Tukožravá polievka

kristis
19. apr 2013

Ahoj tak je nacase aby som dala dole par kil.Idem skusit tu uzasnu polievku.Tak som zvedava potrebujem dat dole par kil 😖 vela kil 🙂 A kedze toto sa moze papat kolko chceme skusim to.Je to si ce dost drsne ale dam sa na to nakupim vsetko co treba ovocie a zeleninu a ide sa.Ak ma niekto chut zacat mozeme sa podporovat.Dam aj receptik sem 🙂

Recept na tukožravú polievku:
Suroviny: 4-5 rajčín, 6 väčších cibúľ, 2 zelené papriky, 1 zväzok dužnatej zelerovej vňate, 1 hlávka bielej kapusty, 1 bujón v kocke, soľ, korenie, kari, petržlenová vňať
Postup: Očistenú zeleninu nakrájame na kocky, vložíme do hrnca s vodou, pridáme bujón, okoreníme a varíme dokiaľ zelenina celkom nezmäkne.
Diéta začína
1. deň Môžete jesť neobmedzené množstvo polievky, všetko ovocie (okrem banánov) a z tekutín čierny nesladený čaj, kávu a vodu.
2. deň Neobmedzené množstvo polievky, všetku zeleninu vrátane konzervovanej (bez prísad). Dajte prednosť čerstvej zelenine (uhorky, rajčiny, papriky, reďkovky, špenát, mrkva, zeler, čínska kapusta a pod.) Vyhnite sa fazule, hrachu a kukurici. Na večeru si doprajte väčší pečený zemiak s maslom.
3. deň Môžete jesť polievku, ovocie a zeleninu podľa ľúbosti. Nič ďalšie. Na váhe by sa mal prejaviť menší úbytok.
4. deň Opäť neobmedzené množstvo polievky, aspoň 3 banány a zbierané mlieko. Nezabudnite na tekutiny, pokúste sa vypiť čo najviac vody.
5. deň Okrem polievky môžete zjesť 20-35 dkg vareného hovädzieho mäsa a 5-6 čerstvých rajčín. Pite dostatočné množstvo vody, aby sa odbúrala kyselina močová. I napriek tomu, že Vás už všetka chuť na polievku prešla, mali by ste aspoň jednu porciu zjesť.
6. deň V tento deň jedzte zeleninu (predovšetkým tú so zelenou vňaťou) a hovädzie mäso (upravované na minútkový spôsob bez tuku) v neobmedzenom množstve rovnako ako tukožravú polievku.
7. deň Minimálne jednu porciu tukožravej polievky, ryžu natural, nesladený ovocný džús a zeleninu. Pokiaľ ste všetko dodržali, mali by ste byť ľahší o 5-7 kg.
Čo nesmiete behom diéty vôbec jesť
Všetko pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami, smažené jedlá. Hovädzie mäso môžete v diéte nahradiť kuracím mäsom. V jednom "hovädzom" dni, môžete jesť namiesto hovädzieho mäsa varenú rybu. Diétu môžete opakovať najskôr za dva dni. Sedemdenní cyklus musíte dodržať každý krát. Pokiaľ budete jesť polievku dlhšie než sedem dní, môžete trpieť podvýživou.

sissy27
19. apr 2013

@kristis tak ako každá extrémna diéta je aj táto dobrá akurát tak na to, aby ti nadobro zničila metabolizmus... po jej ukončení prichádza jojo efekt a si tam kde si bola aj s úrokmi, telo si zapamätá a bude si pekne všetko ukladať, keby náhodou si ešte niekedy dostala podobný fasa nápad... táto diéta je dobrá tak na rýchle zhodenie 3-4 kg do šiat, ale to je asi všetko... ak potrebuješ schudnúť veľa a udržať si to, tak potrebuješ zmeniť svoj životný štýl dlhodobo, nie na jeden či dva týždne...

kristis
autor
19. apr 2013

sissy27 Dakujem za nazor ale ja uz fakt neviem co mam robit privitam kazdy dobry navrh a napad v lete mam svadbu a zial moj ciel je 30kg co zial do leta nebude ale aspon tych 10 by mohlo ist dole.Po porode mi ostalo skoro vsetko a co sa mi ppodarili je dakych 5 kg stale a nic viac.

sissy27
19. apr 2013

@kristis v prvom rade si treba uvedomiť, že aj rýchle chudnutie nie je zdravé... odporúčam ti obrátiť sa v tvojom prípade na lekára - dietológa, aby ti spravil vyšetrenia, či sa nejedná náhodou o poruchu funkcie štítnej žľazy (pomerne častý problém po pôrode) - vtedy žiadne diéty nepomôžu, alebo nejaký iný problém ... a dietológ ti vysvetlí čo a ako, upravíte spolu jedálniček, skrátka budeš chudnúť rozumne a hlavne si osvojíš postupne nové stravovacie návyky... táto diéta sa dá ako dlho vydržať? týždeň? dva? a čo potom? kamoška ju kedysi dávno držala a po troch dňoch to vzdala, že "sa to nedá žrať" 😅 čo mne je jasné, už keď si to len prečítam... ak si veríš, že by si dokázala toto, tak potom dokážeš všetko, aj zmeniť svoj životný štýl... 😉 držím palce 😉

kristis
autor
19. apr 2013

@sissy27 dakujem pouvazujem 🙂

visage1974
19. apr 2013

@kristis Kokteil natural balance hlavne pozitiva:Sú dva dôvody, prečo užívať kokteil Natural Balance. Jeho jedinečné zloženie slúži na dva
účely.
Chudnutie
Mnoho ľudí začne kokteil Natural Balance užívať preto, aby schudli a potom ho aj naďalej
užívajú, aby si svoju váhu udržali. Kokteil Natural Balance:
- Poskytuje optimálnu výživu a má nízky obsah kalórií
- Je nízkoglykemická pochúťka, a teda pomáha stabilizovať hladinu cukru a inzulínu
- Vyvážená hladina cukru v krvi znižuje chuť na sladké, chuť do jedla a myšlienky na jedlo
Duševná pohoda
- Pitie kokteilov Natural Balance medzi hlavnými jedlami udrží vašu energiu a
sústredenie po celý deň
- Budete zasýtení a budete mať dostatok energie na cvičenie po práci
- Znižuje chuť na sladkosti
Hlavné pozitíva kokteilov Natural Balance:
KOMPLEXNÁ
výživa: vysoký podiel bielkovín,
vlákniny a Omega 3
PRÍRODNÉ
príchute a výživové zložky
NEOBSAHUJÚ
geneticky modifi kované zložky,
farbivá ani konzervačné látky
DOKÁZATEĽNE
podporujú chudnutie pri dodržiavaní
Cesty k optimálnej váhe™
REDUKUJÚ
pocit hladu a chuť na sladké
ZVYŠUJÚ
energiu a sústredenie
KOMPLEXNÁ
výživa: vysoký podiel bielkovín,
vlákniny a Omega 3
PRÍRODNÉ
príchute a výživové zložky
NEOBSAHUJÚ
geneticky modifi kované zložky,
farbivá ani konzervačné látky
k tomu si treba upravit stravu a cvicit - Svetová zdravotnícka organizácia odporúča 30-45 minút každodenného
cvičenia, v podobe kardio cvičení, cvičení na zvýšenie sily a ohybnosti.
Všetky by mali byť súčasťou vášho cvičebného plánu.
Porozmýšľajte ako si rozdelíte jednotlivé druhy cvičení počas týždňa/dňa
na dosiahnutie nasledovného pomeru:
Kardio – 50 %: Rýchla chôdza, bicyklovanie, tanec, aerobik, plávanie
Sila – 40 %: Posilňovanie, jóga, plávanie, lezenie, turistika
Ohybnosť – 10 %: Strečing, jóga

kristis
autor
19. apr 2013

@visage1974 Aj toto je zaujimave 🙂
ale to cvicenie a vsetko popri praci nestiham je to na figu a teraz som po operacii tak zial vobec

visage1974
19. apr 2013

@kristis tak k tomu treba upravit stravu mne sa upravil aj manzes co som mala velke bolesti a dost silne ja som brala kokteil minuly rok jojo efekt nemam a zacnem ho brat zase zameranim schudnut dam ti pribeh a je skutocny mozem ti ich dat aj viacej ja som si ich par na inspiraciu vytlacila aby som vydrzala S kokteilom Natural Balance som výrazne schudla“

Vrelo ho odporúčam!!! Som mamina, zatiaľ na materskej dovolenke, a tento kokteil som si vybrala aj preto, že môj synček potrebuje pri hraní a šantení neustálu pozornosť. Moja energia pred používaním kokteilu bola na takej úrovni, že som jednoducho nevládala. Mám rada všetky príchute kokteilu, a odkedy ho používam, som veľmi spokojná.

Na začiatku užívania kokteilu som mala miery - pás 100 cm, boky 116 cm, stehná 65 cm. Povedala som si, že skúsim kokteil a uvidím. Prešlo niekoľko

mesiacov, a nejaké tie kilá šli dole. Tých kíl bolo celkom dosť, a tak som sa 4.júna 2012 odmerala. Moje miery boli - pás 94 cm, boky 105 cm, stehná 53 cm. Zapojila som sa aj do vernostného programu Wellness by Oriflame, cvičila som a mala som aj dostatočný pohyb. Takže aj toto mi pomohlo k postave, s ktorou som teraz spokojná. Dňa 16. júla. 2012 som sa znova odmerala, a znova tam boli zmeny.

Moje miery boli - pás 83 cm, boky 105 cm, stehná 53 cm. Naozaj zbožňujem tieto kokteily a budem ich používať aj naďalej. To odporúčam aj ženám aj dievčatám – aby zbytočne neládovali“ rôzne tabletky, ale nech vyskúšajú tieto kokteily od Oriflame. Nemusia držať diéty či nejesť, stačí sa zdravo stravovať, cvičiť a piť kokteily od Oriflame.
dalsia napr:Začiatok pitia kokteilov: 1. marec 2012
Váha 75 kg, Obvod pása 98 cm, Obvod bokov 104cm
Jún: Váha 67 kg, Obvod pása 86 cm, Obvod bokov 98 cm
V pití kokteilov naďalej pokračujem.

kristis
autor
19. apr 2013

@visage1974 Aha no uz som ten koktejl vydela a zda sa mi drahy a neviem nakolko je ta jedna davka ked ja velmi neverim na tieto koktejli koli cene ze vyhodim peniaze a nic bojim sa toho.

cerez
19. apr 2013

Tukožrútka polievka? Nerob to!!! Nájdi si niečo lepšie.

kristis
autor
19. apr 2013

@cerez no to odporuca kazdy nieco ine 😕

visage1974
19. apr 2013

@kristis obsahuje to 21porcii378g je drahy v katalogu stoji 32,50€ ale ja ho kupujem za 25€ teraz ho idem kupit mam to na tri tyzdne ked chcem schudnut a ked si ho budem kupovat kazde tri tyzdne 4zadarmo to je ze vernostny program tak to nie je az tak vela

kristis
autor
19. apr 2013

@visage1974 no ja som v cz ale viem kto ma oriflame tak objednat to viem 🙂

zuzana76
19. apr 2013

@sissy27 nie je mi celkom jasne, co je na tejto diete take drasticke a hrozne, ako mozno som ju nepochopila, ja napr zboznujem polievky, surovu zeleninu jem kazdy den, takisto ovocie, nejem sladkosti, len obcas, a ako moze trpiet podvizivou, ked by jedla ovocie, zeleninu a dokonca aj maso - hovadzie, ryby , kuracie, mozno som to nepochopila, ale mne sa tato dieta zda najmenej drasticka, ved ide len o zdrave stravovanie

visage1974
19. apr 2013

@kristis najlepsie by ti teda bolo zaregistrovat mas to vyhodnejsie a lacnejsie 😉

zuzana76
19. apr 2013

@kristis dievcata maju pravdu v tom,ze narazove chudnutie je narocne, ja by som skor zmenila stravovanie uplne

sissy27
19. apr 2013

@zuzana76 jesť týždeň dokola to isté - sorry aj najobľúbenejšie jedlo sa takto preje, to je prvá vec...zbožňuješ polievky, ale striedaš ich, nie? druhá vec, že táto diéta haloooo je na TÝŽDEŇ - a potom čo??? či po zvyšok života byť na tejto polievke?? nereálne... a hlavne je to strašne jednostranná strava, ako som písala, ak potrebuješ schudnúť 3 kilá do šiat na svadbu najlepšej kamošky, ok, ale nie na celkovú výraznú a hlavne dlhodobú úpravu hmotnosti

zuzana76
19. apr 2013

@sissy27 ved ja sa v tomto nehadam, ako ja nemam problem jest 3 dni tu istu polievku, napr kapustovu z kyslej kapusty zboznujem, samozrejme bez klobasky, len kapusta v polievke, zeleninu a ovocie jem kazdy den, chlieb sa snazim obmedzovat, resp ked tak, tak grahamove pecivo, ja som nemyslela, ze drzat to roky, ale podla mna ak bude jest surovu zeleninu , ovocie, kvalitne maso, celozrnnu ryzu, tak podvizivou trpiet nemoze, urcite musi zmenit asi stravovanie celkovo, ako ja mam medzi 50-53 kg na 165 cm, mna sa diety nikdy netykali, ale aj tak som zmenila stravovanie , nevravim,ze nikdy nezhresim, ze nikdy cokolada, raz za cas urcite mi pride na chut, ale zjem par stvorcekov a je po chuti

napr dnes mam avokadovu natierku s grahamovym rozkom hruskovy dzus, desiata ovocie - jablka, hrusky obed- kuraci vyvar s cestovinou, pecena cvikla s bryndzou bez prilohy, olovrant este netusim , mozno co zostane z obeda a vecera mozno ryba -losos

@kristis urcite vyhladaj temy o zdravom stravovani, to ti pozmoze asi najviac

sissy27
19. apr 2013

@zuzana76 lenže tu je debata o tom, že zakladateľka potrebuje schudnúť veľa a navždy, takže toto nie je pre ňu riešenie... vlastne to nie je riešenie pre nikoho, kto potrebuje normálne schudnúť...na zdravom stravovaní nie je naozaj nič zlé, ale chce to aj trošku rozumu a o túto diétu sa rozum veru ani neobtrel 😉

kristis
autor
19. apr 2013

@sissy27 Ano potrebujem vela zhodit a tiez nemienim drzat ju naveky ale zaciatok by to mohol byt aby si telo zvyklo na zeleninu a postupne to uz menit a stravovat sa rozumne jem meso samozrejme zo zeleninou pecivo skoro vobec a ked tak sem tam celozrnne.Ale zhodit par kyl len na polievke myslim ze sa da a dalej uz si to pomaly redukovat jedalnickom bohatym na zeleninu a ovocie.

kvetinka211
19. apr 2013

@kristis
Znova ide mody tukozrava polievka? 😀 😀 😀 Poznam par ludi co ju varili pred 10 rokmi po tom co riesili jojo efekt po Herbalife ... dnes maju +10 a skusaju stastie pre zmenu s Dukanovou 😒

krasneleto
19. apr 2013

tuto polievku budete do seba tlacit uplne zbytocne. davala sa volakedy ludom pred operaciou zaludka ked potrebovali aby sa telo totalne odvodnilo... akonahle prejdes na normalnu stravu kila su naspat a plus aj nejake navyse. svokra to tlacila neviem kolko krat... toto nie je dieta ale odvodnenie tela pri ktorom si clovek mysli ze schudol.. omyl
zakladom chudnutia je cvicenie a pestra strava... ak predsa len chces drzat dietu, skus dukanovu... alebo macingovu... urcite nie tento blvajz
@kristis

kristis
autor
19. apr 2013

@kvetinka211 no kazdy skusa a skusa az kym nezisti ze je to naozaj sprostost.Mozno patrim medzi nich ale tak skusim a uvidim mozno budem nadavat a mozno budem spokojna kolegyna si ju sem tam vari a nestazuje sa ale nie ze by to jedla stale.len sem tam.

sissy27
19. apr 2013

@kristis naozaj najprv navštív lekára, či nemáš niečo so štítnou žľazou alebo iný zdravotný problém, aby si sa zbytočne netrápila a nedeptala zbytočnými diétami...

cerez
19. apr 2013

Podľa mňa diéta by nemala byť jednostranná, má byť pestrá a najlepšie surová zelenina alebo len jemne udusená. Nehladovať, jesť aspoň 5x v malých dávkach. Malo by to byť dlhodobé, nie iba na istú dobu. Táto polievka sa nedá jesť stále. Je ťažká na žalúdok, tak aby si neskončila so žlčníkovým záchvatom. V rodine odskúšaná, aj s uvítaním na pohotovosti so žlčníkom. 😀 Preto ti to píšem. Ja som zásadne proti diétam, dá sa strava upraviť tak, aby človek schudol a nemal pocit, že je hladný a že mu niečo chýba. A samozrejme bez pohybu ani najlepšia diéta nepomôže zhodiť kg. Stane sa len to, že dôjde k jojo efektu.

kristis
autor
19. apr 2013

@krasneleto berem si od kazdeho nieco a urcite skusim aj tieto mrknem sa na ne 🙂

kristis
autor
19. apr 2013

@cerez dakujem za radu 🙂

krasneleto
19. apr 2013

@kristis fakt videla som vysledky a tukouzrutska je kravina

kristis
autor
19. apr 2013

@krasneleto jasne verim a budem sa snazit najst iny sposob

kvetinka211
19. apr 2013

@kristis problem je ze aj ten samotny proces skusania moze vela pokazit ... citala som rozhovor s osobnym trenerom, ktory povedal ze najhorsie sa pracuje s ludmi, ktori presli viacerymi takymito dietami - maju natolko rozhadzany metabolizmus, ze je takmer nemozne ho nastartovat profi dietou a cvicenim ...

cerez
19. apr 2013

Švagriná funguje na dukanovej diéte, zhodila pekne. Popri tom cvičí. Myslím si, že táto diéta nie je zlá, ale podľa mňa dosť náročná na financie a na čas prípravy. Je furt v kuchyni a niečo si kuchtí. Jedlá sú dobré, ale musí mať light mlieko, odtučnené sušené mlieko, bielka, syr s názvom Pierko, ktoré zoženie len na jednom mieste a všetko si pečie sama, no proste robota. Uprav si stravu bohatú na bielkoviny, ovocie, zeleninu, ľahké mäsko najlepšie dusené, minimalizovať sacharidy, veľa pitného režimu a kg pôjdu určite dole. Snáď ti ešte nejaká kočka poradí. Držím ti palce!