Posilňovňa, chudnutie - otázky a odpovede

tereza0442
29. jan 2013

Baby, ktore chodite do posilky, robite nejaky sport, snazite sa schudnut, zdravo sa stravovat? 🙂
Par kociek mi povedalo, ze by mali zaujem o niekoho, kto by im poradil vo vsetkych tychto veciach, venujem sa posilnovaniu uz par rokov, tiez osobnemu trenerstvu, a tak ak by ste mali zaujem, rada by som oplatila vsetku pomoc s otazkami vychovy a podobne, tym co viem.

Tak ak chcete, rada pomozem - samozrejme mozete si radit aj navzajom 🙂 🙂

tereza0442
autor
10. feb 2013

@danciana a kde je otazka? 🙂 cvicenia z bodyrocku su cviky ktore su overene a funguju, len to baby zacali prezentovat tymto stylom na nete. urcite by som pokracovala, je to celkom makacka a co ti budem hovorit - sama vidis, ze funguju 😉 svaly si mozes vytvarovat a vybudovat aj cvicenim s vlastnou vahou, pokial tam je dobra intenzita 🙂

danciana
10. feb 2013

@tereza0422 otazka je ze aky je tvoj osobny nazor na bodyrock? Ci skutocne staci denne cvicit nejakych 15 minut plus k tomu 3 krat do tyzdna behanie. Ci to staci na vyformovanie postavy a svalstva. Prepac, neviem, co si mi napisala predtym nejako to tu blbne..

danciana
10. feb 2013

@tereza0422 prepac, az teraz mi to zobrazilo celu tvoju odpoved. Dakujem ti velmi pekne..

tereza0442
autor
10. feb 2013

@danciana na spevnenie svalstva a zmenu to staci ano 🙂 hlavne kym vidis pokrok. ak na sebe uvidis mesiac-dva-tri stagnaciu a ze sa to dalej nehybe, ak budes chciet nabrat neskor viac sily, alebo napriklad zvacsit ramena a opticky urobit postavu rovnomernejsiu (zalezi od kazdeho cloveka), tak potom to zas zmenis, je treba pridat nejaku posilku a tak..

v principe, cloveku, ktory necvici, zaberie na zaciatku cokolvek. postupom casu ako si telo zvyka a prirodzene meni svoju strukturu (pomer tuku, svalstva, rozlozenie), sa to meni a telo vyzaduje viac usilia, viac namahy.. na zaciatku ti staci pravidelny beh, cvicenie doma, neskor zistit, ze potrebujes nejake vyssie vahy, aby telo dostavalo impulzy. cvicit tazsie neznamena dlhsie, len s rozumom. 🙂

alka221
10. feb 2013

zeny, necitala som to tu cele..ale zaujimal by ma cviky, pripadne seria, kde dam dole pneumatiku okolo pupka..vytrca mi z tricka.nikde inde nemam slaninu.. ale ten hrb mi prekaza.. som zufala, cvicila som brusaky..ale pri pupku nepomohli... dakujem za rady..

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cecil36
10. feb 2013

@tereza0442 mna by tiez zaujimalo ako dat dolu brusko, co mi ostalo po druhom porode. Normalne mi ostalo vypukle ako v 3 mesiaci a to som v tehu pribrala 6-7 kil.

moischaaa
10. feb 2013

@tereza0442 Ahoj chcela by som sa opytat na jedalnicek , aky je ten spravny ? viem ze pravidelne jest 5x denne ,aku stravu odporucas ?
...ja som schudla vdaka delenej minuly rok skoro 30kg , ale uz mi to ide krkom 🤐 , stale cvicim , udrzujem si zdraveho a sportoveho ducha 😅 len ta strava ma momentalne hneva ,dakujem

alka221
10. feb 2013

@cecil36 ja som tiez pribrala iba 6 kg, takze nemam ani kozu ovisnutu, ale to brucho nech robim co robim nejde.. potrebujem do jari nieco ucinne..

miraska333
10. feb 2013

Na brucho je osvedcena hlavne rotana.Nemusia to byt hodiny,staci 5-10min denne,ja som vrtela na rotane 3x do tyzdna 10min,upravila jedalnicek,po 21.hodine uz nejem a za 2 mesiace islo 7cm z pneumatiky dolu.K tomu vyborny cvik na tuk na bokoch trupu je tzv.natahovanie sa jednou rukou do vysky a mierne do strany.50x jedna ruka.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alka221
10. feb 2013

@miraska333 to vazne tolko cm?to je super motivacia.. budem si ju musiet zaobstarat..

miraska333
10. feb 2013

@zazvorka87 Obvzvlast dolezite je aj po porode posilnovanie svalstva panvoveho dna,tzv.Kegelove cviky.Tieto maju aj vplyv na spevnovanie aj brusneho svalstva.Nic netreba prehanat,netrapit sa cvicenim casovo jednorazovo prilis dlho,moze dojst k nechuti cvicit.Uplne staci 15-30min 3x tyzdenne.Najdlhsie sa doporuc.45min.

miraska333
10. feb 2013

@alka221 Vazne,jeto velmi ucinne.Najlepsia je ale ta stara klasicka kovova rotana.Aspon mne sa zda lepsia nez plastove.Inak aj na stepperi sa dobre spaluje tuk,jeto vlastne vytrvalostny sport,ked sa zvysi pulz,dochadza k spalovaniu tuku.Zo vsetkych rezerv.Pred 8 rokmi som schudla pocas 8 mesiacov 10kg len chodzou a upravou stravy.Aj z brucha to zliezlo.Takze akykolvek pravidelny pohyb zabera.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tereza0442
autor
10. feb 2013

@zazvorka87 co sa spalovacov tyka, L-karnitin je neucinny, ked uz, tak nejake termogenne. co sa tyka spevnenia svalstva, tak klasika nejake cviky na brucho. zalezi na tom ci ho potrebujes aj schudnut alebo len spevnit, to je velky rozdiel.

@alka221 z brucha najlepsie schudnes pohybom a stravou, behanie, tanec, bicykel, plavanie... cokolvek, len pravidelne a prisposobit intenzitu

@moischaaa tak zalezi na tom co by ti vyhovovalo. tazko povedat aka je jedna spravna strava, kazdemu vyhovuje nieco ine 🙂 ak by som mala vybrat jednu spravnu, ktora je dajme tomu najzdravsia, tak to bude vyvazena strava - jest cca 6x denne, rozdelit si sacharidy hlavne doobeda, jest vela bielkovin, zeleniny, cerstve ovocie, zaradit vela vody..vyradit sladke veci, biele pecivo.. proste klasika.
je vela typov stravovania, ktore sa daju ist aj dlhodobo, ak mas zaujem o nieco konkretne (napriklad ti vadi jest delenou stravou, ale nevadi ti poobede uz nejest sacharidy, alebo chces skusit sach.vlny, prip. nejaky iny typ).. tak mi kludne napis, je toho vela, prisposobime to 🙂

alka221
10. feb 2013

@tereza0442 budem asi musiet upravit vela stravu a jest menej, tak trikrat do tyzdna cvicim, cvicila som aj cviky na brucho,ale hrb je tam stale 😒 ☹ pred zimou som bola behat, ale iba parkrat, tak ked sa stopi sneh, opat zacnem..jar sa neuprosne blizi 😀

tereza0442
autor
10. feb 2013

@alka221 skus mi napisat do spravy ako jedavas, mozno nebude treba jest menej, ale len inak 🙂
cviky na brucho nepomozu k jeho schudnutiu, ak tam mas tuk tak ten nevyformujes, formovat sa daju len svaly.. tuk musis proste schudnut 🙂 ci uz silovym cvicenim celeho tela alebo kardiom.. beh, bicykel, atd, ej vela moznosti 🙂

alka221
10. feb 2013

@tereza0442 dobre hodim do spravy co jem.. to cvicenie mi nerobi problem,ak muz strazi maleho, mozem vybehnut aj von..

zuzanat
10. feb 2013

@miraska333 prosim ta,ako spravne cvicit na rotane? ja som cvicila 10 minut a uz mam 5 dni strasnu svalovicu. a to som vcera citala na jednom fore, ako baby vydrzia aj hodinu, nechapem!

