Čím nahradiť pečivo?

lucia006
24. aug 2013

Ahojte,chcem schudnut cca 5kil ,pocula som ,ze treba uplne vylucit pecivo!ale cim ho mam nahradit ked ranajky ,a veceru jem vzdy rozky alebo chlieb so sunkou,syrom,salamou a pod?neviem si predstavit byt bez peciva,poradte!!!!dakujem 😒

lucia006
autor
24. aug 2013

@salome_82 ja takto nemozem fungovt potrebujem aj maso energiu som velmi unavena pri synovi co nespal jedinu noc odkedy sa narodil a dnes uz ma 10mes,proste schrumnem vzdy co mam poruke jem normalne raz dvakrat denne vecsinou obed a vnoci ked ho konecne uspime,cize preto sa mi takto drzi vaha ,nepriberam ,ale ani nechudnem niesom tucna ,ale vadi mimoja vaha citim sa slaba bez energie .nejem ovocie zeleninu tak nemam mat zcoho vitaminy 😒

lucia006
autor
24. aug 2013

@broskilinka ake jogurty si kupujes na ranajky?niejake ciste biele ,activiu,alebo mozu byt aj ovocne?

k_a_j_k_a
24. aug 2013

@lucia006 tak ono ani Tvojmu priatelovi neprospieva, ked pije tolko coly 🙂. Treba odolat.
Inak ja som si zo zaciatku dala normalne do telefonu pripomienky, aj na jedenie a aj na pitie. Bolo to sice srandovne, ale zabralo to. Deti jedli so mnou a aj pili. A teraz mam tak telo navyknute, ze cez tyzden ranajkujem o 6:30, o10:00 chodim, ze uz som hladna a tiez o 12:00 a 17:00. Cez vikend mame iny program, cize aj jedavame inak.

lucia006
autor
24. aug 2013

@k_a_j_k_a no ale ten je aspon chudy jak lan 😀

k_a_j_k_a
24. aug 2013

@lucia006 to je sice mozne, ale k zdraviu to nepridava. Inak, ani ochutrne mineralky nie su dobre. Je v nich kooopec cukru. Je dobre citat etikety na jedle 🙂

lucia006
autor
24. aug 2013

@k_a_j_k_a ano som si toho vedoma ale uz neviem co mam ani pit ked🙂e cista voda mi nechuti,on sa vzdat coly ani nicoho ineho nechce on sa citi zatial dobre,no ja som odhodlana to zmenit 😉

monyccka
24. aug 2013

@lucia006 tak skus zacat aspon tou parenou zeleninou. Ked si sparis nazar viac a das do chladu, mas na dva dni spokopoho veceru. Aj ked najchutnejsie je to cerstvo uparene, ale tak pri krpcoch musime setrit cas 🙂 zohriat, zaliat jogurtom a namka. Pripadne k tomu jogurt s nastruhanou uhorkou a tzatziky korenim a mas veceru, ze by som sa k tebe aj nanominovala 🙂🙂 🙂 asi si idem nieco sparit na ver. Ja mam vacsi problem s cokoladou. Karamelova milka je moj kriz... a ked ju otvorim, tak ju musimzjest. Inak sme rovnako vysoke a priblizne rovnako aj vazime. Tiez sa snazim este par kil dat dole a hlavne sa trosku spevnit, nech dalsie leto je v plnej parade 🙂

mayca20
24. aug 2013

Baby,pre chudnutie je dolezity pitny rezim a pravidelnost.viem o tom svoje.dala som dole 19kg za takmer 3mes

katren
24. aug 2013

ja som nahradila chlebikmi co predavaju v DM-ke....razny je najlepsi, ale treba vyskusat, mozno tebe sadne nejaky iny....stale som myslela, ze mi ten platok bude malo, ale ten maly platok ma zasytil viac ako 2 krajce normalneho chleba 😉

k_a_j_k_a
24. aug 2013

@lucia006 skus si teda na pitie kupit kvalitny sirup a striedat to s cajom 🙂

lucia006
autor
24. aug 2013

@monyccka presne o to mi ide spevnit a trosku sbokov a bruska dole ked som mala 58 to bolo super ,ale jak som po porode nasadila antikonc,hned vyslo na 65 teraz mam tych 63cca ,ale viem ze sa zdravo netravujem ,tak to chcem uz konecne riesit 😉

