Vysadenie duphastonu po intrauterinnej inseminácii

leria
16. nov 2012

Baby potrebujem poradiť, neviem či som niečo nespackala. Dnes som 14 dní po IUI. Včera som si urobila tehotenský test, ktorý bol negatívny. Po dlhšom čase mi to nedalo a šla som sa na neho pozrieť ešte raz a bola tam velmi slabulinká druhá čiarka. urobila som si aj druhý a to isté. Neviem, no zobrala som to tak, že asi nič z toho. Dnes som mala ísť na Hcg, no nebola som schopná, lebo mám nejakú vyrozu, celú noc ma bolela hlava, mám upchaté dutiny a všetko ma bolí. Brala som tých 14 dní duphaston a utrogestan a mám pocit, že mi to sposobovalo nespavosť. To isté som mala aj po prvom IUI akonáhle som lieky vysadila, tak som spala ako zarezaná.Dnes som už duphaston ráno nebrala, som už vyčerpaná a chcela by som sa už poriadne vyspať.Len neviem či som urobila dobre, ked náhodou budem tehotná.čo mám robiť?je mi mizerne a niektoré info na nete ma tiež pekne vytáča...niekde píšu že môžem paralen, inde nie...aj som popila dosť čaju od dr.Weiss, ktorý obsahuje šalviu,lípu,eukalyptus aj mentol...na ňom je uvedené, že je vhodný aj pre tehotné a kojacé ženy...no a inde som sa dočítala, že práve tieto bylinky škodia.Poradte čo robiť?môžem byť tehotná?urobím si večer ešte jeden test...keby áno, bude prekážať, že som ten duphaston vynechala?

sussana2005
16. nov 2012

Ahoj leria,ak ti mozem poradit,Duphaston uz nikdy neber.Dufam ze si citala vsetky tie neziaduce ucinky,pretoze ja ano.Dokonca som zistila niektore znepokojujuce iformacie o tomto lieku,ktory nam ma akoze pomoct.Dokonca som citala ze to moze poskodit plod a v anglictine som citala,ze tehotnym zenam by sa tiento liek nemal podavat,pretoze ma velmi silne neziaduce ucinky a tvoj plod to moze bud zabit,alebo sa ti narodi postihnute dieta.Samozrejme ti to neprajem,len ti chcem poradit.Mne to predpisala moja gynekologicka,no ja som to razantne odmietla apovedala jej ze tento liek urcite nepotrebujem a nechala som jej na stole papier z neziaducimi ucinkamy,nech si to radsej precita a potom predpisuje.Skus si najst na nete nieco o Duphastone,alebo ak ten liek mas doma,skus si precitat o neziaducich ucinkoch.Verim ze ked uvidis dlzku toho receptu,tak ta porazi.Drzim palce a dufam ze so mnou budes suhlasit.Keby nieco kludne opat poradim 🙂)

leria
autor
17. nov 2012

@sussana2005 ahoj, velmi pekne Ti dakujem, že si venovala chvílku môjmu problému. Ja som čítala o tom duphastone, no v tomto musím dôverovať svojej lekárke...mám už vela rokov na to aby som príliš všetko analyzovala a prišla o poslednú možnosť mať dieťa...v tomto sa musím už fakt spoliehať na odborníkov...ja som potrebovala laickú radu od báb, ktoré tento liek užívajú...dnes ho aj tak vysádzam a počkám na menštruáciu... v pondelok pojdem na krv...neber to v zlom...keby som mala možno 25 a vedela že mám problém otehotnieť tak by som hladala určite iné, šetrnejšie formy....držím Ti palčeky a prajem všetko dobré 🙂

miss_stanya
17. nov 2012

@leria Duphaston ma iba placebo efekt, ak budes skutocne tehotna-co ti prajem-urcite nevysadzaj Utrogestan. Mne z neho bolo prvych par tyzdnov spatne, ale ako jediny dokazatelne napomaha udrzaniu tehotenstva. Organizmus len potrebuje "chvilku" si nan zvyknut....Po IUI nie je o com, nevysadazat....drzim palce, pa

leria
autor
18. nov 2012

@miss_stanya dakujem pekne, duphaston som vysadila a ten utrogestan ešte beriem....zajtra budem mudrejšia, idem na hcg...juj keby to vyšlo bola by som prešťastná, no myslím že asi nie...pozerám, že Ty máš onedlho termín...srdečne blahoželám a nech všetko dobre dopadne 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre