Skúšali ste liečbu neplodnosti s Dhea?

lunecia
30. nov 2012

Ahojte kočky, skúsili ste niektorá liečbu neplodnosti s DHEA /základná látka pre tvorbu ženských aj mužských pohlavných hormónov/?
Ak áno, zlepšila sa Vám produkcia vajíčok?

lilitela
8. dec 2015

Mam DHEU, 356 tabletiek po 25 mg, je to nieco vyse trojmesacna kura. Expiracia 2017.

lianna21
9. dec 2015

@lilitela ahoj,mas jeste dheu? Mela bych zajem. Diky

melmel78
27. jan 2016

Sevaste baby Dhea dobrata a uvidime pri IVF ci zabrala. Buduci mesiac zacinam dlhy protokol s max davkamk. Minuly tyzden som bola na hysteroskopii a stale mam nizku sliznicu 😒 . Nasli mi aj zapal takze teraz berem Antibiotika. Fakt neviem kde sa mi tam zasa zobral zapal. To uz je druhy krat. Rozmyslam ze asi vyskusam Sarapis alebo Gynex. Mate s tym skusenosti? Dakujem

dorotka2013
28. jan 2016

@zibi ahoj....citam tu vyssie ze ti pomohol caj gynastan na nizku sliznicu...chcem sa len opytat v ktorej faze cyklu sa ma uzivat? Dakujem ☺

zibi
28. jan 2016

@dorotka2013 po kramoch do ovu..ha som ho ale pa na litre..a k tomu som brala aj vitamin e..na sliznicu je dobte aj omega 3

dorotka2013
28. jan 2016

@zibi dakujem...vitaminE som brala minule a celkom pomohol, mala som asi najlepsiu sliznicu zatial...ale este by to mohlo byt ovela lepsie tak vyskusam aj ten cajik ☺

zibi
28. jan 2016

@dorotka2013 skus ,mne pomohol ten caj vtedy plus ecko

melmel78
28. jan 2016

@zibi ten vitamin E ti predpisal lekar alebo si si len tak kupila v lekarni? Neviem ci ho mozem len tak brat pred planovanym ivf . Gynastan uz pijem ale pijem ho furt nie len pocas menzes a do ovu.

zibi
28. jan 2016

@melmel78 urcite mozes..vie ti ho predpisat aj lekar ..kupis v lekarni ja mam zentivu na predpis, aj ju kupis a dobry je jamieson je to prirodna firma, aj koeznym je dobry na foliky s vitaminom D3 plus zinkom...ecko zvyusje ze vraj hrubku endometria az o 50 percent, ale az 600 mg denne, cize pred ivf , ja mam 400 ku

melmel78
28. jan 2016

@zibi no presne tu sliznicu musim vyhnat hore stale je nizka. Aj zapalena este a beriem teraz atb na nu. Skusim to E a teda tych 600mg denne je nejaka odporucana davka ci ako? Ako dlho pred vkladom treba brat? Listovku mam a to D uvidim lebo som bola na krv a musim mrknut ake mam hodnoty z neho.

melmel78
11. feb 2016

Sevaste tak som tu zasa s novymi info. Doktorka mi nasadila na sliznicu Proveru, vraj nieco podobne ako Utrogestan. Pytala som sa jej ze ci pomoze vitami E D alebo preparaty Sarapis. Povedala ze si mozem brat co chcem ale jedine co mi pomoze su hormonalne lieky 😒 . Liecba vraj trva 2 mesiace a bude sledovat ako rastie sliznica. Udajne

dorotka2013
11. feb 2016

@melmel78 tak daj potom vediet ako a ci to pomohlo 😉...to sa uziva cely cyklus? ja som teraz nasadila vysoje davky Ecka, pridala som cayenske korenie a cervene vino...pondelok idem na prvu kontrolu tak som zvedava...dr mi to vsetko schvalila, vraj urcite neuskodi...na mna hormony bud neucinkuju vobec alebo az moc, takze ja som jej povedala ze nechcem brat nic co nemusim...takze ideme uz druhy pokus nativ...

melmel78
12. feb 2016

@dorotka2013 zacinam dnes od 16DC kazdych 8h jedna tabletka. Ty si uz nieco okrem vitaminov brala na sliznicu co ti predpisala doktorka ked pises ze hormony neucinkuju? Ja rovnako uvazujem nad E ze ho nasadim okrem toho co beriem. Mne vobec nechce rast ani trochu a pri prvom ivf pri max davkach narastla len trochu. Ona chce vraj na tuto liecbu plynulo napojit ivf dlhy protokol pri max davkach. Trochu mam obavy aby tie hormony neublizili

letu123
12. feb 2016

Ahojte dievčatá. Chcem sa vás opýtať, skúšali ste už produkty aloe vera? Vraj je to všeliek a veľmi pomáha aj pri problémoch s otehotnením? Viete o tom niečo?

dorotka2013
12. feb 2016

@melmel78 brala som estrimax, od rozneho dc, na vsetky mozne sposoby a mnozstva...a nic...dokonca podla mna stale horsie...Potom mi skusila dat clostil ale z to este horsie a cysty sa mi spravili a vtedy som uz povedala ze nic nechcem brat...tak sme skusili nativ v decembri a sliznica 6.9, nie je to bohvieco ale pri mojich 3-5mm to bol uspech... To som brala to Ecko prvy krat, na skusku...teraz som este zvysila davku, tak uvidim ☺... Ale som zvedava na hocico ine co by este mohlo pomoct...to tvoje pocujem prvy krat...

melmel78
12. feb 2016

@dorotka2013 no teda ako citam aj do teba toho celkom dost napchali 😒 . Kupim si aj ja to E a vyskusam spolu s tymto brat. Dam urcite vediet ako to ide. 8.3 idem na prvy ultrazvuk.

dena22
7. máj 2016

Ahojte, minuly tyzden sme boli v Reprogen v BA, kvoli genetickemu vysetreniu spermii. Pani Dr. nam vsetko uzasne vysvetlila, mimo ine i funkcnost DHEA. Dhea je muzsky hormon, ktory posobi vo vnutri vajecnika na dozrievanie vajicok. Dozrievajuce vajicko putuje z jadra vajecnika cca 9 mesiacov k obalu vajecnika. A tu je nieco, co mi nikto doteraz nevysvetlil. A to, ze AMH nevypoveda o tom, kolko mate vajicok vo vajecniku, (pretože zena sa narodi s 1-2 milionmi vajicok, ale uvolni za zivot napr. len 400, to je indivindi), ale AMH vypoveda o tom, kolko potencionalnych vajicok sa nachadza na tom obale vajecnika. Logicky kocky, ktore maju nizke AMH by mali teda pracovat s dozrievanim pohlavnych buniek. Pretože to neznamena, ze uz vajicka nemaju, ale ze si ich telo mozno len setri, aby neprislo o hormon, s ktorym pracuje vajecnik a udrziava telo mlade. Preto sa i hovori, ze DHEA nepomaha na pocet vajicok, ale na ich kvalitu. Opat, logicky, ak stimuluje dozrievanie, tak pomaha kvalitnym zrelym vajickam. Mne DHEA pomohla. Na dozrievanie pohlavnych buniek okrem toho vraj celkovo, aj u muzov aj u zien funguje kotvicnik. Ten si ladujeme s muzom v tinkture z pupenov. Tak len tolko, ze mne to pomohlo pochopit suvislosti. Ako mi lekar moze tvrdit, ze mam nizku ovariarnu zasobu, ked o par mesiacov mi AMH stuplo o sto precent. Ak je tam potencial, tak to AMH pri spravnej terapii stupne a hlavne kvalita oocytov. A to je nadej, nie?

katka17044
9. máj 2016

@dena22 ahoj aj ja som bola u pani doktorky a velmi som s nou spokojna prvy krat sme sa dopoculi konecne kde je problem a to v manzelovych spermiach dovtedy nam robili spermiogram a bol ukazkovy a riesili a trapili mna tu zlozitejsiu cestu miesto toho aby sa poriadne pozreli na manzela kedze je to ovela jednoduchsie sa dostat k spermiam... dala nam liecbu mne dala acite-q vitaminy ja mam to amh dobre ale ze kvoli zlepseniu kvality a tak prosim nemas skusenost s nimi? Lebo neviem ci to je ta liecba dhea

dena22
9. máj 2016

@katka17044 , Kati, aj my to budeme brat, ale kazdy ine, je to na celkovu kvalitu pohlavnych buniek, zlepsuje stav DNA, podla mna ti dobre poradila, je mozne, ze to nepotrebujes, ale pri dnesnych potravinach, vode a vzduchu, kazda pomoc dobra....ak mas dost vajicok, mozes si len tak preventivne davat ryby, kvoli D3 vitaminu alebo 30 min na slnku, ked nie je moc ostre, a na nenakremovanu pokozku...budes mat super duper vajicka :D

k veci : acite-q je Ubiquinol, redukovana forma silneho antioxidantu koenzymu Q10. Urcite vam vysvelila, ze redukovana forma je rychlo vstrebatelna do organizmu, nemusi sa premienat , ako klasicky Q10. Takze osobne si myslim, ze dobre poradila. 🙂 Vela stastia zelam. D.
pridavam link, pre ostatne kocky, pre info
http://www.hoffmancenter.com/page.cfm/776
DHEA je iny preparat, muzsky hormon...toto nie je ono.

katka17044
9. máj 2016

@dena22 velmi krásne ti dakujem super si mi to napisala a vysvetlila presne toto som potrebovala pocut moooc dakujem. Ano muzovi dala ine carniqnol on ma porusenu fragmentaciu dna spermii na 37% tak snad to pomoze.

dena22
9. máj 2016

@katka17044 vdacne 🙂

mirka2305
12. jún 2016

@tatama mozem poprosit info

radeonka
3. júl 2016

@katka17044 super, som rada, že som sa, že som sa dočítala dobré recenzie na ReproGen, my tam ideme absolvovať preimplantačné gen. vyšetrenia..

mirka2305
29. júl 2016

@lilitela ahoj este mas dheu?

lilitela
1. aug 2016

@mirka2305 bohuzial nie

rada2002
4. aug 2016

Dievčatá kto mi daruje alebo pomôže Potrebujem Dipherelin 0,1 4ks a Pregnyl 5000 INJ PSO LQF 1+1X5000IU 1ks. Potrebujem súrne. Píšte v RP alebo ma rada2002@centrum.sk. Vopred ďakujem

narciska3
4. okt 2016

@katka17044 Ahoj Katka, prosím, aké testy robila manželovi? Robila spermiogram; DNA fragmantáciu; Fish vyšetrenie? Ďakujem.

katka17044
4. okt 2016

@narciska3 ano tak a este nam robila taku novinku molekularno geneticke vysetrenie zo slin

katka17044
4. okt 2016

@narciska3 to je nejake vysetrenie genotypu v promotore genu ANXA pre annexin a tam nam bolo tiez zistene ze nieco z toho mame a odporucila ze musim pred otehotnenim uzivat fraxiparin az do sestonedelia

luckadurkyova
13. apr 2017

@tatama Ahojte som po umelom oplodneny ale sa nepodarilo odporucili brat DHEUa uz som stratila vsetku nadej .Pomoze mi tento liek.Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre