Bábätko a šteniatko

summergirl
24. aug 2018

Ahojte maminky, prosím, máte niekto skúsenosť s bábätkom a šteniatkom? Konkrétne myslim či sa vám stalo, že sa bábätko od šteniatka nakazilo. Sme na prázdninách u rodičov a akurát si doniesli zo salaša asi 7-tyzdnove neodcervene šteniatko. Medzičasom mu už rodičia dali odcervovaciu tabletku. Šteniatko sa nám stále obtiera o tasko-kosik a oblizuje všetkým nohy. Je to psík na vonku a zatiaľ nebol ani kupany. Ja mám 6-mesacne bábätko a nechcem byť paranoidná, ale nechcem ani, aby bábo niečo chytilo. Akože je jasné, že bábätko psíka nechytá, ale či sa kontaktom s inými vecami nemôže niečo preniesť. Napr. brat chytá šteniatko a berie ho na ruky a potom si v tom oblečení sadne na pohovku a ja tam položím bábo. Predsa len je dosť malé a krátko dojčené takže neviem ako je na tom s imunitou. Máte niekto skúsenosť? Ďakujem 😊

miriam108
24. aug 2018

@summergirl Ahoj,nemáš sa čoho báť. Šteniatko by muselo mať parazity v stolici, aby malé niečo dostalo. A to by sa mohlo nakaziť tak, že by ten výkal olizlo. Máme doma psíka a má zdravotné problémy, tiež kým sme zistili čo mu je, riešila som túto otázku s Veterinárkou. 😉

vermitrova
24. aug 2018

Určite nie, skor naopak. Psy všeobecne zvieratá deťom prospievajú. Nebuď úzkostliva a neboj sa 🙂

beky1813
24. aug 2018

Klud. Ako ta citam, tak podla tvojej uvahy by moja pol rocna uz bola nakazena. Jej totiz pes oblizuje nohy a sem tam sa o nu obtrie, ked sa otocim, hned ho cape rukou. Prehnana sterilita skodi viac

kubkovamama
24. aug 2018

@summergirl neboj,skôr naopak,emočne to miminku prospeje a imunite detto.Moje dve deti vyrástli zároveň s dvomi steniatkami,svokra ma mačky.Samozrejme zvieratká treba odcervit a strážiť nejaké prehnané oblizovanie,chlpy vysávať atď,ale som za aby bábätká boli v kontakte so zvieratami

denisa098
24. aug 2018

@summergirl šteňatám sa v prvom rade nedáva tableta ale pasta u veterinára, treba ísť zodpovedne k veterinarovi, dať psa odčerviť a absolvovať všetky pravidelné, hlavne začiatočné očkovania, potom netreba lamentovať či môže dieťa chytiť škrkavky a pod. Akože v dobrom každé šteňa má ísť k veterinarovi a toto absolvovať.

denisa098
24. aug 2018

@miriam108 parazity v stolici nevidieť, pravdepodobnosť videnia parazitov je po odcerveni.

timilv
24. aug 2018

My sme si dva týždne pred narodením malej doniesli domov šteniatko. Posledné očkovania a odčervenia sme mu dávali robiť (ale je pravda, že bol 2xodčervený ešte pri mame). Aj tak si nemyslím, že by si sa mala báť 🙂 ak si chceš byť istá, zavolaj pediatričke, ona Ti najlepšie poradí

novana
24. aug 2018

@denisa098, zodpovedne si môžeme šteniatko odčerviť aj doma. A je jedno či tabletkou, alebo pastou.

denisa098
24. aug 2018

@novana každé šteňa musí absolvovať prvotné oč kovania a odčervenie veterinárom, neskôr môžeme aj doma ale štencom sa fakt ma dávať pasta podľa váhy, môj muž priniesol cca 2 roky dozadu šteňa, ledva chodilo, baba nás oklamala a malo tak 4 až 5 týždňov, tvrdila že odčervovala, klamala, boli sme u veterinára, dostala pastu, psie mlieko a mala veľké šťastie lebo by do dvoch dní zomrela, po odcervení max 450 gramového psa z nej vyšli v stolici biele dlhé slíže, škrkavky, potom nasledovali všetky prvotné očkovania a potom sme odcervovali už doma, ja to nepíšem ustipačne ale fakt to treba absolvovať.

novana
25. aug 2018

@denisa098, mne si prednášku o odčervení naozaj adresovať nemusela, veterinára mám doma. 🙂

denisa098
25. aug 2018

@novana 🙂

0silvia0
26. aug 2018

@denisa098 my sme s prinesenym steniatkom boli u veterinara na druhy den ako sme ho priniesli a dali nam hned tabletky. Ale nase stena malo 3 mesiace, mesacne stenata maju byt este pri mame, taketo male steniatko by som si nikdy nezobrala domov od mamy... chuda...

puklica13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisa098
26. aug 2018

@0silvia0 priniesol ho môj muž, tá žena ho klamala že je omnoho staršie, nevedel. Ale ma sa teraz viac ako dobre.

ildiko36
5. jan 2019

Ja mám 8mes.syna a máme maličkeho psíka..ešte keď som bola tehotná stále sa mi pritúlil k bruchu a od narodenia dieťaťa mi ho stráží.Keď plače ona je prvá že tam nabehne a lahne mu na nohy..občas chudáčik také kopance chytí ale sa nepohne od neho..už mi tak malého aj uspala😂
Som sa spítala alergologičky či neurobym zle keď sú spolu a ona mi odpovedala že sa mu lepšie vyvynie imunita a zatial žiadnú infekciu nedostal..