Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

eliad
1. feb 2020

@katulka94 mali ste teda viac šťastia ako my a zrejme tie spermie neboli až take zle, dôležité je aj percento fragmentacie, morgologia, želali sme si Macs,pics,dôsledný výber,embriologicka tvrdila,že s tým nemá skúsenosť a Harbulak,že je to zbytočné a pics vraj oni nerobia,lebo je to zastaraly neúčinný spôsob,len u nich sa z 12 zrelých vajíčok oplodnili 3 s nulovým vysledkom,v Brne zo 16 zrelých bolo 14 oplodnenych, kultiváciu prežili 2kvalitne embria,prvé mám v sebe,16 tt

eliad
1. feb 2020

Morfologia-oprava

katulka94
1. feb 2020

@eliad spermie boli hrozne, mm bol po ťažkej chemoterapii a navyše je po odstránení semennika. Použili sme len ISCI z 8 vajíčok sa oplodnilo všetkých 8 a 7 prežilo PK. Preto vravím že každý ma dobrú skúsenosť tam kde mu to vyšlo. Prajem pekne tehulkovanie 🍀

callisia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eliad
1. feb 2020

@callisia áno buchala som si hlavu ako som im naletela ,preto chcem upozorniť aj inych a preto som sa zaregistrovala aj na tejto stránke

janan82
1. feb 2020

@callisia ja sa pripajam. 1..ivf uspesne ale to pred 6.rokmi... Uplne iny pristup ako teraz. 2.ivf neudrzalo sa, 3.ivf v 9tt.zamlcany potrat a 4ivf neudrzalo sa. Hemato a genetika? Ze po 3 aviac potratoch. Urcite z nasej strany odchod..

mkatkam
1. feb 2020

@janan82 mrzí ma to, hlavne keď v Brne tieto vyšetrenia chcú,odporúčajú hneď .my sme banánová republika, darmo. Držím palce,vybavte si to Brno.

dilino
1. feb 2020

dievčata môže mi niektora z vás vysvetliť prečo je napis Pipiny vy ste všetky u mňa obrovske bojovničky a obdivujem každú jednu z vás a však pipiny sú u mňa CUKY-LUKY a nie vy hrdinky ktore mate môj obrovský obdiv a všetkým vám držim palce.

eliad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eliad
1. feb 2020

@natalaka Ahoj, skúšala som ti odpísať,ale nechcelo to odoslať,tak takto verejne odpíšem.Do reprofitu som sa objednala cez ich webovú stránku.Ihned odpisu,naplánujú konzultáciu,cca2 mesiace som čakala.Pridelia ti lekára,ja som trvala na Otevrelovi,ale aj Frank a iní sú fajn.Vyplnis dotazník a napíšu ti aké vyšetrenia a výsledky máš priniesť, všetko vybavis e-mailom, jasné, že prepláca časť aj poisťovňa,ale predné info o tomto ja neviem.My sme už boli samoplatci-3- krát bol Gyn-fiv-utekaj, čo najskôr odtiaľ.Spolu sme platili do 4-tisic eúr, vlastne vajíčka aj spermie, krátky protokol,Macs,picsi doplnkové služby, predĺžená kultiváciu, mrazenie,vklad.Trpezlivost a dockas sa.Mrazia len kvalitu a každý deň kultiváciu môžeš sledovať na nete.Tu na SR je to len biznis na ľudskom nešťastí.

lubinaxyz
17. mar 2020

Ahojte, zostali mi lieky po IVF - drzane podla pokynov v chladnicke - Diphereline (spotreba 03/2021 - 6ks zo 7-ich) a Ovitrelle (spotreba 07/2020). Ak by niekomu pomohli, budem rada - piste sukromu spravu. Idealne osobny odber.

mofa
17. mar 2020

@lubinaxyz a podarilo sa?🙂)

lubinaxyz
17. mar 2020

@mofa ano, na prvykrat 😉 18tt

mofa
17. mar 2020

@lubinaxyz jej tak to si ako ja🙂 ja budem koncit 19tt.nam az na 4 pokus v druhom kole.a citis uz pohyby?

lubinaxyz
18. mar 2020

@mofa zatial len take bublinkovanie ako rybka v akvariu 😎

mofa
18. mar 2020

@lubinaxyz ja nic ani to. tak dufam,ze je to ok

lubinaxyz
18. mar 2020

@mofa to pride 🙂

kklaudia
10. máj 2020

Ahojte, som tu po 3 rokoch. Trosku som len precitala tu nejaku nespokojnost. Ideme znova do toho, po 3 IVF 2 potraty. Tiez neskumali nic.. nespokojnost, napriek tomu mam z prveho cyklu 6 embrii tam, popravde, nechce sa mi vobec ist do noveho cyklu... pichanie injekcii, ten brutalne bolestivy odber vajicok... volala som rozcitena do BA, ze chcem ineho lekara, ze sa mi nepacil pristup... napriek tomu teraz pevne verim ze tie moje bobulky tam na mna necakaju nadarmo... ubehli 3 roky od toho, manzel.mal zdravotne problemy, nehodu, kupovali sme dom... zbehlo to rychlo. Buduci tyzden mam konzultaciu a dame nejaky casovy horizont. Poviem si konecne to co citim, ako to vnimam, taky feedback... snad to zoberu. A ak nie skusime inde...

dada7111
11. máj 2020

@kklaudia ahoj, ja velmi dobre viem o com pises, to je presne moj pripad, ja ked som isla do tretieho cyklu uz som isla tak nastavena ze proste ked to nevyjde tak sa zmierim s tym ze babo uz nebude... Mna potraty velmi zobrali psychicky, tazko som sa z toho dostavala a hlavne teda z posledného, citala som na nete ze aby som sa dala vysetrit na hematologii a aj na imunulogii, tak som isla k svojmu zenskemu a na jeho odporucanie som to vsetko pobehala, vsade mi nasli nieco, ale nasadili mi liecbu, picham si kazdy den injekciu a drzim dietu ale evidentne to pomaha pretoze som v 20.tyzdni, takze vsetky vysledky od tychto lekarov som im hodila v Gyn-five na stol a tak sme isli do cyklu, takze len moja skusenost, skus pobehat tieto vysetrenia, sice stoji to vela casu a nervov ale oplati sa to a mozno zistia kde je problem, vela sil a vela šťastia

kklaudia
18. máj 2020

@dada7111 som mala konzultaciu... zrazu mam narok aj na hematologiu aj imunologiu... po 2 potratoch... tak idem do toho, dam si to urobit tu a snad to bude OK... ja len nechapem ten dovetok: po 2 potratoch mate narok... ach, musim sa namotivovat viac asi...

dada7111
18. máj 2020

@kklaudia bohuzial postupy su asi vsade rovnake, my sme boli este v dvoch centrach a vsade je to rovnake, nakoniec sme zakotvili v Gyn-five, aj ked vela negatívneho tu pisu baby

sonicka_2109
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkamajova8476
8. jún 2020

Ahojte všetky babizne, dievčatá, ženy a dámy.
Poprosím o radu: Aké otázky odporúčate pýtať sa na prvej konzultácii v Gyn Fiv v BA? Čaká nás o pár dní. Mám 35, problém máme na oboch stranách, odporučili nám ICSI (IVF).
Ja sa už poznám, teraz už mám nejaké otázky na mysli a chcem si ich napísať, lebo keď už budem na konzultácii, tak určite si na nič nebudem vedieť spomenúť. Budem pod vplyvom obáv z neznámeho prostredia a ľudí. Až neskôr ma potom napadne, že som sa mohla spýtať na toto a toto...iste chápete 🙂
Ešte sa chcem spýtať na finančné náklady po položkách: Chcem čo najviac riešiť cez poisťovňu, ale čo (vyšetrenia a tak) odporúčate uhradiť si z vlastných peňazí? Respektívne, čo všetko si musím hradiť (sme na začiatku cesty)
Ďakujem za všetky rady a odpovede. Veľmi si to cením a zo srdca pozdravujem 🙂 🙂 🙂

katulka94
8. jún 2020

@zuzkamajova8476 ahoj, my sme to v GF riešili cez poisťovňu ako každý, tiež sme mali ICSI a vyšlo nás to celé dokopy viac ako 2000€. Ak by si sa chcela niečo popýtať kľudne mi nápis 🙂

lulynka
24. jún 2020

@zuzkamajova8476 My tiez v Gyn Fiv. Tiez cez poistovnu. Zatial sme doplacali cca 2000€. Pytaj sa na vsetko vopred. Ja som sa nepytala a potom sa ma pytali po narkoze, bez pritomnosti partnera, v miestnosti s 2 dalsimi babami a chceli odomna rozhodnutia ohladom veci, ktore som nemala nastudovane, a som sa na ne vopred nepytala. T.j. protokoly, lieky pocas stimulacie a neskor, metody odberu, predzena kultivacia, metody oplodnovania, metody mrazenia, atd.

eduvalia
26. jún 2020

Ahojte dievcata, je nejaky rozdiel v poplatkoch ak idem bez odporucania gynekologa do Gynfiv? Rozhodli sme sa dalej necakat a riesit. Konzultaciu mame za sebou a zabudla som sa na to spytat.

ajinka23
26. jún 2020

@eduvalia nie je žiadny rozdiel

danilabe
22. júl 2020

ahojte, ostalo mi neotvorene pero Gonal 450 IU (cela krabica je este neotvorena)a Cetrotide 4*0.25 drzane v chladnicke vsetko. mozno dakomu pomoze.sprava

iva
22. júl 2020

Baby som 8 deň po ket pobolieva ma brucho ako pri menzes, test je negatívny ďalej picham prolutex. Mali ste niektorá takýto problém a boli ste tehu?

iva
22. júl 2020

8 deň po et😂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre