Už sa mi nechce žiť

23. aug 2021

Ahojte. Môj život v krátkosti. Som mladá žena do 30 rokov. Mám skoro všetko čo chcem. Vyštudovala som, mám milujucého manžela, zdravé dieťa, super rodinu, žiadnu hypotéku, precestovala som niekoľko krajín. Moj problém? Zobudila som sa jedno ráno ako zo zlého sna s tým pocitom, že už nechcem žiť. Odvtedy sa premáham a robím len to, čo musím. Nebaví ma nič z toho, čo som robila doteraz.

panelacikova
23. aug 2021

si rozmaznaná, to je celé. zájdi pracovať na rok do supermarketu, za pokladňu a k tovaru a uvidíš, ako sa preberieš 🙂

klarissa25
23. aug 2021

Pracuješ? Asi nie...mala by si začať...

danielahamar
23. aug 2021

To je tá nuda a stereotyp a mať všetko, čo si zamaneš. Tak šup šup zmeniť život, aj keď máš všetko, lebo práve tí, kt. si myslia, že majú všetko, možno nemajú vôbec nič /majetok a deti nerátam/ a vyzerá to na tvoj prípad.

katulik123
23. aug 2021

Vyhorenie, fenomén dnešnej doby. Zájdi za psychológom, psychiatrom. Držím palce

dioliana1
23. aug 2021

V stvorených veciach to čo hľadá duša, nenájde.

jeliz59
23. aug 2021

Máš pravdu máš hrozný život ani mne by sa nechcelo žiť keď máš muža milujúceho zdravé dieťa.... To neni život to je o ničom keby si mala muža ktorý by ťa podvádzal a bil nepoviem ani slovo a choré dieťa tak áno vtedy by si mala dôvod žiť a tešiť sa zo života a tie hypotéky že nemáš tak akože to už je úplne že zlé to utekaj do banky a zadlz sa aby si proste mala aspoň nejakú chuť do života.....okamžite to napraviť treba čo si sprostá a sedíš nečinne doma hanba ti taky život hanbí sa!!!!!

hederamonstera
23. aug 2021

ze rozmaznana, unudena...a potom, ze slovensko je na tom tak zle co sa tyka dusevneho zdravia.....dievca ma mozno nejaku depresiu (chemicky problem v mozgu), nie nejaku unudenost a rozmaznanost...paneboze, taketo rady si radsej drzte za zubami, lebo ani neviete ako mozte niekomu ublizit....

Smer psycholog, jedina moznost. drzim palce.

denda007
23. aug 2021

Depresia je choroba moderného sveta, patrí do rúk odborníkov. Neliečená nedopadne vždy najlepšie

katulik123
23. aug 2021

@hederamonstera Presne! Niektoré ženské sú sprosté a neempatické. Takéto veci sú vždy z psychiky. Nie z "rozmaznanosti", chápem, že ženy by si radšej prečítali ako sa má niekto zle a nemá školu ani dieťa, ale... Aj človek, ktorý dosiahne všetko čo chcel, môže dostať depresiu či inú psych. poruchu. Už to nemávaju iba ľudia, ktorí "majú racionálny dôvod".

1katus1
23. aug 2021

Vyhľadaj odborníka a skús si pozrieť na nete príbehy ľudí ako žijú a potom možno budeš vďačná za to čo máš a začne sa z toho aj tešiť

hederamonstera
23. aug 2021

@katulik123 vsak prave, depresia nema nikdy racionalny dovod, je to nerovnovaha v mozgu....s tym clovek sam nic nenarobi. A taketo sproste reci tychto hlupan tu len sposobia, ze depresivny clovek si este dokonca ublizi, lebo vsak to je jeho vina....ach jaj

luccija
23. aug 2021

@panelacikova si normálna?niekto môže mať všetko čo len chce a po čom túžil a dostane depresiu.Hanbila by som sa za také odpovede...inej by ste napísali, že má popôrodnú depresiu.
Autorka chod k psychológovi, psychiatrovi stane sa nikto nevie čo je spúšťačom.Moze to byť únava, vyhorenie, skús si robiť dní zaujímavejšie aktivity...ale určite zajdi na pokec k odbornikovi

autor
23. aug 2021

Pracovala som predtým než som nastúpila pred pár mesiacmi na materskú. Veru poznám ťažké osudy ľudí pretože som s ľuďmi pracovala.

elenita
23. aug 2021

Depresia ako vysita...zacni riesit s odbornikom, 1.krok js najtazsi. Drzim palce 💖

danielahamar
23. aug 2021

Tým pádom, ak si porodila, nemáš popôrodnú depresiu? A žiadne nechce sa mi žiť? Vždy treba napísať aj B a nie len A😉

katulik123
23. aug 2021

@panelacikova Rieš svoje komplexy niekde inde. Toto vyzerá už na dobrú psych. poruchu. Nechápem z akej informácie si "zistila", že toto by jej pomohlo. Dúfam, že si aspoň psychiater alebo psychológ. 😉

juliet86
23. aug 2021

ake stare je dieta? depresia psychoza. smer vseobecny psycholog psychiater povedala si manzelovi o svojich pocitoch? pripadne onlajn ipcko.sk. alebo liga za dusevne zdravie. drzim ti palce

miskakyska
23. aug 2021

a niekto žiť chce a sviečka mu rýchlo dohára..aky je ten život nespravodlivy

katulik123
23. aug 2021

@anonym Absolútne nerieš tieto hlúpe názory, zavolaj do nejakej ambulancie, vyhľadať pomoc nie je hanbou. Nie je nič dôležitejšie ako šťastná mama. Takže urob to aj pre svoju rodinku...

pribinak
23. aug 2021

Chod robiť dobrovoľnícku do nemocnice napr na onko a rýchlo nájdeš dôvod žiť
Alebo do zariadenia k ťažko chorým a prestaneš raz dva fnukat

katulik123
23. aug 2021

@miskakyska Ďalšia "hviezda". Problémy so psychickým zdravím sú rovnako zle ako iné choroby, zožieraju z vnútra... Takáto poznámka človekovi v depresii nikdy nepomôže!
@pribinak A ďalšia 🤦🏻‍♀️

Vy si uvedomte, že takéto reči, v človeku, ktorý ma depresiu dokáže spustiť suicidne stavy. Ešte viac autorke povedzte ako nemá fnukat, či ako niekto umiera. Človek s depresiou si takéto stavy uvedomuje a neraz si ublíži. Lebo má dojem, že si nezaslúži žiť, keď iní majú choroby atď.
EQ máte na nule?

marcellka32
23. aug 2021

Zrejme nevidíte, že autorka má psychicky problém, ktorý sa rieši už s lekárom...takže posielať ju do práce, na onkologiu a iné rady si nechajte, nie je sprostá, má depresiu, EQ vám zrejme nehovorí nič

panelacikova
23. aug 2021

@katulik123
@luccija upokojte sa. je všeobecne známe, že ľudia, ktorí nič nerobia a majú všetko, majú tendencie mať z toho depresie. nech si nájde nejakú činnosť, ktorou sa bude zaoberať a bude ju baviť a nájde chuť žiť. rovnako by som sa ja mohla opýtať vás, či ste normálne, že toto nechápete? niežeby sa tešila, že má zdravé dieťa...

liesik
23. aug 2021

Navštív psychológa, buď ťa pošle k psychiatrovi alebo si ťa aspoň vypočuje. Máš asi syndróm vyhorenia, stáva sa to často a nie len pracujúcim ľuďom.

katulik123
23. aug 2021

@panelacikova Depresia či iná duševná choroba si nevyberá. To neznamená, že sa človek nudí tak dostane depresiu. A áno, to, že ma zdravé dieťa je jedna vec, ale hormonálne procesy v hlave ti tak vedia zničiť reálne videnie sveta, že to len tak človek "nerozchodí". Bohužiaľ môže mať aj desať deti zdravých, ak mozog si robí čo len chce. Takéto veci nemávaju s realitou častokrát nič. Takže reči štýlu " máš všetko, čo viac chceš" nikomu nepomôžu

simca06022011
23. aug 2021

Ako fakt chore nazory niektore.. ze rozmaznana.

Toto ti kedy zacalo? cim? cez MD? alebo uz predtym? Ak nechces hned utekat hladat odbornika, neskusala si sa nad tym zamysliet? Mozno naozaj ti treba len ist spat do prace, najst si nejaku novu aktivitu, ktora ta nastartuje.. nie kazdy je na to stvoreni, doma sediet a potrebuje nove impulzy. Ja mam divne stavy od ekdy homeofficujem: nechce sa mi nic, aj na nakup sa premaham raz za tyzden a este dva dni spekuluem, ci najozaj musim ist, rano vstat utrpenie pre mna, zavolat niekde katastrofa... o naladovosti u mna ani nehovorim, uz vrieskam hadam aj ked mam obed varit... zdravtone problemy na seba tiez nenechaju dlho cakat. A toto iste som mala, ked mala dcera cca 15mesiacov - len s tym rozdielom, ze vtedy som toho mala menej, ale rovnaky kolotoc a vsetko doma/v praci naraz a sama, no nasli sme tomu schodne riesenie. Teraz v podstate je to vsetko spat... Ale staci ze dceru s chlapom vysackujem na dva dni z domu, seba potom tiez a idem si robit "svoje veci" a uplne ozijem :D cize viem kde je pes zakopany. Tiez nemusim lietat, riesit z coho zaplatim ucet, aj ked extra prijem by sa vzdy zisiel... takze nema ma co TLACIT do toho nieco menit. Co je este horsie, ludia co su neustale pod nejkymi zmenami, aktivni, raz tu /potom tam (neviem ci chapete co myslim), sa mi zdaju spokojnejsi 🙂
Alebo nejaky sport pridat, aj ked sa ti nechce (do tohto stadia, ze sa donutim daco robit som sa este nedostala)

miskakyska
23. aug 2021

@katulik123 ty si ináč v poriadku? čo tu prúdiš..zly den a vybrala si sa na koňa vyventilovať?...si huč doma ..ja osobne nie som na Teba a Tvoje rozumy zvedavá..

katulik123
23. aug 2021

@miskakyska Áno, ja som v poriadku narozdiel od teba. Nedohenostujem iného pocity, keď vidieť, že jej nie je najlepšie.
Stačilo nepísať blbosti niekomu, kto potrebuje očividne pomoc a nie takéto hlúpe reči. 😉
A ja by som nereagovala, keby máš trošku v sebe empatie. 😉
Bola by si v poriadku s tým, keby sa tá žena šla zabiť, kvôli tvojej vete? Ak áno, tak super, pokračuj.
Aj takáto hlúpa poznámka človeka v depresii dokáže dohnať k samovražde.

miskakyska
23. aug 2021

@katulik123 daj sa vypchať a rozumy,ktoré tu rozdávaš realizuj na sebe

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz