Svojho manžela milujem viac ako naše dieťa

nanunkaaa
30. mar 2015

Po narodení synčeka som si myslela, že dieťa bude pre mňa všetko a na prvom mieste. Ja to tak však necítim i keď ľúbim svoje dieťa na prvom mieste mam manžela. Je to podľa Vás správne? Aké pocity ste mali vy?

nair
30. mar 2015

@nanunkaaa Áno, viera učí, že partner je na prvom mieste.. Ale nebrala by som to tak, že deti sú na druhom.. Všetci ľudia by mali byť na prvom.. Len s partnerom zostaneš navždy, je tvojou súčasťou, deti sa osamostatnia a nájdu si svojich partnerov.. Tak je ten rozdiel, deti odídu, partner zostane po Tvojom boku navždy (v ideálnom prípade). Ja deti ešte nemám, chcem ich, ale vnímam to podobne ako Ty 😉

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebecin
30. mar 2015

Ako môžete dávať dokopy lásku k mužovi a lásku k deťom? Láska k mužovi je predsa úplne niešo iné, ako materinská láska... Môj názor

nanunkaaa
autor
30. mar 2015

@fra presne tak to citim...mylis ze je to dobre...lebo vela mamiciek ma uz zdeptalo

nanunkaaa
autor
30. mar 2015

@zuzka0605 som rada ze nie som sama kto to tak citi 🙂

bubinka181
30. mar 2015

@mima4 och jooj tu nejde o to ci ma 100 alebo 200 kg niekto ale o puto, a nebolo to na soc. Praci. Keby som napisala, ze trpi hladom manzel a syn a komu da najest, tiez napises, ze je rozdiel dat najest 100 kg chlapovi ako 50 kg??? Trosku chap pointu 🙂 ide o moment rozhodnutia, alebo ja neviem ako to prirovnat 🙂

charlie1980
30. mar 2015

Je zaujimave citat tento rebricek... 🙂 Ako to kazda inak, resp.opacne vnima, citi (odhliadnuc od toho, ze je to neporovnatelne) Mozte mi teda vysvetlit, ze Preco z horiaceho domu zachranite najprv deti, ked muz je na prvom mieste a v podstate s nim prezijete / chcete prezit zvysok vasho zivota a nie s detmi ? Podla toho by ste museli zachranovat muza ako prveho. Neviem, neda mi to nejak logiku.

nanunkaaa
autor
30. mar 2015

@charlie1980 ja by som hladala manzela

charlie1980
30. mar 2015

@nanukaaa To je pre mna logicke. No citala som aj prispevky, kde sa pise tak, ako som to opisala ja...vlastne, priklad s topiacimi sa je v Principe to iste. A ma aj zmysel tento priklad.

vroni
30. mar 2015

@charlie1980, netvar sa nechapavo 😀 Muz je dospely, vacsinou svojpravny a niekedy dokonca mysliaci jedinec. Je v krizovom momente menej odkazany na tvoju pomoc nez (male) dieta. Proste (logicky) vychadzas z toho, ze dieta spanikari a treba mu pomoct a muz pouzije rozum a odkraca aj sam (dokoca si myslim, ze aj normaly otec a manzel pojde najprv ratovat dieta a az potom manzelku)

charlie1980
30. mar 2015

@bubinka181 Ja by som dala 50kg. 100kg ma viac rezervy, aby si z toho telo cerpalo 😀 ak ovsem nema ziadne ine zdrav.problemy 😀

peneloppe
30. mar 2015

Ja v tom mam uplne jasno. Na 1. mieste su u mna deti. Samozrejme mam rada aj mojho manzela, ved je moj manzel, brali sme sa z lasky, lebo sme chceli ale po narodeni deti, jednoznacne su u mna prvorade deti. Manzel mi to trosku aj vycital po narodeni nasho prveho syna, teraz uz si asi zvykol. 😀
Ale snazim sa dalej pracovat aj na nasom vztahu. Nezanedbavam ho. 😀
Muz je samostatna jednotka, nezavisla. Deti ma potrebuju a su na mna odkazane a zavisle odo mna.

charlie1980
30. mar 2015

@vroni Absolutne logicke! Myslim si o tom svoje. Skus topiaceho, lebo tam nema moznost odkracat.

natuska87
30. mar 2015

Netrap sa, "laska" je nezmeratelna...Je uplne v poriadku, ze ich mas rada...To, v akom poradi to citis Ty, nie je dôlezite...Casom pochopis...

domak2
30. mar 2015

Ja by som rada vedela co ta viedlo k tomu nad tymto rozmyslat? Respektive ako sa menej lasky k dietatu a viac k manzelovi u teba prakticky prejavuje?
Inak priklad s tym kto so mnou bude je trochu vypocitavy nie? Co ked muz umrie, odide...deti sa odstahuju do Australie ? Treba mat rad sam seba, tak nebude clovek nikdy sam 🙂

charlie1980
30. mar 2015

@domak2 Vidis, nas tym som ani nepremyslala 😀

brady1
30. mar 2015

@nanunkaaa zla matka nie si, len nechapem, tam dole je pisane že len čakas dieta alebo už jedno mate? Ale je to divne každa matka lubi svoje dieta viac ako svoj vlastny život aspon myslim, teda ja určite. ale zla matka určite nie si ak chceš pre svoje dietatko všetko to najlepšie 😉

mima4
30. mar 2015

@bubinka181 ale ide tu aj o tie kila, lebo tvoj priklad nema ziadnu logiku.. Nemas sancu zachranit topiaceho sa muza... cize clovek, co pouziva hlavu, nikdy takyto priklad nevypusti... lebo by siel proti racionalite.

domak2
30. mar 2015

@charlie1980 mna tu niekedy na koniku tak osvieti 😀

jana_eyre
30. mar 2015

@vroni inak ked sa uz tu bavite tak hypoteticky - co v pripade, ked je muz leziaci na posteli? vtedy sa zachranuje najprv muz? 😕

inak este celkovo k teme - ja dufam, ze ak ma muz tiez nejaky rebricek /ktory ja nemam/ tak lubi viac moje deti ako mna..

domak2
30. mar 2015

@mima4 prosim ta ty co zase riesis vahu pri priklade, co ma odhalit emocie ? 😀 Co ked ma 100 kilove dieta a 100 kiloveho muza, koho si vyberie 😀

koniarova
30. mar 2015

Prečo chceš merať lásku? Divná to otázka. 😕 😕 😕

malabiba
30. mar 2015

@nanunkaaa nič si z toho nerob, svoje deti milujem, no keď prišlo prvé bábo dlho som si zvykala.....že čo to je? 🙂 ....a teraz, keď sú už veľkí, tak ma občas naštvú, že by som ich zo dňa na deň poslala kade ľahšie 🙂 (to mám doma teraz dvoch alfa samcov v puberte, takže je veselo)...no manžel je manžel 🙂

mima4
30. mar 2015

ja nechapem, co tu vsetci riesia horiaci dom... a nie realny zivot... kde vidno, aku rolu muz hra v rodine a v zivote zeny...

Zeny donekonecna riesia vnutornu frustraciu, samotu, smutok... a ked spatne sa zacne analyzovat ich vztah.. zisti sa..ze muza kvoli detom vytlacili uplne naokraj... a muz sa nebude prosit...netreba si zivot mylit s telenovelou... muz sa áno prisposobi, ale vztah ochladne... a potom sa z takychto partnerov stavaju akurat spolubyvajuci...

mima4
30. mar 2015

@domak2 riesim to preto, ze logicky mi to nesedi. Nelogicky priklad mozes pouzit pri zenach bez intelektu, ktore ti zozeru hocijaku kravinu... Proste radsej mlcat ako vypustit hovadinu vhodnu strednej skoly.

domak2
30. mar 2015

@mima4 a ty to preco neriesis realne, ked si to zazijes??? Lebo ludia radi riesia kazdeho a vsetko, preto. 🙂

mima4
30. mar 2015

@domak2 nemozem mat svoj nazor, ci? 😉

terezka1947
30. mar 2015

@nanunkaaa ....a teraz uz cakas druhe babo???
...ono tehu hormony niekedy nutia zeny rozmyslat nad kadecim 😀
...ale za seba by som povedala,ze nejako mi nikdy nenapadlo riesit,kto je na prvom mieste
a kedze mam teraz dvojmesacne babo,kt.ma potrebuje den-noc...atk teraz je na prvom mieste to dieta
ale inak....asi by som suhlasila s tym,ze na prvom by mal byt Boh-od toho sa odvijaju potom vsetky vztahy...
hmm,ale nech rozmyslam ako rozmyslam....naozaj je tazko merat a porovnavat lasku k dietatu,s laskou k partnerovi-kvalitativne mi to pride uplne ine a aj inak ma potrebuju deti a inak manzel...

malabiba
30. mar 2015

holky, úplne zbytočne sa hádate....ešte máte malé deti....sranda príde keď vyrastú 🙂

jana_eyre
30. mar 2015

@mima4 beries to velmi, velmi zovseobecnujuco..