Prepláca poisťovňa druhé mimotelové oplodnenie?

gazovicka
13. júl 2012

ahojte, chcela by som sa spytat. narodil sa nam maly z IVF a ostatne embrya sme darovali. keby som nahodou chcela o rok, alebo o dva dalsie dietatko a opat by bol ten isty problem, preplatila by poistovna IVF? problem bol v mojom muzovi a urcite sa "nezlepsi". alebo uz druhe dieta je pre nich "rozmar"? mate s tymto niekto skusenost? dakujem za vase skusenosti vopred.

evakva
14. júl 2012

@gazovicka POistovna preplaca 3 IVF do veku 39 zeny

zigzag
14. júl 2012

super, darovali ste embria, nechcete darovat aj svoje terajsie dieta???? niekto by sa potesil 😝 sa cudujem, ze vobec nieco take poistovna preplaca, je to neeticke a nefer voci tym embriam.. ☹ kazdy z nas raz embrio bol...

evakva
14. júl 2012

@zigzag Preco? Je vela parov, ktore nemozu mat svoje vlastne deti a velmi vdacny, ak sa najde niekto ako gazovicka a daruje svoje embrya. Ja by som to veru nedokazala, ale nikoho za to neodsudzujem, prave naopak. A nie je to nefer voci embryjkam. Doteraz by boli zmrazene a teraz z nich uz su niekde stastne deti stastnych rodicov.

boska79
14. júl 2012

@evakva No...niektore su zmrazene.....niektore pouziju na vyskum...niektore sa odsaju pri redukcii ak sa ich uchyti viac.. tazka tema toto....a male percento je dieta statnych rodicov...

Ma to viac uhlov pohladu

zigzag
14. júl 2012

@evakva ja by som nedokazala zit s vedomim,ze niekde behaju moje deti...za kazdym,ked by som sa pozrela na to jedno co by som mala doma,by som musela mysliet na tie ostatne.... a to by som nedokazala...rovnako ako na pmyslenie,ze dalsie moje deti su niekde v mrazaku a v pripade mojej potreby jedno z nich rozmrazim a ostatne tam zase necham,keby nahodou som zatuzila po dalsom...... nehovoriac o tom,ze deti z melych oplodneni su viac chore ako normalne pocate deti, a to dokazane,kopa clankov o tom bola zverejnenych aj na nete.... jednoducho clovek sa zahrava s prirodou, a skaredo sa mu to vypomsti.... moj osobny nazor.... nikoho neodsudzujem, len s tym nesuhlasim, nepaci sa mi to,rovnako ako geneticky modifikovane potraviny,ockovania a vsetko umele a neprirodzene....

@boska79 vies,ked tu napise mamicka, co chce ist na potrat,tak ju vsetky odsudia, ze zabije svoje dieta,,, ale snazilka,ktorej sa uchyti viacej embrii iba redukuje,, super, ako na kazdu je iny meter... 😉

boska79
14. júl 2012

@zigzag absolutny suhlas....

Otazka kedy vznika zivot - si kazdy vylozi podla seba....

evakva
14. júl 2012

@zigzag Ja by som tiez nedala svoje embrya druhym, ale inych za to neodcudzujem. Pozam vela parov, ktore tuzia po dietatku a nemozu mat a taktiez poznam deti, ktore pochadzaju z umeleho oplodnenia. Tie vyskumy o chorobnosti a podobnom by som tak vazne nebrala. Vela deti je chorych aj vez toho, aby boli z umeleho oplodnenia

zigzag
14. júl 2012

@evakva ja by som si v prvom rade niake ebria vyrobit nenechala... bavite sa tu o embiach ako o lentilkach, nepaci sa mi to.....

evakva
14. júl 2012

@zigzag Asi nemas problem s pocatim. Ja som veriaca a verim, ze ak by Boh nechcel takyto sposob, tak by ludia nan neprisli. Nehovorim, ze je to stopercentne spravne, ale povedz to niekomu, kto nemoze mat deti.

zigzag
14. júl 2012

@evakva tu nejde o problem s pocatim,,ale o problem s etikou.... ja poznam pary,ktore ziju aj bez deti, a su to super ludia... jednoducho sa vyrovnali s tym co im zivot priniesol, a nepotrebuju znasilnovat prirodu, vyrabat a mrazit embria, a len ti pripomeniem,,ze kazde embrio je buduca ludska bytost, kto ma pravo rozhodnut,ktore bude zit? ktore redukuju? ktore poziju na vyskum? a na ktorom budu kultivovat virusy do vakcin na MMR ockovania??? ..... jednoducho sa mi to nepaci,,,, nikto nema take pravo rozhodovat takto o zivote......a s vierou to nic spolocne nema, aspon nie u mna... 😉 no a to,ze keby boh nechcel aby sme prisli na umele oplodnenie, tak by sme na to neprisli,,, ako neviem, co by ti na to povedali v hirosime a nagasaki,keby si im to povedala v spojeni s atomovou bombou, lebo na tu sme prisli ako ludstvo tiez, tak podla teba to boh chcel????

mircalla
14. júl 2012

@zigzag Predpokladam, ze ty nemas problem otehotniet a mat vlastne dieta, ze? Lebo keby si mala, tak mozno hovoris inak.
A mozes mi sem prosim dat linky na clanky o tom, ze deti z umeleho oplodnenia su castejsie chore ako prirodzene pocate? To by ma vazne zaujimalo. Dakujem.

mircalla
14. júl 2012

@evakva Suhlasim s tvojim nazorom.

mircalla
14. júl 2012

@boska79 Osobne poznam jeden jediny pripad redukcie asi zo 100. Trufam si povedat, ze o asistovanej reprodukcii toho viem dost, a uprimne mi vadi, ak tu citam takeho nezmysly. Ano, ma to viac uhlov pohladu a urcite to nie je idealne riesenie, ale vzdy taketo nazory ako ty maju zeny, ktore nemaju problem otehotniet. Ak nevies ake to je, nesud.

boska79
14. júl 2012

Presne...eticky problem...a to uz je na kazdom, ako si to uprace sam v sebe. Nikoho nesudim, ale pisat si o zaplateni a vyrabani embrii...darovani....

@mircalla ak nemas problem, ze zahodi niekto embryo tak ja zato nemozem... ja ten problem mam...

Adopcia...pestunska starostlivost... tade by som isla

boska79
14. júl 2012

@evakva ako vies, ze to vnukol Boh??

Ale dostavame sa na nabozensku hranicu, co fanatik niesom....

mircalla
14. júl 2012

@boska79 neviem, pokial spravne citam, tak ho darovali.....prosim neprekrucaj. Snazme sa vyhnut emotivnym prejavom. Adopcia a pestunska starostlivost je tiez riesenie, skoda, ze v tomto state tak neskutocne komplikovane riesenie.

Mne vadi, ak niekto sudi nieco, co nepozna, nema ani najmensie tusenie, ake to je trapenie pre neplodne pary. Pises, ze nesudis, ale sudis cely cas. A nemam chut sa rozculovat, jednoducho to nema zmysel tato debata, pretoze sme kazdy niekde inde

bosoriak
15. júl 2012

@hirjak Vsetky prispevky okrem prveho su off-topic a zbytocne. Navyse v tejto teme uz bude len vesela flame-war.

mircalla
15. júl 2012

@bosoriak Opat sa niekto hra na admina. Co keby si to nechala na nich? Myslim, ze vedia co robit a kedy zasiahnut

evakva
15. júl 2012

@zigzag
@boska79 Atomova energia sama o sebe nie je zla. Ved jej vdacis za to, ze ti funguje ladnicka, Tv, ... To, ze sa z nej da vyrobit aj bomba, je ina vec. To iste je aj umele oplodnenie. Preco by sa nemalo pomahat ludom, ktory nemaju deti? Tiez nesuhlasim s pokusmi na embryach, ale to je zasa ine. Kazdy objav ludstva ma svoje + a aj - a je len na nas ludoch, co s tym urobime. Ja tiez poznam pary, ktore nemozu mat deti a su spolu ale este viac poznam takych, ktore sa preto rozisli. Clovek je od prirody spolocensky tvor a tuzi sa rozmnozovat. Adopcia je moznost, ale nie vsetci dokazu prijat cudzie dieta. Je to na kazdom, ako sa rozhodne a ako si to zdovodni.

trish31
15. júl 2012

@gazovicka zatial mas narok na 3 IVF do 39 rokov.

zigzag
15. júl 2012

@evakva s tym s tebou suhlasim, vsetko sa da zneuzit,, a aj sa zneuziva...otazne je, ci z jadrovej energie je viac osohu, alebo skody... a rovnako je to so vsetkym,,,,,aj s uo....

....kazdy nesie zodpovednost za svoje rozhodnutia, ja nikoho neodsudzujem,kazdy sa rozhoduje, tak aky si mysli,ze je spravne, ale to neznamena,ze je to aj dobre.. geneticke inzinierstvo je mi proti srsti a kej kolvek forme,, ale to je uz na inu debatu... clovek sa asi musi neako preprogramovat aby sa s tym vedel zmierit,,, s embriami v mrazakoch, darovanymi embriami, redukovanymi embriami,,,ja by som to nedokazala..... a obdivujem tie, co to dokazu.... ako nic v zlom 😉

smejkaa
15. júl 2012

@zigzag Prosim ta pridaj nejaky clanok o zvysenej chorobnosti deti po IVF, prosim. Ale odborny a nie pod zastitou cirkvi. Dakujem.

smejkaa
15. júl 2012

@boska79 Kolko deti si si adoptovala, prosim?

zigzag
15. júl 2012

@smejkaa http://najmama.aktuality.sk/clanok/225326/ovply...

je ich viCEJ, DAJ SI DO GOOGLU...A cirkev s tym nic nema, ja do kostola nechodim,

foryou25
15. júl 2012

@zigzag prepac, ale ty tak o tom mozes vediet velke makove, ty si nikdy nemala proeblem s pocatim vsak? tak sa netrep do temy ktora sa ta ani zdaleka netyka

smejkaa
15. júl 2012

@zigzag Dakujem. Nemyslela som bulvar, typu topky a podobne, ale odborny clanok, vynaty z odborneho periodika. Ale ok. Cize, asi sa zhodneme na tom, ze deti, ktore su rpedcasne narodene maju zvysenu chorobnost, vsak? Plati to u deti po IVF ako aj tych "vasich normanych" deti vsak? A riziko predcasneho porodu nezavisi nahodou od matky? Podla mna ano. Cize ak ma zena nejaky problem (ktory moze velmi casto viest aj k neplodnosti a s tym suvisiacim umelym oplodnenim), tak sa zvysuje sanca predcasneho porodu aj tym chorlavosti dietata. Ale co s tym ma to dieta?

smejkaa
15. júl 2012

@boska79
@zigzag A hlavne, co ma stve, ze taketo nazory budete dalej sirit medzi svoje deti a deti vedia byt zle a raz niekomu v skole povedia, ty si menejcenny, lebo si "iba zo skumavky". Ale toto nie je chyba toho dietatka,a le tej matky, ktora ho k tomuto vedie.

smejkaa
15. júl 2012

@gazovicka J asi myslim, ze to zalezi od veku. lebo preplacane mas tri pokusy.

zigzag
15. júl 2012

@foryou25 nechapem co s tym ma spolocne, ci mozem, alebo nemozem, ...svet je nespravodlivy, su bohaty chodobny, a teraz mam vycitat bohatemu, ze nie je chudobny,,, ciganom mam vycitat, ze maju vela deti, a niekto nema niake??? a mas pravdu netrapi ma to vobec,,len je to nefer, voci tym embriam, teda ludskym bytostiam,ktore su este len na zaciatku cesty a poniektorym nebude umoznene v nej pokracovat...

@smejkaa ako som pisala vysie, kazdy sa rozhoduje ako si mysli ze je najlepsie v danej situacii, rovnako ako kazdy bude zdovodnovat svoje argumenty, preco ano, preco nie, to je vsetko.... cas ukaze co prinieslo umele oplodnenie ludstvu,,,, po amerike uz behaju deti s 3mi dna, za chvilu sa budeme klonovat, ale preco nie,ked niekomu to pride normalne, tak nech sa da..... ja neupieram nikomu sancu byt rodicom,,,, kazdy si nesie zodpovednost za svoje rozhodnutia,,,, lenze tvrdit ,ze je to vsetko 100% bezbecne a ok, je tiez prisilne 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre