Po neúspešnom IVF mám depresie

sima234
28. aug 2020

Ahojte baby. Mali ste po neúspešnom pokuse na IVF pocit, že ste "nanič". Ja som po prvom čerstvom neúspešnom IVF a prepadám depke. Ničí ma predstava, že môjmu mužovi nedokážem dať možnosť mať rodinu ( na mojej strane je problém, prečo nemáme dieťa). On je skvelý, podporuje ma, nikdy mi nič nevyčítal ani mi nedal pocítiť, že je to moja vina, ale mňa to vnútorne trápi. Mali ste niektorá také pocity? Ako sa s tým vyrovnať? Chcela by som opäť podstúpiť IVF, ale bojím sa, že ak by to náhodou nevyšlo, tak to nezvládnem. Ďakujem 😉

unicornlady
28. aug 2020

Tvoja hodnota predsa nezávisí od ničoho. Proste ju máš, tak že si 🙂

Jedna gynekologička spomínala, že preto najrýchlejšie otehotnejú tie nezodpovedné, lebo sú uvoľnené a užívajú si. A preto ženy často otehotnejú na dovolenke. Lebo sú uvoľnené. Toto asi vieš, ale je fajn si to pripomenúť.
Takže nemysli na to, aby to vyšlo alebo nevyšlo. Skôr si užívaj život..

unicornlady
28. aug 2020

A navyše poznám páry, ktoré mali tiež niekoľko umelých oplodnení, aj neúspešných, a už majú aj po viac detí. Síce trošku s rozostupom, ale vraví sa, že keď už má žena jedno dieťa, keď je naladená na to, že je matkou, tak aj tie ďalšie detičky prídu ľahšie.

eleanor13
28. aug 2020

@sima234 nie ste jedina s takym pocitom.Ten pocit je ako sprievodny jav ked sa nedari otehotniet, ci s IVF alebo akokolvek inak.Niekedy si pripadam ako uplna chudera.Rozumiem pocitu ktory opisujete v ohlade partnera.Ale musime ist dalej a nezastavovat, vediet ze sa to coskoro stane a napomahat svojmu osudu😀Drzte sa

gir
28. aug 2020

Možno ťa povzbudím, mám za sebou 7 neúspešných IVF. Psychicky aj fyzicky som bola na dne. Na okolie som to neprenášala, nechcela som aby ma ľutovali. Muž bol skvelý, povedal, že keď nebudeme mať deti, kúpime Harleya a budeme cestovať po svete. Jedného dňa som si povedala že stačilo a vykašlala som sa na 💊, 💉, lekárov, kúpila som si psa a začala som žiť. Do dvoch mesiacov som otehotnela spontánne a keď mal malý pol roka otehotnela som znova. Takže mám dve deti ani neviem ako. Všetko dobré prajem 🍀

sima234
autor
28. aug 2020

Dievčatá ďakujem 😉 Mala som takú slabšiu chvíľku, ale už je to za mnou. Budem robiť všetko preto, aby som zmenila hlavne svoje zmýšľanie a potom sa to možno aj podarí 🙏🤞 Prajem pekný víkend a prajem všetko dobré ✊🍀

zadana19
28. aug 2020

@sima234 ja som tiez po prvom neuspesnom IVF...sice som mala dve folikuli ale nerastli hormony takze mi ju stopli a skoncilo to...vtedy sa mi zrutil svet...aj teraz placem ked ma to prepadne...neviem ake mas amh ale ja nozke 0,18 a muz ma tiez zly spermiogram..

mikasz
29. aug 2020

@sima234 sama som si depkou presla, obvinovala som seba, manzela, vycitala si vela veci, az som nakoniec rezignovala a povedala si, ze posledny pokus, teraz to musi vyjst a ked nie, tak nam jednoducho deti sudene nie su. A vyslo to amaly ma uz 2r.😁
bolo to sice po 4r snazenia, 3x ivf cykloch ale stalo to za to, aj za vsetky peniaze...
Samozrejme nie vsetky pribehy koncia stastne, no v dnesnej dobre je vela moznosti... Keby si mala cukrovku ci rakovinu, tiez sa neobvinujes, ze si nanic. Jednoducho treba osud prijat, zmierit sa s tym, ze mozno sa to naozaj nikdy nepodari, ale teraz spravit vsetko pre to, aby som si to potom raz nevycitala.
Zmenit vzduch, zmenit myslienky a neupinat sa len na jednu myslienku.
Drzim palce

sima234
autor
29. aug 2020

@zadana19 tak ja mám amh tiež nižšie okolo 3,5, takže podľa lekára to nie je až tak zlé...manžel je úplne v poriadku, aj lekár mu povedal, že so zdravou ženou by nemal problém..a to mi stále vrtá v hlave, že mu beriem šancu mať dieťa bez vyšetrení, stresov a množstva peňazí, ktoré do IVF musia ísť..

sima234
autor
29. aug 2020

@mikasz ja som si tiež teraz povedala, že kým do toho pôjdeme znova musím zmeniť svoj prístup k životu...nájsť si niečo, čo ma privedie na iné myšlienky...

hederamonstera
11. sep 2020

@sima234 podarilo sa?

sima234
autor
12. sep 2020

@hederamonstera čo či sa podarilo?

sarinka201414
29. nov 2020

@gir waaaw

evelyin
29. sep 2021

Ahojte, neviem či tu môžem pridať dotazník ale skúsim. Budem veľmi rada, ak si nájdete čas a budete ochotné mi ho anonymne vyplniť. Otázky sú určené párom, ktoré majú problém s počatím. ĎAKUJEM každej jednej za ochotu. 🙏
Poskytnuté údaje použijem len pre účely v mojej bakalárskej práci. https://www.survio.com/survey/d/X2P9V3I3F9L0A4K2E

@sima234 držím palce, verím že to musí byť náročné, osobne poznám viacero párov, ktoré po neúspešnom IVF otehotneli dokonca viaceré prirodzene.

motylik273
18. mar 2022

@gir a ake si mala vysledky ak sa smiem spytat co sa tyka genetiki spermiogram atd?

gir
18. mar 2022

@motylik273 diagnózu som mala PCO, genetické vyšetrenie sme neabsolvovali a spermiogram v poriadku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre