Nízkosacharidové stravovanie

14. feb 2023

To znamená že sa musí človek vzdať veskerych vyrobkov z muky a platí to prosim aj na kaše ako pohankova ovsené ryžova?
Preco je to tak

pukina
14. feb 2023

ked sa to musis pytat tak sa tak nestravuj. najskor si o nizkosacharidovej diete a celkovo o strave a potravinach nieco nastuduj, kolko coho obsahuju, potom pochopis, preco nie ani ovos ani pohanku ci ryzu.

autor
14. feb 2023

@pukina nereaguj agresívne ale odpovedaj k veci nie odveci toto nepovažujem za odpoved 😉

petamich
14. feb 2023

ano plati to aj na taketo kase a na ryzu, zemiaky, ...tiez

autor
14. feb 2023

@petamich Dakujem

autor
14. feb 2023

@petamich a ovocie väčšinou kyslaste?

petamich
14. feb 2023

a to je ake 🙂 chut ovocia castokrat nema nic spolocne s tym, kolko sacharidov obsahuje, neviem ci ides low carb alebo keto - kazdopadne odporuca sa nape. bobulove ovocie, vodny melon, ma najmenej sacharidov a nie banany, jablka...

a fakt ti dobre radia - je milion zdrojov, ktore si mozes nastudovat, pripadne najdi jede pekny obrazok a budes mudrejsia a vravim rozdiel je low carb a rozdiel keto napr.

petruldo
14. feb 2023

Pri nizkosacharidovej strave je obmedzený príjem sacharidov na deň. Sacharidy nie sú cukry, pozor na to. Teda ozaj si o tom niečo nastuduj. Denný prijem sacharidov je obmedzený na 80g na deň. z ovocia sú dovolené iba bobuľoviny.

autor
14. feb 2023

@petruldo mám dg gastritidu a bolo mi odporučené nizkosacharidove stravovanie ale ja čo dám do zaludka napr vajcia šunku ráno tak má strasne tlaci žalúdok predtým sim jedavala kase a bolo Ok .
Neprechádzam preto že chcem schudnúť

petruldo
14. feb 2023

Pozerala som diétu pri gastritide a riadila by som sa tým, vylúčiť potraviny a jedlá ktoré robia zle. Nizkosacharidova strava mi úplne vhodná nepride

76california
14. feb 2023

skús piť "čaj" z ovsených vločiek - zalej lyžicu - dve ovsených vločiek vriacou vodou, nechaj "lúhovať", piť aj niekoľko krát za deň,

ak by si vyskúšala naozaj, tak Ťa poprosím, dáš mi spätnú väzbu, či Ti to pomohlo?

autor
14. feb 2023

@76california vlocky jedávam , tie majú tiež protizapalove účinky a takisto akaciovu vlákninu a gastro pohodu od Andrea Medveďa .
Čaj pijem repikovy a kamilkovy .
Vies o niekom komu pomohol čaj z vložiek?

76california
14. feb 2023

Mne, ukludnit zaludok - hlavne, ak tie zapaly su zo stresu 😉

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
14. feb 2023

@76california je možné že to aj bude zo stresu budúci týždeň budem mat komplet vysledky

autor
14. feb 2023

@76california Ok vyskúšam dik a dám ti vedet či pomohlo. Prosim ta koľko minút luhujes?

zuzinka888
14. feb 2023

Skus radsej sacharidove vlny. Zacinas na 0- teda iba zelenina. Potom kazdy den pridavas dalsich 50g,100,150, 200 g az 250g potom zase 0,50,100.....

blankavassova
4. mar 2023

Aj s ovocím opatrne, je tam veľa cukru. Do 12h konzumovať ovocie.
Som odborník.

frick
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
21. mar 2023
ninah1486
13. júl 2023

Ahoj, ja som chudnutie začínala s keto dietou od KetoDiet a potom som prešla na lowcarb stravovanie, mne to dosť vyhovuje a hlavne som bez jojo efektu.

evicka3692
Odpoveď bola odstránená
Zobraz