Obchody v Brne

8. apr 2024

Baby ideme o tyzden na vylet do Brna- 1 den, len centrum na otocku. Teraz mi ti tak rychlo nenapadne, ze co by sme domov potrebovali, alebo co mam zo starych planov ulozene ako "ked budeme v čr kupime to", 😃 ale tak, vedeli by ste mi poradit, ake obchody su v Brne a doma nie? Alebo co sa oplati kupit tam lebo v sr to nemame? Kludne butiky, drogeriu, cokolvek, detske obchody atd.. Poradte prosim, ďakujem ❤️

barka1
9. apr 2024

Nemyslím si, že je nieco, co v Brne máme a na Slovensku nezozenies. Keď tak su to velmi specializované predajne typu hudobniny. Alebo olomoucké tvarůžky 🙂
Inak si užite Brno, vylezte na veze a zlezte do podzemia, ochutnajte skvele streetfood a perfektnu zmrzlinu a kašlite na obchody.

madeincssr
9. apr 2024

Byt na 1 den v Brne, tak obchody uplne vynecham. Historicke centrum mesta je take nadherne a take kompaktne (cele v pohode prejditelne pesi)... Nam. Svobody s orlojom, stara radnica s pristupnou vezou aj nova radnica (magistrat), ul. Ceska s funkcionalistickym uzkym hotelom Avion, Zelny trh, pasaz Jalta, kostoly, kostnice, kapucinska hrobka, Loreta, muzea a galerie (Prazakuv palac a Art&Design&Fashion zdarma), Dum umeni mesta Brna, sochy v centre... A samozrejme skvele hospudky na pifko a dobre jedlo. V centre zaujimava zmrzka "Jeste jednu", v centre kusok nad zelnakom cerstve chrumkave empanady Monte Cristi a kopu dalsieho.

diewcatqoo
9. apr 2024

A idete cez tyzden alebo cez vikend? Pretoze cez vikend maju v nedelu obchody na namesti prevazne zatvorene a v sobotu maju tusim skratenu otvaraciu dobu.

madeincssr
9. apr 2024

@madeincssr ...este som zabodol na: Petrov (novogoticka katedrala Sv. Petra a Pavla), Denisovy sady, Spilberk, park Luzanky, Schodova ul., vila Tugendhat (zahrada a suteren okrem pondelka volne pristupne) a Low-Beer, vladna vila Stiassni, Jurkovicova vila so stylovou hospudkou Rosnicka oproti...

diewcatqoo
9. apr 2024

@madeincssr za mna teda centrum Brna nejako extra nadherne nie je. Orloj na namesti uz vobec nie 🙂 ale vo zvysku s tebou suhlasim, ze nez chodit po obchodoch, radsej si uzit mesto.

Odporucam navstivit veze (najma Staru radnicu) a podzemie (Kostnicu pod kostolom sv. Jakuba), aktualne je vynovene aj Moravske namesti. Neviem presne, kedy tam autorka pojde, ale v teplom pocasi je tam velke "kupalisko" a zatial nie je preplnene bezdomovcami, ktori by sa tam osviezovali. Je to prijemne posedenicko so zmrzkou (pobliz mava stanok Bozsky kopecek, mnam). Nedaleko je Janackovo divadlo, jeho okolie teraz na jar je krasne vykvitnute. Denisovy sady neodporucam (najma nie cez vikend, po piatku tam byva v alejich nablito). A za mna je Brno mestecko hospudek, takze odporucam to ponat ako gastrovylet a skusit streetfood, kaviarnicky a hospody.

lenka098123
9. apr 2024

Sephora 😀

diewcatqoo
9. apr 2024

@lenka098123 Sephora nie je na Slovensku?

lenka098123
9. apr 2024

@diewcatqoo nie je 🥲

diewcatqoo
9. apr 2024

@lenka098123 aha, tak to som ani nevedela. Vdaka za info. Uz sa teda necudujem, preco moja sestra ako prve, ked pride za mnou do CR, ide do Sephory 🙂