Kalorický deficit bez chudnutia

alexandrazamum
1. feb 2024

Ahojte! Som v kalorickom deficite už asi 2 mesiace a neschudla som ani kilo. Môže byt za tým niečo so zdravím? Nedokážem si to vysvetlit. S kým niečo také konzultovať?

janai1
1. feb 2024

@alexandrazamum keď nechudneš tak nie si v kalorickom deficite

alexandrazamum
autor
1. feb 2024

@janai1 som a to viem na 100% 🙂 už som takto schudla pred 2 rokmi, viem presne ako počítať kalórie

tanyan
1. feb 2024

Niekde som čítala, že telo dvakrát neoklameš tou istou metódou... 😉

mondolina
1. feb 2024

vekom sa metabolizmus spomaľuje.

nikha2809
1. feb 2024

@tanyan to podľa mňa nieje pravda, ja som ho oklamala už tri krát 😂

amelia89
1. feb 2024

mas na 100% dobre spocitany deficit ? neješ az prilis malo? zapisujes vsetko? niekde je chyba lebo proste matematika nepusti

alexandrazamum
autor
1. feb 2024

@tanyan nemyslím, že robim presne to isté😁 myslela som, že už som raz schudla kalorickým deficitom😊 neviem vôbec čo robiť, do kelu..

janai1
1. feb 2024

@alexandrazamum nie, nie si. Keby si bola tak chudneš 🤷‍♀️

alexandrazamum
autor
1. feb 2024

@amelia89 možno jem málo, rozmýšľala som aj nad tým, ja celkovo nie som veľký jedák, čiže menej ako málo je už asi moc..

alexandrazamum
autor
1. feb 2024

@janai1 som😀😀😀 Ale dobre, diky za nič, prečítam si aj iné názory aby som prišla na príčinu, ahoj 🙂

mondolina
1. feb 2024

@alexandrazamum
a koľko máš denný príjem?

janai1
1. feb 2024

@alexandrazamum 🤣 gratulujem, si výnimka v živote potom 🤦‍♀️ a popieraš zákony

Tak aký máš príjem, váhu, výšku, % tuku, aktivitu a vek? Kde si zapisuješ jedla? Aspoň jeden deň pridaj

alexandrazamum
autor
1. feb 2024

@mondolina 1400kcal cca, no niekedy aj o dosť menej😕aktívne cvíčim denne, mam 176cm a 70kg

221girl
1. feb 2024

@alexandrazamum mozno nezalezi na tom kolko toho jes ale co jes 🙂 sacharidy, cukry, nezdrave tuky prec a vystavat si jedalnicek zo zdravych kalorii

alexandrazamum
autor
1. feb 2024

@221girl pravdepodobne máš pravdu, skúsim to ešte nejak upraviť nech to je čo najviac zdravo vyvážené, musím viac odsledovať reakcie tela na to čo jem, vôbec som nad tým takto nerozmyslala🧐 chcem schudnúť len nejaké 3-4kg

sense
1. feb 2024

Nie si v kalorickom deficite. Možno máj aj hodnotu vypočítaná správne ale nue je správne dodržaný. Takisto sa aj bazalny metabolizmus mení. Takisto si mohla mat prvýkrát viac pohybu.
Ďalším problémom nechudnitia ak si v deficite môže byť zadržaná voda ak viac solis konzumuje viac sacharidov.
Inak pri tej výške a váhe a dennom cvičení neexistuje aby si mala príjem 1400 kcal a nechudla.
Daj jeden dva dni printscreem jedálnička

valeria_h
1. feb 2024

A neješ málo? Ja keď som málo jedla, neprijala som ani toľko, koľko by som mala na normálne fungovanie - bazalny metabolizmus. Preto telo nič nepustilo.

fairyy
1. feb 2024

@alexandrazamum ak si si ista kalorickym deficitom, tak potom urcitr ist k lekarovi a dat si spravit vysetrenia, zacala by som u vseobecne a ten ta posle dalej

alexandrazamum
autor
1. feb 2024

@fairyy spomínala som to gynekológovi a ten odporučil vyšetrenie štítnej žľazy, takže najprv to teda riešiť všeobecným, skúsim to tak, ďakujem 🙂

mondolina
1. feb 2024

@alexandrazamum
keď denne cvičíš, nemôžu to byť svaly?
ja keď som začala s cvičením ( silový tréning) tak mi kilá išli hore...ale na oblečení a v zrkadle je postava lepšia.

ajusa12
1. feb 2024

Podla mna jes malo. A telo si ukladá. Bazalny metabolizmus znamená kolko telo potrebuje ked celý deň lezis alebo sedíš. Akonáhle sa aspoň trochu hybes, musí byť prijem kj vyšší lebo si spomalis metabolizmus. Takým nízkym príjmov stravy si zarábas na zdravotný problém.

nafka0483
1. feb 2024

@alexandrazamum Podla coho mas vypocitane kalorie? Zapisujes podla kalorickych tabuliek? Vazis si jedlo uplne presne kazdu porciu?
Co konkretne jes? Daj priklad za jeden den co zjes a ake mnozstvo.

janai1
1. feb 2024

@ajusa12 Tým že je pod bazal neznamená že neschudne.

mabenn
1. feb 2024

akurat dnes som pozerala video o kalorickom deficite, preco nie vzdy funguje:

https://www.youtube.com/watch?v=OEmILwwhaSc

inak, je to komplexna otazka a komplexna odpoved...

valeria_h
1. feb 2024

@janai1 Tým, že je pod bazal naozaj nemusí schudnúť, telo si drží . Ale na druhej strane, pod bazalom sú anorektičky, ale za akú cenu?

mabenn
1. feb 2024

bielkovin jes dost?

alexandrazamum
autor
1. feb 2024

Dakujem vám všetkým.. myslím, ze ste mi dali dostatok info kde môže byt chyba, skúsim to komplexne riešiť s nejakým výživovým poradcom, pravdepodobne to bude najlepšie čo môžem urobiť 🙂

janai1
1. feb 2024

@valeria_h toto je neskutočná hlúposť, že telo si drží. Ale to by musela jest pod bazalom furt. Chyba je v tom, že ľudia jedia 5 dní pod bazalom a potom by zožrali aj dvere od chaldnicky. Ten rozdiel je problém. Ak bude jesť 3 roky pod bazalom tak schudne. Je fyzické nemožné neschudnut

amelia89
1. feb 2024

@alexandrazamum no ak cvicis nas ten prijem nastaveny zle- ješ malo, telo je v strese a drzi si to

valeria_h
1. feb 2024

@janai1 Hmm, tak ja som sa stravovala pod bazalom dosť dlho a nechudla som, maximálne kilo. Stále som si udržiavala rovnakú váhu.