Kupujú svokrovci vášmu bábätku darčeky?

knihomolka2
16. okt 2013

Som si vedoma, ze nadpis tejto temy znie hrozne zistne, ale aj tak sa spytam.
Kupuju vasi svokrovci vasmu babatku nejake darceky alebo hocico ine? Moji svokrovci, s ktorymi si inak v podstate dobre vychadzam, nam zatial dali peniaze na postielku, vankusik a perinku do postielky (to bolo niekolko mesiacov pred narodenim mojej dcerky, stalo to tusim 180 eur) a odvtedy som pre nu okrem jednych teplackov nedostala nic (ziadne hracky, kozmetika, plienky). Teraz ma 4,5 mesiaca, minuly tyzden sme mali krst, ani vtedy ziadna pozornost. Pre svokrovcov je to zatial jedina vnucka. Na slovenske pomery nezarabaju zle (nie su to bohaci, ale urcite zarabaju viac ako je slovensky priemer). Niezeby som bola na ich darceky odkazana, len mi to pride zvlastne, v mojej rodine si totiz davame darceky casto.
Ako je to u vas v tomto ohlade?
Ak si myslite, ze som materialistka, pokojne mi to napiste, mozno je naozaj problem skor vo mne a v mojich prehnanych ocakavaniach a nie vo svokrovcoch
PS: s nikym som tuto vec neriesila, uz vobec nie s manzelom (mrzelo by ho, keby nieco take vytiahnem), preto som sa rozhodla takto anonymne vo fore...
Dakujem za kazdy prispevok 🙂

spinoscapularnabeta
13. mar 2015

ja tiez cumim co vsetko ocakavate. u nas sa davaju darceky dake drobnosti na sviatky .pomimo deti dostanu ovocie, sladkosti. hracku mimo sviatok mozno raz za rok.
nikdy ma nenapadlo tak rozmyslat☺
...je to ich vnuca tak nech prispievaju? kupuju im vybavu do skol a skolok? fu zienky to sa teda mate.
nase deti sa tesia ked sa im stary rodicia venuju, ked sa s nimi starka hra do nemoty na obchod, alebo robia slivkove knedle.
mali by ste sa zamerat na to co je podstatne anie kto kolko a kedy komu dal.

@knihomolka2 darcek v hodnote 180€ je podla mna velky darcek. ak cely zivot zili skromne tak pre nich je to obrovsky peniaz a vzhladom na to ze mas malinke dieta je to viac nez dost
. ved keby mu nosili darceky dokopy v tejto hodnote tak ich ma aspon desat.

ewka0012
22. mar 2015

my to mame podobne,zo strany mojich rodicov su stale darceky,aj ked sa narodil dostal,aj na krst,vsetky sviatky,golfovy kocik,detsku stolicku,odrazadlo aj autosedacku platili moji rodicia,samozrejme sladkosti hracky atd.aj ked sme boli na rehabilitacnom pobyte zaplatili vydavky,aj ked mal nastupit do skolky isli sme do obchodaku a nakupili mu oblecenie do skolky,som im zato velmi vdacna.ja ked som bola dieta boli sme chodobny vela som toho nemala,aspon teraz ked maju jedine vnuca a su na tom lepsie daju jemu 😀 svokrovci nic,ked sa narodil dostali sme knizku o babatku a to je cele,iba derceky ked ma sviatok,aj to je vacsinou nevhodne,ako rocnemu mu dali obrovsky nakladak,asi tak pre 5rocneho,oblecenie vzdy kupi velke atd.na zaciatku mi to bolo luto ako tebe,lebo tiez je to zatial jedine vnuca z kazdej strany,ale uz zvykla som si a uz to neriesim.pritom svokrovci tiez maju dost,svokor robi v rakusku,teraz nanovo zariadili a prerobili byt,a jemu nedaju nic ani posr.cokoladu ci lentilky,nieto este hracky ci nieco drahseie,my zijeme v podnajme a ledva vyzijeme,ale co uz hlavne ze oni maju luxusne zariadeny byt

hikokk
22. mar 2015

Ja si myslím, že bezdôvodne dávať deťom darčeky je hlúposť. Oni si nato zvyknú a budú stále chcieť niečo a keď nato nebude nepochopia. U nás je to tak, že svokrovci dávajú viac. Musela som svokru stopnúť nech už nekupuje. Ja mám iba mamu a tá mu dáva iba na sviatky (narodeniny, meniny, vianoce, mikuláš, veľká noc) a keď príde na návštevu tak prinesie dáku pozornosť.

cukricek12
22. mar 2015

moji (buduci) svokrovci,hlavne svokra vzdy donesie nieco malinkemu,ci oblecenie,veci na prebalovanie,plienky.svokor ten nam dal peniazky pri narodeni.a hlavne davaju vela lasky 🙂 aj moji rodicia,aj partnerovi nam velmi pomahaju a vazim si to,je to velka pomoc.

marianka3
22. mar 2015

Moja svokra kupuje malému samé nezmysli, sladkosti a potraviny, ktoré ani malý nelúbi a nezje, keby radšej nekupovala nič 😉

skoricaxx
22. mar 2015

Má 4a pol mesiaca a už dostala darčeky za 180EUR, a čo by si ešte chcela, podla mna ja to pekne,,,,
Ze maju peniaze nezmnamena že musia nimi malinku zavaliť, , ,, ešte budeš raz možno rada že na vianoce nedostane milión jeden darčekov..........veď môžno ju bude treba aj naučiť aby si veci vážila a nie to že kto príde vždy mi niečo donesie.........

sharmana
22. mar 2015

Moja svokra kupuje darčeky, väčšinou je to pri typických príležitostiach narodeniny, meniny, Vianoce, krst alebo ak príde na návštevu. Vďaka samozrejme za každú pozornosť pre dieťa, lebo deti majú predsa len radi darčeky. Teda hovorme o tých, čo už vnímajú darčekovanie.
Ja by som si však v kútiku duše priala skôr pozornosť osobnú, tú naozaj babkovskú, akú nám dávali starí rodičia. Svokra totiž príde tak 3 krát do roka, a to je všetko. Dcérka v podstate nepozná, aké je to mať babku.
Mna napríklad nedarčekovali moji starí rodičia, iba ked som bola ozaj velmi malá. Ale dieťa si pamätá skôr čas strávený so starými rodičmi, zážitky, rozprávanie príbehov, výlety než darčeky, ktoré od nich dostalo 😉

wandeirra
22. mar 2015

Raz za tri mesiace poslu asi 5 jogurtov a kilo pomarancov a raz dostal auto z cinaku za 3e to je vsetko co od nich ma za dva roky a je to ich jedine vnuca🙂

martina833
22. mar 2015

podla mna je 180 € za 4,5 mesiaca az az 🙂 netreba nic od nikoho ocakavat, potom nebudes sklamana... take male dieta toho vela nepotrebuje, ani by som nevedela, co takemu malemu kupit byť starsi clovek, co nechodi po obchodoch

sunshineka
22. mar 2015

@knihomolka2 nikdy nic necakaj.darceky nie su povinnostou.myslim,ze vam dali dost na zaciatku.nie kazdy naklonnost prejavuje darcekmi.sice na krste mohli nieco dat,ale nedali,nevycitaj im to.ved mala ma len 4 mesiace.keby ti vkuse nieco nosila,citila by si sa previnilo a hlupo.vyckaj,ci jej daju nieco na prvy rok a potom rob zavery.podla mna si zbytocne robis tazku hlavu.ved mala doteraz nepotrebovala vela hraciek.a mozno svokra nechcela kupovat zbytocnosti a ked videla,ze vsetko mate,nic nenosila.

anetka1978
23. nov 2015

Ja som vydata v zahranici, na SK mam len otca, ktory chodi casto maleho pozriet. Nam svokrovci - su uz na dochodku, darovali k svadbe minuly rok 4 tis, zaplatili kocik pre syna 1200 aj s prislusenstvom, na meniny teraz zimnu ciapocku a sal a rukavicky..ale tiez Musi byt nejaky sviatok, aby SA darcek dal. A ked chceme, aby maleho par hodin postrazili, musime SA najskor opýtať, CI maju cas, ktory ma stale🙂 ale len na par hodin a to tiez nie kazdy tyzden..takze asi tak..🙂

lajlilinka
23. nov 2015

Svokrovci malej kupujú často niečo, väčšinou oblečenie, minimálne raz za dva týždne donesie svokra pyzamko, pancusky, ciapocku, tepláky... Niekedy ma to aj hnevá, ale v dobrom, svokra dá aj 20 euro za pyzamo čo je podľa mňa veľa a je to zbytočné keďže to má malá oblečené pár krát ...
Naši rovnako, akurát tí skôr kúpia 6tku Lucky, Nutrilon, plienky....
Obaja by sa pre ňu rozdali. ...
Chodia kocikovat, hrať sa s malou kým doma porobim, postrazia kým si idem niečo vybaviť a pod...
Mala ma 7 mesiacov...

maary11
23. nov 2015

@knihomolka2
Ahoj, tiez som prekvapena, co tu baby pise, co vsetky stari rodicia kupili este pred narodenim dietata. My sme si vsetko kupovali sami, a ani ma nenapadlo nieco ocakavat. Nakoniec som dostala od oboch starych mam latkove plienky, pretoze som sa rozhodla ich pouzivat a mojamam mi kupila perinku. Ja som mala vela veci od kamosiek, tak som aj povedala, ze nech nic nekupuju zatial, lebo mam veci po dvoch detoch. Inak dostava od svokrovcov darceky tak normalne na sviatky, dcera ma 20m, takze take adekvatne veku, alebo nejake oblecko. Mne napriklad vadi, ze ked k nim prideme, tak jej len tak babka kupi nejaku hracku, akoze vzdy je to drobnost, ale nechcem aby to mala tak spojene, ze navsteva=darcek. Ved o tom to nie je, aj ked zas chapem, ze babke to robi radost, kupit aspon sem tam nieco a hlavne dcera ma meniny, narodeniny a vianoce v priebehu toch mesiacov a potom cely rok nic.. Takze to neriesim a kedze nebyvame v jednom meste, tak sa vidime max raz do mesiaca.
Tiez su na tom financne dobre, ale tak je to ich vec kolko daju nam alebo vnucke. Pre mna bolo dolezitejsie, ze ju postrazili celu noc, ked sme sli s muzom mojej sesterke na svadbu. Pre mna to bolo viac, ako nejaky darcek. A tvoja mala ma 4,5m, takze mi to pride dost zcestne hovorit, ze malej nic nedaju alebo daju podla teba malo.. Treba si uvedomit, ze vnuca nie je dieta, vy sa mate o neho starat, oni mozu ak chcu, nie je to ich povinnost, je to ich vysada 😉

romina1912
10. dec 2015

moji ,,svokrovci,,su uzasni, s priatelom nie sme este zobraní ale zato nam aj tak velmi pomahaju 🙂 priatel je anglican ja som cudzinka pre nich v podstate a aj tak ma krasne prijali. Tak ma neprijala ani mama mojho byvaleho za 6 rokov vztahu, cely cas jedine co vedela je ponukať mi dokola kočik od jej dcery po 4 detoch !!! ešte sme ani deti neplanovali a ona ho už odkladala alebo komentovať bolo moju mamu ( rozvedenu ) za čo si preraba byt ( pracuje ako upratovacka ) , so sestrou sme dve tak sa snazime jej pomoct ako vieme a maminka ,,šetri,, ako sa da aj z toho mala len aby nam obom dala čo len chceme 🙂 terajsieho priatela rodičia su pre mna stvorení anjeli, nie len preto že sa snažia pomahať nam ale za to ako sa spravaju celkovo. Vybavičku pre dieťa si kupujeme sami postupne ale svokra vzdy niečo prinesie uzitočne aj ked len maličkosť 😉

sobicatko
14. dec 2015

@knihomolka2 ja síce deti nemám, ale svokrovci, hlavne svokra nám dáva vždy veci, ktoré dostali od cudzích ľudí...myslím tým potraviny 😀 je to až trápne...🙂 ale tak, radšej to nekomentujem 🙂

jolly84
14. dec 2015

Nie, som proti tomu, iba ak ne sviatok 🙂

anett9
14. dec 2015

vyše 2 rokov stará téma a zakladeľka už má dávno neaktívny účet....nevšimli ste si ? 😀

anetka1978
14. dec 2015

@anett9 vsimli- a? 🙂

zanetamatej
14. dec 2015

Najlepsi su moji svokrovci, svokor nam obcas da nejaky peniaz ked ma dost,na deti a tak ale potajme lebo svokra by to nedovolila ta musi mat na kadernika a kupele..

alana1
1. okt 2016

Od svokry nič pri narodeni.od našich 500 eur.nasi sú dochodcovia.svokrovci pracujúci ...

emilia25
1. okt 2016

Od svokry som dostala zlaty naramok mala dostava dupacky a take ked ide sem tam do mesta aj chalanom kupy.aj na krst pripsela.od mojej mami do teraz jedny dupacky a chalani tak max cokoladu nevie hospodarit s peniazmi nikdy to ani nevedela.takze tam nic neocakavam.a ani od svokry ta mi dava vela uz tym ze je.

jana_eyre
1. okt 2016

Ano kupuju, hoci to už majú "zakázané".. 😉 moja svokra by deťom kúpila všetko a mne to prekaza, pretože ja si nemyslim ze deti by všetko mali mat.. Mam velku rodinu (veľa súrodencov, veľa deti) a všetci by nieco kupovali.. Musim to regulovať a snažim sa s nimi dohadovať na tom aby deťom kupovali veci výlučne na sviatky.. (nie vždy to dodrzia 😐) a na sviatky to u nas vyzera ako v obchode..

Ja mam zas povest v rodine ze som prisna a deti nerozmaznavam vecami..

Proste pochadzam asi z inej planéty s neviem pochopiť tento dnešný materializmus a ja som nepochopena okolim.. Radi si s mužom veci zabezpecujeme sami ale svokra ma na to iný názor a je jej ľúto ak nam nemôže doniesť aj modré z neba.. Za pomoc som jej samozrejme vždy vdacna, ale niekedy nepozna hranice.. Napr. Ked som bola teraz v porodnici, tak mi kúpila matrac dormeo s vankusom aby sa mi dobre spalo s malým.. Nevravim je to super vec a spi sa mi naozaj dobre ale je to drahe a síce na to ma, nemyslim ze musim také drahe veci od nej dostávať..

lolalita
1. okt 2016

Mne svokrovci nijaké dary nedávajú. Nehovorím, že malý nedostal vôbec nič, ale keď to porovnam s tým, čo sme dostali od mojich rodičov a sestry, tak to nestojí za zmienku. Svokor robí v zahraničí, takže malého skoro nevidi. Svokra je ale doma, nepracuje a s malým sa videla cca 5 x a to ma synček 10 mes a býva 17 km od nas.. Roky svokrovcov trápilo len to, že nemáme deti, stále hlúpe otázky a pripomienky a teraz keď ho máme na neho kašľu. Mňa netrápia darčeky, ale práve absolútny nezáujem o vnuka. Čo už.

mimikas
1. okt 2016

Od svokrovcov nic a ani nic necakam, svokor zije na Filipinach a svokra je invalidna uz 15 rokov. A zas sme dospeli a dieta bolo nasim rozhodnutim 🙂

mimac
14. okt 2016

@knihomolka2 mojej tiež svokra dala pri narodení len náušnice a teraz ako mala 4 roky morskú pannu čo chcela a neriešim to, možno preto, že inak pomáha : každú nedeľu je s malou u nej, pestuje nám: mrkvu, cibuľu, cesnak, maliny, černice, dáva nám vajcia...ktovie...ako to kto vezme..ale ja by som to na tvojom mieste neriešila, pokiaľ si ty s nimi rozumieš, dobre vychádzate, načo rýpať? možno jej dajú na prvý rôčik niečo hodnotné...čo tam po daroch...

mimac
14. okt 2016

@mimac hahaha aha stará téma...

knihomolka2
autor
17. okt 2016

@mimac
nevadi, stale sem raz za cas pridem a pozriem si, co mi ludia napisali. Su to uz 3 roky, co som to pisala a z odstupom casu sa aj hanbim za seba, ze som nieco take vobec riesila. Pamatam si to obdobie, hormony mnou vtedy riadne sili.
A co sa toho "problemu" tyka, sice svokrovci stale nie su uplne najstedrejsi, ale zaujimaju sa o svoju vnucku a to je najhlavnejsie 🙂

davidr117
20. aug 2018

Hh... Neviem síce ako mám pomôcť ale mám podobný problém. Mám obidve starké ešte na tomto svete. S jednou je sranda a všetko aj mi dáva nejaké financie. No tá druhá dáva vštko len bratrancovi a mne nedá nič nikdy neviem ako sa mám k tomuto zachovať