Spermiogram. Čo znamená ťažnost a pH?

aknomis
10. feb 2010

ahojte. včera sme boli na SPG a mame tieto vysledky:
ťažnost: 1cm
pH: 8
množstvo: 38mil/ml
pohyblivosť: linearne 20%, pomale linearne 30%, nelinearne 30% a nepohyblive 20%.
partner ako maly prekonal mumps, čo sposobuje vraj neplodnost...
podarilo sa vam otehotniet s takymito alebo horšimi vysledkami? my sa snažime už 8mesiac a stale nič.. ☹
a mohli by ste mi vysvetliť čo znamená ta ťažnost a pH?

flamenga
10. feb 2010

SPERMIOGRAM - výsledky - normální hodnoty:

množství ejakulátu - norma je 2 - 4 ml
pH ejakulátu - 7,2 - 7.3
zkapalnění - do 30 ti minut
koncentrace spermií - minimální množství pro úspěšné oplodnění přirozenou cestou je 20 milionů spermií v mililitru - dnes však v populaci nejsou vyjímkou i hodnoty kolem 10 miliónů, ale ani tato koncentrace rozhodně nevylučuje možnost početí. K asistovanému oplodnění stačí však i mnohem méně spermií.
celkové množství spermií - alespoň 40 milionů (tj. v celém objemu ejakulátu)
procentuální podíl pohyblivých spermií - alespoň 50 % pohyblivých (z toho alespoň některé progresivně pohyblivé spermie, tedy takové, které mají šanci proniknout k vajíčku a oplodnit je) - alespoň 25 % progresivně pohyblivých spermií
procentuální podíl živých spermií - alespoň 75 % (primulinový nebo eozinový test)
procentuální podíl spermií normálního tvaru - alespoň 30 %
provádí se i podrobné mikroskopické vyšetření např. aglutinace, aglomerace spermií, přítomnost epitelií, bakterií aj.
v indikovaných případech se dále dělá kultivační bakteriologické vyšetření a vyšetření imunologické

flamenga
10. feb 2010

normozoospermia medzi diagnózami nie je... je to normálny nález 🙂

a myslím, že to tu zase zamknú 😔

flamenga
10. feb 2010

Normozoospermie:
normální ejakulát dle popsaných parametrů

http://www.sex-centrum.cz/?pg=107

aknomis
autor
10. feb 2010

flam, takže myslíš že je to OK?

flamenga
10. feb 2010

aknomis no podľa toho, čo som našla na nete tak áno 🙂 Dokonca som našla odpoveď jedného gynekológa, ktorý jednej žene odpovedal, že normozoospermia je normálny nález, že v tom prípade je partner ok a treba riešiť ženu 😖

aknomis
autor
10. feb 2010

ale mna už riešili: genetika, hematologia, endokrinologia a všetko OK.
mna zaujíma ten partnerov mumps, neviem či tam nebude problém... 😖

jerryjanka
10. feb 2010

aknomis už ti jednu temu zavreli a v druhej sme ti odpovedali
ťažnosť ta je bezvyznamna tak v podstate ako aj ph
to že mal mumps nič neznamena - tí čo ho mali a udrelo im to aj na žlazy tak zvyčajne nemaju spermie vôbec
alebo potom je možne že mate fakt zlu morfologiu - ale tu vy vyšetrenu nemate daj si zistiť ešte tú

flamenga
10. feb 2010

mums je nebezpečný, keď ho prekoná chlapec v puberte alebo starší chlap, ale ty si myslím písala, že partner ho mal v detstve

jerryjanka
10. feb 2010

aknomis bola si na laparke?
chyba ti laparka,
bola si na pct test?
ak nie tak aj to treba
a potom chyba vam aj morfologia

aknomis
autor
10. feb 2010

no hej, prekonal ju ked mal 5-6 rokov...
a tu morfologiu nam vyšetria kde?

jerryjanka
10. feb 2010

v každom care
si z hlohovca skus helios v martine

aknomis
autor
10. feb 2010

jerryjanka:
nie, na laparke som nebola a ani na pct teste? o čo sa jedná? ja som už raz tehu bola, ale potratila som v 7tt.. v júni 2009

jerryjanka
10. feb 2010

pct - je postkoitalny test na protilatky proti spermiam v hliene krčka maternice cca 8 hodin po styku

aknomis
autor
10. feb 2010

a ten test mi urobia kde?

jerryjanka
10. feb 2010

mne ho robil helios
teda lekar v heliose
ale plati sa zan
myslim teda
tak ako aj za spermiogram

jerryjanka
10. feb 2010

na všetko ti ale odpovedia aj v teme manžel na spermiograme nemusela si zakladať dalšie dve temy 😕

aknomis
autor
10. feb 2010

jerryjanka: o peniaze nejde... nevieš náhodou či to nerobí aj gynekolog, lebo ja mám do Heliosu daleko...? ale ak inak nebude, pojdem aj tam... a treba tam len mna, alebo mna aj s partnerom...

jerryjanka
10. feb 2010

pri teste stači ked budeš ty
ale styk musi byť 6-8 hgodin pred testom
su aj ine cary - v blave piešťanoch a tak..

aknomis
autor
10. feb 2010

jerryjanka: do martina to je z hlohovca tiež pekne daleko... ☹

jerryjanka
10. feb 2010

ja to mam 70 tam a 70 späť - ale zasa je to najlepšie centrum na slovensku 😀 😀 😀

jerryjanka
10. feb 2010

aj ked vraviš že tehonta si bola
takže u teba to chce len čas a pokoj 😉

aknomis
autor
10. feb 2010

jerryjanka:
tým, že som tehu bola, tym netreba asi tu laparku, že? či ani ten test?

jerryjanka
10. feb 2010

v podstate nie
lebo otehotnela si prirodzene a ja by som niečo riešila tak po dalšom roku-roku a pol skôr to vyznam nema

jerryjanka
10. feb 2010

len jedna vec
potratiť môžeš aj ak sa vajičko oplodni nedobrou spermiou - niekedy sa to stane
tak ak chceš niečo riešiť najskôr si daj urobiť teda chlap nech si da urobiť kompletny spermiogram vratane morfologie -
keby mi dali vysledky ako vam tak sme nadpriemerny - čo ale z toho ked morfo mame 2%

aknomis
autor
10. feb 2010

jerryjanka: no ja som to ani nezačala riešit z vlastnej iniciativy.. bola som v tom, že proste stalo sa.. ale gynekolog ma poslal na genetiku, z genetiky na hematologiu, a ked to bolo všetko OK, tak som si povedala, že už dame dohromady aj ten SPG a endokrinologiu aby sme vedeli na čom sme.. všetko mame OK.
takže ten test teda tiež nemusím riešit podla teba, tak tomu necháme ešte chvílu volný priebeh a potom sa uvidí..
to že som otehotnela prirodzenou cestou nemusí znamenat, že vytváram protilátky na spermie? alebo pre istotu máme skúsit aj to? neviem, nepočula som o tom, tak sa pýtam...

jerryjanka
10. feb 2010

pct ti zrejme treba nebude - skôr teda tu morfologiu -ale to pišem už asi 8my krat 🤐

jerryjanka
10. feb 2010

jedna otazočka
pišeš že si v juni mala MA - teda že si potratila
to ste sa začali snažiť hned po kyrete? alebo ste mali pauzu nejaku

aknomis
autor
10. feb 2010

mne kyret nerobili... a dali sme si pauzu 2cykly

anaxamon
10. feb 2010

nemala by si robit hysteriu koli tomu ze sa 8 mesiacov nedari, su tu dievcata ktorym sa nedary roky 😉 vase vysledky podla toho co si napisala su dobre, v norme, a ze si mala MA sa stava...a teraz v tom moze byt uz len psychika..mozno len na tehotenstvo netlac 😉 drzim paste

aknomis
autor
10. feb 2010

anaxamon: ja nerobím hystériu... len ked už sme začali s vyšetreniami, tak som ich chcela mat "všetky" pokope.. tak som sa pýtala čo a ako... som vdačná za každú odpoved... a kto sa nepýta, nič nevie... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre