Môžeme ísť na umelé oplodnenie, keď chceme dvojičky?

lucka1303
29. apr 2013

🙂 chcela by som sa len opitat ci je vobec mozne ist do martina na umele oplodnenie i ked otehotniet sa nam dari normalne ale chcely by sme dvojcatka 🙂 rpzpravala som sa so sesternicou ktora bola na umelom oplodneni v martine v heliose a teda podarilo sa im to na prvy krat. 😀 a potom otehotnela znova uz prirodzene.a maju dve krasne deticky. 🙂 ale nevedela mi povedat ci je to mozne a ci sa to vlastne aj podari a ci sa plati vsetko alebo plati aj nieco zdravotka ako pri tom ked sa nedari. 🙂 poradi mi niekto. ☹ vdaka.

jaja018
29. apr 2013

Ak náhodou by vás zobrali tak by ste si platili všetko sami. Ale neviem či by vás vzali

sisinka78
29. apr 2013

Doporucujem prezit aspon niekolko dni v pritomnosti dvojiciek a myslim ze ta tato tuzba rychlo prejde🙂🙂 Okrem ineho to je pre cloveka nefyziologicke mat viacplodove tehotenstvo, nehovoriac o tom ake je to rizikove pre matku aj deticky.

lucinocka
29. apr 2013

ja by som teda dvojicky dobrovolne nechcela ani keby mi zaplatili..

hori
29. apr 2013

myslim si, ze riziko, ze vam z toho vyjdu namiesto dvojiciek trojicky alebo len jedno dietatko je prilis velke na to, aby ste prirodzene otehotnenie vymenili za umele oplodnenie. divila by som sa aj, keby vam v heliose vobec na to pristali...

hradnapani
29. apr 2013

pokial nemate problem s otehotnenim a donosenim dietata, pochybujem, ze by vas len tak zobrali (hoci ano, peniaze vladnu svetom), ale z etickeho hladiska sa mi to nezda ok. Teda, taky lekar, ktory by sa na to dal, nie je z mojho pohladu profesional... CAR su pre pary, ktore otehotniet nemozu a tak by to aj malo zostat.

madono
29. apr 2013

Môj dedo hovoril, že radšej tri po sebe ako dve naraz.

dukokatka
29. apr 2013

neviem ci by to schvalila poistovna lebo tam sa do papierov pise a aky problem ide ze na nedari otehotniet.Iba ked mozno samoplatca tak umele oplodnenie stoji 3000 eura a kde je istota ze sa to podari?Niekto by chcel aj jedno a nedari sa otehotniet ani po umelom.

maznacik007
29. apr 2013

uff no mam dost .... mas 21 rokov dve male deti a chces ist na UO? to co je za rozum.... tieto techniky su urcene pre neplodne pary, beru sa pritom hormony atd atd..

nehovoriac o tom ze by si si to plne hradila kedze nemas diagnozu nato aby ti to preplatila poistovna...

Vaz si co mas, dve krasne zdrave deti, nevies co je to za zufalstvo tuzit po detoch ktore neprichadzaju, uff asi to znie moralisticky ale vazne toto nechapem ... dufam ze je to len hlupy vtip tato otazka

ivetkabab
29. apr 2013

ahojky.nie je lepsie ako umele oplodnenie radsej brat lieky na rast folikulov?nar.Clostibelgyt???/neviem c som to napisala spravne ten nazov/on podporuje rast vajicok u neplodnych parov .Vytvori viac vajicok a je sanca na viacpocetne tehotenstvo.A ked si mysli,ze by ste t mali nechat na prirodu 🙂 Vela stastia

magica78
29. apr 2013

myslim ze by vam vlozili ale vsetko by ste museli platit sa mi lebo u vas nie je dovod na IVF. a poistovna priplaca iba tym co maju diagnozu na to

darka2001
29. apr 2013

Tak to teda daj vediet ak ti taku somarinu v Heliose schvalia, co by za to mnohe dali aby mali dve deturence a nemuseli podstupovat to hormonalne sialenstvo a uz vobec nechovorim o financnej otazke,to mate na vyhodenie len tak okolo 3000€,poslem ti ucet,lebo poistovna ti take nieco urcite neschvali.

dahra
29. apr 2013

No ja mám obe deti z Heliosu. Prirodzene sa nám nikdy nezadarilo, prvé dieťa som rodila ako 32-ročná, vtedy mi tam povedali, že mi neodporúčajú vkladať viac ako jedno. Pri 1.IVF určite nie. Na takéto niečo pristanú, keď má žena viac ako 35 a žiadne dieťa, alebo viac neúspešných pokusov IVF za sebou. Z prvého IVF mám syna, z druhého IVF som mala možnosť dať si vložiť 2, pretože boli dve embryá, ale odhovárali ma a to som mala 34 rokov. Inak poistovna čiastočne hradí cyklus IVF, ked je dovod. Nás tento druhý pokus vyšiel cca €1.000, no ak ty už deti máš a chceš len takýto "bonus", tak na 99% som presvedčená, že si to budete plne hradiť a to je už iná pálka.

dafy
29. apr 2013

žartuješ?? ty musíš mať diagnozu a tou je neplodnosť!!! nato aby ti to poistovňa schválila a preplatila....bud rada čo máš doma a este stale možeš mat kedykolvek prirodzene dieta 🙂 dakovala by som bohu za to keby lusknutím prsta by som otehotnela 😖 a ani by ma nenapadla taká hluposť ako teba 😕 ale áno možeš to aj ty podstupiť pokial más cca 3000 eur a vyskušať si čo je to byť nadopovaná hormonami v tele a byť v strese..no a prípadne potom zistiť že sa to nepodarilo a tým pádom zbytočne vyhodené prachy..pretoze to ze to vyslo tvojej kamoške este neznamená ze to vyjde aj tebe hned na prvý šup 🤐 ..

matricia
30. apr 2013

ja si myslim, ze si este velmi mlada, a ze mas dost roboty s dvomi detickami to zvladat, a hlavne s malou Tamarkou, tak nevymyslaj🙂

stanislavao
30. apr 2013

urcite nie. ma 2 male deti. v poslednom case mam pocit, ze toto je stranka psychopatov a nie normalnych zien. tak stupidne otazky, co tu citat.

pemizb
30. apr 2013

Ty si asi este nemala moznost byt s dvojickami ze? O co ti ide? Chces aby sa za tebou ludia otacali?
No moja, tak prid si to vyskusat a uvidis co to je. Je to krasne na ulici, ale starosti je kopu. Nevravim, mamtie svoje dvojicky rada, nedala by so ich za svet, ale je to naozaj starost. To nemas tolko casu maznat sa s nimi napr. pri kupani. Malu kupem a maly vresti vonku ze je hladny. Kupem maleho a mala vresti ze nie som pri nej ja ale niekto iny.
Ak chces deti, tak ti je jedmo ze su dve naraz alebo dve po sebe.

janka9898
30. apr 2013

ty kokso mlada baba dve deti v podmienkach predaja napisane ze mas bloknuty ucet v banke koli exekuciia ty chces estedvojicky???
ako aj prirodzenee sa vam to moze podarit aletakto do martina? kde su pary plne zufalstva ktorym sa nedari akopeniaze hybu svetoale ja chcem vediet toho dr ktory to spravi s cistym svedomim mozno taks tucnou obalkou este preneho
je to zle to napisat vobec takuto otazku tu na konika kde je kopu zufalych snaziliek ktore by dali aj cely svet zajedno zdrave dieta a ty& mas dve a este chces dvojicky UO? nezda sa ti to sebecke???
neviem nomozn vam to niektosspravi ale kde mas zaruku ze sa to podari? co das si vlozit pre istotu az 3? acokedsa uchytia vsetky 3?? zvladnes taku situaciu fycikcy? financne??
skusna nad tym zamysliet cije to dobrynapad

sjuzi
30. apr 2013

A toto je uz co za rozmar??? 😕

daliana
30. apr 2013

Ahoj 🙂 Ja som matka dvojičiek-chlapcov..............je rozdiel mať jedno ............a rozdiel dve naraz.............ten rozdiel pocítiš už v tehotenstve 😉 ............Áno, dvojičky sú krásna "imidžová" záležitosť............zvláštnosť...............výnimočnosť 🙂 😉.............keď vidíš, že ich má niekto iný 😕 😀............ja ich mám 🙂 a cítim sa neimidžovo strhane a unavene.............ľudia na mňa naozaj pozerajú zvláštne 😀 ...................a som určite výnimočná, lebo som na nich celé dni sama... bez pomoci 😨 ......................ja súhlasím s @madono ............dedo vedel o čom rozpráva 😕 🙂

krasneleto
30. apr 2013

mozes. poistovna ti nepreplati nic. nemas na to diagnozu. vide vas to 2000 eur, natlacis si telo hormonmi a pravdepodobnost ze sa to vobec podari po vklade je 40 % ... a ze budu dvojicky 3O%... to je velmi malo na to aby som cpala do seba tie kopy hormonov.. napriklad ja som stimulovala 5Otimi injekciami.... ty si zdrava mlada zena ktora ma deti a moze mat deti... nechapem tvoje dovody.. ale cisto k otazke. mozes. zaplatis. a vyst to nemusi... moze byt z toho " len" jedno

martinazvo
30. apr 2013

poistovna vam nepreplati nic ak nemate na umele oplodnenie diagnozu...

trish31
1. máj 2013

Ak si to zaplatis tak mozes len neviem ci bude mat nejaky lekar na taketo vystrelky cas,kedze tam naozaj pomahaju ludom,ktori maju nejaky zdravotny problem a otehotniet nemozu a nie ludom,ktori si zmyslia,ze chcu dvojicky...By ma neprekvapilo keby si si aj pohlavie urcila ake chces

afrika
1. máj 2013

poniektorí ľudia si asi neuvedomujú čo IVF obnáša................ 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre