Stimulácia IUI, Clostil alebo Merional. Čo je lepšie?

nemko
23. nov 2010

baby co si myslite, ze je lepsie? mam stimulovat clostilom alebo merionalom? chcem sa rozhodnut medzi tymito dvomi zazrakmi a neviem co je lepsie, s merionalom mam skusenosti uz aj z IVF a clostil som este nebrala.podla vas co je lepsie?

akatka
25. nov 2010

@nemko Tak potom budem drzat silno palce... Mne IUI robili dost skoro, uz na 13DC... Ale pichli mi Pregnyl, takze vajka praskli kedy mali a uz je ruka v rukave 😉

nemko
autor
25. nov 2010

@akatka gratulujem , dakujem ved uvidime

tessinka
25. nov 2010

Ahojte, tak pridávam svoju skúsenosť: Ja som mala 1. IUI s Clostilbegytom, 1 tbl denne od 3. do 7. DC. Narástli mi dve vajíčka, jedno z nich ale menšie. 1. IUI nevyšlo. Teraz som mala 2. IUI, opäť som mala naplánovyný Clostilbegyt, ale chcela som ho bez liekov (volá sa to prirodzený cyklus), lebo som chcela vedieť, či mi vôbec rastie folikul a dozrieva vajíčko aj bez liekov - mám PCO, taký ľahší stupeň a zrejme som mávala anovulačné cykly. Vyšli mi v ústrety a podarilo sa, hoci neskôr 🙂 . IUI bolo na 17 DC.

Po Clostilnegyte som sa cítila ko mimozemšťan - nebolo mi zle, ale mala som pocit, že lietam nad zemou, taká odtrhnutá od reality. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre