Je dotykový mobil vhodný darček pre 6 ročné dieťa?

tilly
13. dec 2011

moj maly napisal jeziskovi, ze chce dotykovy telefon, mne to pride pre neho este zatial nevhodny darcek, co myslite???
podla mna si ho 1. nezasluzi, zas az tak neposluchal, 2. ved este nevie citat poriadne, tak naco by mu to bolo, 3. nemoze mat predsa vsetko...
tak ja som povedala, ze nie, ani sme mu ho nekupili, ale samozrejme stari rodicia musia svojmu vnucatu kupit vsetko, tak mu ho kupili, teraz neviem, ci s nimi mam bojovat, aby mu ho nedali, alebo nie...
zas mal by z toho velku radost, ale dostane XY dalsich veci a dotykovy telefon len kvoli hram mi pride hovadina...

albireo
13. dec 2011

@tilly
1.naozaj potrebuje mobilny telefon?
Ak sa chce hrat ,kreslit a pod., zvaz iPAD.Bude to hracka aj pre vas dospelych.

cobhan
13. dec 2011

@tilly pri takejto rychlosti mu budete k 15tke kupovat motorku, k 18tke auto a k 21tke dom 🙂 Manzelova dcerka dostala prvy mobil minuly rok na osme narodeniny. Vybrali sme Sony Ericsson z rady walkman, lebo to chcela hlavne na pesnicky ( jej mama zase na kontrolu dietata). Tento rok uz prisla poziadavka na novy telefon, kde by sa zmestilo viac pesniciek..takze zjavne este nepochopila, naco ten telefon ma a ze je hlavne na telefonovanie a smsky. Celkovo si myslim,ze 6 rokov je este velmi skoro na prvy mobil a uz vobec nie taky s dotykovym displejom.

ikke
13. dec 2011

moj synovec dostal dotykovy telefon teraz v septembri, k 13. narodeninam. je december a telefon ma uz rozbitu obrazovku... 😖

tilly
autor
13. dec 2011

ved to, ze ved nemoze mat vsetko... a tiez si nemyslim, ze tak krehka vec ako dotykovy telefon patri do ruk 6 rocnemu decku, ktore si este nevie vazit veci...
co ma stve je, ze on to tak strasne chce a ja som ta hnusna mater, ktora mu nedopraje...
je fakt, ze nase deti maju vsetko co chcu aj co nechcu, berieme ich vsade, venujeme sa im, vyletujeme... mam pocit, ze cim viac pre nich budeme robit, tym menej si to budu vazit...

jaaty
14. dec 2011

Podľa mňa nie je mobil vhodný darček pre 6 ročné dieťa. Akýkoľvek 😠

apoloma
14. dec 2011

urcite je ale nie pre 6rocne dieta!!jedine tak hrackarsky co maju v draciku vyzera ako skutocny 😉 😉

eaka
14. dec 2011

Moja dcéra tiež strašne túži po mobile, ale teda bližšie nešpecifikuje, že aby bol dotykový... Treba proste vysvetľovať a vysvetľovať, na čo mu to bude? a takýmto tempom by auto nebolo na 18tku alebo už v 15tich...aj s osobným šoférom 😉 Niekedy si vravím, že by sa nám hodilo niečo, čo by upútalo jej pozornosť, keď sa ju snažím zavolať a ona v zápale hry nevidí a nepočuje, ale taký vibračný pípák za pás by mohol stačiť... a ak už mobil, tak nejaký starý, po rodičoch.. len aby mal pocit, že má mobil, nikdy by som 6ročnému nekúpila NOVÝ mobil, hoci sa hovorí nikdy nehovor nikdy, ale v tomto prípade to poviem 🙂

cobhan
15. dec 2011

Deti povazuju mobil len za dalsiu hracku. U nas to boli v tom veku videohry - bud chobotnica s potapacom alebo vlk a zajac 😀. Momentalne je doba ina a zial aj naroky deti sa zvysuju. Vianoce pred dvoma rokmi, manzelov synator chcel vrtulnik na ovladanie, mal vtedy 5 rokov..sice bol na to este maly, ale ked chce, tak co uz. Vrtulnik vydrzal asi 2 hodiny. Tento rok bola poziadavka na Xbox Kinect 🙂 lebo to volakde videl (dostane lego). Deti este nemaju predstavu o cene veci a co je najhorsie, tak sa mi zda, ze si uz ani veci nevedia vazit (pokazi sa, kupime ine, podla moznosti lepsie). Na dovolenke sme mali DVD player, taku sadu do auta, ale jedna obrazovka sa dala pouzit aj normalne do zasuvky. Aj po upozorneniach,ze na to maju davat pozor som ho nachadzala rano na zemi a parkat nan skoro stupili. Pre deti v tomto veku to je hracka ako kazda ina, plysak alebo lego take zachadzanie znesu, pretoze su robene pre tuto vekovu kategoriu, ale citlivejsie pristroje maju smolu.

@eaka dobry je detsky mobil, ma to len par tlacitok, tusim to robi Firefly. Ma to 5 tlacitok a dve z nich volaju priamo na mobil mame a otcovi. Ked telefon pre dieta, tak asi tento alebo fakt nejaky hodne stary po rodicoch.

eaka
15. dec 2011

@cobhan detský telefón, ktorý fakt volá? o tom som ešte nepočula, hneď to idem pohľadať na nete, možno stihnem do Vianoc ešte 🙂 Hoci môj starý už je akože oficiálne jej, ale dovolí ho maminke používať, lebo mám dve karty... 🙂

cobhan
15. dec 2011

@eaka tu je stranka. http://www.fireflymobile.com/ len neviem, ako je to na Slovensku, ci ho niekto ponuka alebo nie. Ale teoreticky by mali, lebo az taka novinka to zase nie je .🙂

eaka
15. dec 2011

@eaka no tak to vyzerá, že ten Firefly tu nie je dostupný, ale našla som toto:
http://www.online-mobil.cz/cs/katalog-zbozi/gps...
🙂

eaka
15. dec 2011

no gúgl mi nachádza samé české.. aká to novinka na slovensku!! 😖
http://www.srovnanicen.cz/q/Dětský GSM mobil/?m...

cobhan
15. dec 2011

@eaka hej, teraz je tych detskych funkcnych mobilov hodne. A je to celkom dobra vec, pokial chces mat dieta pod dohladom 🙂. Ked budeme mat vlastne, tak taky mobil urcite dostane.

zuzana581
12. jan 2012

@tilly dostal nakoniec syn ten dotykový mobil? Ako s ním narába? Dcéra má 7,5 roka a tiež už pýtala dotykový mobil, ten hellou kitty, ale zatial som povedala, že je ešte skoro. Všade chodím s ňou, tak zatial nemám potrebu jej mobil dávať, aj keď pomaly začínam uvažovať. Mne môj prvý dotykový mobil prinesú zrovna dnes, tak som zvedavá, či s ním budem vôbec vedieť narábať 😀 Ale je pravda, že deti sú na nové technologie šikovné a hlavne je iná doba.

tilly
autor
12. jan 2012

@zuzana581 nie, sice bol kupeny, babina kupila, ale akurat mi odisiel moj, tak som si ho zobrala ja... 😀 on ma mobil, taky, aby som mu mohla ja volat a on mne, nikam, len rodine, nenosi ho bezne, ale ked chce vybehnut von (byvame v dobrej stvrti, len rodinne domy, obytna zona), tak ho ma pri sebe... do skoly nedovolim... o dotykovom sniva stale, lebo vsetci jeho kamarati dostali... ale ja si stojim za svojim, nema na to spravanie, nezasluzi si, nekupim..

zuzana581
12. jan 2012

@tilly ja asi tiež ešte počkám. Možno na tie 8 narodeniny.

tilly
autor
12. jan 2012

@zuzana581 on to chce len preto, ze to maju vsetci, ked to ziska, uz sa na to vykasle... a okrem toho, ako tu pisali baby, on si veci nevie vazit, natuka tam hocico, ked mu to spadne, nebude mu to vadit... zatial urcite nie... aj ked teda je mi velmi luto, ze vsetci jeho kamarati maju a on sa za to citi mozno menejcenny, ale tak nech si zvyka, nemoze mat vzdy vsetko...

adka7755
6. okt 2012

môj sy má 11rokov a nie šesť..a veru ani on nedostane dotykový mobil, aj ke&´d viem, že ho veľmi chce..a to už len z dvoch dôvodov..
1. je to len imidžovka medzi deťmi a aj tak si to ešte nevážia a pri hre ho hocikde odložia..
2.na budúci rok mu odmietam kupovať ,,motorku alebo lietadlo,, 😀 😀
nie,vážne..nemyslím si, že 6ročné dieťa má mať dotykový mobil,..ale je to na tebe🙂

zmoz
25. okt 2012

Moja dcéra bude mať v decembri 7 rokov a zvažujeme kúpu telefonu, detského - iBaby A88 . Školu má skoro kilometer od domu. Ráno ju vozí manžel a poobede chodí polovicu trasy sama. Vyučovanie končí 11:15, tak je jasné, že mám strach pretože v tom čase veľa detí zo školy nechodí. Nie je to na kontrolu dieťaťa a obmedzovanie slobody, že vieš, kde sa práve nachádza, je to pre môj väčší kľud. Tento telefón má na ovládanie len nejakých 5 tlačítok. Dá sa tam nastaviť aj, že sa nedá používať v čase vyučovania a po vyučovaní si ho zavesí na krk a môže ísť. Ja som kedysi chodila tiež kilometer zo školy, ale teraz sa mi zdá, že je horšia doba. Nechcem si ani predstaviť, čo by som si predstavovala, keby nebola 11:25 na dohodnutom mieste a pritom sa mohla len zastaviť pri nejakej kamarátke. Takto môžem skontrolovať, kde sa asi nachádza.

denisenko
16. nov 2012

@tilly mám syna asi tak starého ako ty...a mám aj dotykový telefon...sem tam si ho požičia..na hry...hlavne ked čakáme u lekára...ale....tiež: mamí, vybehla mi tam nejaká tabulka...mamí, ono sa to samé vyplo a podobne...takže....vie na tom hrať, čo ja neviem...ale inak....čo tak radšej gameboy alewbo niečo podobné? myslím, že do rúk mu to nepatrí a potom...do školy by to aj tak nosiť nemali a neviem si predstaviť, že by ho mal v taške a celé vyučko by ho nevytiahol..... 😀 😀 😀 😀 😀

tilly
autor
16. nov 2012

@denisenko tak nas moj zlomil, dostal ho... ale nastastie sa s nim moc nehra, len fakt v pripade cestovania alebo tak... ale celkom pekne sa naucil telefonovat, tak ked chce pocut babku, zavola jej...

fedro
21. mar 2013

Ja som mu ho musel dať lebo mi to povedala žena.

7ivanhoe7
14. jún 2013

Ahojte mamičky,
všetky dôvody, ktoré uvádzate, vôbec nie sú rozhodujúce prečo dieťaťu nekúpiť dotykový mobilný telefón.
Prečo nekúpiť takýto telefón dieťatu? Pretože je to zdravie a život dieťaťa ohrozujúci prístroj !!! Podstatou veci je vmimoriadne zdraviu škodlivé mikrovlnné žiarenie (WIFI) prostredníctvo ktorého fungujú dotykové telefóny, tablety a aj notbooky. Každý, kto si doma zriadi z hľadiska "komfortu" užívania týchto prístrojov WIFI zariadenie (tzv. router) sa dennodenne vystavuje tomu žiareniu - teda aj deti.To je jeden problém. Druhy problém je, že deti (samozrejme to platí aj pre dospelých) sa dotýkajú prštekami displeja, čím nastáva elektromagnetická interakcia medzi živým orgnizmom (dieťatom) a touto technológiou (wifi + prístroj ). Táto interakcia (prostredníctvom wifi) má fatálny dopad na nervový systém diaťaťa, teda na jeho zdravie a život , pretože organizmus dieťaťa je mimoriadne citlivý na toto žiarenie (samozrejme okrem toho aj na iné veci.) Tento princíp je zákerný v tom, že nervový systém a zdravie dieťa "rozkladá" pomaly, dlhodobo ale iste. Tie zdravotné následky sa u dieťaťa prejavia niekedy okolo 30 veku jeho života, keď pravdepodobne ešte nebude vedieť pravá príčina nemoci a z nemocou sa už nebude dať nič robiť.
Obdobne to platí aj pre ešte nenarodené detičky , kde sa budúce mamičky vo veľkom (teraz je to módne) nechajú snímať na elktr. prístrojoch akože v rámci kontroly tehotenstva na gynekológii a dávajú si robiť "fotky z ešte nenarodeného dieťatka. Toto vyše trenie má taktiež fatálne následky na periferny a vegetatívny nervový systém dieťatka. Je osobnou otázkou a predovšetkým osobnou zodpovednosťou rodičov k svojmu dieťaťu ako naložia s touto informáciou. Drvivá väčšina lekárov sa k tejto informácií postaví negatívne (z rôznych dôvodov popochopiteľne), je už však výlučne ich zodpovedosťou a otázkou svedomia, či už vedome alebo nevedome ako sa nakonieck tejto závažnej veci postavia. Ono sa na to v konečnom dôsledku aj tak dojde, napr. ako v súčasnej dobe na následky očkovania, len aby už pre mnohých nebolo neskoro...

7ivanhoe7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
warholette
14. jún 2013

@7ivanhoe7 nebud labut, prestan sirit bludy a strasit ludi. radsej pridaj linky na vyskumy 😉 takato sprava je typu jedna pani povedala a jedna teta zapocula, ale niektore mamicky su nachylne verit vsetkemu, co si precitaju na internete, tak v ramci korektnosti pridaj ku svojemu tvrdeniu nejaky dokaz.

lenuska1lele
14. jún 2013

Myslím si, ze máš pravdu. Mali mu kúpiť radšej nejaku hru, lebo ked bude mat všetko co chce tak v 15.r si od nich vypyta nové auto aj ked nebude mat vodicak. Nehovorím treba deťom dopriať aj splnené sny ale zas odtial potial..
Podľa mna by si mala starým rodičom povedat nech s tebou prekonzultuju darčeky, ty sa potom mozes hodiť aj o zem a dieťa nebude mat voči tebe autoritu lebo pôjde za starými rodičmi a ti mu daju...

sonagolisova
14. jún 2013

@tilly plne suhlasim s tym, co si napisala...6 rokov a telefon???? ja viem, ze je ina doba ako za nasich cias ale kde je napisane, ze sa musi hrat s dotykovym telefonom ??? vsak obchody su plne normalnych hraciek ..deti uz pomaly nevymyslaju hry, nezapajaju fantaziu..poblaznene do telefonov a pocitacov ...ja to neodsudzujem , samozrejme casom nech sa hra aj pc hry ale hlavne nech sa hybe a beha po vonku, sportuje !!! a starym rodicom trebe slusne vysvetlit, ze vy ste rodic a vy vychovavate svoje dieta a preto rozhodujete o tom ci telefon ano alebo nie...skor ako kupia nieco drahe, mali by sa poradit s vami rodicmi , ci suhlasite a mozu to kupit..samozrejme nie pred dietatom.. drzim prsty !!!

prasiatko30
14. jún 2013

6r dieta este nema mat vobec ziadny telefon a ani byt v situacii ze by ho potrebovalo - ked niekam ideme tak sa zahra aj s mojim ale nevidim ziadny dovod preco by 6 r dietamalo vobec nosot nejaky telefon pri sebe

sonagolisova
14. jún 2013

@tilly predsa to, ze nieco chce neznamena, ze to musi aj dostat..predpokladam, ze ani ty si v zivote hned vsetko nedostala a nic sa nestalo 🙂 treba mu pekne vysvetlit, ze na taky telefon je este maly a ked trosku vyrastie a bude vediet viac veci na telefone robit lebo bude zrucnejsi , telefon mu s tatinom urcite kupite....🙂 presne je to o tom, vsetko maju a nic si nevazia, k nijakej hracke nemaju citovy vztah