Mimotelové oplodnenie v auguste alebo v septembri 2014

meaningful
26. aug 2014

ahojte, zacinam stimulku na moje druhe ivfko, iste niesom sama, tak dufam ze sa podelime o infosky, o priebehu a tak 🙂
Kedy ste zacali, aky mate protokol, co vam dali, ake lieky?

ada83
26. aug 2014

@meaningful ahoj ja idem idem v stredu na kontrolu a dufamz
Ze aj lieky ideme na 3 ivf

meaningful
autor
26. aug 2014

@ada83 ahoj Adi, do tretice vsetko dobre, uvidis, drzim palce. Ides na kontrolu pred? kedy zacinas? mne zacala mrcha samozrejme trocha skor, o 3 dni. tak dnes som 2dc. a po prvej injekcii.

saxana15
27. aug 2014

Caute.zajtra mam vklad Ket 🙂

meaningful
autor
3. sep 2014

@saxana15 ahoj, no ako si dopadla? vsetko ok? ako sa citis? ja mam odber asi v sobotu, a vklad niekedy buduci tyzden asi.

saxana15
3. sep 2014

@meaningful ahoj.ja som bola na vklad 2 embryjok vo stvrtok.testujem az 8.9. Ale necitim vobec nic.akoby sa nic nedialo,co ma znepokojuje ☹

ada83
3. sep 2014

@meaningful idem akurat na kontrolu a dufam ze aj lieky mi da konecne

meaningful
autor
3. sep 2014

@saxana15 no ked nic necitis to neznamena zatial nic zle. Ved to je uz pondelok to testovanie, juj budem ti drzat palceky aby sa to podarilo. V akom stadiu ti embrijka vkladali? mala si predlz.kultivaciu?

meaningful
autor
3. sep 2014

@ada83 uz by si mala mat potom, tak co ti dali? ides stimulovat?

saxana15
3. sep 2014

@meaningful dakujem pekne.ano,mala som PK,stadium ti nepoviem,moj dr. Len povedal,ze mame 10 uspesne oplodnenych,ale len 4 kvalitne.takze ja som po KET.lebo IVF bolo v maji,len som uz druhykrat dostala stredny hyperstimulak,tak sa odklad odlozil.3 mesiace som bola bez menstruacie ☹ proste tie injekcie a hormony su riadny bordel!!! Takze vraj cerstve embryjka maju vacsiu sancu ako mrazaciky☹ som jak na ihlach po piatich vkladoch !

ada83
3. sep 2014

@meaningful ideme skusit soft sme sa dohodli a ze vyber vajicok nebude v narkoze len mi daju nejake tabletky od bolesti tak nemusi vybavovat predoperacne . Idem 8_10 den na kontrolu a podla toho sa rozhodne naisto a da lieky na vajka

meaningful
autor
3. sep 2014

@ada83 ako ten soft funguje? chodis valkymu?

meaningful
autor
3. sep 2014

@saxana15 toho hyperstimulaku sa aj ja bojim. Pred odberom si mala nejake priznaky? ci az po odbere?

saxana15
3. sep 2014

@meaningful moj dr.uz pozna moje reakcie.3 ivf a 5 vkladov.preto aj menil gonal na puregon,no nepomohlo,tvorilo sa mi vela vajok okolo 15.pichala som asi 10 az 12 dni,zacala som sa v pase zvacsovat uz pred odberom.po odbere ale najhorsie.PK a ja som mala ist na vklad ale ked ma dr.videl,hned ho zamietol.naliata a nafuknuta plus 5 kg naviac,o bolestiach nehovoriac,doma som lezala so zbalenou taskou do nemocnice,pripravena na odsavanie tekutin z brucha, ak sa stav zhorsi.nemohla som uz z hlboka dychat ani jest,pit,otocit sa,kychnut,ci zakaslat,tak ma cela brusna dutina bolela!po tyzdni to odznievalo,ale 2 tyzdne,denne lahka ulava,vdaka bohu.myslela som,ze prasknem a ludia sa ma pytali,ze ci som tehotna ☹ Strasne!

meaningful
autor
3. sep 2014

@saxana15 teda si si prezila, uz len dufat, ze to konecne vyslo. ja som pri prvom ivfku mala slaby hyperstimulak, zle sa mi dychalo, ale vklad bol po PK. ale mala som 13 vajec a z toho vkladali dve morule, z ostatnych nic :( takze kvalita bola zla. Dufam ze teraz to bude ine.

saxana15
3. sep 2014

@meaningful jasne,dufajme! Niekedy mi uz aj to dufanie a pozitivne myslenie ide na nervy!☹ ale kazdy uspech snazilky,dava nadej! 😉

meaningful
autor
4. sep 2014

@saxana15 tiez sa snazim, ale neda sa na to nemysliet, ale este to zvladam zatial.

ada83
4. sep 2014

@meaningful nie chodim k reismulerovej povedala ze je to skoro ako ivf len si budem brat nejake lieky az od cca 8 dna ze staci jedno vajko a nebudu mi to brat v narkoze ale len nieco ze mi daju od bolesti ze sa to da vydrzat vsetko sa rozhodne cca 8 den na kontrole

meaningful
autor
4. sep 2014

@ada83 ja som bola dnes na kontrole, hm, mam trocha obavu, ze opat mi tam rasie vela vajec, tak sa bojim, aby nebol OHSS, doki tiez dumal. Minule som mala 13vajec, ale to som brala dlho diphereline a potom menopur . Ale vaja neboli kvalitne. nic sa nemrazilo.

Teraz mam menopur a cetrotide a dnes si mam pichnut to otrivile o 22 a sobotu odber. Musim sa modlit aby mi nic nebolo a hlavne aby to vyslo.
na ten tvoj sof som potom zvedava, ako to budes znasat, kolko vajok budes mat nakoniec. Citala som teraz v inom fore ze aj po Softe mozes mat aj 5vajok.

meaningful
autor
6. sep 2014

@saxana15
@ada83 ahojte, tak mam po odbere, teraz dufat v zazraky 🙂

ada83
6. sep 2014

@meaningful kolko bolo vajok

ada83
6. sep 2014

@meaningful no neviem ci ich bude tolko lebo do kontroli neberem nic idem az 8 den na kontrolu a potom mi nieco ze da

meaningful
autor
6. sep 2014

@ada83 ahoj adi, mala som 10 vajok, odber mi robila ta mlada doktorka reismulerova, ta tvoja. Bola mila.
zajtra maju volat, co a ako? ci z nich cosi bude. Dali sme vsetky isci a PK. Boli ma brucho dost, ale musim to vydrzat. Pijem a pijem, aby som nemala OHSs.

ada83
6. sep 2014

@meaningful tak super uroda musis to dat do uspesneho konca a ja pojdem za par dni za tebou. Tak super ze si spokojna bola s mojou dr 😀 hej zajtra ti zavolaju kolko sa oplodnilo a kedy bude vklaf

meaningful
autor
6. sep 2014

@ada83 budem ti drzat palce. ano ta doktorka robila dnes vsetky zakroky, sikula. Dufam a budem sa modlit ab sa podarilo oplodnit daco a aby sa konecne aj nieco uhniezdilo.

ada83
6. sep 2014

@meaningful co tam dnes nebol valky mne robil aj opu aj vklad valky vklad bol v sobotu a bol tam sam

meaningful
autor
6. sep 2014

@ada83 tak asi sa striedaju, a to som sa pytala ci tam bude, povedal ze hej a vidis

ada83
6. sep 2014

@meaningful asi mal nieco surne alebo si chcel odychnut starsi pan uz je

meaningful
autor
6. sep 2014

@ada83 to ano, je to uz starsi panko, ale dufam ze este vie pomoct.

ada83
7. sep 2014

@meaningful urcite vie daj vediet ked zavolaju

meaningful
autor
7. sep 2014

@ada83 takze volali, z 10 sa podarilo len 5 oplodnit. :( tak a uvidime co bude dalej. Ak sa podari, vo stvrtok by bol vklad.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre