Som smutná, že nikdy nebudem chudá

3. feb 2022

Ahojte. V skratke stve ma ze som tucna. Vzdy som bola. Najnizsiu vahu aku sa mi kedy podarilo mat bolo 68kg. Menej sa mi nikdy nepodarilo. Meriam 168cm. Mam 27 rokov. Hneva ma ze cely zivot dosliva bojujem so svojou vahou. Ja milujem jedlo nie vzdy sa viem ovladat. Ked som mala 12 vazila som 97kg. Schudla na 70kg to som si drzala 2 roky potom som zacala priberat a priberala az na 115kg. V case porodu dokonca 132Kg 🤦 po porodoch som schudla na 74kg a za rok som pribrala na 92. Akrualne mam 87kg aby som sa mala pod kontrolou a schudla aspon zas na tych 74 mam kaloricke tabulky dodrzujem idem podla toho tak to pomaly ide dole. Len ma hneva ze sa cely zivot musim obmedzovat alebo sa neobmedzujem a potom strasne priberam. A demotivuje ma vedomie ze aj tak nikdy nebudem chuda. mozem len snivat o peknej postave. Bud som tlusta alebo pribrata no nikdy nezazijem pocit byt chuda a pekna 😔

mirkasmile
3. feb 2022

Tak....niekto má rýchlo spaľovací metabolizmus,niekto zase nie. V tomto smere dosť zohráva rolu aj genetika.
Bola si aj u lekára? - štítna žľaza, gastro a pod?
+ nikde nie je písané,že pekní ľudia sú iba chudí 😀

autor
3. feb 2022

@mirkasmile ano ano stitnu mam v poriadku. No prave na genetiku som sa nechcela vyhovarat no ano mam po kom mat tieto problemy. Ale ja to tak beriem ze len chudi su pekni. Proste to telo pozerat sa na seba a vidiet vsetky tie pekne dievcata ktore chodia po svete tak mi je smutno

domini404
3. feb 2022

Ahoj, napíš mi správu.

ckocka
3. feb 2022

Ako mladá som hovorila že chcem byť krásna, štíhla a sprostá. Už ma to prešlo.

vifoncitta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. feb 2022

@vifoncitta ano chodim na jumping 2x do tyzdna podla toho ci je otvorene. Teraz je to tak hore dole pri korone otvaraju zatvaraju

mirkasmile
3. feb 2022

To nie je o vyhovárani sa. Proste bohužiaľ, v takomto prípade aj tá genetika zohrá dosť veľkú úlohu.
Zober si príklad,že sú 2 ženy. Obe majú rovnaký jedálniček, jedna nepriberie ani gram,no a druhá priberie tých pár gramov (alebo ako to povedať), jednoducho áno, aj genetika v tom zohrá rolu.
Čo sa krásy, každý človek je jedinečný a v tom spočíva jeho krása.
Ja som trpela anorexiou aj bulímiou, pretože som si tak isto myslela,že pekní ľudia sú iba chudí, no to nie je vôbec pravda.
Žiaľ, aj sociálne médiá stále vytvárajú pocit,že ideal krásy je proste "byť chudá".
V prvom rade je dôležité byť zdravá, a nebrať krásu na úkor zdravia. Samozrejme nie je nič lepšie, ako cítit sa dobre vo vlastnom tele, no vždy ísť na to tou zdravou cestou.
+ treba budovať aj sebavedomie.
Skús keď tak ísť aj na gastro vyšetrenie, prípadne nejaký špecializovany výživový poradca 🙃

autor
3. feb 2022

@mirkasmile no to hej ja sa liecim aj depresiu. Jeden z dovodov bol aj to ako vyzeram. Myslela som ze som sa s tym zmierila. No ja sa nechcem zmierit ale schudnut

zuzubb007
3. feb 2022

Nic nieje v genetike tomu ver, polka mojej rodiny nadvaha teda dost vysoka cele roky, a teraz z toho 4ria vychudnuti az moc, a hadaj v com sa stal zazrak v uprave stravy dlhodobej a navzdy ak da chces udrzat bohuzial inak to nejde, cvicit, cvicit, chodit vela a nejest sladkosti a mucne vo velkom, vsetko je to v hlave bud chces alebo nechces ina vyhovorka nieje, kludne mozes mat aj 55 kilo, ked sa zatnes raz a navzdy

vifoncitta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzubb007
3. feb 2022

@vifoncitta toto co je za pomoct, ze nadelene telo, telo mame take ako sa k tomu staviame ak si otvorime balik cipsov a cokolady nemozeme ocakavat chudnutie

mirkasmile
3. feb 2022

No ak teda schudnúť chces, chod zdravšou cestou - zmena jedálnička, výdaj musí byť väčší,než príjem.
Z jedálnička musíš vyhodiť sladké, nezdravé jedlá, veľmi solené jedla, a hlavne varené zo základných surovín.
Ovsené vločky, zelenina, ovocie, ryža, kuracie cecky, ryby, mliečne výrobky polotucne, zdravé tuky atď, všetko sa dá doštudovať na nete. Ale sem-tam keď si niečo doprajes,nič sa nestane.
Píšeš 2x týždenne jumping, cvic aj doma, kúp si nejaké závažia a na nete nájdeš plno cvikov na doma.
Ja mám doma väčšie závažia, ja som naberám svaly 😀
Cvic aj 3-4x do týždňa, keď sa oteplí, chod behať.
Prípadne ak máš € na trénera, chod do fitka, bude sa ti venovať, dá ti aj jedálniček, no nájdi si nejakého overeného trénera,čo má skúsenosti,nie nejakého s 5korunovym kurzom, ktorí ti maximálne platničky dodrbka 🙊

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
littlefiona
3. feb 2022

Poviem ti pravdu, ja som tiež po 40tke vyžrala, viac ako 20kg išlo hore a pred rokom som sa zaťala, že dám to dolu, aj keby som mala plakať od hladu. Ja som mala závislosť na sacharidoch, čokoládky, jogurtíky, pudingy, cestoviny a ďalšie pre telo nepotrebné potraviny. Brucho som mala veľké ako v piatom mesiaci, hovorí sa tomu sacharidové brucho, je zavodnené a nafúknuté. Prešla som na nízkosacharidové stravovanie, prvé týždne ma doslova porážalo, takú chuť som mala na sladké, ale nepolavila som a išlo dolu 18kg za 3 mesiace,. Trikrát do týždňa chodím do posilky, preto to išlo tak rýchlo, je tomu viac ako rok a váha je stále rovnaká, samozrejme sacharidy stále obmedzujem, len už nie tak striktne ako na začiatku. Moja rada, skús jesť menej sacharidov a buď v miernom kalorickom deficite, začni cvičiť doma, aspoň pol hodku denne, dlhé prechádzky, alebo si kúp steper, niečo, čo by ťa bavilo a garantujem ti, že kilá pôjdu dolu. A áno, je to dobrý pocit byť štíhla, môcť si obliecť čokoľvek, ale ešte dôležitejšie je byť zdravá a to veľa obézných ľudí nie je.

autor
3. feb 2022

Dakujem vam za komentare a rady 🙂

ckocka
3. feb 2022

Možnosť schudnúť máš stále až do konca života. Že je to nefér aké máme predpoklady - no je , ale s tým nič nenarobíš.

stanulienkat
3. feb 2022

Chce to disciplínu. Podľa tvojej váhy nejde o obmedzovanie sa v strave, ty proste zozerieš čo vidíš. Zo vzduchu sa nepriberá, a v genetike je daný typ postavy, nie obezita. Tajomstvo spočíva v príjme a výdaji, v ničom inom.

autor
3. feb 2022

@ckocka mam sesternicu ta je piate cez deviate a ma 50kil tak zavidim no nebudem sa tvarit ze nie

ckocka
3. feb 2022

Aj ja, ale potom si vypočujem nejakého debila a už nezávidím. Mohla som dopadnúť aj horšie.

simona92101
3. feb 2022

Odporucam ti skor vyzivoveho poradcu,napr.Jozef Mikle,ktory ti urci aky mas mat denny prijem podla toho ako sa hybes.nemyslim si vsak,ze jumping je ta spravna volba na cvicenie.kludne mozes cvicit aj doma,3x do tyzdna a k tomu kardio-aspon rychla prechadzka.ale sama si robis zle,pretoze chces od seba nemozne, rychlo vysnivanu postavu,avsak nasledne sa zacnes prejedat a to tvojmu telu isto nerobi dobre.a nie kazda zena moze mat 50kg!bud sa budes velmi obmedzovat a trapit a nebudes riesit nic ine len kalorie a jedlo alebo si nastavis strednu cestu a lahsid dosiahnutelny ciel,cojaviem 75kg zo zaciatku ale hlavne budes v psychickej pohode.
Teraz na Fitshaker.sk maju vyzvu,mozes denne podla nich 30 min.cvicit doma,rozne video cvicenia,mas tam aj tipy na jedalnicek,recepty...skus mrknut,mozno ta to zaujme.drzim palce

autor
3. feb 2022

@simona92101 dakujem

dkethe
3. feb 2022

Tiez som cely zivot tucna... Dovod - obzerstvo. KT mi jedine pomaha, ale nikdy nepomohlo, pretoze som nikdy nevydrzala viac nez 5 dni.
Potesim ta, vela je to v hlave, a mne az po 30tke a dvoch detoch cvaklo. Chce to len pevnu volu.

barus26
3. feb 2022

ja len že na tohoto pána čo spomenula @simona92101 si daj pozor. Stačí hodiť do googlu, dosť zle som o ňom čítala

21oktober
3. feb 2022

ja som po poslednom pôrode išla dole váhovo -25 kg. Začala som palicami a teraz behám . Behala som aj predtým , potom som to obmedzila a už to išlo . Treba sa jednoducho hýbať. Jem trikrát denne , 5 krát mi nevyhovovalo , bola so stále hladná , takto sa najem primerane trikrát denne a mám dobrú náladu . Mám 47 rokov, váhu 50 kg a výšku 160 cm. Mňa ten hlad strašne deprimoval , a taktiež ma deprimovalo čo všetko akože nemôžem . Takže teraz môžem všetko v správnej dobe a v správnom množstve. Nepočítam sacharidy ani tuky , len si pizzu nedám o 22:00 ale dám si ju o 17 hodine a tým to pre mňa končí , nedám si celú ale vyberiem si čo mi z nej chutí .
Tento systém by ti nevyhovoval?

babulkomale
3. feb 2022

@littlefiona velmi si ma povzbudila 👍 ja som sice nikdy nemala nadvahu, stale som v BMI norme, ale nasla som sa v sacharidovom bruchu prave 😂 a to som vzdy bola "doska, kostra, brucho prevrateny lavor" proste bola som zvyknuta vela jest aby som si udrzala aspon nejaku normalnu vahu.
Ale pri druhom dietati a vekom sa mi rozhadzal metabolizmus kvoli nespaniu maleho ktore trvalo roky 🤦 jasne ze ked som musela bdiet s nim do tretej nadranom ze som bola vyflusana, najedla sa a siahala po sacharidoch...prvy raz v zivote sa obmedzujem v jedle a je to teda pocit nevidany pre mna.
Snad sa zbavim aspon brucha, s ostatnym som spokojna. Keby som si ho tak mohla dat odrezať 😃

1gramofon
3. feb 2022

Kamarátky tiež tvrdili, že zo vzduchu priberáju, že to je genetika... neskôr ich to prestalo baviť a schudli. Jedna je co chce, ale menšie porcie a cvičí každý deň. Druhá zmenila aj jedálniček, nasla si co ju baví, či tanec ci šport...

enoula
3. feb 2022

Určite by sa dalo s tou vahou cosi urobit 🙂 treba zmenit pristup k jedlu, zamerat sa na kvalitne suroviny, bielkoviny, zeleninu, nekupovat polotovary, sladké potraviny, kúpiť plnotucne mliecne vyrobky, dobre tuky jest, orechy, pestra strava. Zakúpiť rozne bylinky, koreniny, taka strava moze byt aj je vyborna..ked bude bude jedalnicek viac vyvážený, tak aj telu nebude chýbať energia, utoky na jedlo sa postupne znížia. A kludne aj sladkosti, ale domáce, znizovat postupne cukor v nich, pecivo skús domace robit. Nemat doma zásoby nezdravych veci, ono sa to postupne upravi.. a nehladovat, ale pravidelne jest. Tak isto aj pohyb, o chvíľu bude teplo, bicykel sa da aj s detmi, chodit s nimi do prirody tiez, plus sem tam nieco energickejsie do toho.. určite sa to postupne pohne a nezabudaj, ze aj psychika robi vela, treba sa mat rada 🙂

alexk12
3. feb 2022

Ťažko budeš chudá ked len ješ, treba pridať nejakú aktivitu

andreatytler
3. feb 2022

Myslim ze vacsina ludi sa urcitym sposobom musi obmadzovat alebo nutit alebo kontrolovat (to je jedno ake slovo zvolis) na to aby si udrzali stihlu postavu. Je zopar takych ludi, co jedia vela a nezdravo a napriek tomu nepriberu. Takze sa netrap tym ze ty sa budes musiet cely zivot kontrolovat, lebo to je normalna sucast zivota pre vacsinu ludi. Jasne ze niekto kto ma chut na sladke raz za tyzden to ma lahsie ako ten co ma sladke chute niekolkokrat denne, ale skus toto obmadzovanie nebrat ako problem, ale ako normalnu vec a bude sa ti s tym lahsie zit.
Ja sa napriklad nedokazem obmadzovat v druhoch potravin, ale nemam problem sa obmadzovat v mnozstve. A teda si ziadne jedlo vyslovene nezakazem, lebo vtedy nedokazem mysliet na nic ine len na to jedlo a je to hrozne utrpenie. Avsak dokazem si bez problemov nabrat len polku taniera palaciniek alebo kupit balik chipsov len raz za mesiac.

1gramofon
3. feb 2022

A k tomu obmedzovaniu. Nie len pri chudnúti sa človek obmedzuje. Ja som zboznovala sladkosti a chipsy, ale pri črevných ochoreniach si človek veľmi nevyberie a to jedlo je bieda. Choroba ma obmedzuje ako to len ide a už nezazijem lahodný posyp chipsov, ani zmrzlinu ci úžasnú kávu 😂😂😂 zvykla som si. Robim to pre svoje dobro. ty tie nezdravé jedla môžeš aspoň občas , neber to z tej horšej strany že sa len obmedzujes, radšej sa pozeraj na vec tak, že takto to bude lepšie pre teba. a ze iná môže jesť co chce a kedy chce, čo už, nepomôže ti keď rozmýšľaš aké je to nespravodlive