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tereza0442
autor
11. feb 2013

@alka221 dobre pozriem to pooobede 🙂
@zazvorka87 termogenne mierne zvysuju teplotu organizmu a zrychluju metabolizmus, mnohe z nich vd.zlozeniu dodavaju energiu, potlacaju chut do jedla a podobne. ale termogenny ucinok je najsilnejsi.
l-karnitin je neucinny a navyse strasne malo koncentrovany, aby si videla nejaku zmenu, tak by si musela brat niekolkonasobne vyssie davky a to sa vobec neoplati

zuzanat
11. feb 2013

ja si veru tiez davam pred cvicenim L carnitiv, tak teraz viem, ze je to zbytocne 😖

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miraska333
11. feb 2013

@zuzanat Ako s kazdym cvicenim, treba zacinat pomaly, postupne casovy interval predlzovat, hlavne nechat aj telo odpocinut.Svalstvo sa potrebuje regenerovat.Cvicit staci kazdy druhy den.A moj kamarat prof.trener, ma na svalovicu jedinu radu, rozhybat ju.Telo si zvykne.

miraska333
11. feb 2013

@zazvorka87 Ano Kegelove cviky su velmi ucinne na cele svalstvo malej panvy, pri cviceni tychto cvikov sa zaroven precvicuju aj svalove partie brucha, pri niektorych aj zadku a stehien.Odporucam, nielenze to spevni panvove dno, tym padom sa upravuje aj tebou spomenuta inkontinencia, ale zlepsuje aj prezivanie pri pohlavnom styku.Pri tychto cvikoch je zapojene aj hladke vaginalne svalstvo.Proste univerzalne cviky.

miraska333
11. feb 2013

@zuzanat Inac tu svalovicu mavam aj ja, ale v pohode, telo dava najavo, ze pracuje.Chce to len vytrvalost a trening.Nie hned na zaciatku zacinat napr.10minutami v kuse.Pomaly, minutu den co den pridat.Telo si samo povie, kolko.

miraska333
11. feb 2013

@miraska333 Vykasli sa na doplnky podporujuce chudnutie, v casopise Zdravie je o tom cela tema.Tiez som skusala kedysi rozne.Co mozem ale doporucit su tabletky chromu, vtedy stali asi 55korun.Ja co som pozrala tolko sladkeho, mi po par dnoch uplne zmizla chut aj myslienky na sladkosti.A ktomu nejaky pravidelny pohyb a sadlo sa topilo a topilo.Sestra si zas vychvaluje L Carnitin, ale v tekutom stave, rychlejsie sa vstrebava, lepsie sa vyuzije tym padom jeho ucinok.Uvidim, vyskusam.Ako pri kazdom chudnuti, aby bolo efektivne, aj pri nom treba cvicit.Jej zabera, ja som este neskusala.

miraska333
11. feb 2013

@zazvorka87 Poslala som si to sama sebe, ved pozri.Ja som dala dolu sice len 13kilo dokopy, viac nebolo treba, ale nastudovala som si dost literatury na temu chudnutie, zaujima mato,takze dost viem, co vyuzivam aj v praxi a dari sa.Chcela som byt vyzivovou poradkynou.Teraz som sa nejaky rok zanedbavala a idem davat asi 5kilo dole.Je to tak, nie je umenie schudnut, ale vahu udrzat.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz