Svrbenie po Fraxiparine

klaudinkax
30. mar 2024

Dobrý deň chcem sa spýtať či svrbiet cele telo po fraxiparine ? Brala som ho už pred 4 rokmi nic mi nerobil a teraz som ho brala a už ma svrbí cele telo asi 3 dni začalo to na bruchu a teraz keď prešlo brucho začali nohy a ruky

Vďaka

stellarstar
30. mar 2024

@klaudinkax alergická reakcia

taynee
30. mar 2024

Ja som to mala tiež po fraxi. Nech ti ho vymenia za Fragmin.

klaudinkax
autor
30. mar 2024

@taynee fakt môže cele telo ? Porad ako keby zihlavka na niektorých miestach

petamich
30. mar 2024

podla mna alergicka reakcia, mne sa sice inak prejavovala a po dlhsej dobe ale tiez mi musela vymenit za Clexane

danielle21
30. mar 2024

Môj syn dostal po fraxiparine takú zihlavku, že mu museli injekcie pichat, po celom tele mal

klaudinkax
autor
30. mar 2024

@petamich no ja som pichla naposledy pred 5 dňami a potom to začalo a svrbí hodne musím dať fenistil

klaudinkax
autor
30. mar 2024

@danielle21 a bolo to po fraxi?
No ja tiež som na tom podobne
Dávam fenistil
Neviem či to aj prejde
Či sa to nejak vstrebe

taynee
30. mar 2024

@klaudinkax moze aj cele telo. Treba si dat ten fenistil, co pises, ale aj antihistaminikum, pripadne denerel alebo dithiaden na vecer.

klaudinkax
autor
30. mar 2024

@taynee pichala som ho pred zákrokom týždeň nic mi nebolo a jak som prestala pichat tak začalo
Teraz mám preventax lieky

taynee
30. mar 2024

@klaudinkax aha, lebo ja som si ho pichala pol roka v kuse do brucha. Tak to je iné. Tak len na to mastičku, máš kortikoid nejaký protizápalový?

klaudinkax
autor
30. mar 2024

@taynee ja som si tiež po pôrode pichala rok a nic 0,6 forte
Teraz mi dal cievny 0,4 a keď som prestala tak došlo svrbenie v utorok mám cievne tak sa poradím
Len som nevedela či to môže byt s tým spojené

sonkam
31. mar 2024

Ja som pichala pred pár rokmi a nič. Teraz po 7dmich injekciách presne taká reakcia ako teba. Najviac to svrbelo na bruchu a to aj keď mi zmenila hematologicka za fragmin, keď som ten pichala už 5dni ešte stále to svrbelo. Mne nemohla dať hematologicka kôli váhe clexan, dala mi preto fragmin, ale väčšinou menia na clexan. Len ten má zas také tupsie ihly, že sa skôr robia modriny po ňom

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre