Pocity pár dní pred pôrodom

majkabr
10. dec 2013

Ahojte babenky ako ste sa cítili pár dní pred pôrodom??? boli ste unavené alebo Vám nechutilo jesť alebo ako to je ?? som totiž prvorodička

cerez
10. dec 2013

Hlavne som to chcela mať za sebou. Únava tam bola, už sa mi moc nechcelo chodiť, taká pohodlná.

rebellefleur
10. dec 2013

úplne normalne a zrazu šup, plodova voda praskla a už som bola na ceste do nemocky 😀

seemani
10. dec 2013

@majkabr juuj ja som bola netrpezlivá, týždeň som prenášala 😉 behala som po schodoch, sprchovala horúcou vodou, hocičo, síce už som bola v nemocnici, tak sa nedalo všetko, ale veľmi som už chcela rodiť. Na malého som sa strašne tešila, takže aj tá radosť, že už len chvílku a mám ho v náručí. Trochu obavy, ale to je úplne normálne pri prvom pôrode.
Inak som mala stále poslíčkov a malý sa vrtel vkuse, hlavne večer, a také krámové bolesti. Spať som spala veľa, ale to preto, že som bola v nemocnici a tam moc nemáš čo robiť

ichbinich
10. dec 2013

@majkabr:
Unavena som bola non-stop, citila som sa ako velryba na plazi, ze ako zavolajte Greenpeace, nech ma odtiahnu spiatky do vody 😀
Inak nic, na kontrole mi lekarka hovori, vsak vy ste uz otvorena na 3cm. A ja jej na to, ze dobre vediet, ze rodim 😉 😀
To bol sice druhy porod, ale prvy bol planovanou sekciou, takze som tiez nevedela, do coho idem 😉

dancul177
10. dec 2013

no tak ja som uz mala tehotenstva plne zuby, bola som velka ako velryba, opuchnuta tak velmi ze som nevladala ani sediet ani lezat ani stat. Nevedela som sa dockat porodu ak to mam tak povedat, tesila som sa uz na babetko a vedela som ze sa mi potom ulavi.

anshelia
10. dec 2013

ja som sa cítila dobre aj pár hodín pred pôrodom 🙂 zariadovali sme byt, tak sme ešte chodili spokojne po obchodoch a žiadne čakanie, alebo nebodaj vylihovanie na gauči pred telkou. žiadne zlé myšlienky na pôrod, nič zlé som si nepripúšťala a myslím, že aj preto všetko veľmi rýchlo prebehlo. teraz čakáme druhé a pristupujem k tomu rovnako. rodili milióny žien predo mnou a ja by som to nezvládla...

klincek
10. dec 2013

@majkabr mne bolo super, az na to, ze som sa pre obrovske brucho uz nemohla ani nadychnut, a nohy mi tak opuchli, ze som nemala clenky 😅. a bola som dost ospala, lebo v noci som uz zle spavala. a to mi zostalo doteraz (deti maju vyse 2 roky, ale nemam to kedy dospat🙂)

@ichbinich ze greenpeace 😀

linda20111
10. dec 2013

@majkabr tiez som mala pocity velryby 🙂 🙂 nic sa mi nechcelo a nudila som sa doma, ale uz som nechcela velmi chodit von lebo sa mi tazko dlhsie chodilo, hned som sa zafucala a nevedela som sa ani obut sama :( Chcela som to mat uz za sebou a zaroven som sa bala ake to bude, kedze to bolo prvykrat. Tesila som sa na babatko ale nevedela som do coho idem, co vsetko ma caka. Prislo to necakane, mala som este 2tyzdne do terminu a vsetko sa zbehlo velmi rychlo, kym som sa spamatala uz som lezala na nemocnicnej posteli a pozerala telku zatial co maly spinkal pekne v postielke pri mojej posteli 🙂

zuzulienka301
10. dec 2013

cez deň umyla okno v obyvačke ,upratala, navarila a večer sex 😀

danulicek
10. dec 2013

@majkabr ja uplne v pohode, necitila som ani, zeby sa malo nieco diat. porod mi nakoniec aj tak vyvolavali tyzden po termine, lebo sa fakt nic nedialo 😀

luba28
10. dec 2013

ja pri dcere som zacala pozerat terminatora a trosku som sa pomrvila a odtiekla mi voda,ale zaujimave je to,ze kazdy rok /uz 10 rokov,/stale ide terminator okolo .20.7..... 🙂

saska88
10. dec 2013

Ja som pár dni pred pôrodom, nerobila nič iné ako prosila svojho syna poď už prosím ťa von, poď už prosím ťa von. A aj sa to podarila, prišiel skôr o 9 dní 😀

m_ij_ka
10. dec 2013

ja som to chcela mať čím skôr za sebou aj pri prvom aj druhom tehu, pri konci som myslela , že sa rozpadnem, ťažko sa mi dýchalo, nevládala som chodiť a tešila som sa už na bábo 😉

pragmaticka
10. dec 2013

asi tyzden pred terminom som dostala hrozne vela energie a chcela som este vseeetko mozne stihnut, takze som behala po obchodoch, upratovala , umyvala okna, piekla pecivo a teraz???? Prenasam uz 5. den a som v hlbokych depkach. Tehotenstva mam uz fakt plne zuby a neviem sa dockat porodu. O strachu ani rec! Vobec sa nebojim, akurat tak mam obavy nech je s malou vsetko ok, inak sa uz dokonca aj na bolesti tesim, len nech to uz konecne pride!!!

marikago
10. dec 2013

Ja vam verim pragmaticka ku koncu je to najhorsie ja som pred porodom mala strach pred kazdym ako to bude ako to ptide ci stihnem a ta bolest na tu som sa netesila a este ako dlho budem zas robit ..ale uz.ked pridu bolesti.ux skoncia len porodom takze vtedy uz ani strach ani nic len strach o dietatko.aby sa dobre v poriadku narodilo inak uz po.druhom porode som viac nechcela zo strachu znova rodit a postastila sa nam este tretia.cele tehotenstvo v strachu s porodu a viac by som nesla velky strach z toho vo mne zostal :(

zuzuk22
14. dec 2013

. Ahojte chcela by som sa spýtať . Mam taký pocit ze každú chvíľku to uz na mna príde a začnem rodiť . Som 38tt plus 3 dni a od včera večera hlavne teda včera večer môj drobec strasne vypúčal ... Som sa zľakla dost ze co to ... Aj v noci som sa potom budila každú chvíľku ci mi voda uz neodtiekla 😃 priateľ mi hovorí ze aj brusko mam uz dolenizsie a pár dni mam uz aj taký iný výtok . Doteraz som mala skôr taký vodovy a teraz posledné asi 2-3 dni je uz taký hustý riadne . Tak ci nemá s tým niektorá z vás skúsenosti . Dakujem 😊 uz som inak aj na prst otvorena teda aspon som bola ked som bola pred 3 dnami na kontrolu aj krcok bol uz skrátený a placenta prezreta uz tak neviem teraz

maribell
14. dec 2013

@zuzuk22 ten husty vytok je asi hlienova zatka 🙂 asi to uz zachvilku pride

zuzuk22
14. dec 2013

@maribell aj ked nieje s prímesou krvi ??

maribell
14. dec 2013

@zuzuk22 moze byt ale ani nemusi ..ja som tiez nemala krv .. len cisto hlienova zatka odisla ..bolo tot take huste a natahovalo sa to ako zelatina 😀 ..

zuzuk22
14. dec 2013

@maribell no take mam aj ja 😀

zuzuk22
14. dec 2013

@m_ij_ka no niekedy mávam uz aj ja take chvíľky ze sa mi ťažko dýcha ale naštastie nie často

maribell
14. dec 2013

@zuzuk22 mno tak to je hlinova zatka.. mne pomaly odchadzala uz 2 tyzdne pred porodom 😀 nije cela naraz.. 38tt som bola na prst otvorena a 39tt som bola na 3,5 otvorena..🙂 v ten den co som bola na poradni mi praskla voda 😀

m_ij_ka
14. dec 2013

@zuzuk22 treba len oddychovať , pozerám, že za pár dní budeš rodiť tak Ti prajem pekný a rýchly pôrod a zdravé bábätko, veľa šťastia

zuzuk22
14. dec 2013

@m_ij_ka dakujem veľmi pekne 🙂

mimake
14. dec 2013

Ja som sa citila velmi dobre, zrazu ma nic nebolelo dokonca som sla muzovi pomahat odhrabavat sneh lebo sme zapadli 🙂

emma2014
2. júl 2014

ahojte ma 9dní do terminu pôrodu som prvo rodička a mam samozreje stresi ako a co uš ale 3dni ma brutal boli chrbat a mam pocit ako keby mi padalo bruško dole medzy prsiami ma velmi pali a boli tieto stavi mam posledne 3dni chvilu sa citim super a potom to dolahne namna že neviem vstat s postele 😒 😒 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre