Mimotelové oplodnenie a zástava vývoja embrya

izajana
4. mar 2012

ahojte,

rada by som sa podelila o moju skusenost, resp. vas poziadala o vasu...

pred mesiacom som absolvovala 2.IVF - uspesne, transfer bol 2.3., vysledky testov HCG:
14. den po et HCG 58
16.den po et HCG 100
23.den po e tHCG 395
29.den po et HCG 531

hodnoty nizke, ale stupaju. zial lekar na ultrazvuku nic nenasiel (pri tychto hodnotach to asi ani nieje mozne), povedal mi, ze sice tehotna som, ale na 95% toto tehotenstvo nema sancu dojst k porodu... neverim uz v zazrak, mam ist o 2 dni opat na ultrazvuk. vysadila som UTROGESTAN, nepicham si uz ziadne injekcie, menstruacia sa zatial nedostavila, mam ale hrozny strach z mimomaternicoveho tehotenstva... ked tak nad tym premyslam, tak vlastne neviem co sa stalo, prestalo sa embryjko vyvvyjat... odijde samo, alebo nie? preco sa to stalo atd... urcite nie som sama, kt. ma takuto skusenost, preto by som vas rada poziadala, ci mi neporadite: jedna sa o zamlkle tehotenstvo? teraz v podstate cakam a sledujem sa, co bude dalej... je to hrozne, som stale plna hormonov, po 4. rokoch sa nam konecne podarilo otehotniet, 1x v zivote som videla // dve ciarky na teste a potom pride toto... cakanie je hrozna vec, modlim sa, aby nenastali ziadne komplikacie, ked uz je to takto zle, nech to nieje este horsie...

budem rada, ak niekto zareaguje, podeli sa, poradi, podpori. viem, ze to musime s manzelom zvladnut sami, snazim sa a bojujem, ale akosi sa neviem z nicoho tesit a radovat... viem, ze nadej umiera posledna, ale ked clovek nema sil, pozitivivne myslenie akosi nejde...

dakujem

lauritka
4. mar 2012

@izajana ahoj, zazila som podobnu skusenost , tiez po prvom IVF - najprv tehu testy tmavli akosi pomaly, potom sice v 6tt videl dutinku, ale bez plodu.. tak sme este cakali a v 8 tt nebolo srdiecko, tak sme to museli ukoncit. dg, zamlknuty potrat.. 😒 musela som ist na kyretaz.
zial tie hodnoty co pises, nerastu ako by mali.. takze skor to vidim tiez na potrat.. ☹
pricina neznama.. ze vraj to sa stava. takze ti prajem silu do dalsieho boja. mate este mrazacikov ???
mne sa to stalo potom este raz , po KET o par mesiacov neskor. ani ti nehovorim, ako nas to zdrvilo a uz sme dalsie umelko neriesili ani neriesime... snazime sa 8 rokov.
neviem ci odide samo.. mne neodislo, ani som nezacala krvacat.. musela som ist na kyretaz v obidvoch pripadoch.

izajana
autor
4. mar 2012

ahoj lauritka,

dakujem za rychlu reakciu, zial nemame ziadnych mrazacikov, o to je to horsie... viem, ze su hodnoty nizke, v tomto som rozumna... aj ked v jeden moment si hovorim, ze priroda je silnejsia, nasledne si hovorim preco sa toho deje prave nam... snazim sa k tomu pristupovat racionalne, ale nejde to...

bude urcite lepsie - zacat sa sustredit na nieco ine, ale ked je dieta najvacsia priorita v zivote, tak mi vsetko ostatne pride ako banalita... asi to mas podobne, ze?

cakali sme 2 tyzdne - nech hodnota stupa anech nam lekari povedia uz nieco konkretne, teraz pokracujeme dalej - cakame, ci sa z toho vyklube mimomaternicove, ci nie... horzne... manzel ma ani nenechava samu doma, ak by prisli bolesti atd... snazim sa ale fungovat normalne - v ramci moznosti. o nasom 2. pokuse nevie skoro nikto a chcemme to tak nechat, aj ked je to o to tahsie sa tvarit v pohode ked ti ide puknut srdce...

mozem sa opytat, preco uz nechcete skusat IVF?

barbareta
4. mar 2012

no žial toto poznám, takže mne povedali že to bolo biochemické tehotenstvo čiže skoré-ranné/začiatok tehu.
Zdrvilo ma to v tej dobe totalne , bolo to KET s 1ivf. a žial už viac sa Nám nezadarilo2-3ivf ☹ a tak sme sa dali na Adopciu a čakame.
Toto je dosť podobná téma možno pomôže :
http://www.google.com/url?q=https://www.modryko...

lauritka
4. mar 2012

@izajana ako vravis, sustredime sa na nieco ine a my vlastne ani zavazny problem nemame.. nic nam nenasli, okrem trochu horsieho spg.. takze maximalne este skusime mozno dalsie IUI.
mm uz nechce ziadne uemele, akceptujem, ani ja nemam chut. bud bude alebo nie, svet sa nezruti, uzivame si zivot aj takto 🙂 presla nas chut stale dokokola nieco riesit u lekarov.

brita
4. mar 2012

@izajana Ahoj, velmi dobre viem, ako sa citis, ake otazky ti viria hlavou. Ja som zazila v roku 2010 nieco podobne ako @lauritka. Mne sice hcg stupalo normalne, ale plodovy vacok zostal prazdny bez plodika. Tiez sme cakali a nakoniec asi v 8. alebo 9. tyzdni som isla na reviziu, lebo stale tam nic nebolo a uz bolo jasne ze cakat je zbytocne..Bolo to moje prve tehu po umelom (celkovo to bol 6. pokus uemleho) a po 8. rokoch manzelstva. Bola som zdrvena a navyse sa mi do toho priplietli otrasne zavrate, ktore sa objavovali kazde dva-tri dni a zachvat trval 5 hodin. 😒 Az ma museli poslat na magneticku rezonanciu. Nastastie tie zavrate po liekoch zmizli a doktor mi povedal, ze to mam z tych stresov. Potom sme isli este 2x na IVF bez uspechu a az dalsie, cize uz 9.pokus nam vysiel. Takze po 10.rokoch manzelstva konecne cakame. Medzitym sme sa dali uz aj na adopciu, absolvovali aj tu pripravu a v decemrbi 2011 nas zaradili do poradovnika. To posledne 9. ivf s darkynou vyslo, proste neuveritelny zazrak.Som nesmierne vdacna, ze to vyslo,no tie nervy, smutok a neuspechy neprajem nikomu. Moc ti drzim palce, aby si nestratila silu bojovat. Malokomu to vyjde hned, nam to trvalo podla mna hrozne dlho, uz sme to chceli nechat tak. Po poslednom IVF nam dokonca ostal aj jeden mrazacik, co sme necakali ani nahodou. Aj keby ti to nahodou teraz nevyslo, nevzdavaj to a bojuj dalej 😉 Drzim palce. 😉

izajana
autor
4. mar 2012

dakujem dievcta za reakcie, velmi si vazim, ze ste napisali vlastne bolestive skusenosti, tieto veci clovek naozaj pochopi, az ked ich okusi na vlastnej kozi...

my sme na tom podobne ako lauritka, nic zavazneho nam nezistili, okrem horsieho spermiogramu. kedze sme pri oboch pokusoch mali len 2 embryjka na vlozenie bola som z toho dost nestastna... 1 sanca a nic viac... vajicok som mala 5 -6, oplodnili sice 5, 2 - 3 sa v oboch pripadoch prestali vyvyjat, takze zostali 2... pri 1. ivf som sa bala aj dychat viac, pri 2. ivf uz som to brala omnoho lepsie, bola som v pohode, skoro na to ani nemyslela, normalne fungovala a vyslo to - aj ked zial s takymto (zatial) nejasnym koncom... je to o to komplikovanejsie, ze sme riesili IVF v CR (Brno), ale zijeme v Budapesti a ani ja a ani manzel nehovorime madarsky. Uroven zdravotnictva je tu velmi nizka a predstava, ze ma operuju a lezim v nemocnici kde nic a nikomu nerozumiem na naozaj desi. Lenze ked nastanu komplikacie - tak to do Brna proste nedame...

O dieta sa snazime cca 4 roky, sme spolu 10rokov, dietatko si prajeme a zvazujem uz aj adopciu, kedze viem, ze je to beh na dlhu trat, je nutne to zacat riesit co najskor. ale opat komplikovana situacia, zijeme v inom state a nemyslim, ze mozeme za tychto podmienok ziadat o adopciu v SR, popr. CR kde mame trvaly pobyt... ale to uz je ina kapitola...

takze ci uz to nazveme biochemicke tehotenstvo, alebo zamlkle - vyvoj je zial ten isty. vysvetlovali vam nejako lekari, preco k tomu dochadza? navrhovali nejake dokladnejsia vysetrenia po tejto skusenosti, geneticke, alebo ine testy?

izajana
autor
10. mar 2012

ahojte,

takze veci nabrali rychly spad - uz som doma z nemocnice po laparoskopii - jednalo sa o mimomaternicove tehotenstvo... odstranili mi pravy vajcovod, 3 mesiace si musime dat so snazenim pauzu a potom mozeme opat zacat, len neviem ci je to pre telo aj dusu dostatocny cas.

drzim palce, nech sa podari otehotniet co najskor, urcite to tento rok vyjde 🙂

drzte sa!

hariet
11. mar 2012

@izajana Ahoj moja, je mi to velmi luto, ze to takto dopadlo... Viem co prezivas, nam sa tiez podarilo po 3 rokoch otehotniet, ale skoncilo to MA.. Tiez zijeme v zahranici..je to tazke. Posielam ti aspon takto na dialku pozitivnu energiu a nevzdavajte to! Musime byt silne 😔

linda81
11. mar 2012

@izajana
@hariet Ahojte baby...my sme na tom podobne, tiez je to takmer 3 roky, a nicz toho.....1 IVF ani 1 KEt nevysli....strasne ma to vzalo...teraz budem musiet i na 2 IVF.....zijeme tiez v zahranici a i ked je to tazke som rada, ze nie som doma, neviem ako bys om zvladala tie poznamky aka som uz staa a nemam babo...ako keby som ja za to mohla....drzim vam palce velmi, nech vam to vyjde konecne...

hariet
11. mar 2012

@linda81 ahoj..ja som tiez rada, ze nie som doma presne z toho isteho dovodu. Nam sa podarilo prirodzene otehu presne mesiac po diagnostickej laparke. Preto sme este ani asist. rep. neskusali...zatial sme sa spamatavali z toho MA. Ale vyzera to tak, ze v najblizsich tyzdnoch ideme na to. Drzim velmi aj vam palce, verim, ze sa dockame!

lauritka
11. mar 2012

@izajana je mi luto, zaroven prajem vela sil do dalsieho boja. 🤐 🤐 🤐

tatinka
6. máj 2012

@izajana ahoj, my sa snazime s priatelom o babo uz tri a pol roka mame za sebou tri iui neuspesne a jedno ivf neuspesne, tento rok vmarci sme mali ket , embryko sa ujalo zial v 4 tyzdni nam odislo do nebicka,,,ja som mala udobre hcg asi po dva apol tyzdna som ho mala 523 takze naozaj fajn, lenze uz dva tyzdne po vklade som zacala spinit a aj slabo krvacat, 4 tyzden sa krvacanie rozbehlo, skoncila som v nemocke , nemuseli ma sice cistit ae davali inj na zastavene krvacania pretoze na sone videli ze dnu uz nic nemam ze uz gestacny vacok sa odplavil pri krvcani,,,teraz sme sid a li urobit hemtologiu a andrologiu, poslali sme druhu ziadost a cakame na schvalenie, tiez este cakame na vysledky z genetiky,,,ja mam pcos a priatel ma spomalene a deformovane spermiky,,,normlane mam obavu z tych genetick,vysledkov, lebo dr v centre povedala ked sme boli v 4 tyzdni an sono ze sice mame gestacny vacok a aj zltok ale ze sa jej to nepozdava lebo ze zltok je velky v pomere ku gestacnemu vacku a ze tam nie je miesto pre vytvorenie mimi, ale povedala ze pockame akos a to vyvinie ze moze to este dorast ten vacok,,ale..
,,,,ale ideme dalej, verim ze tento druhy pokus nam vyjde 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre