Odber vajíčok a následný vklad

rose198973773
15. máj 2022

Caute babulky chcela som sa opytat vcera som bola na odbere vajicok. Neviete mi povedat ci sa bude vklad vykonávať este tento mesic? Ako ste to mali vy? Dakujem

kacka945
15. máj 2022

@rose198973773 Ahoj. Áno, ak bude všetko ok a nedostaneš hyperstimulacny syndrom. Ja som mala vklad po odbere cca 2 týždne. A na povzbudenie ti ešte napíšem, že nám vyšiel hneď prvý vklad a bábätko je už aj na svete. 😉Držím prsty

e1i
15. máj 2022

@rose198973773 vklad na 5 den po odbere som mala

petricka22
15. máj 2022

@rose198973773 tiez som mala ET asi 5 den po odbere. Zalezi, ci mate predlzenu kultuvaciu a ci budu este nieco viac s embryjkami robit. Ale standardne to asi byva na ten 5ty den. Ved vam museli povedat, co bude nasledovat? Ci?

monkasponka
15. máj 2022

@kacka945 možem sa opytat v ktorom centre ste boli?

7lenka11
15. máj 2022

áno, robí sa to do pár dní od odberu, ak nemáš nejaké závažné problémy a ak je čo vložiť.. vajíčko musí byť zrelé, schopné oplodnenia a následne vývoja.. ja som bola na odbere v utorok, zvolili sme si predĺženú kultiváciu a v nedeľu som mala vklad

rose198973773
autor
15. máj 2022

@kacka945 gratulujem❤

rose198973773
autor
15. máj 2022

@monkasponka gynfiv bratislava

rose198973773
autor
15. máj 2022

@petricka22 povedali ze mam douzivat fraxiparin do prveho menstruacneho cyklu
@petricka22

petricka22
15. máj 2022

@rose198973773 takze tento cyklus ET nebude? Akoze ja som bola v dvoch centrach a v jednom robili neskutocne tajnosti a nikdy som nevedela, co bude nasledovat a kolko to bude stat… v druhom som bola o vsetkom dobre informovana a vedela som presne, co sa bude diat. Tak ty si natrafila mozno tiez na nieco podobne.
Drzim ti palce, nech to dobre dopadne 🤞

kacka945
15. máj 2022

@monkasponka SPLN Košice

kacka945
15. máj 2022

@rose198973773 Pozrela som do papierov.. Aj ja som mala vklad na 5.den od odberu

chantalka86
5. jún 2022

Ja som vklad po odbere nemala, pretoze som mala nespravne hormonalne hladiny. Tak sme museli ist potom o mesiac na KET.

tajnickaaa
13. júl 2022

Ahoj @chantalka86 🙂 prosím vieš mi poradiť, ako to vychadzálo s vkladom na ďalší cyklus? totižto ja som bola na odbere vajíčok dnes, s tým že mi povedali že vytiahli 28 vajíčok a z toho dôvodu pre moje dobro a zdravie môže dôjsť ku vkladu až po nasledujúcom cykle taktiež samozrejme KET... akurát že ja mám trošku problém ako sa nastaviť v práci, keďže teraz som už mala všetko vybavené a nastavené tak, že o 5 dní ododnes idem na vklad, avšak teraz absolútne neviem ako to cca vychádza časovo, bolo mi povedané že po menštruácii prídem na kontrolu ale že na cca ktorý deň cyklu môžeme pristúpiť ku vkladu som sa zabudla opýtať, v tej chvíli mi to vôbec nenapadlo...viem že je to individuálne ale potrebujem to vedieť aspoň približne a ešte by ma zaujímalo či sa za to KET dopláca ☹ vopred ďakujem ❤

chantalka86
23. júl 2022

@tajnickaaa ahoj, asi uz budes v dalsom cykle. No oni ti budu merat kedy nastane ovulacia a od toho dna ti odpocitaju pocet dni, napr. 5, ak budu vkladat 5 dnove blastocysty, a na ten piaty po ovulacii by ti urobili vklad. Mne ovulacia vychadzala 14 den, tak mi vklad robili na 19 den pri 5 dnovej blastocyste. Ak by som mala 4 dnovu, mali by mi robit vklad na 18ty den.

tajnickaaa
24. júl 2022

@chantalka86 Ahoj 🙂 dakujem krásne za odpoveď ❤ no vlastne stále čakám na to kedy mi príde menzes a doktorka povedala že keď príde, mám sa objednať na kontrolu po ňom, čiže stále čakám, len teda už viacero ľudí, aj embryologička keď som sa jej do telefonu pýtala mi povedalo, že vlastne tento prvý menzes prejde a začíname až od toho ďalšieho, ako to bolo v tvojom prípade? lebo už som z toho totálne zmätená, či mám vlastne rátať s vkladom teraz v auguste alebo až po tom dalšom menzese niekedy v septembri?

chantalka86
24. júl 2022

@tajnickaaa no ja som mala pauzu 2-3 cykly medzi odberom a vkladom, lebo raz som bola chora, raz boli sviatky atd.. ale aky by neboli tieto okolnosti, tak by mi vklad robili hned v ten novy cyklus po odberovom cykle. Lenze ja som mala o ovela menej vajicok. Zobrali mi iba 7.

lina1993
30. jan 2024

@kacka945 Ahoj, ja tiez mam hroziaci OHSS, odobrali 27 vajicok. Dnes som po odbere 5. den. Mam cakat na menzes, potom kontr. sonografia. Uz od vcera mam take slabsie krvacanie, no neviem konkretne uz to by mohol byt menzes ? Inac stale mam silne krce a bolesti, a teraz nic iba krvacanie. Ty si kedy mala dalsi menzes po odbere ?

kacka945
30. jan 2024

@lina1993 Ahoj. Ja som ďalši menzes už nedostala, pretože som 5.den po odbere bola na vklad a vyšlo to hneď na prvykrat. Držím ti prsty, ja som OHSS našťastie nemala.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre