Orbitrek alebo stacionárny bicykel?

zabka1611
24. mar 2011

kočeny čo viac zabera popri chudnuti? piste skusenosti...mozte aj do IP!! Budem vdacna 🙂

kaja73
25. mar 2011

Steper,ale ten normalny velky.Spaluje ako o život,ked das plnu zataž.Treba ist do fitka a odskusat si tie stroje a potom sa rozhodnut.

dadis
25. mar 2011

ja tiez najviac inklinujem k steperu, potom rotoped a najviac mi nevyhovoval "orbitreK"..ale nejde o to, co najviac spaluje...ak vydrzis min 40minut aerobne si na tom "svihat", ucinny bude kazdy jeden...ako radi kaja...zajdi par krat do posilnovne, aby si si vyskusala, ktory stroj tvojmu naturelu najviac vyhovuje a az potom sa rozhodni pre kupu...ledo napr. na "orbitreku"( ale profi znacky, nepamatam z hlavy) svokra fici uz dobrych 10rokov (uz ma 2.stroj) kazde druhe rano...ale ja na nom vydrzim max 5 minut, vadi mi ten pohyb...pritom na steper som chodila v dobrych casoch aj na hodinu a s tazsou zatazou..behat vydrzim tiez dlho a teraz chodim plavat a tiez plavam hodinu v kuse...podla mna ti musi ten pohyb "sadnut", aby to nebolo pre teba trapenie, ale radost..

mimikyky
7. apr 2011

najideálnejšie je striedať ich, aby si telo nezvyklo na stále rovnaké pohyby,
a dôležitá je i dĺžka cvičenia, správna tepová frekvencia, striedanie záťaže... 😉
ja mám doma z kardio-strojov stacionár, steper, eliptikal, aj bežiaci pás a najviac sa namakám na bežiacom páse 😉

petaboo
12. apr 2011

mimikyky - pravda pravdúca, ale vraví sa že každý pohyb sa ráta, ale tiež uprednostňujem pás a steper, na páse dávam hlavne dokopca s činkami a striedam to s behom, JUJ ľúbim fitkooo 😀

marianka79
12. apr 2011

určite najviac na chudnutie je spinner nepochybne a potom stepper a najlepšie kombinovat obe 😉

macka01
12. apr 2011

no mne najviac pasuje rychlá chôdza na páse

barcelona94901
23. sep 2012

mám oboje,no keby si mám vybrať,beriem bežecky pás 😉

biancarv
23. sep 2012

Orbitrek 😉

dadka212
23. sep 2012

ak tak spinningový je najlepší a "vyrovná" sa klasickému bicyklu na vonkajšok, ale zo skúsenosti viem, že o pár dní, prinajlepšom týždňov ti bude slúžiť ako vešiak 😅 ja som mala aj bicykel, ale len taký obyčajný, aj orbitrek a teraz obkračujem stepper 😀

pastelka74
23. sep 2012

stepper a stacionár....perfektne tvarujú zadok a nohy.... 😉

niikoletka
23. sep 2012

orbitrek pri ňom sa hýbeš celá je to super stroj 🙂

stanuska3105
25. sep 2012

Orbitrek.Super stroj.

kvetinka211
25. sep 2012

@zabka1611 orbitrek je lepsi lebo menej zatazuje klby ... ale ... ja som nikdy nebola na tieto stroje, to je skor taky drahy vesiak na oblecko :D Najlepsie, aspon pre mna su dlhe rychle prechadzky s kocikom (ci bez) .. to prejde pol hodka-hodka ani si nevsimnem a na tychto strojoch som trpela uz po prvej minute 😉

bianca
25. sep 2012

je uplne jedno na co si budes vesiat saty :D

zazalienka
25. sep 2012

orbitrek.. dobre sa na ňom sušia osušky.. 🙂 ale vážne.. mala som aj aj aj.. aj orbitrek, aj stepper, aj bicykel.. všetko je preč, zostala len šikmá lavička a aj tá je v pivnici.. a jedna dobrá rada z vlastnej skúsenosti - nevrážaj prachy do týchto drahých zariadení, prvý ošiaľ po mesiaci, možno dvoch pominie... doma sa nikdy neprinútiš, vždy je nejaký dôvod prečo ešte nie.. radšej tie prachy miň vo fitku, samozrejme postupne, nie naraz🙂 pravidelné cvičenie mimo domova, v spoločnosti , v príjemnom fitku, odosobnenie sa od domácnosti.. to zaberie.. vyvetráš sa, zacvičíš, možno aj super pokecáš a spravíš pre seba oveľa viac.. ja sa práve chystám na trampolinky, herečka sa vráti z dovolenky a v utorok idem na to🙂 keď ma to nejak brutal nechytí tak dám bežiaci pás..

rechty
20. dec 2012

baby poradte mi neaky stroj na cvicenie zvazujem orbitrek ..ak mate skusenosti ,potrebovala by som vediet aj znacku a kde ste ho kupovali v ba...chcem ho pre dceru 13r..dik Janka pekny den.... 🙂

iwusa
28. dec 2012

striedať, striedať, striedať a najlepšie v posilke. Doma ťa to prejde za pár týždňov. Nie je nad to, vypotiť sa v posilke a ísť s úsmevom na perách domov!!!

fanka33
17. feb 2013

ahojte, tak my sme kupili orbitrek a ideme s muzom na cvicenie a chudnutie. Tak dufam ze nym to vydrzi dlhsie, lebo by som velmi rada zhodila aspon 10 kg. Tak hor sa do toho. Je tu niekto kto pravidelne cvici a pomaha mu to?

rebecca16
17. feb 2013

Mam doma beziaci pas. Beh je jesnoznacne najeketivnejsia cinnost na chudnutie. Zhadzujes rovnomerne boky, brucho, ruky, nohy, minimalizuje sa celulitida. Nic ine ako pas by som ja doma urcite nechcela. Inak osobne nepoznam cloveka, ktory by schudol orbitrekom, steperom...no poznam viacerych, ktory schudli behom. No aj ked mam pas, stale ma to viac taha behat von. No je super, ze ho mam doma a mozem si zabehat, ked napr vonku prsi, alebo nemozem kvoli malemu. No poviem ti, ze aj ked sme s muzom pomerne aktivni ludia, mame proste radi pohyb, nie sme gaucove typy - napriektomu je u nas pas vyuzivany tak na 50%. inak stoji a pada nan prach. Ak by som ti mala poradit kupuj bud pas kde okrem behu das aj chodzu - alebo potom radsej daj tie prachy do fitka, ktore ma vyhody ako uz baby vyssie spominali. Vypadnes z domu, stretnes ludi, namotivujes sa pri pohlade na dobre tela, komplexne precvicis co potrebujes a aerobnych masiniek tam mas po aleluja. Drzim palec nech sa spravne rozhodnete🙂

monikajaco
17. feb 2013

ani jedno .... mala som obe a je to nuda .... skor beziaci pas ...

beruska141
17. feb 2013

orbitrek. hybes sa tam cela. je to sice nuda a tiez sa na tom dobre susi pradlo- LENIVEC si najde vzdy sposob, ako necvicit a preco necvicit a preco to znechutit aj inym, hoci sa na to vobec v teme nepytaju... aj mne dlho stal, ale teraz poctivo zarezavam uz mesiac a vysledky vidiet!!! drzim palce, pusti si k tomu hudbu, alebo daj ku telke, rychlejsie to ubehne. drzim palce 😉

janka_mamka
2. feb 2014

zazalienka bola som na trampoinach, suepr, bavilo ma to , chytilo ma to ,ale musím povedat že velmi velmi zle na krčove žily .....taak len som si nahodne prečitala tak cchem povedat svoju skusenost..nič v zlom nemylsim

bambinomio99
12. jan 2015

aj posilka prejde nielen ked cvicite doma, jednoducho ak chcete cvicit , vsetky stroje su ok, lebo sa hybete a motivujete sa lebo to chcete

22beba
12. jan 2015

mne veľmi pomáha stacionarak ... hlavne koli mojej velkej nadváhe bicyklovanie mi tak nezaťažuje klby 🙂