Čo darovať rodinke s úplne malým bábom?

fialkaa
14. feb 2012

Chcela by som darovať niečo praktické pre dieťatko aj pre maminku, ale aby to bolo aj originálne a aby to využili ....

christie
14. feb 2012

Polohovateľné lehátko (napr. Bright Starts), alebo take kresielko Doomoo. To su take prakticke darceky, ale sa vyuziju 🙂 Pripadne poukazku do obchodu kde si nieco vyberu rodicia sami - ci uz v kamennom obchode alebo na internete 🙂 tym nepokazis nic

baklik
14. feb 2012

tak zalezi od toho, ci maju dost oblecenia a hraciek.
ak nie, tak prakticke je prave nejake pekne oblecenie alebo hracky na rozvoj motoriky dietata. a podla mna to nemusi byt za kazdu cenu prakticke, lebo potom to moze dopadnut ako u nas - my sme mali dost oblecenia a napriek tomu nam kazdy len a len oblecenie kupoval, takze to nakoniec dopadlo tak, ze sme niektore vecicky ani nestihli obliect alebo len raz, co je skoda. radsej by som bola uvitala nejake hracky, tie sa nikdy nestratia...
mne osobne sa pacia aj sady na vyhotovenie odtlaciek ruk a chodidiel dietatka - baby art, ale su aj ine...

sue
14. feb 2012

@fialkaa ja by som sa spýtala tej rodinky 😉

bubelko
14. feb 2012

ak je to dobra kamaratka, mozes jej venovat pohladnice-foto, kde jej z druhej strany na kazdu napises, ze trebars postrazis babatko, povysavas, donesies kolac alebo pojdes kocikovat ... a maminka len vyplni datum, kedy by potrebovala-chcela pomoc. 😉 samozrejme, po vzajomnej dohode, aby si aj ty mohla 🙂

petkave
14. feb 2012

Otázne je, koľko peňazí chceš investovať, ale páči sa mi nápad s poukážkou, čo navrhla @christie. Ja som po pôrode dostala kopu vecí a "harabúrd", ktoré sme ani nikdy nevyužili. Hlavne od bezdetných kamarátok. Napríklad opaľovačky pre 3-mesačné bábo... Môj syn mal 3 mesiace v novembri 😀 , aj keď darované mi boli ešte v lete 😀

bridget
14. feb 2012

plienkovu tortu s nejakymi hrackami, prave som to pozerala ako darcek, je to velmi pekne a naozaj prakticke 🙂 Na nejaku chvilu usetri rodinka na plienkach, myslim, ze nehrozi, ze sa to nevyuzije a s hrackami sa drobec vyhra 🙂 Idem to asi kupit aj ja....

lucikan
14. feb 2012

Album na fotky.
Ked som teraz po roku maleho konecne riesila zalozenie fotiek do albumu, a bola som ich kupovat, tak stojac nad tymi cenami a tom mnozstve albumov, ktore nam je treba, som horekovala, preco len mi nikto nekupil aspon jeden ako dar 🙂

vinifred
14. feb 2012

..ja by som to riešila poukážkou..nech si vyberú čo potrebujú..

albireo
14. feb 2012

ked sa mala narodila, dostali sme spustu darcekov, ale najorinalnejsi bol asi ten uplne prvy, od mojej dobrej kamaratky (vtedy este bezdetnej)
Pre babo kupila znackove body pre mna a moju polovicku skatulu rucne robenych praliniek a flasu spanielskeho sumiveho vina Cava.

andreaka11
14. feb 2012

ked sa kolegovi narodil syn, tak sme mu spravila darcekovy kos, do ktoreho som mu dala bodycka, rozne kupaciee potreby, pampersky a hrkalku. myslim si, ze to bolo dost dobry darcek.

mimca20
14. feb 2012

Pre babo je prakticka - plienkova torta. Teraz su rozne - plienky, oblecenie a aj hracka v jednom darcekovom kosi. My sme take nieco dostali - bocian, ktory mal pred sebou kos boli z plienok. A okolo hracky botasky a tak... Mile a prakticke. Vsetko sme vyuzili.

mandarinka34
14. feb 2012

darcekovu poukazku nech si rodicia kupia pre malinkeho co potrebuju, my sme tak dostali a kupili sme za to flasky a dudky a to este neni maly ani na svete..ked som sla kamoske tak som sa opytala a ona hned ze pampersky a vlhcene utierky 🙂 ja som suhlasila s hrackami plienkami a mozno nejakymi peknymi navleckami do postielky

ritusuk
14. feb 2012

Mne sa paci napad andreaka11 🙂 Taky kos sa da urobit za rozumnu cenu a hlavne originalne 🙂 A paci sa mi aj darcek, ktory dostala albireo, je pekne, ked po porode niekto mysli aj na maminu, nielen na ten maly stred vesmiru 🙂

mircalla
14. feb 2012

Viac napadov tu je dobrych, takze urcite ta daky zaujme. Ja som bola vdacna, ze vsetko, ale v podstate co sme hodne vyuzili - kolotoc nad postielku, kresielko-hojdacka...oblecko sme niektore ani nestihli vynosit....treba sa trafit do velkosti. Napriklad sa mi pacia aj take hackovane papucky pre babetka, vypada to skor ako ponozky, na zimu dobre. Ale kludne sa spytat rodinky, ako kupit, co maju alebo nepouziju....

adriana7
14. feb 2012

...tak jej daruj au-pairku( seba) aspoň raz týždenne a apoň v šestonedelí...ponúkni sa jej, že napr. každú stredu pokočíkuješ 3 hoďky 🙂 ...keby som bola na jej mieste ja, brala by som to ako najoriginálnejší a najpriateľkovejší darček na svete!!! (kľudne jej to napíš, zalep do obálky a s kvetinkou daruj)...harabúrd bude mať dosť....viem, čo píšem, na povale mám mix detského sekáča, zrušenej materskej školy a dráčika v jednom 😀 )

briketa
15. feb 2012

Z hraciek drevene kocky. Pomoc pre rodicov - navarit a viacero druhov, ze sa hned aj da zamrazit. V prvych tyzdnoch je to pomoc nad vsetky pomoci.

mv1
15. feb 2012

my sme dostali 3-poschodovú plienkovú tortu od známych 🙂 super nápad., od rodiny plienky a plienky 🙂 ...a od kolegyne krabicu pampersiek, že čo bude vymýšľať, veď prvé dni len papá a kaká 🙂 veľmi som sa potešila, všetky sme zúžitkovali a pomohlo mi to aj po finančnej stránke 😵

evicaevica
15. feb 2012

Páči sa mi ten nápad s košom, ale moc kozmetiky na kúpanie by som tam nedávala. My sme napríklad používali len detské mydielko. Skôr krémik na zapareniny, vlhčené obrúsky, zíde sa jej aj prach na pranie kojenecého prádla, k tomu by som tam dala aj plienky (tých nikdy nie je dosť) a prípadne nejaké bodyčko, či malú hračku. A maminke aspoň bonboniéru 🙂

bv_alexandra
15. feb 2012

Ja osobne som praktická žena a ked k nám začali chodiť návstevy aby sa prišli pozrieť na krpčeka, tak som vzdy do telefonu povedala že ak majú v pláne niečo kupovať, tak že im poviem čo potrebujem. A tak som sa dopracovala k perinam pre malého aj s obliečkami, k plienkam a iným užitočným veciam. Jednoducho som povedla že veci máme momentálne dosť a ze ak niečo chcú kupit že im poviem čo sa nám zide. Podla mna je to najrozumnejšie. 😉

lubina
15. feb 2012

najlespie je sa opytat, aby si nekupovala zbytocne veci, alebo to co uz maju, pripadne im to uz prislubil kupit niekto iny

kathrin6
15. feb 2012

z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze by som sa radsej opytala co konkretne mamicka aj babatko potrebuju aby sa nestalo, ze nieco co donesies uz maju alebo to vobec nevyuziju

pimpa
15. feb 2012

plienky

mikailla
15. feb 2012

mna by potesilo keby dali vlhke obrusky,plienky,popripade cajik, nieco take, aby sme mali moznost si odskusat aj ine, alebo hracku, my sme dostavali kopec oblecenia, pri com sme ho nevyuzili,lebo pri kupe nevedi aky mame vkus, ci sa mala do toho zmesti,lebo bola buclata,oni nekontrolovali ci je guma volna, ci tricko nema uzke rukavy... ,vela veci bolo pre mna nepraktickych...

nelinka0401
15. feb 2012

ahoj no nečítala som to tu všetko ale myslím si ,že tie plienky sú veľmi potrebné.a ked z toho vykúzliš,plienkovú tortu aj s nejakými hrkálkami,šamponikmi..nie je to ťažké.ja som takú robila sestre a mala veľký úspech 😉

kvetinka211
15. feb 2012

najpraktickejsie a vzdy pouzitelne aspon pre nas su tenke bavlnene overaly .. v tescu ´, mothercare dostat take trojbalenia, pripadne aj nejake bodynka k tomu .. vyber podla veku, radsej vsak o cislo vacsie .. babatku je v tom ovela lespie nez v vselijakych nacackanych obleceniach, tesne rifle pre par tyzdnove babatko a pod. my v tom chodime doteraz .. cim viac ich mamicka ma, tym menej musi prat
ale aj nejaka mala mila hracka potesi
kozmetika nie je dobry napad, tu si mamicky radi vyberaju same
plienkovu tortu by som nikdy nechcela ... ta predstava kolko porozhadzovanych plienok co len zabera miesto a posobi dojmom neporiadku .. brr :D

annaopialova
15. feb 2012

ahoj ja tebou tak sa jej na rovinu opytam co tak najviac potrebuju

lucka1987
15. feb 2012

opytat sa co potrebuju az sa ozaj nekupi blbost .. najskor ma napadol kozmeticky balicek, ale ja som si nakupila kozmetiku jednej rady a napr johnson nam robil zle.. a to mamina vie najlepsie aka kozmetika pre scpoje dieta.. teraz ked som mala krstiny mi najviac bodli peniaze.. dostaval ich marek do obalky , kedze som uz mala vybavicku a j kozetiku a ozaj som nevedela ze co.. tak namiesto somarin je super dostat napr 20 eru.. vsetko som zozbierala a marekovi pribudlo na vlkladnej knizke skoro 500 eur...
vhodne je to podarovat takym sposobom ze tpohladnicu k narodeniu babatka obalku k tomu a v obalke nieco ako ze pre ... / meno babatka / .

andreah25
15. feb 2012

Práve moja sestra bude čoskoro rodiť a nachystala som si balíček zložený z: osuška, balíček bavlnených plienok, 3 body a 3 tielkobody - ale väčšie až tak na pol ročné bábo, 1 plyšová hrkálka, 1 ponožky, letná deka do kočíka, z kozmetiky opaľovací krém pre bábo s vysokým faktorom a plus pribalíme ešte cca 20 eur v poukážke do detského obchodu, že ak bude čosi potrebovať, nech si už kúpi čo chce......

bleble
15. feb 2012

Napriklad 100% prirodne kaucukove produkty pre deti znacky Hevea - konecne aj na Slovensku, pozri moj profil 🙂