Skúšali ste liečbu neplodnosti s Dhea?

lunecia
30. nov 2012

Ahojte kočky, skúsili ste niektorá liečbu neplodnosti s DHEA /základná látka pre tvorbu ženských aj mužských pohlavných hormónov/?
Ak áno, zlepšila sa Vám produkcia vajíčok?

melmel78
24. nov 2015

@letu123 no pravdupovediac u endokrinologa som nebola kvoli Dhei a pytala som sa mojej doktorky, ci je nutne toto konzultovat aj s endo a ona vraj netreba, ze to budem brat len 3 mesiace, keby dlhsie, tak v tom pripade ano. Sa normalne bojim, co tu pisete, jednej znizila na pol tabletocky Euthyrox, druha ze imuno treba 😀 . No nic, december to isti, aj tak ma moja doktorka teraz dovolenku. Geneticke mi dali robit, aby mali istotu, ze je vsetko ok, lebo z prveho neuspesneho IVF som mala len 4 vajka, z toho 2 zaviedli a jedno bolo viac vyvinute ako druhe. Hotova veda 🙄

melmel78
24. nov 2015

@zibi a ty odkial mas taketo informacie? Lebo ja si tiez citam kadeco a toto som veru nikde neobjavila. Tak ked chodis do repro centra, dufas, ze snad clovek co ta riesi o tom nieco vie. Zvyknem sa lekarky pytat na to, co si precitam a potom podla toho riesim veci. Ale aj lekar je len clovek a fakt sa mi nechce absolvovat x krat IVF, je to hrozna procedura a zataz na organizmus. Inak Gynastan je vraj dobry na tu sliznicu, pocula som o tom, vyskusam hadam az potom, ked toto nezaberie co teraz beriem. Diky za tip 😉

melmel78
24. nov 2015

@letu123 a ozaj este ma zaujima, ze kvoli comu ti dala Dheu doktorka? Beries okrem nej aj nieco ine? Ako na teba Dhea posobi zatial? 🙂

zibi
24. nov 2015

@melmel78 som hladala pricinu nizkeho amh ked mi ho zistili..vacsinou na zahranicnych strankach , nase su 100 rokov z a opicami
ako centra su predovsetkym o aistovanej reprodukcii... oni sa zameriavaju na to .. oni nie su od toho aby veci riesili, lebo to nie je ich priorita.. riesia ivf..urcite a nepochybujem , ze cloveku chcu pomoct, no proste iste veci su mimo nich , nemozu rieist vsetky vysetrenia kvoli poistovniam, a ako pisem , oni sa zameriavaju na ivf..keby vyliecliil kazdu pacientku co tam pride, tak by skrachovali.a okrem toho keby sa vela veci a chorob liecilo len doplnkami, aj farmaceuticky priemysel by skoncil.. cize tak
nie vsetko sa da riesit vitaminami, doplnkami ale su velka pomoc...

zibi
24. nov 2015

@melmel78 ano gynastan je super
ja som si robila 1 liter rano a 1 poobede a pekne mi sliznica narastla
aj ecko je dobre na sliznicu a aj vitamin D3

janikajanka
24. nov 2015

@zibi ahoj moja ako sa máš?

zibi
24. nov 2015

@janikajanka ahoj ...tak ujde celkom 😀 a ty? 😉

letu123
25. nov 2015

@melmel78 - Dheu mi odporúčil lekár v centre, kvôli nízkemu amh. aj pri prvom zákroku som mala 6 vajok, z toho len 2 boli použiteľné, zvyšné 4 boli "prázdne". Čo sa týka účinkov na mňa, mám pocit, že sa mi viac mastí pokožka, viac sa potím a hlavne vlasy - sú o dosť redšie a jemnejšie, teda úplne opačný efekt ako píšu niektoré dievčatá ... iné zvláštne znaky som nespozorovala. Okrem toho beriem ešte D-čko, E-čko, zinok, kys. listovú, no a euthyrox, to som ti už písala. Inak nič neberiem, teraz začiatkom dec by som mala začať prípravu a šup šup na to. Takže si držíme prsty, aby bol december mega úspešný mesiac 🙂
Ešte otázka, na čo je dobrý gynastan? to by som si tiež mohla "naordinovať"?

letu123
25. nov 2015

@zibi - a zistila si príčinu nízkeho amh z tých článkov? je to vrodené, alebo to má aj nejaké iné príčiny?

zibi
25. nov 2015

@letu123 ake dečko bereis? lebo jamieson je uplne slaby a nevstreava sa ..najlepsi je swanson 5000 lebo inak to nema zmysel
gynastan je len jeden - je to caj a kupis ho v lekarni 🙂
ja som zistila pricinu nizkeho AMH predsa to, ze mam nizky vitamin D3 a nasledne D3 mi zvysilo AMH
ale su zeny, co maju geneticky dane, ez pridu do predcasnej menopauzy - ale tie maju znaky ako nizke amh, vysoke FSH na svoj vek a aj nizky pocet astralnych folikulov - a s tym sa uz neda skoro nic spravit ..

aku si mala stimulku? je mozne , ez to nie je v kvalite folikulov, ale zlej stimulacii. pri nizkom amh by mal byt kratky protokol a bud by som vyskusala soft, alebo by som vsadila na puregon alebo gonal tie su najkvalitnejsie, aj ked mi doky v brne hovoril ze merional, je dobry pre zeny s nizkym amh ja som ten pocit nemala..

letu123
25. nov 2015

@zibi - D čko mi predpísala endokrinologička vo forme Vigantol kvapiek - môže byť? Čaj pijem už dlhodobo ženský a striedam s alchemilkovým čajom. Keď som si teraz pozerala zloženie gynastanu, je to niečo podobné, ale kúpim si aj ten 🙂
Krátky protokol? - priznám sa, že netuším, aký som mala protokol, lebo čím viac som sa o tie veci zaujímala a čítala, tým to horšie robilo mojej psychike ... doktor mi len povedal, čo a ako, nič navyše mi nevysvetlil a človeku to hneď všetko nenapadne sa spýtať, brala som to tak, že on presne vie, čo má robiť a že sa to proste podarí ... nestalo sa tak. Čo je soft? Mala som gonal. Príprava začala na 3 deň ms, 12 deň odber vajok , potom predĺžená kultivácia a vkladanie. Ty si ako na tom? Tiež december?

zibi
25. nov 2015

@letu123 no kratky si mala ..gonal je dobry
a ako ti stupa dečko po vigantole?
tie caje sa majju pit od ms po ovulku a potom uz nie
ten gynastan dobre chuti ...a aj kopkacova bylinkarka ho odporucala, preto som si ho kupila..ostante maju take divne chute 😀
ale pi ten co mas..naj na sliznicu to je
ja som pila vlemi vela az 2 litre denne, lebo po clostyle som mala strasne nizku sliznicu a po nom mi zo 4 na 8mm narastla cize uplne super
a ake vysetrenia mas za sebou?
nie my asi az niekedy na rok pojdeme znova vyskusat 🙂 🙂
momentalne som bola na kontrole na repro imuno a zasa mam nk bunky vysoke tak by sa aj tak vklad nepodaril , tak uz nechcme riskovat..kludne sa pytaj alebo napis aj IP ked daco potrebujes

melmel78
25. nov 2015

@zibi ano aj ja sa vrtam na zahranicnych strankach, clovek sa tam docita vselico zaujimave. Citala som aj o tejto Dhei, ze na americkych klinikach to bezne davaju ak je problem hlavne zenam vo vyssom veku, kedy to nastartuje telo. Len u nas to je zakazane, nemaju s tym take skusenosti zatial. Tak testuju na nas 😀 . Ja do toho vkladam nadej, samozrejme v spojitosti s vitaminmi. Snad nejaka uspesnost bude. Dam vediet co mi dokyna povedala na to D3. Gynastan som si nekupila, lebo ako pise letu123 obsahuje podobne bylinky co aj pijem. Ja si robim taky mix cajov na zenske veci a ku podivu menzes som mala bez bolesti uz treti mesiac, ani som nevedela, ze prisla 😅 . Inokedy som pretrpela cely den 😒 Ty sa kolko snazis ak sa mozem opytat?

zibi
25. nov 2015

@melmel78 ano tie caje su super
ved to, treba vyskusat a kazda sa sama zariadi co bude brat
vela veci je vonku zakazanych a testuje sa to tu 😀
my uz dlho 😝 😖
nedaj sa odradit doktorkou oni vedomost velmi o dečku nemaju..a uz vobec v suvislosti s reprodukcnym zdravim , ale reprodukcna imuno uz to skor riesi ..si mrkni v mojej skupine som dala clanky o dečku a uspesnosti pri ivf ..nk bunky vitaminy a ivf
tam mam aj kadejake clanky treba sa tym preluskat

melmel78
25. nov 2015

@letu123 joj tak to drzim moc palceky, aby to vyslo, ked ta uz rovno supne na stimulku 😉 Kam chodis na kliniku? Ja sem do Iscare v BA, su tam celkom v pohode vsetci. Moja stimulka musi pockat do dalsieho roka, kym nedoberiem tie steroidy 😎 Ja som mala kratky protokol ako prvy, teraz ma chce dat na dlhy, vraj ten je pre mna lepsi. Aj tak to prve IVF je taky test, vyjde - nevyjde a potom uvidia co s tebou. Teda pre niektore z nas to tak je. Stimulovala som Diphereline, Gonal, Menopur. Tam to malo nejaku postupnost, no uz neviem presne aku. Mala som fobiu z tych ihiel a moje brucho vyzeralo otrasne, sama modrina . Sama som si to vsak nechcela pichat 🙂 Takze este raz tfuj tfuj drzim palce a daj vediet ako postupujes, som zvedava.

melmel78
25. nov 2015

@zibi dikes a ozaj ako dlho treba brat to D3 aby to malo ucinok? Premyslam, ze zaradim do jedalneho listka 😀 .Pisala si niekde ze Swanson je ok na toto, od nich mam aj Dheu. Nevies ci je to bezne dostupne v lekarni od nich?

zibi
25. nov 2015

@melmel78 nepribrala si z homonov? ja dost priberam
a ake sterodidy bereis?
nie v lekarni bezne nie
ja objednavam z mimibazaru alebo z swanson.sk

fakt kocky @letu123 ked by ste brali dečko , tak nezabudnite aj magnezium, lebo pri brani vitamin D3 sa dost vycerpava
no niektorym babam stuplo uz po 4 tyzdnoch
swanson je najlepsi, najrychlejsi krvny vzostup ma a to som testovala na sebe viac decok..mi z jamiesonu a alpha d3 stupolo z 7 na 23 a potom sa drzalo a nic a dlho sa drzalo az som objavila ten swanson 5000 a naraz hore a dost rychlo ...cize super
naj je si dat odmerat vitamin D3 !!! to je dolezite, lebo ked mas dostatok decka a netreba ti ho , tak to nie je dobre ho brat zbycocne , predsa to nie je lentilka, aj ked je predpoklad , ze vela ludi ho ma velmi dole...alebo skor okolo hodnoty 20 - odporucam dečko premerat
bude na repro imuno, alebo endokrinolog, internista, myslim ze aj gynelkolog a nefrolog s neurologom mozu..obvodak nie
decko je naj mat okolo 60 az 80 v tele, aby sa dostalo aj na reprodukciu a nei len do inych dolezitejsich veci 😀 a potom by mohlo aj to amh stupnut a tka ved vyskusaj , je to lacne a bezbolestne a nema to ziadne vedlajsie ucinky, je to v podstate slnko

rada2002
27. nov 2015

@melmel78 ahoj. Ako na teba pôsobí Dhea? Mne to tiež doporučila doktorka ale bojím sa to užívať, nakoľko má veľa nežiaducich účinkov.

melmel78
28. nov 2015

@zibi zo stimulky som nepribrala ale som sa skor ako keby nafukla, zavodnila. Nemohla som si zapnut rifle tak som nosila vsetko na gumicku 😀 . Potom to ustupilo a vratila som sa do normalu. Steroidy su Dhea ine by som urcite nebrala. To je take nevyhnutne zlo ale vraj ucinne
Uvidime 😉 . Decko si dam krvou otestovat najblizsie

melmel78
28. nov 2015

@rada2002 ahoj zatial celkom v pohode. Jedine mam mastnu plet a vlasy. Vyhodilo sa mi par pupakov aj v dekolte a vlasy si musim kazdy druhy den umyvat. Beriem to zatial mesiac takze dufam, ze ine neziaduce to mat nebude 🙂 . Ty kedy zacinas? Si po neuspesnom ivf?

rada2002
29. nov 2015

@melmel78 som po dvoch neúspečných IVF - málo vajíčok- a doktorka mi povedala, aby som skúsila ešte Dheu. V januári mám ísť na 3.IVF.Oplatí sa mi to užívať? Ako dlho to treba brať?

melmel78
5. dec 2015

@rada2002 to mi je luto ze nevyslo. A u teba zistili nejaky problem preco sa nedari? Tu Dheu treba uzivat minimalne 3 mesiace. Inak to vraj nema ucinok aky ma mat. Odporucane davkovanie je 75mg denne po dobu 3 mesiacov. Co som citala a pocula vraj by to malo nastartovat telo na tvorbu kvalitnych vajicok a na zvysenie Amh pre zvysenie poctu vajicok. Ci to naozaj pomoze sa mozem zatial len domnievat ale udajne su s tym pozitivne skusenosti. Ja by som po dobrati mala ist rovno na Ivf niekedy vo februari. Skus a uvidis podla mna nemas co stratit. Vyskusaj aj zenske cajiky k tomu a hlavne pozitivne mysliet 🙂 . Drzim palce daj vediet ako pokracujes

evita246
6. dec 2015

@rada2002 ja som DHEA uzivala jeden mesiac a vyslo to. 😉 . Mozno aj tebe to bude stacit.

rada2002
6. dec 2015

@melmel78 Dakujem. Určite dám vedieť.

melmel78
7. dec 2015

@evita246 super a vyslo prirodzene ci si bola na ivf? Brala si aj nieco ine okrem toho?

evita246
7. dec 2015

@melmel78 bola som na IVF. Brala som sucasne inofolic a gynex 🙂

andy175
8. dec 2015

@evita246 Veľmi gratulujem, že ti to vyšlo. Ja tiež rozmýšľam nad DHEA. chcem sa spýtať, užívala si to do ovulácie a potom si prestala, či si to brala aj tak?

andy175
8. dec 2015

@evita246 a ak sa môžem opýtať ešte, cez akú stránku si kupovala DHEA?

evita246
8. dec 2015

@andy175 dakujem pekne. Mala som presne tuto DHEA:https://www.shop-apotheke.at/arzneimittel/D10143396/dhe...
Len ja som ju mala predpisanu od lekara.Brala som vsetky tri produkty do OPU. Potom uz nie. Urcite to nie je na skodu. A hlavne pozitivne mysliet 😉

melmel78
8. dec 2015

@andy175 inak Dheu u nas nezozenies, musis cez zahranicne stranky pozerat. Ja som si kupila cez dievcata tu na fore na stastie. Mam od firmy swanson, tuto mi tiez doktorka odporucila. Este jedno cele balenie a mam po dobrati 😀 . Potom uz len cakat, co sa udeje a dufat v to najlepsie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre