Mám 40 rokov a túžim po dieťati

janas33
10. nov 2014

Ahojte, mám čerstvých 40 rokov a túžim po dieťatku. Viem, že je to trochu neskoro, ale ako sa hovorí, nikdy nie je pozde. /aj keď v prírode a tu to samozrejme naplatí/. Aké máte skúsenosti? Ja som bola v ISCARE a vajíčka mám /primerane veku/, ale docent ma odhováral. Vraj si mám vajíčka kúpiť od citujem "nejakej dvaciny" a mám sa nechať oplodniť. Že dieťa bude geneticky mužovo a ja ho budem mať jednoducho rada. Nevravím, že táto možnosť je zlá, ale rada by som skúsila aj svoje, aby som to neľutovala. Máte nikto nejaké skúsenosti? Ďakujem

dm2
10. nov 2014

@janas33 ahoj, ak mas vajička v poriadku, tak v žiadnom pripade nepripusti aby ťa ukecali na darcovske, je to biznis a potrebuju čo najviac z teba vyťažiť. ...ine vysvetlenie si neviem predstaviť, je predsa mnoho žien aj po 40 čo maju vlastne deti a su zdrave a v poriadku, jedine že by si mala nejake geneticke ochorenie, čo by mohlo ohroziť dieťatko....

držim palce 🙂 ..a mate nejake zdravotne problemy?

zuzimia
10. nov 2014

A preco to vlastne riesis cez CAR - mas nejake zdravotne problemy? Lebo pre nich (aj ked klobuk dole pred tym, co dokazu) si v prvom rade biznis! Pokial si v poriadku, tak naozaj nie je dovod!!!

janas33
autor
10. nov 2014

Ahoj, bože, ďakujem 🙂 Mám z toho strašné nervy, čo mi lekár povedal. Už 4 dni sa v noci budím a nespím.... Nemám žiadne genetické ochorenie. Mám už aj jedného zdravého 10 ročného syna a tehotenstvo bolo v poriadku. To fakt, že vyťažiť čo najviac? To je akože drahšie, keď sú to darované vajíčka? Vďaka

janas33
autor
10. nov 2014

Mne docent vravel, že šanca že sa u 40 r. chytí jej vajíčko je 15 %.... Alebo že potratím. Ale teraz mi vlastne nesedí to, že prečo by som mala potratiť svoje vajíčko a darované nie....
Vravel mi, teda doslova ma presviedčal, že všetky 40 r. majú deti z darovaných vajíčok...

janas33
autor
10. nov 2014

@zuzimia Lebo sa nám nedarí otehotnieť normálne. Inak by som to neriešila. Nemám žiadne zdravotné problémy inak, ale neviem ako si inak poradiť.

janas33
autor
10. nov 2014

@zuzimia Vieš, ja som to brala už ako poslednú možnosť... A mne to neprepláca poisťovňa, tak neviem prečo ma tak presviedča na darované ....

zuzimia
10. nov 2014

@janas33
Aha! Aj tak by som isla do vlastnych vajicok, a hlavne ked uz mas syna a vsetko bolo ok. A hlavne by som si veeeelmi dobre vybrala, s ktorym lekarom to budem riesit. Ja mam tiez nejake skusenosti s tymto centrom, aj ked nakoniec v podstate "platonicke" a niektore veci tam... 😕 neviem, neviem.

chrissa
10. nov 2014

@janas33 určite nie všetky, ja som otehotnela v 41 rokoch a porodila v 42 rokoch, tehotenstvo prebehlo bez komplikácií, dieťatko je zdravé. Prognózy lekárov boli negatívne..... v 35 rokoch mi hovorili, že vaječníky sú zhrubnuté, že vyzerajú byť nefunkčné...v 41 r. som otehotnela bez najmenších problémov. Keď som otehotnela, zase ma nahovárali na potrat. atď. Ach, tí naši lekári....Keby som dala na rady a vyjadrenia lekárov, dnes by som nemala doma zdravého chlapčeka. 😉

janas33
autor
10. nov 2014

@zuzimia noooooo a vieš mi poradiť že radšej kam? Docent Valky bol no ako to povedať jemne, veľmi netaktný... Ale brala som to, že už je to otrlosť a skúsenosti.

zuzimia
10. nov 2014

@janas33
Ja som mensiu tiez rodila v 38, takze to nie je velky rozdiel. Plus som mala niektore predpoklady, preco by mohli byt problemy a v pohode som otehotnela za tri mesiace a vsetko bolo a je ok. Samozrejme, ako samoplatkyna si pre nich este lepsi biznis a s darovanymi vajickami to bude hodne drahsie - cize zas lepsi biznis. Bola by som opatrna na tvojom mieste!

zuzimia
10. nov 2014

@janas33
Pisem ti IP.

janas33
autor
10. nov 2014

@chrissa och preboha. To fakt? Ťa nahovárali na potrat? Inak nechápem, že sa neboja pána boha, takto sa hrať že majú kryštálovú guľu.... A otehotnela si normálne, alebo s pomocou? A gratulujem samozrejme 🙂

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chrissa
10. nov 2014

Ďakujem. Otehotnela som normálne, hoci sa všetci tomu čudovali, že nie asistovane. A poznám ešte ďalšie 4 ženy, ktoré prirodzene otehotneli po 40-ke🙂 a majú zdravé deti. 3 z nich rodili po prvý krát, ako aj ja.

janas33
autor
10. nov 2014

Ďakujem za povzbudenie. Naozaj. 🙂

eeffka
10. nov 2014

@janas33 ja osobne by som v 40ke uz dieta v tvojeje situacii neriesila, lebo ako ti baby pisali ty si pre nich iba chodiaca penazenka, a najma, uz 1 dieta MAS!!! co by ine za to 1 dali.
Mam kolegynu mladu kocku ( 27r) co toto zabsolvovala a nebolo to med lizat,lieky, injekcie, aplikacie.... + nehovoriac kolko penazi ju to stalo a to jej platila aj poistovna ( aj ked nepoznam vasu fin.situaciu) ale uz len ten pristup ze sak coooo ty sice chces dieta a le v podstate si uz stara, co tak predat nejake mladsie vajicko 😖 , mne by stacilo na to aby ma chut presla.
a este ja mam 37 a som rada ze moje najmladsie uz ma cez 2roky, vek nepusti... darmo je to modne.

chrissa
10. nov 2014

@janas33 to nahováranie prebiehalo v takom duchu, že ešte je čas na prerušenie tehotenstva. Podobné odznelo aj v 4. mesiaci, že ešte máme čas......na ukončenie tehotenstva☹(

ada274
10. nov 2014

@janas33 Pokial ides ako samoplatca tak jednoznacne Reprofit Brno. Vyjde ta to dost lacnejsie nez na Slovensku. 40 nickam sa tam venuje Dr. Stepan Machac, skvely chlapik +420 543 516 001, ale vacsina personalu su fajn. Dalsi velmi dobri lekari su tam Koudelka, Kurecova, Stelc, Otevrel. Ak mas zaujem o mail, daj vediet.
Darovane vajicka su extremne drahe cele IVF 2x preplatis, sumy su obrovske (pozri si cenniky hociktorych CAR na Slovensku). Iscaru by som sa oblukom vyhla, mam osobnu skusenost.

Urcite to skus so svojimi a ked sa nepodari 1,2 x potom zacni uvazovat nad tym co ti Valky ponukol.

dm2
10. nov 2014

@janas33 prave včera som sa stretla s jednou znamou ktora teraz porodila tretie babo a ma 40, neplanovane, bez komplikacii, vsetko ok. a prveho chlapca mas s tymto partnerom? nemože byť problem u neho?
skus si dať porobiť nejake vysetrenia, možno ti niečo zistia, preliečia a otehotnieš aj prirodzene, pripadne skuste inseminaciu, je tam sice nižsia sanca na uspech ale je to podstatne lacnejšie.

čo sa tyka tych darovanych vajičok, skus pozrieť cenniky jednotlivych CAR, su to pekne palky...ty kedže mas 40 a umele oplodnenie je preplacane čiastočne do 39 roku, musela by sisi vsetko platit v plnej sume, konkretne v iscare stoji UO s darovanymi vajičkami 3 700 eur !!! na jeden cyklus samozrejme, už chápeš prečo ťa mily pan docent, ktoreho tu mnoho žien ospevuje, nahovara na darcovske? 😉 niečo z tej sumy ide pre tu darkynu, ale nemala suma, myslim že takmer cela suma, ide pre centrum...
je to smutne ale je to tak, tieto centra nas chcu vyžmýkať ako sa len da, česť vynimkam....

darula
10. nov 2014

Ahoj, ja som rodila v 40 - tke v decembri, ale v januári som mala 41 , je to moje tretie dieťatko, otehotnela som prirodzene, bolo to plánované, dokonca som aj rodila prirodzene, a chodila som skoro do konca tehu do práce, celú dobu som sa cítila veľmi dobre , skôr som mala problém po pôrode s chrbticou, ale to sa dalo do poriadku, teraz už bude mať malý 6 rokov, ak sa žena cíti dobre nikdy nie je neskoro, to vraví môj gyn. držím palce 😉

