Vedeli by ste mi poradiť, ako prerobiť 2-izbový byt na 3-izbovy? Cca 50 m`

simonka204
10. dec 2019

Sme 3-členná rodina, syn bude mať rok, rozmýšľame aj nad ďalším dieťaťom, no ja si neviem predstaviť, ako sa 4, možno aj 5 do takého bytu pomestime. Manžel o sťahovaní nechce ani počuť a ja stále rozmýšľam, ako by sme mohli pridať detskú izbu, pripadne spálňu nechať deťom a my niekde supnut manželskú posteľ. Pripájam aj môj mini nakresik 🙂

sara07
10. dec 2019

v kuchyni urobit spalnu, v spalni detsku izbu a linku dat do kychyne urobit taku kuchyno obyvačku , linku schovat napr za posuvné dvere, taku mini kuchynu
pripadne do obyvačke dat postel čo sa dáva hore k stene neviem či vieš čo myslim

saluda
10. dec 2019

@simonka204 v obývačke oproti dveram posteľ za posuvny panel a z boku to oddeľte buď nábytkom, alebo priečkou, ktorá by bola aspoň z časti presklenna.
Druhé čo ma napadlo, na to isté miesto dajte vyklapaciu posteľ a okolo buď záves, alebo posuvné panely a máte dez deň viac priestoru. V tomto prípade vyklapacej postele, môžete posteľ umiestniť aj na inú stenu v izbe.
Alebo klasika, kúpiť kvalitný rozkladací gauč a každý deň rozkladat

jeanne14
10. dec 2019

Asi by som spálňu nechala deťom a do obývačky vopchala manželskú posteľ. Uz som to videla kadejako, predelené napr žalúziami spravená taká akože stena.

saluda
10. dec 2019

@simonka204 ešte ma napadlo, keďže by bolo fajn mať obývačku pri kuchyni, z väčšej izby ukrojit na posteľ oproti dveram, dať vedľa postele priečku, vlastne predelit napevno izbu, pričom hornú časť priečky by som dala pieskové sklo, aby bolo viac svetla. K druhej časti dorobiť druhé dvere a máte 3, aj keď mini izby

deti95060810
10. dec 2019

1. známy spal so ženou v obývačke...
2. brat dal kuchyňu do chodby - otvoril dvere a bol v kuchyni....jedálenský stôl bol v obývačke...ale po čase radšej postavil dom...
3. ešte pozri modrú strechu - tam by si mohl niečo nájsť...
4, do obývačky daj posteľ a oddeľ nejako polstenou, alebo
5. otvorený priestor, prebúraj niektoré priečky čo sa dajú ....

korunka1
10. dec 2019

Radšej prehovor manzela na kúpu väčšieho. A pri dvojizbaku by som na dalšieho krpca nemiesila 😁
Max v obyvacke urobit spanie pre vas , predelit nejako dizajovo so sedenim a v spalni detska. Kuchynu by som neprekladala, vela roboty

mirecek12
10. dec 2019

Dobrý večer prajem Dať stenu teda múr do jednej izby ďakujem

dskjhfdlkdjhl
10. dec 2019

@simonka204 najjednoduchsie je asi v obyvacke urobit spaci kut pre vas a spalnu nechat ako detsku izbu. Tu obyvacku niecim vhodnym predelit (sadrokarton, vstavane skrine, zaves-zalezi od financii). Alebo potom presunut kuchynu do obyvacky a mat kuchyno-obyvacku a potom z kuchyne urobit detsku izbu, toto je vsak uz narocnejsie-aj na robotu, aj na financie.

ivca88
10. dec 2019

Akože celé mi to príde zbytočne.
Syn má len rok.
Jemu je suma fuk či bude spať pri vás alebo v obývačke.
Načo trieskať tisíce do prerábky bytu.
Dieťa je ešte malé.
Kľudne môžete byť všetci spolu v jednej izbe.
Ak si budete vadit, tak ty s miminkom môžeš byť časom v spálni a manžel s prvým dieťaťom v obývačke na rozkladacom gauči .
Deti reálne "potrebujú" detskú izbu až okolo školského veku. Dovtedy sa isto presťahujte keď budete chcieť.

katulienkax
10. dec 2019

A ked radite presunúť kuchyňu do obývačky odpadovú rúru z umývadla ako presunie? A prenášať vodu a plyn?

amelie2017
11. dec 2019

@katulienkax sikovny robotnik spravi bez problemov. Sestra teraz prerabala jednoizbak, mala velku kuchynu, tu zrusila, spravili spojenu kuchynu s obyvkou a v kuchyni ma spalnu. Spravili z 1 izboveho jeden a pol.

jachin
11. dec 2019

Teta maju dvojizbak v centre, tiež nechceli meniť. Oni zrušili obývačku ( urobili z nej detskú) a, nepotrebovali ju, prac. stôl mali v spálni, tv mali v kuchyni a v detskej, takže obývačka ako samostatná miestnosť im prišla zbytočná. Sedávali spolu v kuchyni, mali rohovu lavicu a jedno kreslo, prip.na balkóne.aj tak deti radi trávili čím viac času v detskej, oni vybehli posedieť stále do blízkych kaviarní, doslova žili mestom. A keď sesternice odišli z domu, tak až potom spravili takú obývačku, aby dcéry mohli prespať keď prídu na návštevu. Teraz má ten byt neskutočnú cenu, ale sú radi a v pohode prežili v dvojizbaku. Takže porozmýšľaj či vám obývačka treba.

sara07
11. dec 2019

možno najschodnejšie preburat priečku medzi kuchynou a spalnou , urobit kuchyno obyvačku a tam dat postel alebo rozkladaci pohodlny gauč
a z obyvačky spalnu

inulienka29
11. dec 2019

Spálňu s kuchyňou otvoriť (dať preč priečku ak sa dá) spraviť obývačku s kuchyňou otvorenú. Cez chodbu spraviť do byvacky druhý otvor, dvere, a spraviť sadrokartonovu priečku cez pol izby, rozdeliť na dve malé.

simca06022011
11. dec 2019

Spálňu urobte na detskú izbu, dve deti môžu byť v kľude spolu a vy sa dajte posteľ do obývačky ku spalnovej stene, oddeliť viete napr. Skriňou, priečkou, videla som aj moznost s vertikalnou zaluziou medzi posteľou a obývačkou a aj vstvan skrin na celú stenu sa im zmestila. Dnes už posteľ v obývačke nik nerieši netreba ju skryvat... aj tak ľudia doma už väčšinou len spia, návštevy nechodia denne a tebe asi ako mame doma je to jedno, hlavne deti nech majú svoju izbu a veci tam 🎲⚾... Dvere , kuchyne do spálne preč a urobiť ich do obývačky.
Je aj riešenie dať kuchyňu do chodby s obývačkou, neviem či je to nosná priečka. To už ale chce viac prerabok, vodu preložiť, obklady atď. Neviem či do takej velkej rekonštrukcie chcete ísť. Skôr potom investujte neskôr do väčšieho...

simca06022011
11. dec 2019

@inulienka29 na rozdelenie je to malá izba s priečkou to budú dve 2 metrové kutice

miriam2908
11. dec 2019

@simonka204 mate velku obyvacku, znamy to mali podobne, na konci obyvacky pri okne asi tak 2-2,5m urobili od kazdej steny take 50cm priecky take vycnelky a osadili tak dvojkridlove posuvne dvere s mliecnym sklom. Takze v obyvacke aj tak bolo svetlo. Ked bol den, dvere sa otvotili a schovali za tie vycnelky a ked isli spat dvere posunutim zavreli zostala im aj taka pekna trosicku mensia obyvacka. Do tvz. Spalne sa im zmestila postel a proti posteli mali stol s pc

fotoarch
11. dec 2019

@simonka204 uložny priestor do obývačky, hlboké skrine na sezonne oblečenie, vitrinky na zbytočnosti vám netreba ... predel spacej niky od detskej izby s poschodovou postelou je sadrokartonovou stienkou so zabudovaným puzdrom pre posuvne dvere... tieto mikro priestory dajte do bielej farby na opricke zvacsenie. V detskej izbe skrinky nad zarubňu pre sezonne veci. Dajú sa vašez balkony presklit a zateplit ? Dostali by ste par m2 aspon na kreslenie, pisanie pre deti ...

fotoarch
11. dec 2019

@simonka204 verzia plnohodnotnej detskej izby a vasa nika na spanie v obyvacke ...

mmmonika
11. dec 2019

@fotoarch Dobrý deň, prosím vás, v čom ste robili ten nákres?

fotoarch
11. dec 2019

@mmmonika autocade

mmmonika
11. dec 2019

@fotoarch Ďakujem, je voľne dostupný? Chcem si urobiť nákres izby.

zzkmetova
11. dec 2019

Máme rovnaký byť. Priečky sa búrať nedajú. Jediné riešenie je ako píše už vyššie fotoarch. Ale osobne si to neviem predstaviť. Alebo potom zrušiť obývačku a tam urobiť izbu.

jeliz59
11. dec 2019

My máme šikovnú pol izbu ...😊
Keď sme sa sem sťahovali majiteľ bytovky vravel že to bol veľký jednoizbak ale že pretvorili na 1 a pol....my sme prišli už do 1 a pol...a obývačka je stále i tak veľká....🤗🤗🤗🤗

jeliz59
11. dec 2019

Ale ak to chcete jednoducho treba spraviť zo spálne detskú...vy spat v obývačke na gauči jednoducho spálňu mať nebudete....poprípade zachovať spálňu z obývačky detskú spraviť
A nebudete mať obývačku...😅😅
Prajem vám všetkým pekný zvyšok dňa....🤗🤗🤗

simonka204
autor
2. feb 2020

Ďakujem za všetky rady. Ste úžasné. 💕

simonka204
autor
2. feb 2020

@fotoarch super nápad. Veľmi si pomohla. Dakujem

janfranek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janfranek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz