred prvým ivf, čakajú ma injekcie diphereline a potom meriofert, akurát pri tom merioferte si mám na začiatku pichať 225 iu, čo mi koordinátorka povedala, že je jeden a pol prášku... nemáte to už niektorá za sebou, že by ste mi vedeli povedať, ako ste to miešali? Najprv vodičku do prášku, potom odtiaľ vybrať polku, dať ju do druhého prášku a ten zbytok (polku) odložiť do chladničky? aj mi to pani v centre vravela, ale som bola v strese zo všetkého a vypadol mi ten postup.. ďakujem vám

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre