Pôrodnica Ružinov verzus Antolská

radus17
5. júl 2020

Ahojte, som prvorodička a chcem sa opýtať ktorú pôrodnicu by ste odporučili viacej, Ružinov alebo Antolská? Keďže je obdobie aké je nedajú sa spraviť ani obhliadky za každú radu ďakujem. 🙏🏻

tatiana1329
5. júl 2020

Nebola som sice ani v jednej, no ked som sa rozhodovala ja rozmyslala som nad antolskou... No teraz by som bola viacej za ruzinov... ☺️

s_a
5. júl 2020

Ja ak nepôjdem do Koch, tak zrejme do antolskej

miavra
5. júl 2020

pozri toto - obhliadka tam je z ruzinova, kramarov a kochu, do antolskej ma nepustili https://www.youtube.com/channel/UCvvFncetYanrY0...

ckatka
5. júl 2020

Ja pokiaľ vydržím celá do 36 tyzdna, idem do kochu. Pokiaľ nie tak veru neviem....pre mňa je to v BA proste len výber z troch (pre mňa) hrozných nemocníc a asi sa rozhodneme /zariadime podľa času a miesta kde to na mňa príde. Osobne by som najradšej porodila doma vo vani a "nestihla" dôjsť do nemocnice...lebo mam paniku z lekárov a nemocníc...takze pre mňa tak extrémne dôležitý pokoj a kľud mi asi nezabezpečí žiadna Pôrodnica v Bratislave.

kikulienkadd
5. júl 2020

Ahoj,bola som 3×v Ružinove, vždy cisársky. Ak chceš na istotu,zazmluvni si niekoho,inak za mňa personál príjemný. Je pravda,že ak by bol s babom nejaký vážnejší problém,tak ho prevezú myslím do detskej nemocnice na Kramároch. A zase pre predčasne narodené deti majú výborné oddelenie na Antolskej. Je to na zváženie, lebo v Ružinove je len bežné novorodenecké odd. Pôrody sa snažia viesť prirodzene podľa želania rodičky,ale vidíš,u mňa to aj tak dopadlo vždy sekciou.

tara42
5. júl 2020

Ja som mala pred 3 tyzdnami sekciu na Antolskej. Operacia dopadla super, ani som sa nenazdala a bol koniec, zotavila som sa velmi rychlo. Mala som vybrateho porodnika a to Dr. Janaca, naj odbornika na sekcie. Co sa tyka pristupu sestriciek na sestonedeli a novorodeneckom, tak boli aj dobre, napomocne ale aj take, co asi nemali svoj den. Len to mas podla mna vsade. Detski lekari boli super, vystriedali sa tam traja a boli vsetci uzasni. Jedlo tiez sa raz dalo a raz nie ale hladna som niekedy ani nebola, resp. niekedy som ani nemala popri starostlivosti o babatko cas a chut. Jedine, co ma prekvapilo tak bolo to, ze nam dost skoro davali babatka. Operaciu som mala rano o 9:23 a rano na dalsi den o 5:00 som ju uz mala nastalo pri sebe. A vsade citam, ze babatka davaju inde aj na druhy, treti den od operacie a mne ho dali za menej ako 24 hodin od operacie ale nevadi, mozno to zavisi od stavu rodicky aj ale aspon som sa musela hybat a bola rychlejsie fit.

sweetdreams1
5. júl 2020

Ja som bola v Ružinove, lebo tam poznám pôrodníka a bola som veľmi milo prekvapená. Fakt nemám čo vytknúť . Ak by som ho nepoznala, zvažovala by som Antolsku práve kvôli tomu novorodeckemu.

lelluska
5. júl 2020

Záleží od toho, čo očakávaš. Štátne pôrodnice v BA sú podľa mna na porovnateľnej úrovni. Ani jedna jedna nie je vyslovene horšia. Ja som teraz rodila v Kochu. Bola som maximálne spokojna. Vedia, za čo si pýtajú peniaze prostredie/pristup/personál na úrovni.

basska_b
5. júl 2020

Určite Ružinov

basska_b
5. júl 2020

@lelluska Ja som si myslela, že sú všetky tri rovnaké, no nie je to tak. Keby som si o tom viac študovala, na Kramáre nikdy nejdem rodiť. Ani vo sne. Len ma tam doriadili... Zaujímavé, že ani autorka diskusie nespomína Kramáre ako alternatívu...

radus17
autor
5. júl 2020

@basska_b
Nie u mňa vôbec nepripadá k úvahe kramare. Veľa som počula od mamiciek to co ste vy povedali ze ich tam iba doriadili.

julliska
5. júl 2020

@radus17 ja som chcela ísť na Antolsku, chodila som tam aj na poradne, bola som tam 2x hospitalizovana kvôli tlaku - nemôžem sa sťažovať, predsa je to nemocnica a človek sa tam necíti ako doma ale lekári aj sestričky boli milí, vládla tam pohoda. Pri ďalšej hospitalizácii v 36tt na antolskej nemali volne miesto, tak som musela ísť do Ružinova co som niesla veľmi ťažko, mala sa tam o 4 dní nakoniec narodila a môžem len pochváliť, či lekárov ale aj sestričky.. Ono po pôrode chceš byť už čo najskôr doma, hormóny sú zbláznene takže je to zas iné ale tie 3 dní keď je všetko ôk sa dá normálne dôstojne prežiť.. Pre mňa to bol 1 pôrod, veľký zážitok ale naozaj mam pekne spomienky.. Nabudúce by som išla opäť do Ružinova

lucyluv
5. júl 2020

Ja som skor tak naturalnejsie orientovana, a preto som si vybrala Ruzinov, bola som milo prekvapena, kedze prve dieta som rodila v Kochu, mala som s cim porovnat. Jedine zla skusenost s jednou detskou sestrou. Ale zas v Kochu som mala zlu skusenost s porodnou asitentkou. Z mojho porovnania odporucam Ruzinov nadstandard.

henka123123
5. júl 2020

prvykrat som bola ruzinov a idem aj teraz.je to taky neutral pre mna

sofiia87
5. júl 2020

Ja mozem odporuciat Ruzinov, rodila som 1,5 roka dozadu a bola som velmi spoko. Mala som tazky a dlhy porod a malu museli tahat vakuom a postarali sa aj o mna aj o malu ozaj vyborne. Pre mna bolo rozhodujuce aj to, ze Ruzinov je prerobeny, ozaj ciste a nove kupelne a wcka( viem, ze uz medzicasom tusim aj Antolsku prerabali) a hlavne to, ze Ruzinov ma samostatne porodne boxy. Plus samozrejme odbornost lekarov. Lezala som na standarde, lebo nadstandard sa mi neusiel a potom som bola sama na izbe, tak som sa tam uz ani nehrabala

zuzike123
5. júl 2020

Svagrina chcela rodit v Ruzinove, lebo tam mala druhy porod, ale kvoli korone si nakomiec vybrala Dunajsku Stredu a teda aky pristup a prostredie tam bolo... Bola neuveritelne spokojna. Vynovene oddelenie, krasna izba, super vybavena vratane wc, sama na izbe, na celom poschodi asi 3 baby. Keby vraj vedela ake to tam je super, rodila by tam uz predtym.

henka123123
5. júl 2020

@sofiia87 hih aj ja som mala prvy vakuovy porod v ruxinove.teraz ma caka druhy snad uz bude bez vexu

sonnenshein
5. júl 2020

3x Antolska (2007, 2008 a 2020), a nemozem kriveho slova povedat, skor naopak. U Kocha som bola v 2006 hospitalizovana s inym problemom, ale teda okrem menu na vyber a novin nemozem povedat, ze by som badala velky rozdiel.

leuska0910
5. júl 2020

@radus17 ja som praveze nad inymi nez Kramare ani neuvazovala a urobila som dobre. Ak by som isla rodit znova, jedine tam👍

janocka
6. júl 2020

@sonnenshein Koch presiel velkou rekonstrukciou... Koch v r. 2006 a Koch v r. 2020 je rozdiel. Ja som tam rodila v sept. 2011, ked to bolo cerstvo otvorene po rekonstrukcii a teda rozdiel oproti statnym nemocniciam bol priepastny. Potom som tam rodila aj v marci 2014

sonnenshein
6. júl 2020

@janocka To aj Antolska.. zial som ale nenarazala na vybavenie, skor na ten ludsky faktor..

tinulienocka85
7. júl 2020

@radus17 ja som rodila na Antolskej v roku 2015, bol to tazky porod, malu tahali VE, ale inak som bola spokojna, vsetko bolo v poriadku... v roku 2018 som rodila v Ruzinove a teda bolo to ovela lepsie ako na Antolskej, hlavne ten box, kde som bola sama a nie len zastenami oddelene... aj celkovo to na mna tak lepsie posobilo, cele to oddelenie, ale mozno zasa druhy porod bol rychly a takmer bezbolestny, takze aj to mozno zohralo rolu... ale keby mam ist znova rodit jednotnacne volim Ruzinov!

coochy
8. júl 2020

@radus17 rodila som 29.6, 26 hodinovy porod, vystriedala som v ruzinove 3 smeny a vsetky boli na jednotku.. ak budem rodit zas pojdem do ruzinova.. krive slovo nemozem na nich povedat a aj oddelenie sestonedelia super, laktacna sestra mi pomohla kojit, naucila ma to aj ked to bol boj 😊

lucyluv
8. júl 2020

@coochy ano to som zabudla napisat, Ruzinov ma skvelu laktacnu, akurat je tam len v pracovne dni do nejakej 16tej sa mi zda.

stanulienkat
8. júl 2020

Ja som v Ruzinove skoro skapala. Banda idiotov.

coochy
8. júl 2020

@lucyluv ano iba v pracovne dni a do 15 dokonca iba ale vedia poradit a aj sa venuju aj sestricky z novorodeneckeho. Aj oni mi pomahali a radili 🙂 oni su dokonca trosku optimistickejsie, povedali mi ze neexistuju zle bradavky lebo laktacna ma najprv zrusila ze na figu bradavky treba klobucik a kojim bez 🙂

x_mery_x
9. júl 2020

Ja som idla do ruzinove, lebo tam nerobia klistir, toho som sa najviac bala :D

kofoluska
10. júl 2020

@sonnenshein Aj ten sa práveže po rekonštrukcii a znovu otvorení výrazne zmenil. Rodila som tam v roku 2013, v roku 2015 som bola na podviazanie vaječníkov. Kamarátka tam rodila 2018. A rozhodne to nebolo len o výbere z menu a čerstvej dennej tlači. 🙂

sonnenshein
10. júl 2020

@kofoluska Velmi sa tesim, ze sa zlepsili, som nazoru, ze zdrava konkurencia posuva dopredu, a veru tie nase tri statne to potrebuju 🙂

luna11
13. júl 2020

@sonnenshein v 2006 bol Koch uplne ine miesto alo teraz. Medzitym presli obrovskou rekonatrukciou. To sa neda porovnat