lucia006
autor
24. aug 2013

@katren vyskusame diky 😉

lucia006
autor
24. aug 2013

@k_a_j_k_a to by slo 😉

iwuskaaa
24. aug 2013

@lucia006 ja som vyradila pečivo pred dvomi mesiacmi a schudla som 7 kg. Veľa krát som sa na to odhodlávala, ale bála som sa začať, lebo bez pečiva som si nevedela predstaviť stravovanie 🙂 . Zaťala som sa a začala som...mala som motiváciu, schudnúť do šiat, ktoré som si chcela obliecť na svadbu 😀 .
Na raňajky si zvyknem dať šunku, syry rôzne a veľa zeleniny. Teraz v lete sa to dá, v zime bude horšie.
V podstate jem menej zemiakov, ryže a cestovín. Takže viac menej papám mäso, syry - balkánsky syr, mozzarelu, tvrdé syry...vajíčka...zeleninu, jogurty, tvaroh. Keď mi príde chuť na sladké, dám si, čo by nie. Tiež pijem kávu s cukrom a mliekom 🙂 . Veľa šťastia 😉

iwuskaaa
24. aug 2013

@lucia006 ešte som zabudla dodať, že hneď ráno na lačno vypijem pohár vody (4 dcl), ktorú si napustím večer, keď idem spať. To naštartuje metabolizmus.
Nezabudni ani na ryby 😉 .
Ešte jedávam jogurt so zapekanými musli 🙂 . A na raňajky zvyknem aj párky s horčicou 😀

wena
24. aug 2013

Tak pridám aj ja zopár tipov na zdravšie stravovanie, možno si z toho niečo vyberieš 🙂
Čo sa týka pitia, ani mne veľmi nechutila čistá voda, ale odkedy sme si kúpili filtračnú kanvicu, je to oveľa lepšie, voda je chutnejšia ako z vodovodu. Čistú vodu si niekedy ochutíme citrónom, limetkou alebo mätou. Colu by si mala postupne vynechať, nie len kvôli chudnutiu, ale celkovo kvôli zdraviu, je to fakt humus 😒
Ak máš odšťavovač, mohla by si si urobiť šťavu z čerstvého ovocia, ak nie, tak by si mohla colu nahradiť kvalitným džúsom zriedeným s vodou alebo ochutenými minerálkami (napr. Rajec bylinka). Tiež to nie je nič moc, ale určite lepšie ako cola.
My pijeme často aj rôzny čaj, ale to hlavne v zime a keď je chladnejšie.

Najdôležitejšie je jesť pravidelne, tak aby si nebola hladná. Keď ješ 2x denne, tak je jasné, že sa cítiš unavená. Ja jedávam väčšinou na raňajky 1/2 krajca chleba a k tomu zeleninu, šunku, syr, niekedy vajíčko. Na desiatu si dám jogurt, kupujeme už len biele a do toho si nasypem oriešky, čerstvé nakrájané ovocie, med, škoricu, ovsené/kukuričné vločky, musli, sušené ovocie. Samozrejme, nie všetko naraz, ale podľa toho čo máme práve doma.

Niekedy si robím biely jogurt aj "naslano", nakrájam si do neho zeleninu (paradajku, uhorku) a ochutím ho cesnakom, soľou, bylinkami a na to ešte nastrúham syr. Takto podobne jedávam aj tvaroh.

Keď to zhrniem, tak najdôležitejšie je to čo máte doma a čo nakupujete. My máme v chladničke vždy biele jogurty, veľa syra (vždy máme tak 2-3 druhy), ja milujem mozzarelu, balkánsky syr, potom syr Jadel a Džiuguas (neviem či poznáš, ale je to veľmi chutný a kvalitný syr, dáme si ho občas aj k vínu, olivám a pod.), cottage cheese.
Tiež veľa ovocia a zeleniny.

lucia006
autor
24. aug 2013

@iwuskaaa no ved prave to,ze bez peciva si neviemmpredstavit moj jedalnicek dam si parky potrebuj3m rozok,dam si sunku salamu vajicko potrebujem rozok,ale tak ked to zvladli vela zien musim to dat aj ja ,pripadne ako mi tu radili obcas niejake tmave celozrnne 😉

lucia006
autor
24. aug 2013

@lucia006 no bude to tazke ,ale od pondelka sa na to uz ked nie kvoli chudnutiu takmkvoli mojmu zdraviu,colu musim jednoznacne vyhodit ,skusim rajec,vodu s citronom dzu riedeny vodou,kedze cistu nemozem .take ze vlocky musli susene ovocie som nikdy nejedla ,mi mame skor vchladnicke sunky ,salamy,klobasu ,syry tavene alebo eidam ,maslo,vajicka ,pastety takze asi nic zdrave 😒 neviem sice jak to zvladnem aspon 5krat denne jest ,ked pri malom krpcovi dakedy zabudnem jest aj pol dna ! 😢

broskilinka
24. aug 2013

@lucia006 ja len ovocne,,,

dejka77
24. aug 2013

@lucia006 Skus sa zatial vykaslat na pecivo a vyluc radsej colu. Sladke napoje maju tiez velky vplyv na samotnu vahu.
Co sa tyka peciva tak aby si mala prehlad: tmave pecivo je vlastne biele zafarbene 🙂, skus si precitat zlozenie. Zdravsie je celozrne (nie cerealne - to je tiez len biele s nejakymi semienkami). Ale to naj je spaldove, chutovo ovela lepsie ako celozrne. Ja by som ti odporucila spaldove ak je ti tazko ho prestat jest.

kacusik69
24. aug 2013

suhlasim s dejka77 ak pecivo potrebujes, tak vol spaldove... ja som biele pecivo vysadila a vobec mi nechyba, ked mam chut, upeciem si tieto zemle https://www.modrykonik.sk/fotoblog/kacusik69/al... a dam si... ale zvacsa len na ranajky a doobeda... su chutne a tym ze si ich robim ja, viem co v nich je 🙂
@lucia006

kacusik69
24. aug 2013

@lucia006 a co sa coly tyka... ja som bola kedysi tak "zavisla" na kofole... a zvykla som si pit cistu vodu (ale balenu, nie z vodovodu - ta nasa mi nechuti) a hlavne vela a kg isli dole... k tomu bielkoviny - kuracie maso, vajicka, sunky (s vys. podielom masa), ryby, biele jogurty, tvaroh atd. - nemusis vkuse len to, ale zvysit prijem 🙂 a trosku pohybu - cvicit alebo aspon polhodinu rychlej chodze denne...

dnika2
24. aug 2013

knackebrot

lucia006
autor
25. aug 2013

@dejka77 a spaldove dostanem vsade?dakujem 😉

lucia006
autor
25. aug 2013

@kacusik69 tak ako pohybu mam az az ,pri malom sa nezastavim od rana do vecera ,len ta cola no ,na vodu si urcite nezvyknem ale apon na niejky iny menej skodlivy napoj viac zeleniny a ovocia

iwuskaaa
25. aug 2013

@lucia006 tak vyskúšaj čistú vodu s citrónom, ak nemôžeš čistú. Ja som si už na to pekne zvykla, iného sa nenapijem. Občas to vínko 😀 .
Ale Colu určite vyraď 😉 .

lucia006
autor
25. aug 2013

@iwuskaaa no na toto eom presne myslela cistu vlaznu s citronom ,pripadne cez den sniejakym domacim bazovym sirupom skusim ,colu chcem celkom vynechat aj ked ma urcite bez nej bud ukrutne boliet hlava ,lebo nebudem mat kofein 😒

danim
25. aug 2013

@lucia006 tak slabu kavu, kvoli tej hlave. a voda s citronom ozaj super, aj svieze aj zdrave. colu isto zrus uplne... a jedz ovocie a zeleninu- aj zdrave aj dobre... a schudnes hned, uz len ked toto zmenis.. 🙂

lucia006
autor
25. aug 2013

@danim snad mas pravdu a naozaj sa mi podari dat dole s brucha ,lebo mi to ide na nervy riadne 😒

danim
25. aug 2013

@lucia006 musis sa zapriet- a vynechat tu kolu.. ma to vela kalorii.. nic zdrave v nej... ber to tak, ze pekna postava nikdy nie je len tak 🙂 zdrava vyberana strava + sport + pevna vola 🙂 zo dna na den zmen a uvidis aka budes spokojna uz po 1 dni, ze si to zvladla.. a kazdy dalsi den ti bude robit len a len radost... sa zapri a dokazes - psychicky ti to velmi pomoze, budes spokojnejsia, stastnejsia... budes sa citit ok, schudnes... a o tom to je 🙂 drzim palce 🙂 aj zdrava strava je o zvyku.. najprv odopieranie, potom ti to pride normalne.... ja som pred 10 rokmi pila len mineralky a kolu.. potom som mala oblickovu koliku... piesok... dr povedali.. jasne z koly, mineralok... teraz nechapem ako som tak existovala.. teraz si dam kolu mozno raz za stvrtrok pre chut.. mineralku obcas.. preferujem cistu vodu, resp vodu s citronom- v lete vyborne..caje... mavam nizky tlak= bolesti hlavy.. tak som si zvykla rano slabucku kavu... a pomaha.. niekedy mi maso + zeleninovy salat prislo divne.. dnes mi to chuti 🙂 nejem to casto, ale chuti mi to.. odkedy mame deti sa stravujem proste nejak automaticky ovela lepsie 🙂 postavu mam stihlu napriek tomu, ze mame 2 deti 🙂 tak spokojnost