Brucho ako tehotná

zuzzqa
29. máj 2013

Ahojte baby. mali ste alebo máte niektorá problém s veľkým bruchom? Mám takú normálnu postavu, bola by som aj spokojná keby som mala plochšie bruško, lenže moje je obrovské akoby som bola tehotná... a pri tom to nie je voľné sadlo alebo čo, práve naopak je proste tvrdé, veľké...už neviem čo robiť...aj keď schudnem tak brucho dole nejde, nejem ani potraviny čo nafukujú tak nechápem... pritom keď ho stiahnem tak je celkom ploché, takže to nie je len ovisnutý tuk.. stravujem sa dietne, cvicim, beham, posilujem 7x v týždni niečo robím... tak nechápem :(
pripájam aj foto
normálne, a stiahnuté - aspoň takýto efekt by som chcela docieliť

zemruska
29. máj 2013

to si este nevidela to moje makam v posilke cviky hlavne na brucho spevnenie brusneho svalstva a nic zo vsade inakade som schudla len z brucha nie ty vyzeras este v poho no ja ako v 5-6 mesiaci a som uz zo seba zufala 😠 ☹

zuzzqa
autor
29. máj 2013

no ono to samozrejme inak vyzera na fotke a inak v skutocnosti. je vacsie lens a to neda dobre zachytit mobilom no a ked si chcem dat tricko nejake obtiahnutejsie alebo tielko no katastrofa...cely den nedycham a chodim so stiahnuty bruchom...len uz mi to lezie na nervy vkuse... :(

xlucia
29. máj 2013

@zuzzqa najprv sa daj skontrolovat chirurgovi, ci nemas diastazu, a potom zacni uzivat probiotika. peristaltiku mas v poriadku?

zuzzqa
autor
29. máj 2013

@xlucia pozerala som na internete co ta diastaza je a ako sa za zistit aj doma :D nahmatala som si pod tukom (lebo ved mam tukovu vrtvu na bruchu) vsetko vsade same tvrde svaly ked su napnute takze by to snad malo byt v poriadku. Bola som aj na gastre asi pol roka do zadu, ze ci nemam nejak pokazene travenie alebo co, no odpinkali ma tam aj moja obvodna, ze som "iba tucna"....

ikke
29. máj 2013

@zuzzqa ved ale ploche brucho s uvolnenymi svalmi maju hadam len anorekticky... 😕 😅
skor by som povedala, ze ked ho dokazes tak stiahnut, popracuj na spravnom drzani tela.

pingu1
29. máj 2013

@zuzzqa hentake brucho ako ty si myslis, ze ho mas velke som nemala ani ked som mala 40 kg.... moja, my to mame v rodine. mozem byt sucha jak slamka, ale brucho mi trci vzdyyyy

dejka77
29. máj 2013

To poznam. Ale musim povedat, ze ty ho mas uplne super. Ja sa mozem teraz hlavne po druhom porode schovat.

zuzzqa
autor
29. máj 2013

och zenusky, aby ste ma nepochopili zle...ja sa nejdem hadat ze aka som hrozna katastrofa a pod... len som dala otazku ci nemate niektora s niecim takym problem popripade ako ste ho vyriesili.. 🙂 ja viem ze to nie je najvacsia katastrofa a najvacsie brucho na svete, viem ze su aj horsie, vacsie, skaredsie a neviem co este, ale MNE to MOJE vadi a uz som z neho zufala, lebo je to dlhodoby stav a nikto mi nevie rady co s tym :(

pipinka3027
29. máj 2013

ahojko,ja mam take iste a ked sa mi manzel smeje,tak ja mu poviem,ze je to preddetne brusko,ze sa pripravujem 🙂 na babatko,zacala som chodit do posilky a nejedla vela iba tak ako mi trener povedal,tak mi to pomohlo,ale prestala som cvicit a ked nieco zjem,tak presne take iste brucho mam,to moze byt aj z toho,ze pijes vela bublinkovej vody,ci nepijes taku vodu? ale ked mam bedrove gate a tricko,tak ked idem dole po schodoch,tak citim ako mi to skace 🙂 a ked na mna ludia pozeraju,tak hned stiahnem 🙂 a ide ma z toho porazit 🙂 tak aspon sme pripravene na babatko 🙂 co ty na to? 😀

jo111
29. máj 2013

@zuzzqa ja mam presne ten isty problem, respektive uz je to lepsie, omnoho, odkedy som zacala chodit na pilates, predtym som bola u sportovej fyzioterapeutky, povedala, ze je to zlym drzanim tela, a taktiez klasicke fitness cviky na tuto partiu moc nezaberaju, mne fakt pomohol pilates, aj chrbat mam krasne spevneny a zmenil trosku tvar. Len treba naozaj kvalifikovanu instruktorku, ja sa nemozem stazovat, cviky prisposobuje kazeho moznostiam, ja napriklad tym ako mam tvarovany chrbat musim pri niektorych cvikoch pouzivat podlozku. ''Brusaky'' v pilatese sa nedaju porovnat s fitness, precvicuju sa hlavne tie mensie vnutorne svaly, neviem, ako sa to odborne vola. Ale mozem len odporucit, konecne zacalo aj brucho menit tvar.
Chodim uz vyse roka, zo zaciatku hodinu tyzdenne, potom dve hodiny tyzdenne a tak som aj zostala.

inull5
29. máj 2013

@zuzzqa niektoré ženy také brucho proste majú a ie veľmi sa s tým dá niečo robiť, ako vravíš, robiš pre seba dosť, cvičíš, zdravo sa stravuješ..ja osobne s tým skúsenosť nemám a môj problém je skôr opačný, ak schudnem tak z brucha. Plne ťa chápem, že ťa to trápi, ale môj názor je taký že sadlo to nie je,možno nejaký akýsi "vnútorný" tuk 🙂 alebo ma napadlo, užívaš antikoncepciu? niektoré ženy z toho také brucho majú

jo111
29. máj 2013

@zuzzqa inak ja som mala z brucha strasny komplex, lebo inak som stihla, len pomerne mala 😀 takze vyzor ako v 4. mesiaci ked by som si obliekla obtiahnute tricko 😀 a dorazilo ma uplne ked som sla po ulici s priatelom ruka v ruke a oproti sla nejaka kocka a usmievala sa na priatela takym flirtovnym stylom a potom jej padol pohlad na mna a kukla mi na brucho a usmev ju presiel a sla po svojom 😠 priatel mal z toho zabavu na cely den, a ja som nevedela ci byt rada alebo dotycnu ist prepliaskat uz len z brusneho principu 😀

mirip
29. máj 2013

vitaj v klube, ja sa tiež neviem zbaviť brucha aj napriek diete a cvičeniu a posilneniu práve brušných svalov aby som sa zbavila nadbytočného brucha po porode ho mám stále ako v 5mesiaci keby som bola ☹

jo111
29. máj 2013

@inull5 to nie je pravda, ze s tym neda nic robit, sama som toho dokazom a to som mala este vacsie brucho, a tiez bolo pomerne pevne. Ale niekedy ani fitko 7x do tyzdna nezabera z viacerych dovodov, jednak nemusi cvicit spravne a jednak fitko ti neda do poriadku drzanie tela co ma na takto vypucane brucho velky vplyv, hlavne ked vidim ako ho vie stiahnut, jak keby som seba videla. Len ja som radsej cvicila len raz dvakrat do tyzdna ale velmi pedantne, ucila sa spravne dychat pocas cviceni, lebo to podmienuje ci sval pracuje naozaj alebo nie, a snazila sa kazdy cvik cvicit kym som ho 100% nezvladla, a az potom som presla na tazsiu uroven. Triedou uplnych zaciatocnikov som presla 4 krat kym som sa odhodlala na vyssiu triedu a momentalne cvicim performer pilates co uz je fyzicky pomerne narocny druh pilatesu ale velmi ucinny za pomerne kratku dobu.
zuzzqa nevzdavaj to, len treba zmenit nieco asi a myslim, ze u teba je fakt problem hlavne v drzani tela, vymen 1/2 dni vo fitness za pilates, alebo jogu, pripadne nieco ine, osobne mam skusenost len s prvym, takze urcite su aj ine cvicenia co pomozu, ale nemam informacie ohladom inych cviceni.

svatava74
30. máj 2013

@jo111 krasne napisane.....suhlasim...tiez somj pred 2 mesiacmi zacala riesit hlavne brucho, maly bude mat uz skoro 3 roky v auguste, a ja som stale bola ako tehotna v 7.mes.....doteraz sa obcas pristihnem, ze stojim v tej nasej oblubenej ulavovej tehotenskej polohe- ja to tak volam.....ruky na bokoch,brucho vypucene vpred a ulava na krize.....ale snazim sa drzat spravny postoj, brusko vtiahnute- ako modelecka...svaly sa spevnuju uz aj tym a cvicim Jill....a to dychanie.....zaklad.....a mozno uprava stravy...ziadna biela muka, pozor na mliecne vyrobky, atd....kočky mame to my problemy????ale maju krasny zivot ti nasi chlapi.... 🙂 krasny dnik

inull5
30. máj 2013

@jo111 ja som hneď napísala že sa v tom nevyznám, len si myslím že niekedy sa s tým nič nedá robiť. ja sa v cvičení vôbec nevyznám a na bola som raz v živote na aerobiku a to bolo aj naposledy, nemám problém s váhou, ale civčenie by sa mi fakt zišlo, lebo po prvom pôrode sa mi síce vrátila pôvodná váha, brucho tiež je také ako predtým ale boky a stehná zmenili tvar..bývam na dedine, kde fakt nie sú možnosti,ale to nie je výhovorka, odkedy som na materskej, tak trávim čas nielen pri malej, ale mám pomerne veľa zvery doma a nejak sa mi cvičenie vo fitku nevojde do programu, jasné že by som mohla aj sama doma, len na to som úplný laik a ani nevim ako by som začala

sonia1501
30. máj 2013

@zuzzqa neviem ci si po porode, ja som predtym tiez mala komplexy z brucha, no co by som ja teraz nedala za to ako som vyzerala pred tehot., alebo aspon ako ty, bola som rok po porode, ked som si povedala dost, zacala dietovat a malinko cvicit, nakoniec som znova tehotna, budem to riesit o rok, ale mat tak tvoje brucho, je moj sen, pritom nie som tucna, aspon si tak nepripadam, len to brucho nestastne... To je dobre, ze sa zdravo stravujes a cvicis, nech ti to zostane, aspon sa udrzuj taka aka si, uvidis, o par rokov budes plakat za tvojou terajsou postavou, hovorim to cisto z mojej vlastnej skusenosti. Takze hlavu hore :o)

dulkagabulka
30. máj 2013

máš prekásne ženské tvary..fakt..cvičíš, zdravo sa stravuješ..
jedno arabské príslovie vraví: Žena bez brucha je ako nebo bez hviezd "

jo111
30. máj 2013

@svatava74
@inull5
kazdemu vyhovuje nieco ine, treba hladat. Mna by aerobik zabil 😀 raz som skusila taku divnu kombinaciu jogy a pilatesu, ale to bolo strasne rychle, skoro ako aerobik. Joga ma privadza z nejakeho dovodu do nepricetnosti 😅 teda tie kecy okolo toho. inull5 to ni nie je moc dobre cvicit sama doma pokial nemas dobre zaklady, lebo si mozes dokonca ublizit. Na dedine vela moznosti nie je, ja chapem, a asi mas co robit doma a nejake volno nehrozi. Neviem, nevie ti niekto postrazit na hodinku dve tyzdenne? Ja chodim cvicit o osmej vecer lebo inak cas moc nemam.
svatava74 ja uz praveze ani keby som chcela tak sa do tej divnej pozy s vypuklym bruchom nedostanem, lebo sa mi postupne cvicenim vyformovali tie pozdlzne svaly co drzia chrbticu takze ma to nepusti. A aj krize su tym padom chranene pred pretazenim, kedze to je zaklad kazdeho cviku, spevnit brucho tak, aby krize boli ''v bezpeci'' a aby som ich zbytocne nezatazila.

jo111
30. máj 2013

@sonia1501 inak ja som na pilatese najmladsia z celej skupiny (mam 25) 😀 inak su tam zeny vekovo medzi 30- 60 a vsetky uz maju deti, pripadne chodia na pilates pre tehotne a za postavy sa teda hanbit nemusia. Takze nutne to nemusi byt, ze cim som starsia tym horsia postava, ono to moze byt kludne naopak.

lienka1688
30. máj 2013

@zuzzqa ahoj, ja mam tiez podobny problem, ked ho stiahnem pekne brusko, ked normalne dycham ako u teba.len ho nemam take tvrde ako ty, je tam taky faldik ked sedim. len mne skor vybehne tiez take riadne nafuknute ked nieco zjem.musim si dat aktiviu aby trosku odfuklo. niekedy mi pripada, ze ma nafukne po kazdom jedle, zevraj je to tym ze pri jedeni hltam aj vzduch.

jankatn
30. máj 2013

@zuzzqa neviem či to tu už baby písali nečítala som všetko ale kamarátka mala rovnaký problém a mala helikobakreta. ten jej robil takéto bruško 😀 (bože čo by som ja dala za také mini bruško) Pekný deň

nikush
30. máj 2013

@zuzzqa podla mna je to zlym drzanim tela, dost si v krizovej oblasti prehnuta dopredu. podsad zadok, hned to bude lepsie...z vlastnej skusenosti

inull5
30. máj 2013

@jo111 no postrážiť by mi ju aj mal kto, od našich bývame 30 metrov a muž i keď sa stáva že nie je večer doma, ale v práci tak by ju postrážil, ale o 20.00 sa ide kúpať a potom ju musím uspávať, keďže ju stále kojím, tak mi bez prsa nezaspí, je to moja chyba, ako neskúsená mamina som nevedela že si na to zvykne tak že bez toho jednoducho nezaspí..asi tak a kým by som sa dostala povedzme do blavy autom tak to by bolo asi 22.00, senec mám bližšie ale netuším či večer tam niečo je. a cez deň musím makať pri zveri, riešiť keď sa nejaká zver rodí a pod. a v záhrade, ktorá má si 30 metrov na dĺžku, aj keď tam máme len kvety, bylinky a zeleň, je s tým viac práce ako so zeleninovou záhradou, plus dieťa ktoré večne behá a schováva sa, tiež ma ráno čaká varenie každý deň skoro. To sa nesťažujem, aby si to tu niekto tak nevysvetlil, sama som si taký život na materskej zvolila keď som z práce ušla od paragrafov, úzkych sukničiek a sák..vtedy som mala času pomerne dosť, bola som v meste a ani vtedy som cvičenie neriešila..sama priznávam že som proste typ, čo to stále odkaldá a utešuje sa že predsa nevyzerám až tak zle 🙂 a začne keď to bude horšie alebo že si večer v sprche poviem že od zajtra 🙂 len ma akosi nemá kto alebo čo nakopnúť

jo111
30. máj 2013

@inull5 jaj ty este kojis- a az teraz pozeram, ze cakas druhe...? gratulujem 🙂
no to by asi chcelo pockat kym deticky budu vacsie, nebudes ich uz kojit, a potom by sa to dalo zariadit urcite, ved raz do tyzdna si nejaky cas pre seba zasluzis. A potom si najst nieco, skus pogooglovat, v BA som si ista, ze najdes kurzy, mozno aj v Senci v tomto ti neporadim bohuzial, nemam prehlad a zijem v zahranici.
Inak ja som tiez strasne odkladaci typ 😀 a vacsina sportov mi nevonia, na skole zo mna mali telocvikari hlavu v smutku 😀 ale som sa nastvala raz, prihlasila na kurz a veru zo zaciatku to nebol med lizat lebo som si pripadala jak somar co vsetko robi zle, a este k tomu komplexy z postavy, ale uz ked sa raz zatnem tak to stoji za to 😀 a som rada, stal sa z toho taky ritual pre mna, relax, ovela lepsie spim ked idem vecer na pilates. Ked nahodou jeden tyzden nejdem, ked som mimo mesta tak mi to chyba. A zmeny na tele ma velmi tesia 😀 a motivuju.
Mna nakopla depresia 😠 paradoxne.

leanice
31. júl 2015

@zuzzqa ahoj, viem, že je to už dlho, ale ako si na tom? Chodila si na pilates alebo niečo? Pomohlo? Ako to máš teraz? 😉

luci88nka
15. jan 2016

ja som na tom podobne ako zakladatelka temy, ale mam ovela vyraznejsie brucho, ako v 6 - 7 mesiaci. ked stiahnem brucho mam cez pupok 80 cm, ked uvolnim, mam az 94 cm. Je to strasne neprijemne chodit cely den so stiahnutym bruchom, uz roky. Trapi ma aj plynatost, grganie po jedle... No gastro vysetrenia mam kompletne za sebou,vsetko v poriadku. Spravila som si aj test intolerancie sama, co mi vyslo som vyradila, snazim sa aj cvicit, ale nelepsi sa to ☹

victoria9870
3. mar 2016

Zeny !!! Ziadne brusaky ani nic co zatazuje priame brusne svaly.. Toto je diastaza, cize rozostupenie brusneho svalstva.. Musite posilovat Transversus abdominis, vtedy sa diastaza stahuje.. Su na to rozne dychacie cviky.m takze good luck ;)

tobiaskababo
13. sep 2016

Mam rovnaky problem...

tobiaskababo
13. sep 2016