Vypadávanie vlasov 3 mesiace po pôrode

kikimon88
2. máj 2020

Dobrý deň. Som 3 mesiace po pôrode a kojím. Strašne mi začali padať vlasy a hlavne keď sa zmývam. Je niečo čo pomôže, či to len pretrpieť? Či kúpiť parochňu? 😁 Ďakujem za každú radu 🙏

pininka1
2. máj 2020

Aj ja som to mala, muž má už posielal na vyšetrenie že to nieje normálne. Žiaľ len počkať ono sa to dá dokopy potom. Možno aspoň zinok treba dopĺňať.

dovozadokoca
2. máj 2020

7-8 mesiacov pri každej to trvalo. Upravilo sa bez akýchkoľvek doplnkov výživy.

kikimon88
autor
2. máj 2020

@pininka1 veľa žien písalo že mali až také plešiny. Toho sa bojím lebo ja nemám nejako husté vlasy. Aj tie čo mám mi vypadajú 😥

yanni
2. máj 2020

@kikimon88 Dorastu. Nic ti na to netreba. A aj ak by sa ti urobili plesinky, aj tam vlasy dorastu. Budu zase ano pred tym. Nic ti na to nepomoze. Mozes vykupit aj celu drogeriu a lekaren dokopy. Väcsinou sa to zacina 3-4 mesiace po porode a trvá 6-9 mesiacov.

dovozadokoca
2. máj 2020

@kikimon88 ja som mala kúty jak chlap pred dôchodkom a jedného dňa som sa pozrela do zrkadla a už som nemala :D ani neviem ako. Dorastlo všetko, teraz som 9m po pôrode.

kikimon88
autor
2. máj 2020

@yanni to vtedy prídem asi o všetky 😥 idem kúpiť teda asi tu parochňu 😁

kikimon88
autor
2. máj 2020

@dovozadokoca dúfam že to čím skôr skončí 🙏

ivinkapink
2. máj 2020

ahoj, nemusi to tak dlho trvat, som sedem mesiacov od porodu a uz dobry mesiac mi vlasy nepadaju...trvalo to asi styri mesiace...

dada0902
2. máj 2020

Mne padajú stále a už mame 20 mesiacov

77kacena
2. máj 2020

To je kvôli hormónom po pôrode každá jedna sme si tým prešli. Sú šampóny na zastavenie padania a potom na podporu rastu ak by to dlho neprechadzalo aby si nebola úplne plešata mne doporučili cesnakovy šampón bol dobrý ale zaťažoval pokožku hlavy a mala som lupiny a potom som natrafila na skvelé šampóny lupiny preč vypadávanie zastavené nové vlasy ako po daždi rastú

leelu
2. máj 2020

Ja mam za normalmych okolnosti 4 vlasy v piatich radoch a kuty ... 4.mesiace po porode mi vypadali "vsetky vlasy" 🙄 normalne po hrstiach ... nejak som s tym nic nerobila, zial predlzena rastova faza vlasu v gravidite a chvilu po porode raz musela skoncit .... za.par mesiacov bolo.opat vsetko po starom .. len vydrzat

.

malia18
2. máj 2020

Baby skúste pozrieť na internete šťavu z cibule ako to aplikovať na vlasy a podobne naozaj boli výsledky nejakej výskumu čo som pozerala jedno video že to naozaj pomáha tak to skúste vyskúšať😚

terezka1947
2. máj 2020

@kikimon88 nic mi nepomohlo.....a,tom som pri prvom nakupila milion veci,vitaminov,atd. Vydrzat.....ono to prejde. U niekoho za,par mesiacov,u niekoho rok,kym to na hlave uz zacne vyzerat ako predtym.

malia18
2. máj 2020

@malia18 nejakého* (naozaj som neverila no videla som spokojné baby čo si to chválili)

lucindav
2. máj 2020

@kikimon88 aj mne padajú, maly ma 6 mesiacov. Uz mam kúty jak bruce willis 😂 ale začali uz rast zase nové. Po prvom dieťati som z toho mala stres, teraz mam druhé a sa uz len smejem 😁 este pretrpieť to obdobie ked tie vlasy budu dorastať a este nedociahnu do gumicky 🙄 neboj, prejde to, užívaj si babo

anickalieskovska
2. máj 2020

@kikimon88 ...kojila som 2 roky a mala som ten istý problém...pomohla mi jedna rada....funguje,odskúšané na sebe...v obchode si kúpte strúhaný kokos,v priebehu týždňa ho celý zjedzte...ja som si ho dávala do jogurtu.Vyskúšajte 👌mne to pomohlo...lacné a účinné.

yanni
2. máj 2020

To padanie nespajajte s kojenim. To nema nic s kojenim. Je to jednoducho vyrovnavanie sa organizmu s poporodnym/pograviditnym stavom a davanie sa do normalu. Jednoducho hormony. Ja mam 16 mesacne dieta (nie prve) a mala som to po kazdom porode. Začalo sa to okolo 4. mesiaca po porode a skoncilo tako ca. 5-6 mesiacov neskor. A stale som kojila dlhsie a aj toto posledne este stale kojim a uz mi vlasy nepadaju.

mmoonna
3. máj 2020

@kikimon88 ahoj,mne po pôrode tie veľmi padali. Ona sa ma hneď pýtala,či nie som po pôrode. Hovorila,že je to po pôrode bežné a 10 mesiacov sa to vôbec nerieši.

badimeria
3. máj 2020

@dada0902 tak isto som natom ja mala ma už 20m a stále padajú strašne moc. Kúpila som od šampiónov vitamínov tonikum vitamíny a nič nepomáha. Bola som už na endokrinológiu všetko ôk tak ja neviem co ďalej...

dada0902
3. máj 2020

@badimeria bohvie čím to je ja stále z hrebeňa dávam chumace preč ale u mňa výhoda že som mala dosť husté vlasy predtým možno je to u mňa aj kojenim neviem či aj ty ešte kojis

leelu
3. máj 2020

V gravidite je vplyvom vysokej hladiny gestagenu (hormonu) predlzena rastova faza vlasu. Jeho poklesom po porode (u kazdej zeny individualne dlho) dojde prirodzene k ukonceniu zivotnosti tohto vlasu a ten vypadne (v priemere sa tak deje okolo 4.-6.mesiaca po porode). Takze tych vlasov v skutocnosti nepada viac, ale vypadnu hlavne tie, ktore by normalne vypadli pocas gravidity a sestonedelia, lenze sa tak nestalo - takze len uhrnne je ta strata vyssia. Na toto nepomoze nic, len trpezlivost, je to prirodzena strata. A vlas opat narastie.

mariajane
3. máj 2020

@kikimon88 mne veľmi vypadavali ,vyskúšala som snáď všetky šampóny a vitamíny z lekárne a nič, až teraz som našla kombinaciu vitamínov a šampón ktorý mi fakt pomohol, pred 3 týždňami som farbila vlasy a teraz mám asi 1cm odrasty a nové male mi rastu v kútoch tieeez ☺☺🤗

kikimon88
autor
3. máj 2020

@mariajane a aké sú tie vitamíny a šampón prosím vás?

badimeria
5. máj 2020

@dada0902 nie ja som ani ne kojila a teda ja mam riedke vlasy a teraz tie hole miesta na hlave sú škaredé. Tak ty ak kojis to stále môže byť hormónmi spôsobené. Len ja neviem už kam ako nato

nini1010
5. máj 2020

Joj si este len 3 mesiace po porode.Obrn sa trpezlivostou.Ja uz takmer 10 a plakala by som pri kazdom cesani a zmyvani hlavy 😥

kikimon88
autor
5. máj 2020

@nini1010 no vtedy je to najhoršie 😐

ananas28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ananas28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezka1947
10. máj 2020

@ananas28 mne pomohlo vydrzat,po 3 mesiacoch mi vlasy rastli ako predtym.....ci som vyhodila kopu penazi za vitaminy,mineraly,prirodne,aj chemicke pripravky-pri prvom synovi,ci som si nekupila nic,ako pri druhom synovi.

ananas28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz