Koľko sladkosti denne zjete?

14. okt 2022

Zeny, mozno blba otazka, ale zaujima ma to. Ja som totiz clovek, ktory ma velmi rad sladke a vo svojom okoli poznam par ludi, co to maju podobne ako ja, a denne zjedia niekolko sladkosti..
Nie jednu, ale niekolko.
A nie su to ziadni tucni ludia, ano viem a vedia aj oni, ze to nie je zdrave, ale je to proste sladka zavislost.

Napr ja dnes:
Doobeda 2 ks take milka pernicky, poobede ku kavicke cerealne keksiky emco, rumba tycinka, vecer 4ks jablkovy kolac.
A to sa mi zda ze jeden z tych miernejsich dni dnes.

Casto mame s muzom vecery, ked zjeme na posedenie celu bonbonieru, 100g cokoladu, ci rozne ine sladkosti.. podotykam vsak, ze zaroven sportujeme a sme stihli, jedavame aj normalne jedla, zeleninu, ovocie atd.

Tak kolko toho zjete vy denne?

zobaka
14. okt 2022

ako kedy, dnes mala lyzicka lesneho medu, kedysi som jedla dost sladkosti, mozno nie tolko co ty, ale bolo toho vela, zmenila som na to pohlad

drzaopica
14. okt 2022

Sladkosti cokolady, tycinky nekupujem.Ked uz, tak nejaky croasant, sisku v Bille.Asi raz tyzdenne.My sme skor na slane🤣kolac ci babovku robim asi kazdy druhy vikend.

1ivanka1
14. okt 2022

Boli casy ked som si sadla a zjedla napr celu milku alebo 10ks malych kinderiek.momentalne by som sa z toho asi povracala…😀rano mam kasu s ovocim a medom a to mi staci sladkeho.niekedy ku kave si dam jednu mini kostku cokolady..ale nie kaZdy den. Ak mame oslavu ze su zakusky a torta tak to zjem,ale takto bezne dni na sladke si ani nespomeniem.

evica17
14. okt 2022

priemer je vraj 40 lyziciek cukru denne, cize si popocitaj kolko lyziciyk cukru bolo dneska v tom jedle. 1lyzicka je 6gramov cukru. cize denne priemer 240 gramov( samozrejme, niekto zje aj viac, co si u neviem rpedstavit). mne to vychadza dakedy lyzicku a dakedy aj 10 lyziciek (sladkosti nejem, skor do caju a pecenia)

nely1704
14. okt 2022

Co nekúpime, to nejeme. Jedla by som inak na tony. Čiže sladkosť si dám raz za niekoľko dní- prídeme k babke , prinesie návšteva...

merlinja
14. okt 2022

myslím, že som na tom podobne ako ty. Snažím sa to snažím obmedziť ale nejde to. Včera celá kinder čokoláda, sojový rez a torta v cukrárni. Dnes višne v čokoláde, margot a deli. Cez deň vydržím, ale večer po jedle to na mňa príde a musím.

alya1
14. okt 2022

Mrte 🙂 celá Milka veľká nieje problém zjem ju behom hodinky. Teraz moja novodobá obľúbená sladkosť je obyčajný perník z tesca. Za deň aj 6ks zblajznem...
Pijem sladké nápoje, do kávy samozrejme cukor...
Mňa keby niekto oblízal aj cukrovku dostane.
Aj ja viem, že to nieje zdravé, ale na niečo umrieť musím a keď už tak s plným bruchom sladkostí...
Pekný večer 🙂

lindous
14. okt 2022

Záááleží 😅 k obedu si zvyknem dať pohár nejakej sladkej vody a dnes som okrem toho nemala žiadnu sladkosť (rovnako ako väčšinu dní), ale mala som strapček hrozna, ktoré má dosť cukru ... počas PMS som pažravejšia, ale aj to vyjedám skôr slanosti ako sladkosti, čokoládu na posedenie by som nedala, zato balenie arašidových chrumiek ako nič 😀 akurát v lete si idem zmrzlinu a nanuky

marsmykkok
14. okt 2022

Dnes polovica bounty, 2 kusy jablkového perníka. Ale to považujem za deň kedy som pojedla viac, často mám len ráno ku káve niečo malé a cez deň nič.

magdalenal
14. okt 2022

Akurat sme s detmi dnes robili projekt. Mam podobny apetit ako ty, ale po dnesku ho isto upravim 🙂 Prepocitavali sme, kolko kociek cukru je v nasich oblubenych sladkostiach a margot si tak skoro asi nedam 🙂

shinon258
14. okt 2022

Ku káve napr. kúsok závinu- tvarohoveho, orechoveho atď.... Kávu pijem 2-3 krát denne. A niečo len také malé pomimo niekedy

malicka_mysicka
14. okt 2022

Po ranajkach som si dala pasik ruby cokolady, po obede strudlu a vecer 5 krowiek, ja po kazdom jedle potrebujem nieco sladke. Dokonca by som povedala ze viac potrebujem to sladke ako normalne jedlo.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimka2019
14. okt 2022

Žiadne, a dcéra tiež veľmi sladké nechce...ak niečo dostaneme - čokolády...dezerty atď. stojí to v skrinke pokiaľ neskončí záruka 🤣 a ide to potom do koša 🤷‍♀️

lilope
14. okt 2022

Nulu, max jednu keď je veľká chuť raz za čas. Radšej si dám do misky vločky, ochutené můsli a banán, potom mám sladkého až až. Skús si dať na miesto sladkosti ovocie s jogurtom a medom, príp. s orieškami.

petronellla87
14. okt 2022

@elizabet173 tiez odmalicka nelubim sladke😆teraz som ale tehotna a nejak mi ide na chut kazdy den😆Dufam ze po porode to prejde😆🙈

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beataxxx
14. okt 2022

My sme doma zavislaci na sladkostiach, snazim sa cokoladky a keksiky nahradzat muesli, a susenym ovocim a 85% cokoladou, ale skusam to zredukovat - moc sa nedari…..a mm bez problemov bonbonieru vecer pri telke…..vaha sa drzi rovnako zatial.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
merlinja
14. okt 2022

@elizabet173 presne, celá ja. Keď zjem večeru, myslím, že prasknem ale nie sladké musí byť - to je psychika - dnes deli a margot. Jeden kus nikdy nestačí 😂

savanna
14. okt 2022

U mna je to velmi individualne, sladkosti si pravidelne nekupujem, ale sem tam /mozno raz za mesiac?/ si kupim teglik zmrzliny a ten za dva vecery zjem pri telke. V robote si sem tam zobnem nejaku cokoladku, ked niekto prinesie alebo nejaky kolac, ked mama napecie.
Ale take to bezne nakupovanie sladkosti - Mily, horalky, fidorky a pod., to uz si ani neviem predstavit.
Kedysi som kazdy den musela mat nejaku takuto sladkost, ale casom som to vypustila a popravde teraz ked uz aj niekedy zajdem v potravinach do ulicky so sladkym, tak vacsinou odtial vyjdem s prazdnym kosikom -- mne uz tie sladke umeliny vobec nechutia. To uz musim mat naozaj hrozne nervy alebo stresy, aby som si nieco kupila.
Skor uz ten domaci kolac si dam. A este na cipsy som sa tento rok akosi namotala, ale to uz som musela tiez seknut, lebo je to to iste - cim viac som ich jedla, tym viac mi isli na chut.
V kazdom pripade aj jedna sladkost denne je vela - v prirode horalky na stromoch nerastli a organizmus to pri dnesnom sedavom style zivota nestaci spalit. Ak niekto pravidelne cvici, tak je to ine.
Ale pozeram, ze sme sa tu stretli viac taki striedmi ludia, lebo podla toho, co vidim ludom v nakupnych kosikoch, sladkosti kazdy den je bezny standard.

akvi
14. okt 2022

Sladké mám rada, veľmi rada, ale nechcem sa vypast na velrybu, takže ja zásadne nič sladké nekupujem. Keď mám na niečo chuť, dám si ovocie, väčšinou si mixnem banán do mandľového/ovseneho mlieka, pridám proteín, chia semienka a tým zaplnim aj žalúdok. Keď upečiem koláč, je to u nás ako hlavné jedlo, nie že niečo naviac ku káve. A keď pečiem akýkoľvek koláč, dávam max. 100g cukru. Ak by som sa nekontrolovala, zozeriem kľudne celú čokoládu na posedenie. Milujem Milu, Horalky, ale nekupim si. Je ľahšie nekúpiť, ako mať doma a potom odolávať.

akvi
14. okt 2022

@magdalenal super projekt. Inak ja som si teraz párkrát kúpila presne tu ovsenú kašu, bolo mi jasné, že to nie je žiadna výhra a napchali do toho sáčku plno somarin, ale teda celkom ma potešilo, že "len" jedna kocka cukru 😅 Vždy lepšie zaliať si toto, keď človek nestíha, ako tie ostatné veci.

bluka2
14. okt 2022

Skracuje to život. Také veci vôbec nekupujeme. Ale dnes som celkom rozbehnutá a dala som si riadok tmavej čokolády a pár ks sušeného manga... Nemuselo to byť, ale v piatok mi už dochádzali sily, zajtra skúsim bez toho.

sudocek
14. okt 2022

Ja si dám sladké ozaj už len keď mám veľkú chuť.Ale môj muž sladkého doslova požere dosť za jeden deň. A pritom je ako prút 🤦‍♀️😂

tenerifka
14. okt 2022

Nula, vobec nekupujem sladke pecivo, ani keksy, zmrzlinu, sladke jogurty a pod. Vynimocne ( raz za 2 mesiace) kupim tabulku cokolady, sprasim ju za 3 dni a zasa mam 2 mesiace pokoj.
Je to o sebaovladani, cokoladu milujem, ale doprajem si ju naozaj len niekedy

cecilia29
14. okt 2022

Tiez mam s tym problem , smazim sa obmedzovat
Ale naor ja mam stale nizku hladinu cukru v krvi, mozko preto telo si pyta

kik3677
14. okt 2022

1 ks za deň...väčšinou poobede ku káve, čokoládku 30g alebo jednu tú kinder tyčinku malú, pol horalky..... A ked ma chytí PMS tak vyzerem všetko 😂😂😂 a potom sa zas unormalizuejm

liusa82
14. okt 2022

Ja to ani nepočítam kolko požerem cukríkov,keksíkov proste všetkého sladkého.Tiež sa mi každý smeje že by som už mala byť ako dvere😀 a pritom som štíhla.Dneska som zjedla banány v čokoláde,potom celé velké balenie čočiek, a tiež celé balenie takých keksíkov v čokoláde.A takto jem skoro každý deň od rána do noci niečo po troche chrúmem.Ked doma nemám zásobu sladkého začínam byž nervná🙂

majlo1234
14. okt 2022

Ze pol horalky😃a co spravis s tou druhou, ved to sa pokaziii😃 ja zerem sladkeho dost, muz ma zo mna traumu uz. A nie som najstihlejsia, skor to uz zacina hranicit s obezitou pri mojej vyske. Zacala som sa obzierat, ked sa narodilo dieta, zajedam unavu a emocne vycerpanie I guess