Svokra mi narúša súkromie

janush_21
27. jún 2018

Ahoj. Vzdy som si myslela ze mam dobru svokru. Po svadbe sme byvali rok u nich. Potom sme postavili dom u nich v zahrade. Dostali aj kluc. Ked sme sa nastahovali vsetko bolo fajn az kym som neprisl z porodnice. Svokra tu bola vkuse, aj tu spala. Hrozne chcela pomahat. Vzdy si sama otvorila klucom ani sa neopytala ci nerusi. Bola stale nalepena na malej, mne ju ani nechcela dat. Dala mi ju len ked som ju isla kojit aj to mi ju musela podat na ruky ona. Nechcela som sa prednou vyzliekat ale bala som sa hubu otvorit. Pozeralami na prsiaponad plece ako kojim. Citila som sa ako chudera. Pred malou ma vzdy volala "zdroj" kym som kojila (3mes.)Po mesiaci mi to vsetko zacalo vadit tak som jej slusne povedala nech ide domou porobit si nieco, odychnut. Ona odmietla. Mne pukli par dni po tom nervy a nadala som jej. Odysla revuca a ja som bola ta zla. Vzdy mi roby naprieky. Na malu sa vkuse vypytuke, co papala ako papala, ci spynkala, ci je dobrucka a to kazdy druhy den. Nase vztahy su napate. Jeto uz 8mesiacov a oni si sem stale chodia bez pozvania. Manzel je na ich strane. Uz aspon klopu. Ale aj tak su tu kazdy den. To,, ze maju vnuca im predsa nedava pravo narusat nam sukromie. Mate niekto takyto problem? Ako ste to rozumne riesili.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janush_21
autor
27. jún 2018

@lenkakravcova brali sme si hypoteku

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikuska744
27. jún 2018

Ja síce nebývam u svokry, ani sa s ňou nestretávam každý deň... ale je to úplný horor. Neznáša ma od svadby. Mne a mojim deťom kupuje veci zo sekáča na Vianoce a narodeniny. Môj syn dostal pod stromček pokazené hasičské auto bez kolesa. Pred mojím mužom na mňa nadáva.. Raz mi môj manžel povedal: Nevieš si predstaviť, čo všetko musím počúvať na teba keď prídem domov! Ale je na jej strane. Na prvý pohľad nesympatická babizňa, ale v kostole sedí v prvom rade. Raz sa nám kvôli tomu rozpadne manželstvo.

beky1813
27. jún 2018

To je tak, ked ste si nenastavili hranice uz na zaciatku. Velmi zle rozhodnutie stavat na jednom pozemku. Mne by raz skusila svokra nedat dieta, to by iny cirkus videla. A popracuj na gramatike, to sa neda citat

petulka1987
27. jún 2018

Ja som mala niečo podobné, som sa naštvala, kúpili sme jej byt a odvtedy mám pokoj 🙂

titla
27. jún 2018

V prvom rade tvoja chyba, že si jej správanie neriešila hneď ako Ti začalo vadiť, ale nakumulovalo sa to až do toho výbuchu... Dospelým riešením by bol rozhovor – posadiť manžela a svokrovcov v kľude za stôl a bez emócií si do vydiskutovať. Objasniť svoje pocity, že si rada a veľmi si vážiš ich starostlivosť a záujem, ale tiež potrebuješ súkromie.
Ak nepomôže (sú typy ľudí čo vidia len svoju pravdu) skúsiť názornú ukážku. Poprosiť rodičov, súrodenca alebo kamarátku, aby k Vám na návštevu zásadne prišla v čase keď manžel príde z roboty. Najlepšie každý deň a na niekoľko hodín. Toto je trochu malicherné chovanie, ale niekto potrebuje názornú ukážku...

gir
27. jún 2018

Aj moja po narodení syna prepla na iný level,mala pár heftov, prečo nie je teplejšie oblečený, jesť môže aj neskôr, načo presne obed, spať to isté. Mala som nastavený určitý režim a ona úplná ignorácia. Tak som povedala mužovi nech vysvetlí svojej mamičke že nie som sopľana, ktorá sa nevie postarať o dieťa. Neviem čo jej povedal ale pomohlo. Občas má ešte blbé poznámky, hlavne keď príde a muž nieje doma. Napr. Nemal ešte ani dva roky a spýtala sa ho, prečo má ešte plienky. Povedala som jej, pokiaľ sa ožení, nosiť ich už nebude a pod. Reagujem štýlom, aké požičaj také vráť a s nadhľadom,že ty ma vytočiť nemôžeš.

stanik_67
27. jún 2018

mala si jej to povedat hned na zaciatku, ze takto nie, uz keby ma niekto nazval "zdrojom" by som asi vybuchla, taktiez nadala a dala vemeni zamky! s manzelom sa treba porozpravat a skusit mu objasnit ako to vyzera z tvojho uhla pohladu, nech sa ta aj on snazi pochopit

bluka2
27. jún 2018

Odstahovala by som sa odtial, ak po slusnom jednom vysvetleni a poziadani nevratia kluce a nezacnu sa k vam chovat s respektom

blonde_bella
27. jún 2018

@janush_21 ja som mala takú svokru. Stále tu bola. A to my s nimi nebyvame. Bývame na opačnom konci dediny. Vyriešili to až ďalšie vnucence svagrin... aj keď jej muž čosi povedal... nechapala

chvostik1
27. jún 2018

Ja som so svojou svokrou zila pod jednou strechou 4 roky a to sme este nemali dieta. Tiez sme jej dohovarali najskor slusne nech sa nemiesa do nasho sukromia, ale matka bude vzdy matka co chce pre syna to najlepsie a len ona to vie urobit najlepsie lebo ona ho pozna najlepsie. Nepomohlo slusne poznamenanie, ze nech si nerobi starosti, ze my si poradime aj sami. Nepomohli rozhovory, nepomohlo ked na nu syn doslova nakrical. Nas zachranil rozvod svokrovcov a fakt, ze sa odtialto musela odstahovat.

Teraz je to v takom stadiu, ze uz dieta mame, ktore si ona pride pozriet raz do mesiaca, maximalne 2x ked sa stane zazrak. Synovi si sama od seba snad ani nezavola ako je mesiac dlhy a to nie su ani pohadani. Ale vzdy ma dokaze skritizovat za to, ze mam zle pokvackane pradlo, alebo ked nebodaj vidi, ze syn zehli alebo naklada pracku a ja sa venujem malej, tak je to ta najvacsia tragedia, pretoze ona by netolerovala to, ze on chyti do ruky zehlicku alebo potlaci gombik na pracke. Vynada mi do lenivych, nevychovanych a nezabudne poznamenat, ze vsetci okolo mna, kvoli mne samozrejme, skoncia na psychiatrii. Pocet osob v mojom okoli sa rovna poctu kusov dva, rozumej jej syn a nasa dieta.

misinka0611
27. jún 2018

Fúúúú ... tak toto je silná káva.

Tak v prvom rade ked dom je váš, slušne si vypýtať kľúč od VASHO domu. Máte svoje ale vlastne ani nemáte ako keby si žila s ňou. V druhom rade mala si si nastaviť hranice už na začiatku a nie aby ti kukala na prsia 😨 . Každopádne vieš to vyriešiť. Musíš sa porozprávať s chlapom ! Ak nie je totálne zadubený pochopí ťa. Nech jej vysvetlí, že chcete mať svoje súkromie a nemusí u vás byť každý deň. On to pochopí len mu to musíš správne bez emocií vklude vysvetliť. Ked sa postaví na tvoju stranu dosiahneš to.

Ked nič nezaberie odídte aj keby do garzonky. Nie je nad to mať pokoj a kľud. Ver tomu ! 🙂

basska_b
27. jún 2018

Toto som zažila, keď svokra prišla v šes tonedeli "pomáhať" - furt za zadkom, furt otázky prečo nespí (no kvôli tebe!!), bábätko vrieskalo (bola to úplne premena - maličká kľudna, celé dni spala a presne ako dosla svokra, vreskot), ja žalúdočna nervozita je to úplne to najhoršie, čo môže byť, nici to matku, dieťa, manželstvo. Treba to zastaviť ako sa len da. Svokre sme nič nevysvetlovali, akurát by sa urazila. Sama to vycítila, tak povedala, že príde maximálne na pár dní. Manžel ma podporil, ale stále sa mamy zastáva, že jej to dáva životnú silu, že ona chce len pomôcť a také. .. držím palce

domculik
27. jún 2018

@lenkakravcova no keby sa just aj ti svokrovci podielali financne na stavbe domu mladych, stale ich to neopravnuje im takto vnikat do sukromia. to s financiami nema nic spolocne. kazdopadne suhlasim ze treba si to rozumne vydiskutovat, toto sa stava strasne casto ze nevesty chcu byt "za dobre", drzia hubu a krok a potom vybuchnu 🙂. pretoze clovek zakonite vybuchne, hlavne ked ide o taku intimnu vec ako prve dni s babatkom. preto sa ti
@janush_21 vobec nedivim ze si zareagovala ako si zareagovala. mne by to tiez velmi vadilo, ale su to rodicia tvojho manzela takze treba sa snazit si to vyrozpravat v dobrom a urcit si jasne pravidla. ona svokra podla mna ani nevedela resp. mozno jej ani nedochadza ze nieco robi zle, mysli si ze pomaha ako moze, len si neuvedomuje ze jej laska je tak trochu na obtiaz 🙂. drzim palce a hlavne skuste s kludom si to hlavne prejst najskor vy s manzelom nech sa potom zbytocne nehadate 🙂.

lindusss2016
27. jún 2018

No podla mna si bola naivna, ked si suhlasila so stavanim na ich pozemku s nadejou, ze tam budes mat sukromie. Ale uz sa stalo, tak pekne vysvetlit svokre, ze musi.vratit kluce, na co ste jej ich vobec davali? Je to vas dom, musi respektovat vase pravidla, ale v prvom rade, je to.tvoje dieta. Nechapem, ze si si nechala svokrou pokazit to najkrajsie.obdobie po porode, ktore ma patri len a len rodine a teda najviac matke a dietatu. Ty si o to prisla, lebo si sa bala otvorit hubu, tak sa necuduj. Mne by raz niekto (ktokolvek aj kralovna Alzbeta) vytrhol dieta z ruk... a ze ta vola zdroj? WTF??? 😯😯😯 to by som uz na nu vyletela. Nechala sibto.proste zajst prilis daleko, takze sa to uz da do normalu. Horsie je, ze manzel nestoji pri tebe, skus sa najskor porozpravat s nim a ked to tak nepojde, tak sa bud nechaj nicit od svokry alebo skus demonstrativne odist.

eru331
27. jún 2018

A čo si čakala, ked bývate tak povediac u nich??? Snáď si nečakal, že k vám nebudú chodiť a zvlášť ak je to ich 1 vnúča. Treba si sadnúť s mužom a povedať mu, ako sa cítiš a že sa v podstate necítiš ako doma ale ako u nich

papa2
27. jún 2018

Mame postaveny tiez takto dom,u nas je to v poho,lebo hned od zaciatku sme sa rozpravali o tom,ze nestavame dom na to,aby k nam kazdy den chodili....aj naopak,kazdy ma svoje....
Prva chyba je,ze nie ste ,,zajedno" ako manzelia
Druha- naco ste preboha davali kluce?? Ja som dala pre istotu sestre,nie svokre,ani mame...vzdy sa najde niekto iny,spolahlivy...
Myslim,ze keby si teraz stanovila hranice,aj s manzelom, aj tak budete pocuvat blbe komenty,lebo svokra bola zvyknuta na nieco ine...
Aby taketo byvanie fungovalo,musite drzat spolu v prvom rade vy dvaja,co tu asi nefunguje😕

zuzka0605
27. jún 2018

velka chyba postavit dom na zahrade svokrovcov..toto su teraz nasledky, s ktorymi si mala pocitat.

chvostik1
27. jún 2018

Myslim, ze chyba nie je ani tak v tom kde dom stoji, aj ked je to nestastna volba ale ked nechces neotvoris. Ale tie kluce, to bol cisty klinec do rakvy.

ter_ka
27. jún 2018

Baby, ona čaká nejakú podporu a nie komentáre ako to si mohla čakať a mala si to stopnúť na začiatku, už to nevráti späť.

pribinak
27. jún 2018

co ti poradit, mas uz skoro rocne dieta, treba byt co najmenej doma, chodit von, na hojdacky, ihriska, su vseliake kluby pre matky a deti, cvicenie, plavanie, materske centra.

ked nebudes doma, nebudes mat na krku svokru. treba si robit program, chodit ku kamoskam, pozvat kamosky ku tebe.
proste musis to spravit tak, aby svokra nemala priestor.

dalsia vec, treba povedat muzovi na rovinu, ze si si urobila dieta s nim a nie s jeho otravnou matkou. ze si nezelas, aby ti kazdy den robila tien. proste narovinu povedat ako sa veci maju.

korunka1
27. jún 2018

Jednoznačne sa treba porozprávať s mužom, aj keď mame "drží stranu". V kľude, s emóciami ale bez kriku, pokiaľ to pôjde. Vysvetliť mu ako sa cítiš, čo si praješ a čo nie. Slzy nezaberajú? On nech nazbiera odvahu a tiež sa porozpráva s mamou. Nech sa aj pohnevá svokra, musí vedieť kde sú hranice. Kľúče nech vráti, narušovať súkromie nerobí dobrotu. To nech si uvedomia obaja.

ter_ka
27. jún 2018

My bývame s muzovym bratom a jeho rodinou v jednom dvore, svokrovci bývajú na opačnej strane dediny a tiež je svokra u nich minimálne 3-4x do týždňa. Ani neklope k nim, jednoducho si vojde do kuchyne, občas pod oknom zapiska že ide 😀. Môj muž jej asi niečo povedal lebo tu príde tak 1x do týždňa, niekedy ani to. Švagrinej chodí po dome a obzerá všetko, pozameta niečo alebo umyje umývadlo... A keď nie aspoň z kvetov pozbiera suché listy... Nechápem že to tým ženám nie je trápne. Ja by som si to nikdy u nich nedovolila.

sampo
27. jún 2018

@nikuska744 nam sa uz rozpadlo. Vivat svokry 🤐

asia83
27. jún 2018

@janush_21 V prvom rade, nemali ste stavať pri svokrovcoch. Ono viete, "keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú". Zrejme aj vás si svokra omotávala, kým ste porodili. Dávajte si pozor, možno jej ide o to, aby vaša dcéra mala radšej ju ako vás. Nepustite si ju ku sebe. Ak je manžel na jej strane, je to zle. Treba ho postaviť pred hotovú vec. Proste vám nevyhovujú časté návštevy jeho mamičky, buď s tým prestane alebo sa sťahujete.

janush_21
autor
27. jún 2018

@chvostik1 Ja som im kľúče nechcela dávať ale manžel im ich dal bez môjho vedomia keď prvýkrát prišli k nám. Teraz už z kľúčom nechodia, ale aj tak klopu každú chvíľu z blbostami a vždy chcú ísť dnu za malou.

asia83
27. jún 2018

@ter_ka Presne. Ale že sú tie svokry také otravné, to nechápem. Nech nechajú žiť tých mladých. Mne by vadilo, keby mi tu svokra riadila, starala sa. Je to moja domácnosť.

asia83
27. jún 2018

@pribinak Nie je riešenie decko ťahať kade tade, aby nebola so svokrou. Ona si musí uvedomiť, že je tá druhá, že matka je tá prvá. Len to je ťažko, pokorných svokier je ako šafranu.

asia83
27. jún 2018

@basska_b Nech jej dáva životnú silu niečo iné: záhradka, cestovanie, štrikovanie, vyšívanie. A vám jej prítomnosť môže uberať životnú silu? Kurník šopa, ženy, treba to cez muža rázne riešiť. Ak nie cez muža, tak sama jej to povedať. Vy ste prvoradé, ste matky, máte nárok na súkromie.