Brušný previs po pôrode

17. mar 2024

Ahojte,zostal mi po pôrode nepekný brušný previs. Rodila som akútnou sekciou a po 5 dňoch som musela byť pre komplikácie znovu operovana. Mala som zapálené rany ktoré sa mesiac hojili. Teraz je to už ok no keďže je tam ten previs,jazvy zvyknú pobolievat. No a z estetického hľadiska to tiež nie je bohviečo. Cvičiť mi dr ešte neodporúča. No mne ten previs vadí . Podarilo sa vám ho aspoň trošku zmierniť cvičením??

vyrovnanaosoba
17. mar 2024

Nie, už 5 rokov mam hnusne brucho. Schudnem a aj tak sa ma pýtajú, či som zase tehotná. 🙄

anavixy
17. mar 2024

@vyrovnanaosoba to nebude diastazou?

vyrovnanaosoba
17. mar 2024

@anavixy aj aj

majamat
17. mar 2024

ak je to koza, ta sa vycvicit neda. svicia sa len svaly, koza nie.
kozu jedine odstranit operacne. niekedy tam mozu byt aj nejake tuky, ale teda odburanim tukov to uplne nezmizne.

marcellka32
17. mar 2024

Operácia, abdominoplastika

lujza123
18. mar 2024

Počkaj kým sa to všetko zahojí.

Skôr ako začneš cvičiť over si či nemáš diastazu a ak áno, najskôr rieš tú. Návod na samovysetrenie a aj cviky nájdeš na YouTube alebo u fyzioterapeuta. Na diastazu nesmieš začať normálne cvičiť, zväčšila by sa ti pripadne spôsobila ďalšie problémy ako bolesť chrbta, poškodenie platniciek

Previs neschudnes nikdy, aj ked budeš mať na bruchu pekáč buchiet z posilňovne, taký malý previs tuku tam bude navždy. Jedine plastika

Ale neboj, aj ked to teraz vyzerá na zaplakanie ono sa to zlepší po rokoch. A aj si zvyknes 🤷🏼‍♀️

autor
20. mar 2024

@lujza123 no už je to 5 mesiacov ale taký pôrod ako som mala ja neprajem nikomu 🥺 áno určite skúsim fyzio aby som zistila či nemám diastazu,a až potom začnem cvičiť. No myslím že mi ani to veľmi nepomôže. A neviem či sa na to dá zvyknúť 🥺

lujza123
20. mar 2024

Dcéra ma 14 a už som si na svoje brucho “zvykla”😀😀🤷🏼‍♀️ Prvý rok po pôrode mi bolo do plaču pri pohľade na to, ale teraz to už nieje také hrozne.
Cvičím, zdravo jem, mám normálnu váhu aj postavu, takže ten kúsok kože nad jazvou nieje vidno, je schovaný pod nohavičkami, plavkami. Jedine ked som nahá, ale určite to už nieje taká hrôza ako po pôrode, fakt zdravý životný štýl vie veľmi pomôcť. S nadváhou je previs samozrejme horší, to vidím aj na sebe klasika cez Vianoce ked mám 2 -3 kg viac oproti letu