Kto žije len na surovom ovocí a zelenine?

siskaa86
14. okt 2020

ahojte
poznáte niekoho kto žil len na sur ovocí a zelenine?

limetka69
14. okt 2020

aj toto som si vyskusala, no prave v tomto obdobi neodporucam, najlepsie je s tym zacinat v lete.

simsalabim
14. okt 2020

@siskaa86 dlhe roky som to pouzivala ako ocistnu kuru v letnom obdobi, ale iba jeden mesiac. Bolo to fajn, ale urcite nie dlhodobo.

sonnenshein
14. okt 2020

Restauraciu Bemba v BA riadia manzelia ktori su dlhe roky vitariani. Mam pocit ze robia aj sukromne prednasky o tomto zivotnom style

siskaa86
autor
14. okt 2020

@limetka69 limetuš ty si už všetko robila😝 výsledky?

siskaa86
autor
14. okt 2020

@simsalabim hej a ake to bolo? čo si jedla

simsalabim
14. okt 2020

@siskaa86 no ovocie a zeleninu 😉 Ovocie vacsinou v stave, v akom bolo. Zeleninu ako rozne salaty. Citila som sa lahko a prijemne. Bolo to ako ocistna kura, moja mama ma na to naviedla uz straaasne davno, vraj to tak robil nejaky staroveky grecky filozof (meno som uz zabudla). Bolo to jednoduche, nebolo treba nic varit ani extra chystat a jest sa moze dosyta. Ale nerobila by som to celorocne, horuce leto je na to idealne. V takomto pocasi niet nad hustu horucu sosovicovu polievku 🙂

siskaa86
autor
14. okt 2020

@simsalabim a všetko ovocie a zeleninu? nič iné? ako si sa cítila ? vaha ti stupla? z ovocia?

lucia147852
14. okt 2020

Poznám. Skončila na psychiatrii s bulímiou. Ako očistnna kura fajn. Životný štýl určite nie .

siskaa86
autor
14. okt 2020

@lucia147852 hej a prečo s bulimiou? čo si priberala po tom?

lucia147852
14. okt 2020

@siskaa86 ja nie. Kamoska tak jedla. Nedokázala zjesť nič iné. Strašne vychudla. Vracala. Furt si pripadala tlsta. Človek potrebuje vyváženú stravu. Na zdravie aj chudnutie. Ja som schudla vyradením sladkého, bieleho pečiva. 5 x denne som jedla menšie porcie. Večer pri telke si dala tu mrkvu.

siskaa86
autor
14. okt 2020

@lucia147852 vracala aj po ovoci??

kubkovamama
14. okt 2020

@siskaa86 moja mama,zo zdravotných dôvodov,nie z presvedčenia,cca pol roka. Inak stravuje sa posledných 15-20r extrémne zdravo. Otec tiež,ale aj si obcas dopraje-velmi zriedkavo

simsalabim
14. okt 2020

@siskaa86 no vaha mi celkom urcite nestupla. A ani si nemyslim, ze som schudla, ak, tak nevyrazne, bolo to uz naozaj davno. Robila som to asi takych -9-10 liet po sebe, prvy krat, ked som mala 18. Potom som uz mala deti a nejako som nemala na toto cas - to prezuvanie surovej zeleniny naozaj dlho trva. A teraz som len kusok starsia, tento rok som mala 50 😂 Uz ma aj napadlo, ci to znovu v lete nevyskusam.

siskaa86
autor
14. okt 2020

@kubkovamama a z akých zdravotných? čo je a ako sa jej darí

limetka69
14. okt 2020

@siskaa86 ano ja som uz skusala asi fakt vsetko 🙂 schudnus sa na tom krasne da, ale bola mi neskutocna zima a bola som hladna, po par dnoch ti uz vsetko lezie krkom, ja som si robiela vacsinou smoothies aby som do seba dostala nieco zelene ako spenat, rukolu, bolo to tazke pre mna velmi

kubkovamama
14. okt 2020

@siskaa86 onkologicke ochorenie+ma citlivé trávenie a skúšala čo jej vyhovuje.Velmi schudla,bola unavená,nedá sa asi celoživotne fungovať iba na takejto strave a u nej isto aj vek,už mala vyše 60r a vtedy to telo znáša horšie ako keď máš 30r.Potom prešla na makrobiotiku,ajurvedu-to máš zas opak,tepelne upravené asi všetko dlhým miernym varom.Teraz pendluje tak medzi.Maso,mlieko apod samozrejme nie.Zdravotne je už o.k.

siskaa86
autor
14. okt 2020

@limetka69
@limetka69 a jedla si len ovocie a zeleninu a viac nič

siskaa86
autor
14. okt 2020

@kubkovamama
@kubkovamama a čo mamina jedla? aj ja mám travenie na prd

tomikejt
14. okt 2020

Pozri na instagrame ladycarisma, dlhé roky sa tak stravuje, má už po 50tke.

limetka69
14. okt 2020

@siskaa86 semiacka som si davala alebo olivovy, kokosovy olej, kedze niektore vitaminy su rozpuste len v tukoch.

siskaa86
autor
14. okt 2020

@limetka69 ale aj surové si jedla normálne?

limetka69
14. okt 2020

@siskaa86 co ako? semiacka? no vacinou to boli chia, alebo oriesky pomixovane v smoothies

kubkovamama
14. okt 2020

@siskaa86 skôr zeleninu ako ovocie,majú záhradu,takze mala k dispozícii asi všetko.Šťavy si nerobievala,skôr šaláty,strúhanú zeleninu-mrkva,kapusta,čierny koren,kuceravy špenát,rukola,kalerab,cukinu,tekvice,cviklu asi najviac preferovala,bielu redkvu.A bio oleje,gomasio na dochutenie,sol takmer vôbec a žiadne výrazné koreniny,možno trošku kurkuma,zázvor,škorica,citronovu vodu pije roky.. Rakytník,je dosť špecifický,nechutí to každému,ale plody sú vitamínova a energetická bomba.A picklies,tam môžeš dať akúkoľvek zeleninu čo ti príde pod ruku.Ale to už nie je úplne surové

siskaa86
autor
14. okt 2020

@kubkovamama a z ovocia aké čo mala doma?
kolko toho za den zjedla? biela redkva nenadúva
teraz čo jedáva

kubkovamama
14. okt 2020

@siskaa86 ovocie nikdy nemala rada🙂čo viem,zje max jablká a slivky a ten rakytnik.Jablka aj sušené Redkva možno v začiatkoch,ale keď už si trávenie zvykne,aspoň nikdy sa nesťažovala žeby ju naduvalo,skôr predtým keď sa ešte bezne stravovala.To je ako keď typický slovenský údeninomäsočokožravec zrazu zo dňa na deň začne jesť vločky,pár dní má pocit,že vybuchne a potom už je dobre.Ak sa stravujes celkovo zdravšie,určite ťa nebude naduvat

siskaa86
autor
14. okt 2020

@kubkovamama rakytník sa je? to ani nepoznám
práe ja aj zeleninu jem ale ma z nej nadúva..kareláb a pod

kubkovamama
14. okt 2020

@siskaa86 samozrejme,ja ho susim,dávam do medu,sirup,džem.Cerstvo obrany je trpko sladko kyslý,ale jasné,že sa je🙂

komir63
14. okt 2020

@siskaa86 Jedného som poznal, ale už zomrel. 🙂

lauriema
14. okt 2020

@simsalabim no máš teda môj obdiv ja neviem bez sladkosti vydržať, porad mi nieco

simsalabim
14. okt 2020

@lauriema netusim, co ti poradit... nevnimala som to nejako tragicky ci obmedzujuco. Jest som mohla vsetko cerstve ovocie a zeleninu v akomkolvek mnozstve a s vedomim, ze o mesiac bude po. Hladna som nebola, brala som to ako nieco ozdravujuce a ocistne. Ale ja som vyrastala v prostredi, kde bol post bezny, mama sa venovala joge (vynimocne v case sociku), sem tam mala post (my deti nie, az v dospelosti) ci crevnu ocistu... nepodavala to ako obmedzenie, ale ako investiciu do zdravia. Nebol to sposob, ako schudnut.