Stravovanie podľa Toma Břichače

luvika
23. apr 2017

Ahoj mamky, chcela by som skúsiť stravovanie podľa Toma Břichače. Mate niekto skúsenosti, knihu? Príp.neviete, či je tu na MK skupina s touto témou? Vraj sa stravovanie podľa neho vyplatí, a kg idú naozaj dole. Len sa mi do toho samej nechce, nemám ešte ani kúpenú knihu.. Kto by šiel do toho so mnou? Ďakujem 🙂

ragulca
23. apr 2017

@luvika ja by som šla, ale netuším, aké stravovanie to je :D

luvika
autor
23. apr 2017

@ragulca nooo ved práve dúfam, že sa tu nájde niekto, kto má skúsenosti 🙂 a poradí ako začať.

bubonic
23. apr 2017

Ja som sa rozhodla že to skúsim. Nie som veľmi dôsledný človek, nevydržím nič dlho 😉. Zatiaľ to praktizujem od piatku večera, zisťujem že sa to dá 🙂

luvika
autor
23. apr 2017

@bubonic a ty sa stravujes podľa neho? Prosim, vieš napísať aspoň zopár príkladov, čo je počas dňa? Aké kombinácie? A ako sa cítiš?

bubonic
23. apr 2017

Cítim sa v pohode, je nedeľa, ešte je krátko 🙂

Ranajkovala som oba dni ovsennu kašu, teším sa na zajtra na ďalšiu 😀

Na desiatu a olovrant som mala plátok razneho chleba, horčica šunka a zeleniny. Na obed vývar a mäso z polievky. Na večeru uvarené vajíčka a kopec zeleniny. Dnes som vymenila jeden chleba za biely jogurt s müsli a domácou presnidavkou. Hovorím že nejdem úplne podľa neho, ale snažím sa jesť málo a často. A dá sa to. Občas očami posúvam čas, ale zväčša je to ôk.

paulina111
23. apr 2017

Nemate niekto jeho knihu v pdf? na ulozto je, ale je zaheslovana.

jarkamartin
23. apr 2017

ja som s jeho knihou začala "chudnúť" v júli. Prvé dni som bola hladná, ale potom sa to upravilo a bolo to ok. A nie je to vyslovene diéta, ale ja by som to nazvala naštartovanie metabolizmu 🙂

hajaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabuchah
25. apr 2017

Tiez by som to vyskusala 🙂

bubonic
26. apr 2017

@jarkamartin vidím, že čakáš bábätko, tak neviem, či je na mieste otázka ako si uspela 🙂

Ja mám podobný problém, aktuálne som vo fáze, že ešte pol hodinu a môžem jesť :D
je ale pravda, že vďaka tomu, že jem normálne veci nebehá mi hlava po sladkostiach. u mňa bola problémom závislosť na kole, aspoň pol litra denne a teraz som už druhý týždeň "čistá", takže pokrok vidím. zvýšenie konzumácie zeleniny sa prejavilo na mojom trávení, pravidelnosť sama 🙂

budem vedieť v nedeľu, či aj moja váha a cm to ocenili.

jarkamartin
26. apr 2017

@bubonic ja som na sladké vôbec nemala chuť a vlastne sladké ani nebol problém, skôr to bolo o tom, že som sa najedla veľa a menej často. Ja som schudla od júla cca 5kg, za mesiac a pol, potom to už nejako nižšie nešlo ale necvičila som a v septembri som zostala tehotná 🙂 A v podstate do štvrtého mesiaca tehu (december) som nepribrala naspäť, ale to som bola stále v práci a mala 2hod režim.

kubkova
27. apr 2017

Ahoj, mne dnes prisla knizka 🙂 uz som ju aj precitala a od dnes som aj zacala, takze som velmi zvedava ako mi to pojde 🙂

gabuchah
27. apr 2017

@kubkova porad zakladne (ne)kombinacie 🙂 tiez by som do toho sla 🙂

kubkova
28. apr 2017

@gabuchah Takze... jest kazde 2-3 hodiny (cca 6-7 krat za den) vylucit psenicnu muku a cukor, sacharidy sa snazit len doobeda a na obed (aj ked pri receptoch ma zemiaky aj na veceru) Chlieb, cestoviny a pod. len z raznej muky pripadne celozrnne. Pit cistu vodu hlavne a potom bylinkove caje a kavu.Vela zeleniny samozrejme a ku vsetkemu, najcastejsiue ako sa da... Ovocie maximalne 1-2 kusy denne (velkeho ovocia-banan,jablko a pod.) a skor doobeda. Intervalovy trening 20 minut 3x tyzdenne. A zacat hned bez vyhovoriek 😀

gabuchah
29. apr 2017

@kubkova Aha, super, takze zacinam 😀 takze poobede ziadne zemiaky, chlieb , cestoviny...to je sacharid...takze iba zelenina-maso? 🙂

bubonic
1. máj 2017

@gabuchah na večeru má aj zemiaky ale tak maximálne 1-2kusy, ako na obed. Mäso kuracie dominuje, akákoľvek úprava okrem vyprazania. Ešte som našla hovädzie, to bude dnešný obed. Aktuálne za 10 dní som schudla 2 kg, v obvode pŕs a pásu cca 2 cm, boky sa zatiaľ nepohli. Bojujem s chuťou na sladké ale to teraz robia krámy, dá sa to potlačiť bez problémov ovocím, zjedla som dva banány za včera. A v prípade krizi mám kúpenú 86%čokoládu, ale zatiaľ ma neláka. Ešte mi pomáhajú paradajky 😀

gabuchah
1. máj 2017

@bubonic tak to super si dala dole 🙂 ono hodne robi aj ten cukor a vela vody...
A med je povoleny? 🙂

bubonic
2. máj 2017

Veľa vody treba piť, aj nejaký čaj prípadne, ráno si dávam zelený a cez deň hocijaký neochuteny, vypijem akýkoľvek. Med je povolený, je tam najmä tá kombinácia ovsennej kaše s medom a škoricou ráno, je pravda že ten med ráno robí divy, dnes som napríklad nemala vôbec chuť na sladké. Vločky bez medu sú vyslovene pre mňa ble, robila som si ovsenne lievance a nedala som na ne med a bolo to ako zut papier. No fuj.