bambulka2015
10. nov 2014

@janas33 Janka, pred tym ako naostro v nejakom centre zacnete, chod aj na konzultaciu inde. Ak mas jajka v poriadku a celkovo nenasli dovod, preco sa vam nedari, tak sa do nicoho nenechaj tlacit. Aj take pary su, aj ovela mladsie, co su obaja zdravi a jednoducho to nejde.
Ja som tiez pravo po prvom ICSI a uz aj transfere. Som len o par ockov mladsia ako ty a zdrava ako rybicka. Problem je v muzovi. Co sa tyka centier, pocula som, ze na SK to nie je bohvie co. Ja tam sice nepatrim (som este dalej na zapad) ale diskutujem s babami, ktore si v Brne a pochvaluju si. Vela dokonca z SK doslova usla. Jednej nejaky doc na SK povedal, ze u nej uz nic nebude. A teraz je uz krasna tehulka. Takze nenechaj sa do nicoho tlacit. A vek vela neznamena. keby si vedela kolko dvadsiatok som ja u mna v centre stretla.
Toto vsetko je biznis. A kedze si samoplatca este väcsi a za darovane sa jasne, ze plati extra. Za svoje nie.

bodka70
10. nov 2014

tiež sa pripájam k mamičkám, ktorým sa podarilo prirodzene otehotnieť po 40 tke. Mala som rovnako ako @chrissa 41 rokov, keď som otehotnela a necelých 42 pri pôrode. Otehotnela som neplánovane, mám už dve zdravé väčšie dievčatá. Celé tehotenstvo bez problémov, chodila som normálne do práce, testy boli tiež všetky OK, amiocentézu som odmietla, narodil sa mi zdravý chlapček 😉 .

pupavka123
10. nov 2014

@janas33 Preco az po 10 rokov?to az teraz si zacala tuzit po dalsom?mali ste si to odbavit po roku,dvoch od narodenia syna a bol by pokoj..uz by som to na tvojom mieste v tomto veku neriesila,mozu nastat rozne komplikacie aj ked samozrejme nemusia,asi si na to velmi zatazena a preto sa Vam nedari,treba na to nemysliet a vypustit to z hlavy a mozno to same pride a ak nie,jedno zdrave uz mas,niektore nemaju ani toto stastie 🙂

bonaqa2013
10. nov 2014

Mám 4 deti. Musím povedať, že všetky neplánovane. No čo už. Ale keď som bola 4 krát tehu, lekárka ma nahovárala na prerušenie tehu z toho dovodu, že 4 deti sú už veľa, bude to pre nás ťažké... mala som na rozmyslenie 2 týždne. Sestrička mi telef. domov, či som sa už rozhodla. Bola som z toho nešťastná, nevedela som čo ako. po 2 týždňoch som si vydýchla. V súčasnosti má dcéra 4,5 roka, najstarší syn 19. Mám pocit, že niektorí lekári ako keby stratili ľudskosť. A Hippokratovu prísahu by už mohli aj rovno zrušiť. Že pomáhať. Len komu....

janas33
autor
10. nov 2014

@ada274 Ahoj, ďakujem Ti veľmi pekne za odpoveď. Tiež mi niečo v mojom vnútri hovorí, že nechoď tam už... Ak Ťa teda môžem poprosiť o ten mail, alebo kontakt na neho, ozvem sa mu. Ďakujem

janas33
autor
10. nov 2014

@bonaqa2013 fakt otrasné... naozaj. Že štyri deti sú veľa. Keby sa každý tak staral o seba a nehovoril čo nemusí hovoriť. 4 deti musia byť super 🙂

janas33
autor
10. nov 2014

@pupavka123 prečo po 10 rokoch? Proste je to túžba 🙂

janas33
autor
10. nov 2014

@darula tak taký gynekológ je naozaj pán Doktor. Ja som dostala len že, citujem: "naozaj by som do toho nešiel. Iste sa cítite mladá, ale to s tým nič nemá. Už ste na to stará a iste sa to nepodarí. podte na kozu, či to vobec má význam. noooo, vajíčka máte, aj dozrievajú, ale budeme ich vedieť dostať tak max. 6, za 4 budeme veľmi radi. Radšej si kúpte od nejakej dvaciny". Odvtedy nespím dobre...

denda123
10. nov 2014

🙂

@janas33 Ahoj,ja som mala tiež moje prvé dieťa v 42 rokoch a je úplne v poriadku,takže nie je dôvod,aby ťa nahovárali na niečo také,ani sa nedaj! Držím palce....

bambulka2015
10. nov 2014

@bonaqa2013 to je to take typicke slovenske. Kazdy sa stara do kazdej r.... Ked mas jedno, tak ta ohovaraju, ze jedinacik, ze dieta bude rozmaznane atd. ked mas dve ale nie parik, tak ta lutuju, ze zase dievca (zase chlapec?). Ked mas viac ako dve, tak si uz asocial. Ja keby som mohla, brala by som aj 5 vlastnych. Viem co si mozem aj financne, aj psychicky aj fyzicky dovolit. 😉
Ja budem stastna, ak sa nam teraz podari aspon to jedno jedine. A nech si hovori kazdy co chce, ja viem svoje a nech sa kazdy stara o svoje veci.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre