Pôrod v Prahe

26. apr 2024

Ahojte chcem sa opýtať aké máte skúsenosti s pôrodom v ČR? Veľmi o tom uvažujem pretože sa mi naskytla možnosť avšak dosť sa obávam potom cesty domov, je to asi 500 km ďaleko a to si neviem predstaviť s novorodeniatkom. Ako ste to mali vy? Ďakujem za vaše skúsenosti 🥰

mia_von_prag
26. apr 2024

Ja som rodila v Prahe, ale bývam tu. Ani náhodou by mi nenapadlo ísť 500 km z pôrodnice domov.
Ktorá pôrodnica ťa tak zaujala? Vo svojom okolí nemáš žiadnu dobrú?

hipuska
26. apr 2024

Ani ja by som nebola ochotna cestovať 500km. Ak nemáš zdravotné problémy, nevymýšľaj.

gabriela2952
26. apr 2024

Tiež by som nešla 500km, a si predstav, žeby si mala nedajbože akútnu sekciu tiež by to nebolo easy tak dlho cestovať kde cítiť každý hrbol na ceste q o babatku ani nehovorím. Co je tam lepšie ako v pôrodnici na sk ?

kiki68
27. apr 2024

Ved tam mas super porodnice, napr Podoli, to su top pracoviska keby sa cosi prihodilo. Moju mamu tam zachranili ako predcasniatko pod 2kg uz pred 70 rokmi.

jaskolka
27. apr 2024

Už len kvôli tej vzdialenosti si to neviem predstaviť. Ja som rodila v Starej Ľubovni, ktorá je od nášho bydliska asi 120 km, a aj to sme boli už predtým u svokry, ktorá býva 20 minút cesty odtiaľ a aj po pôrode som šla tam, domov sme cestovali až po mesiaci, po krste dcéry. Neviem si predstaviť ísť ani tých 120 km hneď po pôrode, nie to ešte 500.

labocca
27. apr 2024

konkretne s porodom nemam...ale 8 rokov dozadu ,zachranili v Prahe v Podoli aj mna aj moje dieta..🙂...to je špičkove pracovisko!!!

panda21
27. apr 2024

Ja som rodila v Uherskom Hradišti. Cesta trvala do hodinky. Úplná pohoda a nelutujem jediného kilometra. Keby viem vrátiť čas, idem tam rodiť aj prvého.

autor
27. apr 2024

Veď presne to, že sú to top pracoviská a skvelí odborníci, mám tam veľa známych a viem ako pristupujú k matkám a pôrodom v porovnaní s našimi v okolí 😊 taktiež rešpektujú pôrodné plány no len tá diaľka ma odrádza 🥲