Plánovaná sekcia v Kochu

27. máj 2021

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či je možnosť si normálne zaplatiť sekciu napr v Kochu. Mám veľký strach z pôrodu, hlavne ma desí rodiť v Trnave a asi by som bola radšej keby mi spravia cisársky 😊 len neviem, či je to takto možné alebo či to robia len zo zdravotných dôvodov. Ďakujem 😊

denden77
27. máj 2021

no u nas v terminovej skupine mala baba zdravotnu indikaciu a aj tak jej nechceli vyhoviet 🤦‍♀️ nakoniec jej to "preslo" ale robili ofuky 🤷‍♀️

petamich
27. máj 2021

nie, Koch ma striktnu politiku co sa tohto tyka a pokial to nie je nevyhnutne zo zdravotneho dovodu (aj tam zasada konzilium), tak ti tam sekciu nespravia a uz vobec sa neda zaplatit 🙂

autor
27. máj 2021

@denden77
@petamich ste ma nepotešili, som myslela že to tak normálne funguje 😬

denden77
27. máj 2021

toz.. 🤷‍♀️
ale chapem ta, tiez som bola predpo*rata a uvazovala takto.. nakoniec som to dala klasicky 💪 😂😂😂

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. máj 2021

@denden77 ja ti poviem úprimne mám menší strach z pôrodu ako takého ako z toho že by to malo byť v TT 😂 každá kamoška má hororový zážitok odtiaľ a myslím že keby to na mňa príde to do BA nestihneme.

petamich
27. máj 2021

no neviem 🙂 ale ani Ruzinov ani Antolska (aj ked tam to nie je az take striktne ako u Kocha) tomu nie je naklonena a to su "bezne" porodnice - neda sa tam len tak nakracat a povedat, chcem si zaplatit cisarsky rez - ked tak sa to tak poza bucky dohaduje so zazmluvnenym porodnikom alebo napr. sa da (realna skusenost od znamej) doniest papier od psychologa nieco ako "ma panicky strach z vaginalneho porodu a nezvladne to" ale teda v cenniku nenajdes sekcia 300E 😃 a povies chcem to a este papucky

sivana09
27. máj 2021

da sa, mozno nie v kochu, ale da sa, samozrejme...

denden77
27. máj 2021

ja som v TT nerodila, s odstupom casu hodnotim svoj porod ako super ale tiez som to najprv brala ako horor 🤷‍♀️😁 nie kazda zena bude este 20 rokov spievat ody na to, ako to bolo super krasne a zopakovali by si to aj 100x.. a vobec to nemusi suvisiet s porodnicou 🤷‍♀️😁

ellismargon
27. máj 2021

Zo zákona musí byť sekcia indikovaná na základe ohrozenia matky alebo plodu, normálne to tak nefunguje nikde na Slovensku, ak sa to deje tak asi len podpultovo. Práveže všetky pôrodnice sa snažia eliminovať počet sekcii už dlhé roky, či už súkromné alebo štátne. Netreba sa báť, ja som sa tiež bála, nakoniec som musela ísť na sekciu inak by sme tu ani ja ani mala už dnes neboli, ale ja som si hovorila, že veď trvá to krátko na to ako dlho žijem a zvládli to iné, zvládnem to aj ja. Vždy je možnosť dať si epi a s ňou sa to dá vraj zvládnuť lepšie, aspoň čo mne hovorili známe. Ja osobne by som do sekcie už nešla pokiaľ to nebude nutné, tá rekonvalescencia bola des a hrôza, pol roka som mala ešte boľavé brucho a chodiť prvé dni bolo peklo a veru moc sa v pôrodniciach nekašlú, mňa už na druhý deň poslali o poschodie vyššie ísť pozrieť malú do inkubátora a veru už by som sa rada tomu vyhla a druhe rodila normálne. Ale tak každá má inú skúsenosť samozrejme

barus26
27. máj 2021

sekcia nie je žiadna výhra 🤦🏻‍♀️

autor
27. máj 2021

@barus26 ale ja som sa nepytala na názor na sekciu 😊

barus26
27. máj 2021

no tak hľadaj kde si ju kúpiš 😂🤦🏻‍♀️ čo by druhé ženy za to dali a aj ja, že by sme mohli rodiť prirodzene.. A niekto si chce zaplatiť sekciu...

autumm
27. máj 2021

@barus26 tak napríklad ja som mala prirodzeny hrozny. Uz v živote by som nesla. Jedine co si z neho pamätám bolo vracanie, plac, kricanie a mala zaseknuta....radsej sekcia nabudúce.

staskast
27. máj 2021

Ahoj. Ja som rodila 12 dni dozadu v Koch po sekcií prirodzene a teda prirodzený pôrod je oproti sekcií malina 🙂
Na vizite sa nás pýtal primár že ako hodnotíme rozdiel a že mame robiť osvetu aby ženy rodili prirodzene.

Držím palce, prirodzený pôrod je super 🙂
Na druhé dieťa som sa odhodlala po 5 rokoch, tretie som vravela na druhý deň manželovi že idem do toho🙂
Ale Koch ako porodnicu odporúčam. Bolo to úžasne 🙂
Prvé som rodila na kramaroch a pekne ma dovrzali.

lucilaines
27. máj 2021

Ahoj, ja som z Trnavy a rodila som v Kochu uz dvakrat a dvakrat som to bezproblemov stihla 🙂 takisto mam niekolko kamosiek, kazda po dve deti, ktore z TTtam rodili a nikto nemal nikdy problem stihnut, to zas nejde tak rychlo neboj sa 🙂 k tvojej otazke ale ako uz bolo povedane v akochu si sekciu urcite nezaplatis, za to vsak budes v klude a so super pristupom, takze ja ti to len odporucam al mas strach zo statnej porodnice. Chapem to uplne a to byvam v TT doslova cez cestu od nemocnice, aj tak som radsej zvolila BA. A este k tomu co si sa nepytala, prveho syna som rodila prirodzene, druhy dopadol akutnou sekciou, takze viem porovnat a poviem ti, ze radsej tri prirodzene porody ako jedna sekcia. Takze nespekuluj nad sekciou, radsej si vyber nemocnicu a pripadne aj lekara, kde sa budes citit v pohode.

rajc1nka
27. máj 2021

@lucilaines ja nezavrhujem prirodzeny porod, urcite je telesne lepsi pre oboch, aj pre zenu aj pre dieta, len dodam,ze akutna sekcia a planovana sekcia je rozdiel. Ja mam za sebou akutnu aj planovanu sekciu, a pri akutnej bola ta rekonvalescencia ovela dlhsia lebo moje telo bolo velmi unavene z prvej casti, z bolesti a tak. Planovana sekcia - na stvrty den som bola u pediatricky a trikrat sa ma pytala ako som rodila,lebo som bola uplne fit. Takze je podla mna rozdiel aj v tom psychickom nastaveni (pri planovanej som proste vedela, do coho idem, pri akutnej ma to zastihli “nepripravenu” na tuto moznost). Ale naj je asi prirodzeny (to neviem porovnat, nemam za sebou). Odpoved autorke: podla mna sa da dohodnut s nejakym konkretnym porodnikom (napr na Antolskej o tom viem, ze aj konzulium ti “vybavi”, stretla som tam jednu taku mamicku), ale teda asi nie v Kochu a predpokladam,ze aj Ruzinov je dost proti,kedze chcu byt dobri v statistike prirodzenych porodov.

nikollettt
27. máj 2021

Neviem preco vsetci hejtuju sekciu...z mojho pohladu je viac rizik pri prirodzenom ako pri sekcii..ak sa niekto neciti ist prirodzene preco by mala zena mat z toho traumu?kamosky co rodili prirodzenym bez ohladu miesta porodu-negativne skusenosti...naopak baby co rodili sekciou niekolkokrat ani jedna nemala negativnu skusenost...a ja tiez mozem len chvalit ale tak ja som na ni mala teda pádny dovod..a nelutujem..na druhy den som behala jal jarabica ..paradoxne treti den bol horsi ako den predtym a dalo sa to zvladnut aj starostlivost o dieta..zavisi od operatera a pristupu matky a psychiky..rodila som na antolskej ano nebolo to ako na hoteli ale dalo sa to prezit...😉

autor
27. máj 2021

Ďakujem baby za normálne odpovede 🙏 este mám čas na rozmýšľanie ale som rada že je možné stihnúť pôrod aj v BA 😬 naozaj mám v TT zlú skúsenosť už len pri potrate, ktorý som si prežila tiež, doslova katastrofálnu takže to že by som tu rodila je pre mňa úplne posledná možnosť 😊

lucilaines
27. máj 2021

@rajc1nka ano urcite je v tom rozdiel, tiez som bola po akutnej sekcii vysilena z niekolko hodinovych kontrakcii predtym. Za mna napriklad ale ten hlavny rozdiel nebol ani tak o fyzickej bolesti, aj ked ano bola horsia po sekcii, ale velmi mi chybal ten moment, ked po prirodzenom porode som dostala hned babo na seba, bonding v klude a pohode, hned k sebe babo na izbu o ktore som sa od prveho momentu bez problemov starala a doslova som si pobyt v porodnici s nim uzila. Po sekcii to bol boj a trapenie, aby som sa aspon postavila z postele. Takze jasne, kazde ma svoje pre a proti, ale teda ja kedze naozaj to viem porovnat, by som si dobrovolne sekciu nevybrala uz len z tohto hladisla. A mozno mamicka, ktora rodi prvykrat a ma strach z porodu, co je uplne prirodzene, ju nenapadne zvazit aj tento uhol pohladu 🙂

autor
27. máj 2021

@lucilaines ďakujem a máš pravdu toto mi ani nenapadlo 😊

nana12345
27. máj 2021

Ja som rodila plánovanou sekciou u Kocha v septembri 2020 a v podstate som si ju zaplatila a nerobili mi žiadny problém musela som prísť na konzultáciu bola som tam v utorok a sekciu som mala v piatok a v pondelok sme išli domou

barus26
27. máj 2021

@nana12345 nemala si žiadnu indikáciu na sekciu? pretože jasne u Kocha si platí každý, aj prirodzený pôrod. Jedna baba od nás z terminoviek mala malého KP a nechcela rodiť prirodzene a teda dosť trvalo aby sa s nimi vôbec na tej sekcii dohodla ..

petamich
27. máj 2021

@barus26 ja mam to iste info, znama dokonca rodila na Antolskej lebo mala maleho KP a nechceli jej v Kochu spravit sekciu (a je ich pacient a povodne mala rodit tam) a to bolo pred mesiacom

miirka123
27. máj 2021

Ja mám od očného kvôli vysokému ocnemu tlaku, vysokej dioptrie odporúčané ísť cisárskym a veru gynekologička z toho nie je nadšená v Kochu, chcela by papier kde to očný nie že odporúča ale indikuje ako jedinú možnosť. Celu lekársku správu a odporúčanie od očného som jej priniesla dokonca sa mi raz už sietnica odlupla a predsa skôr preferuje klasicky. Ja by som zasa bola veľmi rada keby som sa nebála o oči a rodila by som rada prirodzene si fit za pár dni. po cisárskom môžeš mat oveľa viac komplikácií a tie bolesti no kto nebol rezaný asi nevie aké to sú bolesti ale ja som rezana už bola a to hojenie niekoľkotýždňové bol veľký boj. A pritom sa ešte starať o babatko a snažiť sa vysporiadať sa s hormonami no úprimne radšej by som si dala epiduralku a silno potlačila. Väčšina žien ktoré zažili cisársky a normálny a vedeli porovnať tak hovoria že prirodzený určite. Veľa som si o tom čítala a veľa aj čítam a porovnávam ale teda v kochu len tak cisársky nerobia

sivana09
27. máj 2021

ak ta zaujima viac k tej kupenej sekcii, napis sukromne