Ako dosiahnem ploché brucho po pôrode?

martina374
27. aug 2014

Ahojte, chcem sa spytat ako ste po porode dosiahli ploche brucho take ako pred porodom? Co ste jedli alebo ake cviky ste cvicili? Teda hned po porode sa bude brucho pomaly stahovat a mozem uz vtedy nejake cviky robit alebo az kedy mozem zacat na bruchu pracovat? Cim vlastne mozem zacat aby sa mi to zaroven aj hojilo ale aby som tomu neublizila? Vdaka za rady.

sissy27
27. aug 2014

@martina374 toto fakt riešiš úplne zbytočne a predčasne... ja som odchádzala z pôrodnice s plochým bruchom, kamoška sa za 6 rokov nedala dokopy nech robí čo robí, lebo okrem diastázy jej zblbla aj štítna žľaza, takže riešila a stále rieši úplne iné veci...

zabina27
27. aug 2014

ja som tiez isla po porode so skoro plochym bruchom, snad chudsia ako pred otehotnenim, ale ako velmi nemam cas sa pri malom poriadne a kvalitne najest, tak vyjedam len voloviny a priberam pomaly naspat 🙂

katarinamarkova
27. aug 2014

@martina374 idealny recept na ploche brusko po porode je mat pevne brusko aj pred otehotnenim......
....pocas tehotenstva sa normalne hybat, ak je vsetko ok.....
po porode staci - pravidelne nakladat a vykladat kocik z auta, tahta kocik hore dole po schodoch, super aj s nakupom rovno 🙂 a uplne super je tlacit kocik po cerstvo zasnezenom chodniku 🙂, a hlavne najst si cas aj na seba - normalnu stravu, ranajky, desiatku, obed, olovrant, veceru ovocie zeleninku kedykolvek.....

ivetoy
27. aug 2014

@katarinamarkova suhlasim....mne to vyslo....som zvedava ci aj pri druhom...😉)

monciky
27. aug 2014

@katarinamarkova
presne co si napisala, sa chystam praktizovat, kedze ja nejsom na fitness a podobne, takze normalna pravidelna strava a pohyb a cert by v tom bol, keby to neslo🙂

katarinamarkova
27. aug 2014

@ivetoy 🙂 pri kazdom dalsom je to kusicok horsie 🙂 ale staci presne taky isty vacsi kusicok chcenia

evinarat
1. sep 2014

mne po prvom pôrode pomohlo cvičenie na brucho - brušáky, sklápačky atď... trvalo to cca 1 mesiac poctivého cvičenia a bolo to
určite vysadiť pečivo a papať veľa zeleninky a mäska = chudého
nejesť sladkosti, slaninu - určite sa to ukáže na výsledku
Ja som teraz po druhom pôrode 4 mesiac , kojím, takže ešte nechudnem ale aj mňa to čaká , sama som zvedavá ako to zvládnem , pribrala som pri malej 21 kg a už som po 30ke - tak martina držím palce 🙂 🙂 🙂

PS: stačí sa na to len odhodlať a za týždeň už bude cvičenie malina 😀

catty2010
2. sep 2014

@evinarat ahojky, ja som už rok a pol po porode druheho dietata, tiež po 30tke, no stale vyzeram ako vo štvrtom mesiaci.......a to nemam ani 45 kg......mala som jedno dieta po druhom, takže koža sa asi nestihla prispôsobiť. strie naštastie nemam, ale chcela by som spevniť brucho. nejako ma nakopni na to cvičenie, ako často, trošku konkretnejšie......ach jaj..... vopred veľka vďaka

evinarat
3. sep 2014

Mne po prvom pôrode tiež trvalo niečo vyše roka ,aby som so sebou niečo robila. Ak sa ti velmi nechce do cvičenia, tak začni najprv niečím - čo robia viacerí spolu - aby ťa ťahali ZUMBA, JUMPING,SQUASH,TENIS,PLÁVANIE alebo TAEBO. Neviem kde bývaš, ani aké máš možnosti,či máš kde nechať deti - ale ak sa ti dá tak začni takto - alebo fitko - mňa to tam síce nebaví, ale tebe to možno sadne - samému sa zle cvičí a hlavne doma. Ja som cvičila aj s malým doma - mal z toho bohovskú prču.
Ja som cvičila brušáky čelné aj bočné, rôzne cvičenia na brucho , zadok , chrbát a stehná , treba sa len donútiť, potom to už bude v pohode. Začiatky sú velmi ťažké , tiež som spravila prvý krát možno 10 brušákov a mala som dosť 🙂 , ale postupne som si ich zvyšovala a potom 100ka nebol problém . Rozdel si to, sprav ráno 20, na obed 20 a večer 20, ak budeš vládať, tak aj viac. najprv čelné a potom zo strán. Kamoška jedla aj tukosvalový menič , stojí to okolo 7-8 euro na stránke www.multivitamins.sk - jej to pomohlo. Jednoznačne odstráň pečivo!!! ja som si dala raz za 3 dni aj chleba - tmavý s mäsom a so zeleninou. Ja som bola aj dosť " rozožratá" takže prvý týždeň som dosť hladovala 🙂 , na raňajky som mávala jogurt, bebe + dobré ráno , alebo cereálie s mliekom - ráno sa sladké môže = na energiu. obedy a večere mäso so zeleninou - odporúčam veľa zeleniny. robievala som si bez tuku hydinu ( alebo minimum tuku) , väčšinou v tých sáčkoch od Maggi - čo sú tam koreniny, dáš to do sáčku s mäsom bez vody a oleja a samo to pustí šťavu.Neviem čo ešte - ak mi niečo napadne , tak dopíšem
Dúfam, že som Ti pomohla

catty2010
5. sep 2014

jeeeej, vdaka za všetky tvoje rady, určite to bodne aj druhým babám, ktoré tu vietor zaveje. krásne den prajem.

evinarat
6. sep 2014

@catty2010 a ešte sa hovorí, že sa má začať chudnúť po splne, keď mesiac ubúda, vtedy sa rýchlejšie schudne :o)