Čo sa oplatí vidieť v Banskej Štiavnici?

6. júl 2022

Prosím, tí, čo ste navštívili resp. poznáte BŠ, chystáme sa na romantiku vo dvojici, viete odporučiť miesta, ktoré sa oplatí vidieť/navštíviť? Reštaurácie s dobrým jedlom a pekným výhľadom, kaviarničky na večerné posedenie pri vínku, príp. uličky a miesta, kam sa oplatí zatúlať? Kalváriu, Banku lásky, a ostatné turistické atrakcie určite plánujeme navštíviť, skôr ma zaujímajú možno nejaké neokukané miesta.. Ďakujem za nápady 🙂

kvietok2891
6. júl 2022

📌

biankaaaa
6. júl 2022

Tajchy☺️

struhanka
6. júl 2022

Tajchy, Starý zámok, kaviareň Divná pani, čajovňa Klopačka, vinotéka Vinocentrum, pivovar Erb, Archanjel café, Opera Prosecco Bar...

struhanka
6. júl 2022

Prejsť sa Ružovou ulicou. Botanická záhrada, reštaurácia Monarchia, Coburg coffee & burger na námestí.

galganka
6. júl 2022

Zmrzku, alebo inú dobrotu v Moja Marína, prechádzku záhradou už radili a este mám návrh na jedno retro a to je miestne kino, ak ešte funguje, sme tam teraz dlhšie neboli. Ale pozrieť si Godzillu na voľakedajších sklápacích stoličkách a potom sa vracať na ubytovanie nočnou Štiavnicou odporúčam. 👍🤭

evistaevista
6. júl 2022

V Štiavnici pôsobia šikovní klenotnici, volá sa to "Šperkovnica" a je od nich nádherný výhľad na mesto. Je to kúsok od námestia, keď si pozriete mapu 😉

dzejsik
15. júl 2022

Ja by som šla z Červenej studne na Rosniarky a Paradajs sa prejsť - nádherný výhľad a nijak náročná trasa. Na parádne koláče do Starej školy.

gelifil
18. aug 2022

@dzejsik ako dlho to trva cca na Rosniarky z cervenej studne?

dzejsik
18. aug 2022

@gelifil 20-30 min, taka prechadzka

yoxinka
18. aug 2022

V Štiavnici treba vidieť všetko! ❤️ A najesť sa choďte do Penziónu na kopci 👨‍🍳👍

kris_tin257
18. aug 2022

Určite Banku Lásky, najlepšie múzeum na Slovensku! Nemá nikde obdoby 😊 a potom kalváriu prejsť si námestie a hotovo... Nový stary zámok nie sú ničím výnimočné

jasminet
18. aug 2022

restauracia 4sochy na 100%

skeblicka77
18. aug 2022

My chodíme do bs často, treba tam vidieť fakt všetko 🙈a naposledy sme objavili niečo ako zrkadlovu sieň alebo ako sa to vola, už som nepamätám, bolo to hore napravo za trojickou a vnútri hore po schodoch, v tej istej budove na nižšom poschodí je nejaké múzeum, tam sme neboli, už nebol moc času a úplne dolu je aj kaviareň.

gelifil
18. aug 2022

@dzejsik len??niekde smer ako ottergrund?

dzejsik
19. aug 2022

@gelifil praveze ten chodnik na opacny smer … myslim, ze ako sa parkuje a je tam ten dreveny pristresok, tak pri nom je aj smerovnik … pokracuje tam aj ten geo naucny chodnik

dzejsik
19. aug 2022

@skeblicka77 Ruin Bar je dole a nad nim je co pisete 🙂