Krátky protokol - skúsenosti

iwuskapoh
8. dec 2021

Ahojte máte skúsenosti s krátkym protokolom prvé ifv som mala dlhý protok mala som 15vajicok a stoho len 2 boli zrelé a oplodnili sa ,2kety sa ani nepodarili 😔
Chcem sám opýtať ako je krátkym protokolom?

e1i
8. dec 2021

@iwuskapoh ja som mala 2x kratky. z prveho ivf 2 z 2 ale biochemicke a MA v 9tt. druhykrat mierne zvysili davku o 25j a bolo 8 embryi zo 17 vajicok

iwuskapoh
autor
8. dec 2021

@e1i
No super čiže 2ifvko sa aj zadarilo?

e1i
8. dec 2021

@iwuskapoh ET ma 2 roky aj 2 m a ket v septembri bol mimo. cakam na dalsi ket ked budem moct ist

popri stimulacii som si davala inofolic 2x denne do opu a mali sme 17 vajicok, z toho 12 embryi a 8 prezilo PK

iwuskapoh
autor
8. dec 2021

@e1i no to je dosť máš veľké šťastie 🍀
Možno že s krátkym protokolom je lepšie aj tým že sú kvalitnejšie

e1i
8. dec 2021

@iwuskapoh ono vies pri dlhom pichas najprv diphereline alebo decappetyl alebo nieco take. kvazi tym vypnu hormonalnu tvorbu a potom musia nanovo vystimulovat.. u mna pri prvom IVF mi stopli stimulku decapeptylom lebo dr sa zlakla co ak ohss... preto sme mali len 2 vajka. bolo 6 ale zrele len 2. pri druhom normalne ovitrelle hoci vedeli ze bude asi 10, ohss sa nezlakli. nakoniec bolo 17 a ohss som nemala

iwuskapoh
autor
8. dec 2021

@e1i áno viem ties som pichala dipherline aj menapur najprv menapur 150j potom mi ešte zvýšili na 300j dosť silné preto nechcem do seba pchať toľko hormónov mala som aj ohhs

e1i
8. dec 2021

@iwuskapoh ja som mala gonal 125j prvy raz a 150 druhy a orgalutran som mala aby nepopraskali

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre