Mikiny - oblečenie pre mladé?

begees
21. dec 2018

Zakladám túto tému, lebo som sa stretla s názorom, že mikiny sú "len na opekačku":D To mi príde už trochu pritiahnuté za vlasy, ale zároveň sa prikláňam k názoru, že pre zrelšie ženy už nie sú vhodné. Nosila som ich počas materskej a zo zvyku aj po nej, ale nakoniec som ich nahradila elegantnejším zvrškom.

beky1813
21. dec 2018

Uz zase? Este ti tie mikiny neprestali vrtat hlavou?

begees
autor
21. dec 2018

@beky1813 Nie, už som sa ich úspešne zbavila🙂

beky1813
21. dec 2018

@begees a naco mas potrebu ich zas riesit?

begees
autor
21. dec 2018

@beky1813 Pre tie nazory, co si tu precitam. A teba to preco tak trápi?

beky1813
21. dec 2018

@begees mna to netrapi 👍 pride mi smiesne, ako furt riesis oblecenie

begees
autor
21. dec 2018

@beky1813 Chapem. Tak kazdy sa zabava na inom, to je ok🙂

montemotherone
21. dec 2018

@begees ale fakt, mať tvoje problémy. Najprv športový outfit, teraz mikiny... Trochu plytké... 😳

begees
autor
21. dec 2018

@montemotherone No a? Riešila som to vtedy, tak som napísala, veď nikde tu nie je napísané, že fórum musí byť len o cumlíkoch. V prípade, že sa ti zdá niečo plytké, nečítaj, nereaguj, máš slobodu voľby. Pekný večer inak🙂

begees
autor
21. dec 2018

@montemotherone Ale nechajme prípadný priestor napríklad aj pre potenciálnu "MonteMotherTwo":D

dskjhfdlkdjhl
21. dec 2018

@begees a ved si mohla pokracovat v tej starej teme, tam by sa to hodilo. Naco dalsia tema?

begees
autor
21. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl Myslím, že máš pravdu, len tam som skôr riešila zmenu, ktorú mám už úspešne za sebou🙂 A tam ma zaujali názory, že niekto považuje mikiny za oblečenie na opekačku:D Čo v tej starej téme trochu zaniklo. Ale zas uznávam, že táto téma môže pôsobiť na niekoho redundantne. Ale témy nie sú obmedzené a toto je taká "oddychová", kto chce prispieť, môže a vice versa. 🙂

dskjhfdlkdjhl
21. dec 2018

@begees no, ale ak sa nemylim, prispela si v podobnom duchu dnes aj do tej starej, prislo mi upozornenie. Potrebujes tak putat pozornost? Myslim, ze problem s oblecenim je len zasterka pre iny, ale to uz musis vediet Ty.

begees
autor
21. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl Proti slobodnému názoru nemožno mať výhrady🙂

lucinka1988
22. dec 2018

@begees mne ta téma divná nepríde, tiež mám dieta, každý den som vďačná za svoju rodinu a zdravie, ale popritom riešim podobne veci ako ty, čo si obliecť, aký lak na nechty si dám a podobne- to nie je podľa mna dôkaz toho, že je niekto plytký, ale že si dáva na sebe záležať, záleží mu ka jeho výzore a stará sa o seba- tým padom prejavuje k sebe úctu.. podľa mna záleží od toho, ako ta mikina vyzerá☺️A najmä, od charizmy každej ženy- niekto si môže dat na seba aj obyčajnú starú mikinu a bude hviezdou- závisí, či ju vie správne nosit a skombinovať- moja mamina ma cez 50rokov, od brata dostala zo srandy mikinu s kapucňou s obrázkom mimoňa😁a pritom v nej vyzerá úplne perfektne- aj kedy teraz to môže vyznieť, že to vravím preto, lebo je to moja mama😉Tiež závisí, kam si tu mikinu oblečiem, v tomto ťažko paušalizovať...Ja sa napríklad najlepšie citim v športovo- elegantnom alebo elegantnom oblečení, takze v nejakých bežeckých teniskách alebo teplákoch adidas by som sa necítila najlepšie(pokial nejdem do fitka), tak ani to vyžarovanie nebude ok, ak si to oblečiem. Niekto je zase vyslovene športový typ.. Tak asi toľko. Pekne sviatky🎄

lucyluv
22. dec 2018

A co tie prezdobene mikiny co teraz navrhol mikloshko? Podla mna su pre zeny 40+ 🙂 teda na mna to posobi ako mikina, mozno je to len nejake oversize tricko v skutocnosti :P

junova
22. dec 2018

@begees Ja mám pár mikin a nosím ich rada. Som štíhla, mám stále 30 rokov tak snáď tým nikoho neurazim. Mám športové mikiny do fitka a na opekacku ako tu bolo spomenuté a tiež ručne maľované a tie nosím ku rifliam aj do práce. Nenosím infantilne ružove mikiny s barbie a je mi úprimne jedno čo má kto na sebe.

evkao
22. dec 2018

@begees mam po 30-ke a mikiny nosim rada, len tak von s drobcom, ale aj do mesta, k rifliam a teniskam, ale nemam vyslovene sportove mikiny (taku mam len jednu, na turistiku), napr. toto je moja najnovsia
ale pritom zboznujem aj saty, sukne, bluzky, proste obliekam sa podla toho, ako rano vstanem 😀

montemotherone
22. dec 2018

@begees veď to. hlavne aby ostal priestor na ponožky v sezóne jar/leto 2019. Čo tam po globálnom otepľovaní, či hlade v Afrike

kristiii
22. dec 2018

@begees nosim mikiny rada, mam 32 a je mi vonkoncom fuk co si o tom kto mysli, hlavne ze ja sa citim dobre..neznasam vysoke opatky a ine elegantne oblecenie 🙂 taka som ja..ale paci sa mi aj ak zeny chodia oblecene elegantne, no musi z nich vyzarovat, ze su v tom "doma"

libertine
23. dec 2018

mam 38 a mikiny nosim bezne. do prace nie, tam mame dress code, ale vo volnom case v podstate stale.

begees
autor
27. dec 2018

Mne napadá príklad herečky Kristíny Svarinskej. Tiež sa obliekala do tenisiek a mikín. Nakoniec ju vizážisti z rôznych dôvodov obliekli aj do viac sexy kúskov a hneď to bolo poznať.

malykonik
30. dec 2018

@begees ty s tým (svojou zmenou) asi nie si ešte veľmi vnútorne vyrovnaná keď to stále riešiš 😃 koľká to je téma, tuším tretia?... Áno klasická mikina patrí na opekacku,beh a podobne. Pekná "elegantnejšie/volnocasova" mikina môže byť aj na voľný cas, trebárs s dieťaťom na ihrisko. Von do mesta napr na stretko s kamoškami, vybavovačky apod by som si to po 30tke neobliekla ani náhodou. Ale sú typy žien, ktoré sa vedia obliecť smrncovne aj takto a môže to pôsobiť super.

begees
autor
2. jan 2019

@malykonik Ja už teda mikiny, ako som písala, nenosím, ale na tvojom príspevku ma zaujalo, že "elegantnejšia mikina" môže byť aj na ihrisko. Ja som na ihriská napríklad chodila práve v tých klasických mikinách-klokankách s kapucňou a prišlo mi to ok. A chodili tak aj iné mamičky. Takže prečo iba na beh alebo opekačku?

malykonik
3. jan 2019

@begees no to je ťažké vysvetliť prečo a po sty krát sa mi ani nechce, rozoberali sme to dlho predlho v starej téme😃 lebo sa to proste nehodí a vyzerá to neupravene. Môj názor, a myslím že aj názor väčšiny, z predchádzajúcej diskusie. Ak ti záleží na tom ako pôsobis tak sa obliekaj krajšie. Ak ti je to jedno a máš na háku čo si kto myslí, tak chod trebárs aj v roztrhanom (áno, naozaj som také videla)

evora29
3. jan 2019

Mikiny nosim von s deťmi, na prechazku do prírody, na dvor atď. Mam prácu kde som s detmi a tiež vonku, takze aj tam (chvalabohu môžem, v bluzke a opatkoch by som umrela 😂). Ale samozrejme, nepôjdem do reštaurácie v mikine, mám na take prípady blejzre, svetre a podobné kusy. Nie sú vyslovene elegantné, ale ani uplne športové. Ved dnes je na vyber milión možností a štýlov obliekania...pre.každého aký mu vyhovuje