Zistím podľa čiarky na teste, či čakám dvojičky?

nony6
23. aug 2016

Ahojte, som po Ket a zaujímalo by ma,ci viem podľa čiarky na test zistiť, že čakám dvojičky. Vkladali mi 2 blastcysty a už 6. deň po mi vyšiel pozitívny test.Ciarka bola veľmi slabá.Na ďalší deň som si robila test znova a prekvapilo ma,aka silná ciarka sa objavila. Pri dvojičkách vraj stúpa hcg rýchlejšie, mohlo by znamenať, že sa uchytili obe? Mali ste niečo podobne a čakali ste dvojicky?

evittam
23. aug 2016

@nony6 Tehotenský test ti ukáže len či si alebo nie si tehotná. Nič viac - aj keby si čakala trojičky na to podľa neho určite neprídeš, to ti povie až lekár. 😉

margarita
23. aug 2016

@nony6
nevies 😉

nony6
autor
23. aug 2016

@evittam ani podľa toho,ako rýchlo ciarka tmavne sa to nedá odhadnúť? Lebo mne v priebehu jedného dňa výrazne stmavla.Preto ma tak napadlo,ci sa to podľa toho nedá zistiť.

simca06022011
23. aug 2016

NIe ani podla toho...

miriam2908
23. aug 2016

:D to je tak krásne :D ja som si pre istotu urobila 2 testy po sebe a potom mi dr. povedala že čakáme dvojky🙂 ale koli testom to určite nebolo ;)

mima4
23. aug 2016

@nony6

jasne!!!

spravis si testik a vysledky sa interpretuju takto:

1 ciarka - 1 dieta
2 ciarky - 2 deti

😀 😀 😀 😀 ... a teraz to portskéééééé

jahodka11
23. aug 2016

Haha, som sa pobavila 🙂

evica01
23. aug 2016

@mima4 1 ciarka svetla a jedna tmava - 3 deti.

luciah1
23. aug 2016

@mima4 😀 😀 😀 😀

nony6
autor
23. aug 2016

@mima4 neviem,co je na tom smiešne. Ak nechces napísať niečo k vecí, tak sa nevyjadruj. Položila som konkrétnu otázku,a čakám normálnu odpoved,hlavne od báb,co možno niečo také mali. Nezaujímajú ma posmešne komentáre. Mali by sme si tu navzajom radiť a nie sa vysmievať.

simca06022011
23. aug 2016

@nony6 neurazaj sa, naozaj to je smiesne, lebo tehotensky test ti skusocne niejak neukaze ci cakas jedno dieta alebo 4, ani odber u lekara to nevie.. jediny sposob ako to zistit je sono a este porod... nic ine....

charlie1980
23. aug 2016

Nie, neukaze. Ani test z krvi. Pri 1.synovi som mala hcg vo vyske dvojiciek z krvi, do 3.mesiaca sa cakalo, ze budu na sone mozno dve, no neboli.

paladia
23. aug 2016

Intenzita čiarky závisí od citlivosti testu,koncentracie moču atd. Preto sa nedá na základe jej farby určiť, či cakas dvojicky. Samozrejme,ak si robila druhy test v rovnakom čase,rovnakej značky a z rovnako koncentrovanej moču a stmavnutie bolo naozaj výrazne, je mozne,ze hcg ti stúpa rýchlejšie a je možné že naozaj to budú dvojicky. Ale to sú len dohady a špekulácie. 100% odpoveď dostaneš až po prvom uzv od lekára. Drzim palce a prajem pekné tehulkovanie.

miriam2908
23. aug 2016

@nony6 tak také tu, ani nikde inde bohužiaľ nenajdeš. Jednoducho zbehli dr tá ti s istotu povie či čakáš jedno, dve, alebo tri🙂

moni244
23. aug 2016

@nony6 ja som mala silnu cuarku hned v den meskania menstruacie a dvojicky to neboli, nechces este aj pohlavie ukazat na teste?

evittam
23. aug 2016

@nony6 Moooje nervy - samozrejme, že NIE - už to skús pochopiť, dievča. 😉 A nikto sa ti tu nejak nevysmieva-stačí si napríklad prečítať príbalový leták k testu. 🙂

mima4
23. aug 2016

@nony6

vieš čo je humor? 😉

netreba všetko brat vazne... skus sa aj ty zasmiat 🙂 smiech je korenim zivota 😀 😀

willino1
23. aug 2016

hcg síce stúpa pri dvojkách rýchlejšie, lenže tie rozsahy hcg, ktoré su v norme pre jedno dieťa a aj pre dve deti sú tak obrovské, že naozaj kým nevidia na sone, nie je isté nič ... a tehotenské testu sú už tak citlivé, že naozaj aj malý rozdiel v hcg ti môže spraviť veľký rozdiel v sile druhej ciarky ... napr. ja: ET vložené 2 embrya bez predĺženej kultivácie, pozitívny test 10 dní po vklade, hcg v krvi v norme pre jedno dieťa aj keď v hornej polovici možného rozsahu... prvé sono 2 gestačné vačky, ktoré mi už pobehujú po dome ( rok a 2 mesiace) ... za celý čas, čo mi kontrolovali hcg, som nikdy hcg nemala mimo normu pre jedno dieťa, aj keď boli dvojičky s bezproblémovým tehotenstvom... PS: prirodzene horný rozsah HCG pre jedno dieťa je zároveň spodný až stredný rozsah pre dve deti... a neplatí, že pre dvojčatá je dvojnásobné hcg... tak isto pri dvojkách treba rátať s tým, že nevychádzajú skríningy ako majú, pretože žiadne referenčné hodnoty pre dvojičky nie sú ...

nony6
autor
23. aug 2016

@willino1 ďakujem sa odpoveď 🙂

mima1
23. aug 2016

@miriam2908 este ze si nerobila dslsie a die testy... 😂😂😂

libawet
23. aug 2016

@nony6 len aby to nebol černoch....🙂

lalinko2010
23. aug 2016

@nony6 len aby aj ďalší bol pozitívny, nie aby ti čiarky začali slabnúť.
tehotenstvo ti jedine lekár potvrdí!

mariankas
23. aug 2016

@nony6 Či už to bude jedno dieťatko, alebo dve, prajem aby bolo všetko v poriadku ♥♥♥

jankalukasova
23. aug 2016

@nony6 ťažko... hodnoty hcg majú tak široká rozpätie, že sa vôbec nedá s istotou tvrdiť, koľko tých detí bude. Ja som mala hcg vysoké tak, že ClearBlue test (ten digitálny) mi ukázal skreslený výsledok... teda, že tehotenstvo trvá o dva týždne dlhšie.. až lekárka mi potvrdila, že je to tak ako si myslím ja... a čakám jedno...

nony6
autor
23. aug 2016

@mariankas ďakujem, si zlata

ssegra
24. aug 2016

@nony6 tiez som mala velmi silnu ciarku a na 14 den po KET vysoke HCG az 4180 a cakam len jedno..

bubinko1506
24. aug 2016

@nony6 tehotensky a ani krvny test ti neprezradia, ci cakas dvojicky alebo len jedno dieta. jednoznacnu odpoved ti da iba sono a na to si musis este par tyzdnov pockat.
ja som mala 14 dni po KET hcg 3830 a cakame dvojicky 🙂
aj ked pri vklade zavedu 2 embrya, nie je to automaticke, ze sa uchytia obidve. sanca na dvojicky je v takomto pripade iba 25%
drzim palce, aby hcg rastlo, nech to dotiahnes do uspesneho konca

nony6
autor
24. aug 2016

@bubinko1506 ďakujem. Zajtra idem k doktorovi pre lieky,mozno mi vezme aj krv.

bubinko1506
24. aug 2016

@nony6 ides k doktorovi do CAR alebo k svojmu gynekologovi? v CAR ti krv este asi nevezmu, este je skoro.

nony6
autor
24. aug 2016

@bubinko1506 idem k svojmu doktorovi, tak si myslím,ze mi ju asi vezme. Uvidíme.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre