Nedarí sa mi schudnúť - mám zníženú činnosť štítnej žľazy

6. júl 2021

Ahojte chcem sa opýtať či niekto nemá podobnú skúsenosť, už asi 3 roky mam potvrdenú zníženú činnost štítnej žľazy. čo malo za nasledok že som priberá po nasadení euthyroxinu som schudla 20kg. Potom som otehotnela po pôrode som ostala z 10kg naviac. Nekojim. Zistili mi nedostatok železa ale lieky mi nedali. Po pôrode som rok a nedarí sa mi schudnúť ani strava ani cvičenie. Doktorka povedala že nemam jesť nič celý deň že mám zasoby keď som taká tučna. Je možné že sa mi nedarí schudnúť kôli anemii? alebo čím to môže byť?

pribinak
6. júl 2021

Aká je teraz tvoja váha a výška? BMI? To fakt povedala doktorka?

andy57
6. júl 2021

to je blbost co ti povedala, stiahni si kaloricke tabulky a zacni sa stravovat podla nich, mozno jest zle, alebo aj malo...

natasa90
6. júl 2021

Jest ako človek.. Ani malo a ani veľa. Nezobať pomimo hlavných jedál. A viac viac sa hýbať. Nemusí to byť cvičenie. Chodiť byciklovat kosiť trávnik. Hlavne nesediet pred telku.

autor
6. júl 2021

mám 183cm 113kg nikdy som nebola chudá skôr ide o to že teraz sa mi nedarí mam ročného syna takže prechádzky celé dni upratujem, varím prevažne ľahšie jedlá keďže varím pre 6 ľudí stoho silná alergia na vajcia a mlieko a mliečne výrobky tak nevien úž

deedol
6. júl 2021

kaloricketabulky.sk a pripravit sa, ze s hypotyreozou to pojde pomaly. (sama ju mam)

domiklik
6. júl 2021

V prvom rade posli pani doktorku do teplých krajín a prekonzultuj to s inou...

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
6. júl 2021

Čím budeš menej jesť, tým budeš tucnejsia.Pravidelne a nizkosacharidovo plus cvičiť prechádzky nestačia, alebo večer rychlochodza.To čo povedala doktorka je nonsens

miskaradko
6. júl 2021

Pohyb jednoznacne a zmena jedalnicka. A doktorke nejake vysetrenie ,,hlavy,,🤣

deedol
6. júl 2021

@zuzudrnda co to je, prosim? skusim aj vygooglit vecer, ale kludne napis, ak mas cas. a hypo mas aku pricinu, prosim?

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maximko25
14. máj 2022

Ahoj, vidim ze je to stara tema ale skusim napisat;) prosim ta chcm sa spytat ako si teraz na tom? Zistili ti lekari nieco?